Snažíme se o druhé miminko, absence ovulace i menstruace

andrej91
17. led 2016

Ahoj ženy.. malému bylo na Vánoce dva a půl roku a my jsme si s partnerem řekli, že by jsme rádi si pořídili další miminko.. když jsme se snažili o prvního, trvalo to 22 měsíců než se zadařilo, moje tělo co se týče běžných ženských záležítostí zkrátka stávkuje, ani předtím jsem neměla samovolně menstruaci, natož ovulaci a musela jsem brát Utrogestan a Clostillbegyt, se kterým se naštěstí díky bohu zadařilo.. myslela jsem si že porod může tělo změnit a třeba další miminko půjde snáze, teď jsem od října bez antikoncepce a bez vyvolácí injekce nedostanu menstruaci.. napřed jsem chtěla jít po novém roce na tělísko, ale nějak ve mě zase začali pracovat mateřské pudy a partner mi mile překvapil když souhlasil.. Holky není tu někdo s podobnou zkušeností a pomohli jim třeba nějaký bylinky? já jsem si koupila i na úpravu cyklu gynex, zatím bez efektu, můj gynekolog zatím neví že bude změna a místo antikoncepce se bude řešit jak si pomoct k miminku, ale chtěla jsem dát tělu šanci.. Budu vděčná za každou radu, zkušenost, názor 🙂

papalinka
18. led 2016

První volba na srovnání cyklu je kontryhelový čaj. Pij denně alespoň tři měsíce, u většiny žen zabere. Až pak bych se pouštěla do nějakých léků.

mrskato
19. led 2016

Jojo, kontryhel můžu též doporučit, já ho pila vždycky třeba i při silné MS, nebylo to tak hrozné. V prosinci jsem ho pila 1-2x denně od začátku MS, protože se mi zkrátil cyklus na 22 dní, což bylo hrozný. No a teď jsem v tom. Jinak určitě doporučuju sypaný kontryhelový čaj, než ten v pytlíkách. Úplně nejlepší je naškubat si ho někde u lesa, ale teď v zimě bys musela ke 12ti měsíčkům 😀