Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
22. únor 2011

@svoba tak to je hustý, a že ti kvůli tomu i volala vid?? ale zase je divný když nemáš žádné problémy. To je jako u mě s tou krví. chjo. no jsem zvědavá co ti řekne ve středu, tj. zítra. A ona ti neposlala výsledky v příloze?? mě tedy jo.

svoba
22. únor 2011

@fori - mě tohle celý hrozně ničí. dneska mi je zase smutno. ona mi de facto výsledky neposlala, jen mi napsala jednu větu. a že mám přijít zítra dopoledne. ani přesný čas. tak nevim, co si o tom myslet. chleba a vůbec potraviny z mouky jim každý den. obtíže žádný nepozoruju.

fori
22. únor 2011

@svoba hm, to je divný. tak jí radči zavolej v kolik hodin máš přijít. Mě taky napsala že mám přijít v půlce března kontrolu, ale přesto jsem jí volala a objednala se. Je mi divný že si tě zve tak rychle, bud mám volno a nebo ti ty výsledky vyšly fakt dost blbě a kor když ti volala. je to nějáký divný. no uvidíš. dej nám pak vědět. To jsem fakt zvědavá co ti řekne. Já taky na sobě nic nepozoruji a výsledky dost blbě vyšly. chjooo. nebud smutná, aspon se do dá řešit než budeš těhotná.

fori
22. únor 2011

@lola22 no já si myslím, že ty 2-3 neděle jsou málo na odeznění Prednisonua kor když ho jíš rok. já musela počkat 5 neděl. No nevím, uvidíš co ti řekne.každopádně, všechny výsledky si vem sebou i pokud máš testy z genetu.

svoba
22. únor 2011

@fori - je to divný. a to se jí nemůžu dovolat. zítra tam zajdu a v nejhoršim počkám celé dopoledne. já už právě přestávám doktorům věřit. kamarádky kolem mě těhotní s cukrovkou, toxoplazmozou, se silnejma lékama, ...

fori
22. únor 2011

@svoba hmmm, to je blbý no. tak uvidíš. A jak to chcete teda řešit, když manžel nemá spermie a dárce nechce.

svoba
22. únor 2011

@fori - spermie měl, tak to necháme být. čekáme ted ještě na tu rozšířenou genetiku. bere léky. ale pak se na to asi fakt vykvajznem. na dva tři roky. pak teprv invazivnější řešení v podobě ivf a operace tese. ještě máme čas. nechci to za každou cenu hrotit. zase přirozeně se povedlo, tak třeba ... 😉

fori
23. únor 2011

@svoba jo to jsi psala že jsi byla těhotná, tak uvidíte...

svoba
23. únor 2011

@fori - no, právě.... 🙂

fori
23. únor 2011

v kolik jdeš k tý Malíčkový??

fori
23. únor 2011

@svoba v kolik jdeš k tý Malíčkový??

svoba
23. únor 2011

@fori - jsem zpět. Malíčková je boží. je fakt super. blbej Madar mě cpal kortikoidama, který vlastně nesmim. výsledky máme oba ok. ta celiakie je na 98%. prý se tím ledacos vysvětluje. je to ny dýl. alespon to není hrozná překážka.

fori
23. únor 2011

@svoba no vůbec tomu nerozumím jak to píšeš. tak co ti jako řekla? že nemáš jíst ten prednison a ten lepek co teda?? je o.k.?? ten prednison ti ovlivnil tu celiakii??

sipkova1
23. únor 2011

@svoba Proč nesmíš Prednisone?
A koukala ses kolik máš tu celiakii? Já mám na tom papíře toto:
Pro anti-gliadin IgG jsou tam referenční meze 0-12 a já mám 38, Anti-gliadin IgA mám OK.

svoba
23. únor 2011

při celiakii nesmíš kortikoidy. proto musím pomalu (do dvou týdnů) vysadit prednison. celiakii mám na 98%. hodnoty mám hodně vysoký (přes 100, říkala, že už to ten stroj ani nemohl změřit). dobrá zpráva je, že alespon víme možnou příčinu potratu a že se s tím dá (při dodržování bezlepkové diety) velmi dobře otěhotnět.
jinak všechny výsledky v pohodě. manželovi se opět začal zvyšovat stav spermií.

@sipkova1
@fori

fori
23. únor 2011

@svoba no tak super ne?? hele a to jsi neměla nikdy žádné problémy, to je divný vid?? že ti to zjistí takhle..... aniž by jsi to tušila. Hele a jak se možný že se mu zvyšuje počet spermiíí, jako po čem?? jí nějáké léky jo?? Vím že jsi psala, že manžel nemá žádné živé....

sipkova1
23. únor 2011

@svoba No já se z toho picnu, holky, Vy mi dáváte, začínám uvažovat, že bych k MUDr. Malíčkové taky zašla a to jsem si momentálně řekla, že na doktory kašlu. Já si na tu celiakii dělala i domácí test (stojí kolem 400 kč) a byl tak nějak na hraně, je to stejný jako s těhotenským testem, v časovém limitu se tam čárka neobjevila, ale po časovém limitu ano, viz. např. http://www.prozdravi.cz/biocard-celiac-test.html
A Prednisone vesele dlabu.
Přes 100 máš IgG nebo IgA?

svoba
23. únor 2011

@fori - sama Malíčková má dítě s celiakií a říkala, že to není nijak hrozné. vše zlé je k něčemu dobré, alespon zhubnu. prý se po 3měsíční dietě dobře těhotní (ted se 3měsíce nesmíme snažit). ulevilo se mi, že znám možný důvod potratu. je to divný nikdy jsem neměla žádný problémy. mám normální váhu (62kg na 176cm), jsem vegetariánka, ale kvůli těhu jsem maso trochu jedla. no, manžel měl vždy špatný spermiogram, ale dřív spermie měl. menší množství (14mio), ale pohyblivý a ted mu poslední spermiogram vyšel katastrofálně (nikdo nedokázal říct přesně proč). bere jen vitamíny, chodí na akupunkturu, a bere nějaký lék na prokrvení vlásečnic, ale to není přímo na spermie, jen to líp prokrvuje varlata. ted mu ale vychází výsledek líp. 🙂

fori
23. únor 2011

@svoba tu dietu bych potřebovala já ☹ mám 67kg při 167cm, no hrůza. no tak uvidítě. Ona ti tu naději vždycky dá vid?? já myslím že jsi udělala dobře že jsi tam šla.

svoba
23. únor 2011

@sipkova1 - určitě za ní zajdi. at máš jistotu. je hrozně fajn. a proč sis dělala test? máš nějaký problémy? mě by to ani ve snu nenapadlo. nic o týhle nemoci nevim. nikdo v rodině jí nemá. myslim, že IgA mám přes 100, IgG nějak nemůžu najít. jsou to dvě A4 plný výsledků. jen tenhle mám úplně mimo.

svoba
23. únor 2011

@fori - jsem hrozně ráda, že jsem tam šla. jinak bych se to vůbec nedozvěděla. na každym vypadá váha jinak. nehrot to. já si ale říkala, že s dvojčaty či celkově přibíráním v těhu by mě asi už bolely klouby a to je blbý. já ráda jím. nestydim se za to. ona minule moc optimistická nebyla. říkala, že nám asi nebude moct pomoct, že s manželem moc neudělá a já po přeléčení Madarem budu ok (dřív nebo později) - no, a ejhle ... ale ted říkala, že má hodně pacientek, který po tí měsíční přísný bezlepkový dietě otěhotněly a v pohodě donosily zdravý dítě. říkala, že v léčbě neplodnosti je tohle vlastně malý problémek. že jsou i mnohem horší diagnozy.

fori
23. únor 2011

@svoba tak vzhůru do boje... 🙂 🙂 no to jsem na nás zvědavá 🙂 🙂

svoba
23. únor 2011

@fori - to bude dobré! já už tady četla tak beznadějný příběhy a vždy mají štastný konec 😀

svoba
23. únor 2011

@fori - bojovat začnu až příští týden. až pod odběru části sliznice střeva. do tý doby si můžu ještě užívat. takže každý večer pivo, čerstvý pečivo, pizza, ... 😀 😀 😝

katrin32
23. únor 2011

Ahoj holky, ráda bych se Vás zeptala. V půlce března jsem objednala k dr. Malíčkové. Zatím pořád beru prednison, který mi naordinovalo podolí a chtěla jsem se zeptat, jestli ho mám vysadit a jestli paní dr. bere hned při první konzultaci krev. díky

sipkova1
23. únor 2011

@svoba no já si dělala test domácí, protože mi to zjistili na Karláku mírně zvýšené a v jiné laborce jsem to měla OK, tak jsem to chtěla rozčísnout . 😕 (což se teda moc nepovedlo, protože to vyšlo tak napůl).
Tak ses zase někam posunula, to je super .🙂

Jinak na těch papírech je to v části: Autoimunita gastroen.
a je to pod sebou: Anti-gliadin IgG a Anti-gliadin IgA

svoba
23. únor 2011

@sipkova1 - autoimunita gastroen - anti-tTG IgA mám nad 100. normál je 0-12
jojo. posunula. neberu to jako katastrofu. ale až budu hladovět nebo půl hodiny pročítat etikety na jogurtu, tak asi budu mluvit jinak 😝
objednej se k ní. za to nic nedáš. ona je fakt profík.

svoba
23. únor 2011

@katrin32 - prednison ber dál. ona ti když tak řekne jestli přestat. při dlouhodobym užívání stejně nesmíš přestat ze dne na den. nám vzala krev ještě ten den 😉 nemusíš být nalačno (my tam byli v poledne), můžeš jít sama nebo s partnerem.

svoba
23. únor 2011

holky, jestli máte HBO, koukejte v neděli od 20hod. film Mamas and papas. to se nás týká.

fori
23. únor 2011

@katrin32 zatím ho nevysazuj počkej co ti řekne ona. a krev ti veme hned.výsledky z podolí vem sebou