Špatný spermiogram, je možné IUI?

michaela_k
25. kvě 2016

Ahoj holky, dneska byl manžel na spermiogramu a vyšel mu hodně špatný.
800 tisíc spermií/ml (má být min. 15 mil) a z toho 25% pohyblivých (min. má být 40%) + 95% z nich patologických. Moc tomu nerozumím☹
manžel říkal, že se mu to moc "nepovedlo" byl nervózní a spermatu bylo málo - je možné, že to má vliv???
O dítě se snažíme 4 roky, takže asi nějaká diagnoza tam bude. Byla nám doporučena konzultace s urologem + kontrolní spermiogram.

Dál bych se chtěla zeptat, jestli je možné IUI s takovým spermiogramem, nebo rovnou IVF???
Děkuji za rady.

misula29
25. kvě 2016

stres určitě výsledek neovlivní, těch 95% patologicky špatných je špatná morfologie, záleží také čeho je ta patologie,jestli hlaviček,krčků nebo bičíků. Výsledek nic moc . Oni to s vámi nekonzultovali ty výsledky? Zkus sem hodit foto toho výsledku

no_title
25. kvě 2016

Podle mě má pro vás největší šanci IVF s ICSI (Intracytoplasmatická injekce spermie) a morfologická selekce před ICSI. Krátkodobý stres tohleto neovlivní. Spíš dlouhodobý stres, kouření, nadváha, nedostatek pohybu. Záleží ale, co řekne urolog, kde je skutečná příčina. Muž může být taky léčen, dokonce i Clostilbegyt se dává mužům (ne že bych měla zkušenosti, ale když jsem dostala Clostil, tak tam bylo v příbalovém letáku i užívání pro muže). Spermiogram může pozitivně ovlivnit i užívání bylin (např. Konvičník) nebo jiných přípravků (Nosifol - ten jsem dávala manželovi před spermiogramem a výsledek nad průměr, ale otázka nakolik pomohl ten Nosifol).
Osobně bych do UIU šla jen pokud se spermiogram zlepší.