Špinění ve druhé polovině cyklu, čím to je způsobeno?

witchie
14. led 2015

Ahoj, poslední měsíce se u mě objevilo špinění ve druhé polovině cyklu - většinou trvá několik dní zhruba mezi ovulací a ms. Není silné, ale zhorší se vždy po styku. V horm.profilu mně vyšel lehce snížený progesteron (víceméně ještě v normě, jen na hraně). Bohužel ani užívání Duphastonu (i dávky 3x denně) problém špinění neodstranilo. Nevíte, čím dalším může být toto špinění způsobeno? Pomohlo vám něco? Snažíme se rok marně o malé, podstupuji různá vyšetření, zatím vše ok. Ale bojím se, aby to špinění neznačilo nějaký vážný problém☹ S doktorkou to opět zkonzultuji, ale jdu tam až za měsíc...

audrey44
22. led 2015

Ahojky! Mám stejný problém, tenhle měsíc ale střídavě krvácím / nekrvácím už od 13DC, dnes (23DC) se mrcha rozjela na plno... V pondělí jsme byla na hormonálním profilu, tak čekám na výsledky. Duphaston mi nezabral vůbec ☹ Kdyžtak pak napíšu, co mi v profilu vyšlo a co na to doktorka.

gwenty
11. únor 2015

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak vám to dopadlo? @witchie Tys ještě asi nebyla u dr, nebo už jo?
@audrey44 A prosím, jak tobě vyšel hormonální profil? Díky a ať je líp 😉

anetadr
11. únor 2015

@witchie
@audrey44
@gwenty holky, já si prošla úplně tím samým - snažili jsme se o miminko, ale skoro celou druhou půlku cyklu jsem špinila až krvácela a miminko pochopitelně nepřicházelo. Má dr mi nejprve dala Proveru, po které jsem krvácela celý měsíc v kuse:(, pak mi píchla Agolutin, který taky nepomohl. Pak mě poslala na diagnostickou hysteroskopii, kde se na nic nepřišlo. Za celou dobu mi neudělala hormonální profil. Po roce snažení jsem změnila doktorku, ta mi hned udělala hormonální profil a taky jsem tam měla sníženou hladinu progesteronu, ale taky ne nikterak zásadně. Dostala jsem utrogestan - první cyklus jsem ho měla brát od 17.DC, ale hned 22.DC jsem dostala menstruaci:( druhý cyklus jsem ho měla začít brát už 11.DC, ale dostala jsem to hned 15.DC. Doktorka mi řekla, že zkusíme poslední cyklus a pak budeme řešit co dál. Opět jsem ho začala brát 11.DC, ani jsme se nikterak nesnažili v plodných dnech, protože jsem byla přesvědčená, že ani nemám ovulaci. No a jaké velké překvapení bylo, že jsem od toho 11. dne nekrvácela, ani nešpinila. Když už jsem byla asi 25.DC a pořád jsem nešpinila, zkusila jsem těhotenský test a byla tam druhá duchová čárka. Teď mi tu ta "čárka" chrní v postýlce🙂 Moc držím palce, ať to má u vás brzy podobný konec🙂

gwenty
11. únor 2015

@anetadr Děkuju za vyčerpávající odpověď a moc - opravdu moc gratuluju k "čárce" v postýlce 🙂 Já mám několikadenní špinění tak týden před ms, pak pár dní nic a pak se mi ms rozjede... Doktorka mi před dvěma měsíci dělala testy na štítnou žlázu, ale naštěstí mi prý dopadly dobře, ani teda nevím, jaké jsem měla hodnoty, ale prý je štítná žláza dobrá. To mi asi dělala ten hormonální profil, že? Doporučila mi pak brát Agnucaston, který jsem brala dva měsíce. Teď piju čistící čaj s kotvičník, občas i kontryhel. Tak jsem zvědavá, jak to bude tento měsíc 🙂

witchie
autor
12. únor 2015

Ahoj holky, je o měsíc později a špinění se objevilo dneska zase, a to jsem teprve 25 DC. S doktorkou jsem to již dřív probírala, řešila to zvýšením dávek Duphastonu, ale nepomohlo to a akorát způsobilo šílené křeče při ms, že jsem skoro omdlévala, takže to už zkoušet nechci... Vyšetření štítné žlázy mám za sebou, to bylo ok. Od listopadu zkouším metodu Mojžíšové (díky tomu se mně zkrátil, resp. srovnal cyklus) a nově i Femigard, ale špinění mě pronásleduje stále. Příští měsíc jdu zase k doktorce, ale asi už mě bude chtít poslat na laparoskopii, protože se snažíme marně něco přes rok... ☹

witchie
autor
12. únor 2015

@anetadr Moc gratuluji🙂 To je dobře, že se tu objeví i nějaký pozitivní příspěvek🙂

audrey44
13. únor 2015

@gwenty Ahojky, hormonální profil vypadá dobře, ale raději mi Dr. nechala vzít krev na progesteron ještě jednou, teď v úterý. Výsledky budu mít příští týden. Tak jsme zvědavá, co doktorka vymyslí, jestli i ten bude v pořádku....

@anetadr No to je krásná zpráva, gratuluju! 😉

gwenty
13. únor 2015

@witchie Teda.. Tak to budu držet pěsti, aby to vše bylo dobré.. Dej vědět 😉 A ta metoda Mojžíšové opravdu tak pomohla? Jak dlouho jsi jí cvičila?

gwenty
13. únor 2015

@audrey44 Hormonální profil se na progesteron nedělá? Já právě nevím, na co vše mi doktorka ty krevní testy dělala, když jsem si pak volala na výsledky, tak říkala, že je to dobrý, že štítná žláza je v pohodě.. Ale co a jak jsem tam měla, jaké hodnoty, to vůbec nevím. Uvidím taky tenhle měsíc, jak to bude, snažíme se a doufám, že to klapne a už nějaký hormonální profily a špinění nebudu muset řešit.. 🙂 Taky dej pak vědět, jak ti to dopadlo, držím pěsti! 😉

witchie
autor
13. únor 2015

@gwenty Tu metodu Mojžíšové cvičím čtvrtý měsíc a od té doby mám ms pravidelně +/- 1 den, což se mi ještě nikdy nestalo (dříve běžně i 28-36 dnů), takže věřím, že pomáhá právě to cvičení, a to cviky neopakuji tolikrát, jak by se mělo, protože to nestíhám. Ale je pravda, že chodím každý měsíc opakovaně i na mobilizaci kostrče, takže i to určitě má velký vliv...

audrey44
14. únor 2015

@gwenty Hormonální profil se provádí i na progesteron, jen mi ho chtěla doktorka ještě zopakovat, víš. Jasný, dám pak vědět 🙂

@witchie Začala jsem na doporučení lékaře cvičit asi před 14 dny, tak snad nám cvičení přinese štěstí 😉

lucinecka28
14. dub 2015

Holky ja mam skoro stejny problem, ze v polovicce cyklu krvacim , byly jsem u doktorky a ona mi rekla ze mam ovulacni krizi ,ze je to normalni, ze aspon vim ,ze probiha ovulace ,ale me se to moc teda nelibi tak uvidim pristi mesic.

milca111
15. dub 2015

Já když prvně během cyklu krvacela nebo spis spinila,tak se z toho místo miminka vyklubal a cysta 😕