Tekutina v Douglasově prostoru. Máte stejný problém?

janculovi
6. črc 2008

ahoj holky
chtěla bych se zeptat jestli máte některá stejný problém jako já,jde o volnou tekutinu v děloze-douglasově prostoru?mám stím problém už 2rokem,byla jsem i na laparce aby zjistili co je to za tekutinu a odkud se bere,ale bez úspěchu,připadá mi jako bych byla jediná.
proto prosím jestli má některá stejný problém a Dr jí byli schopni zdělit s čeho to má a jak si stím poradit,napište.díky

janculovi
autor
7. črc 2008

to mi holky neříkejte že sem jediná ☹

strouzek
7. črc 2008

já ani nevím co to je takže sorry 🙂

janculovi
autor
7. črc 2008

strouzek:tak to bud ráda

janculovi
autor
8. črc 2008

holky to se tak máte ,že žádná jiná tady ten problém nemáte,ale kdo mi ted poradí 😖

rintintyna
8. črc 2008

kámoška má taky nějakou tekutinu v děloze, ale chci aby teď přišla na lepší myšlenky, bo v srpnu se chystá na IVF

kay
8. črc 2008

ahoj janculovi, nevím o jakou se jedná tekutinu, ale doktor mi říkal, že mám v břichu tasky nějakou a že to bývá často u endometriozy, kterou jsem měla a že ta tekutina brání dozrávání vajíčkům.. tak jestli Ti to pomůže a není to něco jiného..

jabluncanka
8. črc 2008

Janculovi,

volná tekutina v Douglasu je tekutina v malé pánvi = za dělohou,ne v děloze.Má ji tam každá druhá,zejména po ovulaci(jedna ze známek),nebo z nějaké cysty 😉

dckami
8. črc 2008

já byla na laparce letos v březnu, ve zprávě jsem měla napsáno, odsáta tekutina z Douglasova prostoru. Tekutina byla poslána na rozbor na chlamydie. Ale nevím, zda tam ta tekutina má být či nikoliv. 😖 Prostě jsem jí tam měla....

dadunka
8. črc 2008

Ježiš holky, já čumím jako blázen a zároveň mám hroznou radost. Už strašně dlouho řeším, že ve mě totiž po ovu zřetelně něco dole plave, vydávám ukrutný zvuky a cítím takový bublinky a 100% to nejsou střeva! Ni¨kdo mi nikdy o tomhle neřekl, já jsem ráda, že nejsem magor! Jak se zjistí, jestli tam tý tekutiny je moc? A může to něčemu bránit?

jabluncanka
8. črc 2008

Dadu,může to bránit otěhotnění.A pokud by jí tam bylo moc měla bys docela kruté bolesti,protože by to utlačovalo dál... 😉

dadunka
8. črc 2008

Jabluncanko a to by asi viděli utz co, asi ve fázi po ovu nebo už i před? UTz po ovu mi ale stejně nikdy nedělali 😒 ale jsem tuuuze ráda, že nejsem blázen 😵 , proč mi to sakra žádnej doktor za ty dva roky neřekl? 😠

jabluncanka
8. črc 2008

Dadu,nepovažuje se to za žádnou tragedii.Někteří MUDři to považují jen za zmnožení meziorgánové tekutiny,které se v průběhu cyklu samo upraví... 😎

dadunka
8. črc 2008

Ok, tak díky moc za cenné info, já jsem se bála, že to není v pořádku, teď už vím, že jo a těší mě, že to je i jeden z příznaků ovu, takže další důkaz, že u mě probíhá 😉 papa

janculovi
autor
8. črc 2008

jablu,tak mi vysvětli proč s tím u mě Dr tak nadělají,chtěli si mě nechat v nem na pozorování a co 2 dny mě ted kontrolujou,před těmi 2 lety mi nezjistili nic,a když se na něco zeptám tak mi nedokážou odpovědět,taky sem se ptala jestli to má více ženských a od 3 různých Dr sem se odzvěděla že moc né a chovají se ke mě jak k nějakému exempláři

ale jinak díky holky moc za odpovědi

111977
15. črc 2010

Zdravim chtela bych se zeptat co to na par veci jsem tu dnes poprve a proto vam pisi 30.5. jsem mela posledni menzas a 30.6. se uz nedostavila tak jsem si zacala delat prvni testiky a jiz 5.7.byly hned dve carky i kdyz ta druha byla pouze videt jen na svetle a 6.7. uz o neco viditelnejsi a pak se to uz stupnovalo ale neco se stalo a nevim co vcera jsem mela pouze hnede spineni a dnes je to uz asi menzes sama nevim tak jsem sla k lekari a ten mi udelal vysetreni ale na ultrazvuku se tehotenstvi neukazalo nevim proc kdyz jsou testy pozitivni rekl jen ze mam vysokou sliznicia ze mam v douglosu volnou tekutinu co to znamena mam strach ze jde o mimodelozni tehotenstvi ale jiz uz mame 6 deti a jen jednu holcicku tak jsme chteli jeste jednu ale proc ta menstruace moje doktorka ma tento tyden dovcu tak nevim zda ma cenu po tomto k ni jit mam strach dekuji moc za vasi odpoved

eva.85
21. čer 2012

Zdravím všechny,
dnes jsem byla u dr. kvůli nepravidelné menstruaci (neberu HA), navíc mě trápí špinění po styku a někdy i po náročnější aktivitě, je to šílený, poslední menstruaci jsem měla 28.5. a 18.6. už mi bylo špatně v práci a začala jsem špinit. Zašla jsem proto k dr. a jediné co našel, bylo na UZ, že viděl tekutinu za dělohou, řekl mi k tomu jen, že pokud budou dál přetrvávat problémy, že mám přijít a budeme to muset vyřešit. Pak mi ještě předepsal Proveru na srovnání menstruace a to bylo vše. Přes den se mi to nějak rozleželo v hlavě, mrkla jsem na net, co to vlastně znamená "tekutina za dělohou" a je tam takových věcí co by to mohlo všechno být. Nemáte s tím někdo zkušenosti prosím? Docela se bojím, předem děkuji za jakoukoliv reakci

petramarie
21. čer 2012

@janculovi kazdy cyklus se nekdy kolem OVU dostane nejaka tekutina nekam do dutiny brisni, podbrisni..nevim presne a proto nas v tu dobu poboliva podbrisek..sama se ale vstreba a nicemu vesmes nevadi. To mi bylo receno gynekologem, kdyz jsem tam byla s bolesti a myslela si, ze mam nejaky zanet a ona to byla prichazejici OVU. Dal cipky do zadku od bolesti a sla jsem. U tebe to asi bude nejaka silnejsi verze.. Ale divne je, ze ti k tomu nikdo z tech doktoru nic nerekne. ☹

jitnet
2. led 2013

tak já si dneska také přinesla výsledek z ultrazvuku o volné tekutině v dopuglasu a neznámo o jakou se jedná a kde se vzala. Byla mi odebraná krev na tumor marker test. Tak nevím,nevím co to je :(

kyrab
9. led 2013

Mně loni loni na UZ taky zjistili tekutinu v douglasu. MUDr to nijak neřešil, ani neříkal, že je to problém. Ani jsem nepodstupovala žádná vyšetření na její původ či příčinu. Otěhotněla jsem bez problémů, takže jsem to vzala jakože je to normální.

masericko
28. led 2013

@jitnet ahoj, jak to dopadlo s tou tekutinou? mě ji taky prokázali na ct vyšetření

sadly
1. srp 2018

Dobrý den,také mi našli tekutinu v cavum Douglas..3,5x3cm..původně jsem šla s podezřením na vznikající kýlu na ultrazvuk..protože se mu v místě vaječníku vyjmenuje boule
.může to být tou tekutinou?kontrola s nálezem mě teprve čeká..ale jsem z toho nervózní..dekuji