Teratozoospermie 6%, máte zkušenost?

anarvin
22. dub 2015

Ahojte děvčata,

zajímá mě, zda měl váš partner Teratozoospermii 6% (či tak nějak podobně) a přesto jste otěhotněly přirozeně a za jak dlouho? Dle paní z laborky mi to zní, jako no problemo, co čtu na internetu, jsou názory smíšené. Jelikož jsem zvědavá jak vopice, nedá mi to a ptám se i zde na Vaše názory a zkušenosti... 🙂

Díky moc a mějte krásnej den 😉

misula29
27. dub 2015

@anarvin manželovi vyšla taky tahle diagnozas tím ,že norma je 4 a on má 2,8 a doktor řekl,že naděje na přirozený početí je,ale u mě se našel taky problém takže je to ještě zkomplikovaný a moc to na přirozeno nevypadá :-/ Každopádně jsem mu nakoupila vitamíny a zítra jde na kontrolní spermio

handangervidda
27. dub 2015

Manžel měl 7% zdravých a trvalo nám to tři měsíce od spermiogramu(byl tam i jiný problém, který bránil početí a hned poté se vyřešil). Dokonce se nám to povedlo v měsíc, kdy jsme byli oba na střídačku nemocní, takže spermie musely u mě přežít minimálně 5 dní. Tohle fakt není nic, čím byses měla trápit 🙂

brouzdalka
27. dub 2015

U nás to kolísalo různě od 6 až ke 2 %, s těmi 2 jsme měli úspěšné IUI a podruhé jsem otěhotněla přirozeně ani nevím jak 🙂

anarvin
autor
27. dub 2015

@misula29
@handangervidda
@brouzdalka

Holky, díky moc za názory!! Moje doktorka nám doporučila IVF, což jsem v tuto chvíli odmítla. Nepřipadne mi, že bychom to potřebovali,i když to bude možná trvat delší dobu. Četla jsem, že morfologie se ovlivnit nedá, ale vitamíny pro dobrý pocit nakoupeny a děj se vůle boží 😉

brouzdalka
27. dub 2015

@anarvin Morfologie se prý dá ovlivnit 🙂 Vitamíny ne, ale L-argininem - je to aminokyselina, kterou užívají třeba sportovci, zvyšuje hladinu testosteronu a má prý i na tvar spermií vliv. Nám v den toho IUI taky doporučili IVF, rovnou mě připravovali na to, že z toho nic nebude 😀

anarvin
autor
27. dub 2015

@brouzdalka tak na ten L-arginin mrknu, ale mám dojem, že jsem četla názory doktorů na netu, že tohle opravdu neovlivní nic... no nevadí, vitamíny ničemu neublíží a pro dobrý pocit jistě fungovat budou ;) a když to tak čtu, tak šance jsou docela vysoké ;)