Trápily vás opakované záněty močáku při snažení?

carmenxxxx
20. led 2016
Ahojte, manžel a já jsme spolu 11 let, začli jsme se snažit o mimino cca na podzim. Před snažením sex max 4 měsíčně. Jakmile spolu Máme sex třeba 2 dny po sobě nebo ob den tak hned dostanu zánět močáku. Teď naposled mi chytly i ledviny, jelikož jsem se snažila to přepít čajíkama..nakonec mám zase atb. Máte s tím někteří zkušenost? Přece nemůžu jít hned po styku na záchod a vysprchovat se, když chci aby mi tam ty spermie zůstaly. Štve mě to jelikož tento měsíc jsme propásli ovulaci kvůli tomu 😞 Kterou z Vás trápily záněty přízení snažení? Co jste pro to dělaly?
papalinka
21. led 2016
@carmenxxxx se záněty močového měchýře po sexu jsem bojovala asi deset let. Pak jsem zoufalá zajela na soukromou kliniku do Prahy, kde jsem si těžce zaplatila za pár rad, které ale naprosto fungují. Do té doby pořád ATB, brusinky, jogurty, nohy v teple, sprcha po sexu a stejně se to pořád opakovalo. Taky jsme pak chtěli miminko a já nevěděla kudy kam. Teď už jsem zánět více než 4 roky neměla a jsem podruhé těhotná.

Radím ti toto:
1. po sexu jít vždy na malou! To je naprosto nejdůležitější pravidlo a vůbec se neboj, spermijky tam zůstanou v dostatečném množství, navíc já si ověřila, že mi stačí jít na záchod do dvou hodin po sexu a bylo to OK.
2. Vždy vyčůrej vše, co je v měchýři, já zjistila, že kolikrát jsem měla pocit, že už mám hotovo, ale když jsem ještě poseděla a uvolnila se, tak jsem ještě trochu vyčůrala a právě v tomhle zbytku se ty mrchy vesele množí.
3. Po močení se utírej směrem od močové trubice ke konečníku, jinak si tam ty potvůrky zaneseš.
4. Jako podporu jsem užívala kapky Lichořeřišnice, asi tři měsíce a pak kdykoliv, když jsem měla pocit, že se v močáku něco děje.

Držím ti palce, vím, jak je to strašné, ale mě stačilo takhle málo a už nevím co je to zánět.
carmenxxxx
autor
24. led 2016
@papalinka Děkuju, tak snad to teď bylo naposled a nikdy více 🙂 Mě známý ještě doporučoval čaj ze zlatobýlu, tak to nějak dám doromady. Ať se miminku daří 😉
runyia
24. led 2016
Souhlas. Mě teda asi nejvíc pomohla "3mesicni kura" s antibiotiky Nitrofurantoin. A jako prevence vždy před a po sexu na malou, taky mi stačí třeba hodinu po sexu,aby mrsky měly šanci někam doplavat 🙂 ale nejit po sexu na záchod a usnout, tak jsem rano jasná 🙂. A potvrzuji i tu lichorerinici, desetkrát lepší než nějaké brusinky. Držím pěsti, taky jsem se snazeni bála, ale u nás tahle opatření taky fungují 🙂
myjusiatko
24. led 2016
Ahoj, suhlasim, so vsetkym co holky popisuju.

Inak ja som mala podobne problemy uz par rokov, vzdy mocak, kvasinky, mocak, kvasinky a nakoniec moj novy gynekolog zistil, ze som mala v sebe nejakeho streptokoka (zistilo sa to kultivaciou, stary bol blbec a robil mi maximalne MOP). Ku gynekologovi ma vzdy poslal urolog, pretoze z urologickeho hladiska som bola uplne okej.
Po prelieceni streptokoka antibiotikami, najskor zavadzanymi, tie nezabrali, tak potom normalne uzivane, tie pomohli. Odvtedy mam bozsky klud.
dzungala
24. led 2016
@carmenxxxx

Ahoj,

přečti si na netu něco o candidě albicans a candidoze. Můžeš mít v těle přemnoženou kvasinku, která se již změnila v houbovou infekci, která právě nejčastěji napadá pohlavní orgány a močové cesty. Na kvasinku nepomáhají atb, proto se to pořád dokola vrací. Já měla zánětů asi 40 bylo to strašné, cystoskopie nic nezjistila, zkrátím to - trápila jsem se asi 15 let s močáky, do toho sedmiletá neplodnost z nezjištěné příčiny, šest potratů, výpad vlasů, akné, alergie, astma atd. a dnes vím, že za to všechno mohla candida...Chce to načíst z více zdrojů a pak s těmi informacemi nalož, jak uznáš za vhodné. Třeba si ušetříš drahocenné roky při snaze otěhotnět.

Jinak na počínající močák (kdo měl, pozná už začáteční píchnutí, říznutí) zabírá Rowatinex (koupíš v lékárně jsou to přírodní silice, nebývalé účinné - dle mě vadí kvasince, zabíralo mi to vždy, ještě než jsem věděla, co mám vlastně za problém). Nekupuj ale kapky jsou k zblití, smrdí to jak prase, kup kuličky. To pak zabralo i kámošce, která taky prošla pěkným močovým peklíčkem, pohotovostmi, kupy antibiotik a teď má furt v kabelce rowatinex. Nejlíp nasadit okamžitě po prvním příznaku. Je to čistě přírodní. Lichořeřišnice je taky dobrá, ale mně tak nezabírala (hlavně ne tak bleskově).

Do urologického čaje případně špetku jedlé sody. Ale urolák vyplavuje draslík, tak bacha, dělá to pak tiky na srdíčku, které pěkně postraší, když člověk neví, o co jde, ale týden pití nic neudělá.

Drž se a mrkni fakt na tu candidozu 😉
myjusiatko
24. led 2016
@dzungala candidoza je smrtelna choroba, ale nie je to to, čo popisuješ ty a rozni šarlatáni naprieč internetom.
dzungala
24. led 2016
@myjusiatko

mrkni třeba na knihu "Nebuď potravou pro houbu candida" od Andrzeje Januse, což je lékař, který popisuje, jak lékaři podceňují možnost houbové infekce u pacientů, které léčí na jiné nemoci. A candidoza může být smrtelná, ale až po mnoha desetiletích a neléčení se. Jinak candidoza je i "obyčejná" vaginální mykoza, pokud jsou zasaženy i orgány jedná se o systémovou candidozu nebo tzv. kandidemii.

A jinak klídek, já nic nenabízím, nic nevnucuji, nic nechci. Na candidozu jsem přišla díky ekzému dcery, který způsobuje candida ve střevě. Dcera má candidozu a neumírá, jak strašíš ty. Musí mít dietu, probiotika a později případně léčbu bylinnými přípravky.

Candida se dá potvrdit z krve, z moči, ze stolice, z vlasů, z kůže. A neznamená to hned, že je člověk na smrtelné posteli jak naznačuješ, ale může to způsobovat mnoho problémů, které lékařé mylně hodnotí jako vhodné pro léčbu např. nitrofurantoinem, kkterý jsem jedno léto užívala celé prázdniny a močák se vrátil týden po doužívání.

Šarlatání něco nabízejí, něco chtějí

Já nic nenabízím, nic nechci. Jen jsem nabídla možnost řešení pokud pisatelka o existenci candidy nic neví.
dzungala
24. led 2016
@myjusiatko

jo a ještě by mohl padnout argument, že candidu máme v těle všichni, ano už od narození, ale já mluvím o přemnožené candidě, nechce se mi rozebírat rozdíl mezi kvasinkou candidou a houbou candidou a zavádět sem přednášku. Chtěla jsem jen, aby pisatelka věděla, že třeba tady může být zakopaný pes..

Jinak ohledně té smrtelné choroby, možná jsi viděla nějaký film o hiv/aids, u těchto lidí při selhání imunity opravdu bývá candidoza někdy příčinou úmrtí, ale nepředpokládám, že pisatelka je hiv pozitivní, a když, že by byla bez lékařského dozoru, případně bez léčby (při poklesu t-lymfocytů pod určitou hranici).
dzungala
24. led 2016
Rowatinex mi byl doporučen mým gynekologem poté, co viděl jak mne můj urolog pořád dokola léči antibiotiky a já pak chodila na gyndu zase s vaginálními mykozami jako následkem užívání těch antibiotik. Škoda, že mi to tehdy neporadil dřív. A o candidoze se mnou taky mluvil, ovšem já kojím a léčbu chemickými fungicidy, které zabijí houbovou iknfekci si nemohu dovolit kvůli velké toxicitě a tak dávám přednost dietě, probiotikům a bylinkám. Takže tak. A komu připomínám šarlatána, toho prosím, aby zapomněl, že jsem sem vůbec něco napsala.
mpbk
24. led 2016
Dodržuji všechny rady zde, a nepomohlo mi nic. Chronický záněty mám přes dva roky, za ty dva roky jsem v sobě měla cca 22balení antibiotika. Poté jsem je přestala brát a zánět vždycky nějak přetrpěla v teple s čajem. Pak jsem otěhotněla, zánět jsem měla na začátku 2x. Teď ťukám, zatím nic. Občas mě to zapálí ale to už ani neřeším. Tak pevně doufám, že po porodu to zůstane i nadále.
lightblue
23. únor 2016
NEvíte někdo prosím, jak dlouho se může ten rowatinex? Píší tam 3-4 denně po jídle, ale ne jak dlouho...díky moc
barumat
23. únor 2016
Já začala na doporučení urologa brát Maxi brusinky od Swissu, jednu denně, preventivně. Od té doby mám klid. Jinak zkus se po sexu dojít hned vyčůrat, vždyť to automaticky neznamená, že z tebe všechno vyteče. Neboj se, ono tam vždycky něco zůstane 😉
lightblue
23. únor 2016
To všechno dělám, dokonce jsem kdysi absolvovala stěry z trubice a vše negativní, ale asi to bude mít souvislost s kvasinkama. Chci jít na stěr na gyndu za týden, tento se nedostanu. Měla jsem teď docela klid a v prosinci se mi to stresem probudilo a od té doby to pořád řeším v návaznosti na pohl. styk, ale i bez něj 8-(
lightblue
23. únor 2016
Mě spíš hlavně netrápí močák jako takový, ale pálí mě ta trubice 😞 v moči obvykle nic nemám.
barumat
23. únor 2016
@lightblue Hm, tak to ti asi neporadím, já vždycky měla zánět jako prase a v moči do pár hodin kromě bílkovin i krev 😞
lightblue
23. únor 2016
já měla takovýhle zánět asi 2x a pak mi to podle mě přešlo do chronického stadia, byla jsem i na urologii, ale vše OK a chci se vyhnout nějakému dlouhodobému užívání ATB. Jsem objednaná k paní, co dělá čínskou medicínu, je to trochu už zoufalý.
barumat
23. únor 2016
@lightblue Ono jakýkoliv chronický onemocnění je hrozně psychicky vyčerpávající. Držím palce.
lightblue
23. únor 2016
díky, snažím se být nad věcí, vysadila jsem i hormonálku, vypadá to, že to mohla dělat hormonální nerovnováha, tak čekám na zázrak 🙂
lenusaak
23. únor 2016
holky🙂 slyším slovo močák a stoupaji mi hruzou vlasy!!! ja mam období každoročni, kdy padne podzim chytnu hned močák a mam to citlive temeř celou zimu! po sexu se snažím jit do hodiny vyčurat- vždy končím na antibiotikách! jelikož ted podstupuji IVF a snad za chvili budu patřit mezi těhule, začínám si zjištovat o nějake spolehlivé prevenci, zatím se mi zamlouvají amercké brusinky, ale ozkoušený to ješte nemám! každopádne to budu muset važně řešit a vyvarovat se tomu aby me to nepotkalo v těhu !
je to tak strašne nepříjemnýýýý😞 bohužel jakmile to človek jendou chytne, je potom časta recidiva 😞
lightblue
24. únor 2016
vidíš, to je dobrá verze s stím podzimem a zimou, ale pamatuju doby, že jsem to měla i vlétě, tak se nechám překvapit. Mě právě nezlobí ani tak močák jako takový, ale prostě se mi zavlečou kvasinky nebo bakterie někde dole a furt mě to nutí...dneska jsem odnesla moč na kontrolu.
lenusaak
24. únor 2016
Ono je to hned jak gynekologicky tak urologicky zanet😞
lightblue
24. únor 2016
no a to mi zpruv nedocházelo, že když v moči nic, tak přeléčit gyn. Protože obvykle sex v pohodě, nikde nic nebolelo, jen ta trubka :-o
dzungala
24. únor 2016
ta kvasinka se nezavleče, je tam pořád, pokud se něčím přiživí (čokolády, stres, kouření, alkohol, moc tučné), tak se přemnoží a dělá ten nepořádek v močových cestách. Pokud se kvasinka candida přemění už na houbu candidu - je to plísňové onemocnění, které vyžaduje léčbu (macrimor např. já ho měla i v těhotenství) buď chemickou (řeší jen akutní problém, vždy se to pak vrátí - viz macmiror), nebo přísnou dietu, probiotika a přírodní léčbu.

Opakované infekce močáku (nebakteriální) nejsou z pochvy, nýbrž do pochvy se ty potvory dostáváají ze střeva, které když je napadené houbou candida, tak má "dírky" - syndrom netěsného střeva" a propouští a do pochvy je to jen malinkatý těsňoučký kousek.

Úplný základ je pořešit střevo. Ale to jsem si zas jen tak dovolila poradit, myslím, že tomu stejně buď nebudete věřit, nebo to jen tak přelétnete očima.

Já už močáky nemám. Bojuju s celkovou candidozou, a řeknu vám - močáky byly ještě tak to nejmenší. Ta potvora se dostane do vnitřních orgánů, do jater, do plic, všude a pak to roky trvá, než se jí člověk zbaví (pokud to psychicky vydrží - například tu dietu).

Lékaři - opakuji - o tom buď moc neví, nebo to pacientům neříkají.

Doporučuji i wobenzym, probiotika s laktobacily a bifidobakteriemi, protikvasinkovou dietu, a třeba čaj lapacho a za pár týdnů máte klid bez zbytečných atb, co stejně nic, ale opravdu nic, neřeší. Tedy pokud se jedná o candidu. Pokud ano, opravdu zabere to, co píšu.

Hodně štěstí
dzungala
24. únor 2016
čaj lapacho neužívat v těhotenství! Ostatně v těhu se ani candida moc řešit nedá...Mně se to právě pekelně rozbujelo v těhu. Lapacho, oregánový olej, extrakt z grepových jader, kočičí dráp - to jsou zaručení zabijáci candidy.

Ale bez diety to jsou vyhozené peníze. Při dietě ovšem velký zázrak, který kdo nezažije, neuvěří, nedoporučí...

Po sexu se ty močáky dělají, páč dochází k překrvení a nese se to ze střeva do pochvy, z pochvy do močáku a tak. Ale nechám si kecy na koledu, si o tom třeba něco vyhledejte, Radím dobře, uštetříte pak cystoskopie a jiné-skopie a jiné pokusy od lékařů, kteří nebudou vědět, co mají dělat, páč jim to nebude zapadat do našprtaných tabulek a metod Poznat nemoc, diagnostikovat + napsat odpovídající krabičku léků či operativní výkon.
lightblue
24. únor 2016
@dzungala přiznám se, že pro mě to nejsou kecy, protože když jsem toho už za ty roky vyčetla tolik, tak i s tímto jsem se setkala a wobenzym si včera koupila. Ale chci s ním počkat na pondělí, to půjdu na gyndu a když mi něco napíše doktorka, tak ho začnu zobat k tomu. Prakticky to co píšeš je pravda. Ta kandidoza je hrozná věc.
Mě jen štve, že jsem to nikdy neměla a až s nástupem do práce po mateřské jsem měla jeden akutní zánět a ten mi nedoléčili a od té doby se to se mnou táhne. Nicméně kvasinkou to u mě teď bude, bo jsem koupila jenamazol a pociťuju po dvou dnech zlepšení. Ale etapy se mění. Buď lítám na záchod, pak půl dne klid a takhle se to strídá.

To je přesně ono. Tady konkrétně u mě je vidět, že ATB nic neřeší. Jednou je mám a za 14 dní je to tu zpátky. Navíc jsem teď měla hodně silné ATB na něco jiného než močák a málo probiotik a hned je na problém zaděláno. Teď jedu detox, snažím se bez pečiva, hodně zeleniny, lactobacily a různé čaje, tak uvidíme. Musí se to hodně vydržet, to máš pravdu. Jenže člověk poleví, jakmile se mu udělá dobře... :-S
lightblue
24. únor 2016
@dzungala dokonce jsem na podzim měla hrozně lupy, po vysazení HA bohužel tělo šílelo a ještě šílí a četla jsem, že to je taky od candidy. Navíc jsem hormonálně pořád dokonale rozhozená, ale už je to lepší.
lightblue
24. únor 2016
@dzungala nevíš náhodou, jestli se ta kandida dá z moči zjistit, Já byla kdysi na stěrech a zjistili mi jen pomnoženou e-coli, ale kvasinku taky ne. No je to jedno s druhým. Nějaké osvědčené laktobacily? A jak často? Můj doktor říká, že ne každý den, ale všude říkají něco jiného.
dzungala
24. únor 2016
@lightblue

Kup si knihu Nebuď potravou pro houbu candida od Andrzeje Januse. Je to doktor, píše tam srozumitelně, proč to doktoři neumí poznat, jak candidoza vzniká, proč vzniká, jak se a proč se šíří. Popisuje různé druhy candidoz a způsoby jejich léčby. Píše tam i o diagnostice, jak a z čeho se to zjišťuje a že je třeba na léčbě spolupracovat s lékařem, ale já jsem u nás na severní Moravě nenašla "lékaře", který by o léčbě candidozy něco věděl a/nebo se mi nevysmál, že jsem nějaká přechytračelá z internetu a podobně, takže ráda bych byla od dozorem lékaře, ale není osvícených lékařů v mém okolí.

Píše tam návrhy léčby, tím se řídím, píše tam i o dietě, jak ji držet, jsou tam i recepty, jsou tam i dotazníky, na kterých si ověříš, co vše máš v těle zasaženo a jak dobře (špatně) na tom jsi. Přečti si tu knihu, není drahá a není tlustá, než bych ti to tady nebo do SZ vypisovala, byly by to romány.

Já držím dietu už šestý měsíc (ale kojím, takže se moc rozjet nemůžu), beru chlorellu na detox (candida produkuje denně na 180 jedovatých toxinů, které nabourávají imunitu a ničí tělo), probitotika Super acidofilus plus 6 mld (je i deset miliard, ale já už na to nemám peníze) - ty jsou přesně dělané na candidozy, a po 3 měsících léčby oregánovým olejem jedu extrakt z grepových jader (až dokojím dám ještě 3 měsíce kočičí dráp a pak 3 měsíce lapacho). Jinak spory houby candida v krvi po vyléčení kolují ještě 2-3 roky, takže ta disciplína je fakt na dlouho, někdy na celý život, ale jsou horší věci, třeba roztroušená skleroza z candidozy a jiné lahůdky (otec má z těžké candidozy lupénku a bechtěrejevovu chorobu, ale stejně ho "lékaři" furt léči kapáky kortikoidů a jiných superléků a nikoho ani nezajímá, jak se stravuje například a že má kvasinkové fleky v obličeji i na nohách atd atd...).

Trpí tím skoro každý, jen o tom neví a léčí se na plno jiných chorob a chorůbek a přitom stačí "jen" jíst zdravě, hýbat se a nedopustit přemnožení candidy ve střevě a vznik houbové infekce, která je zodpovědná mmj za ekzémy, alergie, nevysvětlitelnou neplodnost a mraky jiných věcí.

Je to tak, dřív bych tomu nevěřila a poslala takové lidi jako já do háje, bylinkáře a podobné. Po mnoha letech (víc než 15) lítání po doktorech, různých -skopiích, tunách léků (hlavně atb samozřejmě - když neví, perou atb.) a mnoha zdravotních následcích už měním pohled na medicínu a na způsob života vůbec.

Je to každého volba. Zlom vaz!

Sem začni psát odpověď...

Odešli