Trhání mléčných zubů - zkažených stoliček u 3letého dítěte

kamilaleus
11. kvě 2018

Milé maminky, ráda bych se dozvěděla Vaši zkušenost s tím, jak děťatko - 3-4roky, snášelo trhaní zkažené stoličky. Brzy to čeká mou dceru a upřímně - mám z toho opravdu hrůzu, četla jsem mnoho odborných i "mediálních" článků a strach mne jaksi neopouští... Paní zubařka mi vysvětlila, že dcera vypije jakousi tekutinu, po které si 2 hodiny nebude nic pamatovat... CO je to za tekutinu? Mohou být nějaké vedlejší účinky? Umrtví jí to ještě? Jaké je to potom? Sama nemám ani 1 kaz, nikdy mi nic netrhali, atd... Tudíž se chci alespoň teoreticky co nejlépe připravit... Moc děkuji za Vaše postřehy, tipy, rady, jak to co nejlépe zvládnout!!!

misa147
11. kvě 2018

My byli trhat stolicku zkazenou v nemocnici pod nazkozou

kamilaleus
autor
11. kvě 2018

@misa147 a jak to probihalo? byla to celkova narkoza nebo ta analgosedace? dekuji

mku
11. kvě 2018

Ja jsem nechtela riskovat dozivotni trauma dcery a radeji jsem zakrok zaplatila na soukrome klinice v analgosedaci

kamilaleus
autor
11. kvě 2018

@mku dekuji, a byly nejake vedlejsi - nezadouci ucinky? vypila to nebo ji to pichali? dekuji moc 🙂 a jeste - jake to bylo potom, kdyz to prestavalo pusobit? diky, diky, diky 🙂

mku
11. kvě 2018

@kamilaleus nejdriv ji pichli neco na uklidneni, protoze si nechtela nechat pichnout v klidu toto. A pak ji posadili, napichli na analgosedaci a bylo to 🙂 po zakroku (trhali ji 5zubu a dva vrtali) ji ulozili do postylky a ona si dve hodiny schurpla. Jak se probrala uz byla v poho a krome krve v puse o nicem nevedela... o vedlejsich ucincich nevim... za me urcite naprosto super vec, kdyz je zubu vic... asi jeden zub by dite dalo, ale vic urcite ne...

lucie01
11. kvě 2018

Syna zub bolel ( měl necelé 4 roky ) a bylo nám řečeno, když bolí, tak zbývá vytrhnutí. Dostal injekci na bolest - seděl na mojí mamce, já mu držela nohy ( měla jsem kousek před porodem ) a paní zubařka vytrhla - byla to chvilička. Pak dostal tamponek do pusy a bylo po všem. Samozřejmě brečel, ale už po odchodu z čekárny byl v pořádku. Za odměnu si mohl vybrat nějakou hračku 🙂 jako bolestné. Po pravdě jsem z toho trhání měla hrozné nervy a v noci jsem nespala, ale nakonec to byla fakt rychlovka.

misa147
16. kvě 2018

My byli v uplne narkoze vse taky 15 minut is uspanim probuzenim u nas zatim na ostravsku nebyla ordinace kde by delali tu analgosedaci taky jsmw prave o ni cetla ze by jsme sli do toho ale bohuzel nebyla