Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

majkal
9. lis 2010

@ninan2 tak take "sci-fi" mam ja doma .... nemyslim si, ze vsetci muzi su tak straaaasne zatazeni, aby nevedeli vydrzat, zvlast, ked ide o nieco, co sa taha dva roky a nie a nie to preliecit 😒 .... Takze naozaj ZIADEN SEX a to az do kontroly, na ktoru ideme az o 30 dni + 14 dni cakania za vysledkami, takze sa to potiahne aj dva mesiace, nielen 20 dni.
@juraj86 naozaj sa oplati vydrzat, inak sa toho nezbavite 😔

majkal
9. lis 2010

@zuztek ja som zatial neobjednavala nic, pockam teraz na kontrolu a potom uvidim. Muz pije caj LAPACHO, je urceny prave na infekcie (mne nechuti 😝 ) no a ja sa dopujem trochu inymi liekmi, kvoli dalsej diagnoze, tak musim postupne, po poriadku 🙂 Ale diky za tipy 😉

juraj86
9. lis 2010

Ahoj, Pockat tak to znamena ze ked doberieme lieky o nejaky tyzden tak to este nemozeme nic robit?az o niekolko mesiacov?take informacie ziadne nemame.dok.jej povedala ze ziadny sex pocas ATB. a nic take ze aj potom este x mesiacov ee... dufam ze ee.. 😨 bo to uz bude ovela tazsie... a vydrzat tolko?no fu.. pochybujem...asi... ☹

ninan2
9. lis 2010

@juraj86 @majkal
no ono este mozno zalezi aj na tom, v akom je to stadiu, ci uz sa to taha par rokov a nie a nie to vyliecit, alebo sa to len prave naslo a v mensom "mnozstve", vtedy sa na to hadam da ist na zaciatku aj menej drasticky... Lebo ja take informacie veru tiez nemam, ani som necitala nikde.

majkal
9. lis 2010

@juraj86 pisem len z vlastnej skusenosti. Takisto nam bolo povedane, ze len pocas liecby ziaden sex. Tak sme to po liecbe skusili. Po kontrole, urea stale pozitivna - zasa obaja na liecbe. Po druhej liecbe sme tiez neabstinovali do kontroly. Vysledky po druhej kontrole - negativne. Podotykam, ze na kontrolu som chodila len ja, moj mm vraj nemusel.
Po roku, znova tie iste tazkosti a problemy, a co sa nenaslo? UREA. Zasa obaja na liecbe. Preto teraz ziaden sex, kym nebudeme mat OBAJA negativne vysledky. Tot moja skusenost, na ktorej sa mozu ostatni len poucit. 😒

juraj86
9. lis 2010

No netusim v akom je to stadiu. kolko to mame. Priatelka isla na normalnu preventivnu gyn.prehliadku a tam jej urobili testy a vyslo z toho toto... a dok. nam nasadila hned ATB doxohexal 100 40tab. na 20 dni kazdych 12hodin.
Ale pred tym sme to pravdepodobne nemali, bo robila jej aj pred tym testy asi rok do zadu a bolo vsetko ok...

ninan2
9. lis 2010

@juraj86 inak este dodam ze v zahranici (na zapade) sa urea vobec nelieci, je to normalny nalez ktory ma vacsina sexualne aktivnych zien... najma ak s tym nemate ziadne problemy. Ale je pravda ze vraj moze sposobovat tazsie otehotnenie alebo predcasny porod, ale su to skor dohady, nie je to dostatocne lekarsky overene.

majkal
9. lis 2010

@ninan2 a ty si sa tiez liecila na ureu?

ninan2
9. lis 2010

@majkal len sa prave liecim, 1x, a zistovala som si o tom info, na zahranicnych strankach je toho dost... a casto tam pisu uplne ine veci ako tu hovoria doktori. Ale ja s tym nemam ziadne problemy, iba pred 10timi rokmi som mala zapal mocovych ciest, neviem ci to s tym vobec suvisi, a odvtedy vobec nic...

majkal
9. lis 2010

@ninan2 tak drzim palce, aby sa vam to podarilo preliecit na prvy krat 😉

Ano, doktori casto hovoria inak, ale ked s tym clovek bojuje dlhsiu dobu, tak uz vie co to sposobuje a keby to neliecil, tak by to bolo coraz horsie .... No a neplodnost, potraty, neschopnost donosit dieta, odhliadnuc od subjektivnych tazkosti, na ktore urologia nema vysvetlenie, lebo moc, oblicky a ost. je vsetko v poriadku; to vsetko je dovod, preco to liecit. Urea je v tom zakerna, ze tie tazkosti sa mozu prejavit neskor a ovela horsie ☹ Nehovoriac, aka je to skuska pre vztah a ako to dokaze cloveka psychicky zdeptat, lebo pri prvej liecbe som aj ja bola optimistka 😒

ved mnohe z tejto temy by o tom vedeli romany pisat, vsak baby? 😔

ninan2
9. lis 2010

@majkal jasne, lepsie je to preliecit, aby sa clovek vyhol horsim tazkostiam, aj ked vela ich je trochu spekulativnych 🙂. Drzim palce aj Tebe! Snad vam to uz prejde 🙂

juraj86
9. lis 2010

Aj ja Vam drzim palceky... a tak isto dufam ze aj u nas s priatelkou to co najskor a najrychlejsie prejde...dufam ze to nemame v takom stadiu ze fu... no a samozrejme aj ta chut na ten sex 😒 ,,, no viete... snat sa to bude dat vydrzat aj ked viac ako 10-15dni pochybujem... :(

guava
10. lis 2010

Ahoj holky, toto tema jsem zakladala ja pod jmenem FLO, jelikoz jsem zapomela heslo, mam nove jmeno. 🙂

Z ureaplazmat jsem mozna uz vylelcena, mozna ne... Mela jsem s tim trapeni pres 4 roky. Kdyz jsem dostala pred 2 lety v usa zanet ledviny, tak jsem byla u tamniho lekare, kteremu jsem hlasila, ze trpim na ureaplazmata. Ten se smal a rekl, ze nasi lekari teda museji byt hodne sofistikovani, kdyz nas na to v Cechach leci antibiotiky...podle nej zbytecne!! Ma to 80% lidi a nikdo je na to neleci a deti maji kopu... jine tema jsou samozrejme Chlamky.
Nicmene zanet ledviny zpusobila E-Coli a ne ureaplazma, jak jsem se domnivala.
Po navratu jsem sla na testy a mela jsem je ciste - bez ureapl.
Po te co jsem mela pritele, jsem je zase dostala. mel jse on. Nas znamy urolog nam rekl, to stejne co lekar v usa...ale dodal, ze v paru to stoji za to prelecit. Dal nam atb ( pozor v minulosti me nezabraly ctvery!!) dobrali jsme je ale na kontrolni stery jsme jiz nesli. Ja mam dodnes snizenou imunitu a verim, ze je to z ATB.
Takze mozna je mame, mozna ne..
Ja jsem ted 10 tydnu tehotna a klaplo to v podstate na podruhe 😀

ninan2
10. lis 2010

@guava Ahoj, moja rec, aspon podla toho co som citala... Zbytocne sa to tu lieci a davaju sa antibiotika. Ja ich uz 2x asi brat nebudem, ak by som ureu opat mala, hlavne ked s tym nemam ziadne problemy. A ty si mala nejake? Asi hej ked si to tak dlho liecila ze?

leny16
10. lis 2010

Ahoj holky,
také sme měli ureaplasmu a brali na ní Doxybene, před tím se nám nedařilo otěhotnět něco přes rok. Párkrát jsem měla pozitivní testy, ale vždy potom samovolně potratila. Už sme byli i v CAR. A ejhle, ihned po dobrání ATB jsme otěhotněli ( a to už jsem měla injekce na umělko v lednici). Takže za mne určitě přeléčit🙂
Ted se potýkáme se stejným problémem, párkrát testy pozitivní, ale nic z toho.... tak si jdu na gyndu pro ATB a snad se zadaří, dám vědět

guava
11. lis 2010

Je samozrejme mozne, ze nekdo pres urea nemuze otehotnet...
@leny16 Ale Leny ty jsi potratila nekolikrat potratila kvuli urea myslis?

leny16
11. lis 2010

@guava - i můj dr v CAR mi říkal, že je to možné, Ureaplasma, zbůsobuje i potratovost, pokud se s ní tvé tělo nedokáže vypořádat a také ihned po dobrání prášků sem otěhotněla a plod se držel až do konce.
Gratuluji k těhu 🙂

guava
11. lis 2010

@leny16
a jeje...vis, je to urcite mozne, i ja jsem si to tak vzdycky myslela a nevyvracim to ani ted...ale vis kolik je zenskych ktere maji urea nikdy o tom nevedely ani vedet nebudou , nic jim neni a maji deti? ja myslim, ze takovych je hodne..
Moje kamaradka treba nemohla otehotnet rok a pul, nasli jim chlamydie, prelecili to atb a jeste ten mesic otehotnela...takze vim..
a dekuji 🙂 snad bude u nas vse o.k,

leny16
11. lis 2010

Určitě je hodně ženských, které mají areaplasmu a mají prcky, ale asi mají lepší imunitní systém a tělo se s tou inf. dokáže vypořádat...
Určo vše bude ok, taky sem se bála 😉

raza
11. lis 2010

No, ženy, ja mám na to asi taký názor, že ureaplazma sa liečiť má. Ja som potratila v 10 týždni, absolvovala X vyšetrení a jediné, na čo mi prišli, je práve ureaplazma. moja gynekologička mi povedala, že to bolo pravdepodobne kvôli tomu. To pravdepodobne preto, lebo nikto vám nedokáže povedať príčinu naisto, len ,,pravdepodobňovať".
Ja som mala napríklad vždy zlú imunitu, lepil sa na mňa každý bacil a týždeň alebo dva pred tehotenstvom som bola trochu nachladnutá. Takže aj to mohlo mať vplyv. Je mnoho žien, ktoré počas tehotenstva trpia rôznymi chorobami a ich bábo to neovplyvní. Všetko je to podľa mňa o imunite, ako sa s tým všetkým telo vysporiada a aj o náhode a šťastí. Myslím, že u mňa to bolo asi viac faktorov - ureplazma, nejaký bacil, sres, alebo tak... Aj keď som sa doktorky pýtala, prečo sa toho s mužom nevieme zbaviť, povedala, že jednoducho možno mám zlú imunitu a moje telo to nezvláda, lieky mu nestačia. Mne to prišlo rozumné vysvetlenie.. No to je len môj názor..
Ja sa len strašne bojím, že teraz nebudem môcť otehotnieť, pritom sa snažíme ešte len 2 mesiace a ja už som zúfalá.. všetkým vám držím päste, nech sa toho zbavíte, pa

zuztek
11. lis 2010

moj nazor je pododbny ako hovori raza a leny.... tiez som totiz potratila kvoli ureaplazme, kedze sa nic ine nenaslo.... a je to logicke, kedze ureaplazma sposobuje zapal v krcku maternice a vo vyvyjajucom sa plode, to nie su dohady ale vedecke studie ktore to jasne dokazuju... horsie je to s liecbou, nezabera kazdemu a fakt je tam velmi dolezita imunita...

juraj86
15. lis 2010

Ahojte, my s priatelkou mame brat ATB uz iba posledne 3 dni... doxohexal 100.... fu brali sme to 20dni... a ta chut na sex...fuuu.. No sme raz nevydrzali a bolo fajn...ale ziadny sex, len vzajomna masturbacia a vyvrcholenie... tak dufam ze to nebude mat nejaky veeelky vpliv...fnuk :( a dufam ze sa vyliecime... Priatelka ma ist o tyzden len na kontrolu a o 3mesiace zas na testy... ale ze mozeme normalne fungovat po dobrati liekov..(sexovat). Tak dufam ze to bude ok.. 🙂

zuztek
15. lis 2010

@juraj86 drzim palce aby to bolo ok 🙂 ja idem na dalsie kontrolne stery buduci tyzden, tak som zvedava... bude to po 2 mesiacoch od dobrati ATB, priznaky mi uz takmer uplne ustupili, ae 100% fit stale nie som, tak snazilkovanie este odkladame...

juraj86
16. lis 2010

@zuztek no tak to ti teda vam drzim palce...nech to uz mate ok...a co ste brali a koko?to ste vobec nemali chut na sex a vydrzali ste to tak dlho...? 🙂 pa

rika84
16. lis 2010

Ahojte,mala som pred troma mesiacmi zistenu ureaplazmu. Doktorka mi predpisala 1.den sumamed 2 tablety naraz a po zvysne 9 dni som brala rano a vecer doxybene + asi 2 tyzdne som brala aj cipky. Pocas tychto 10 dnoch ziaden sex a po nasledujucich 2 mesiacoch len s kondomom. Da sa to vydrzat...ved kazdy, kto je normalny a chce byt v poriadku, nemoze s tym mat nejaky problem. Samozrejme liecia sa aj vsetci sexualni partneri...inak to nema zmysel. a az ked mate obaja kontrolny ster na ureaplazmu negativny mozte sa spokojne a kludne opat snazilkovat. Ja som sa dnes dozvedela, ze mam vysledok negativny a manzel ma zavoalt v pondelok...ale verim,z e nam ta absencia pomohla a aj on je oki.
Chcela som prispiet aj svojou skusenostou...Nie je to nic hrozne...len sa treba riadit radami lekara a vsetko bude oki. Drzte sa🙂

zuztek
17. lis 2010

@juraj86 prvu liecbu sme mali v maji, 3 tyzdne kombinacia sumamed + ciphin (ciprofloxacin), druha liecba v septembri, 3 tyzdne doxybene, vzdy sme vsetko dodrzali, aby sme sa toho zbavili, tak fakt neviem ci je to otazka imunity, alebo toho ako velmi bola prepuknuta infekcia... ja som navyse brala pocas oboch lieceni Wobenzym, ktory podporuje ATB liecbu

inak neodporucam kontrolne stery skor ako po 2 mesiacoch, lebo mozu vyjst falosne negativne, sama som tak mala v lete negativne, tesila som sa, zacali sme spolu zase sexikovat, a v auguste na kontrole bola ureaplazma zase pozitivna... takze aj ked vsetko dodrzite, nemusite sa toho uplne zbavit.... ked si precitate celu tuto temu od zaciatku do konca (ja som ju citala niekolko krat), zistite ze vo vela pripadoch zaberie hned prva liecba, a da sa pekne po tom otehotniet... ale su tu aj viecere pripady, kedy nic nezabera, a stale sa to vracia, to je uz smutnejsie a bohuzial ja patrim k nim 😒

petiik
27. lis 2010

neviete nahodou niekto preco sa nesmie pit mlieko, ci jest mliecne vyrobky pri uzivani ATB doxyhexal?? co to moze sposobit alebo kvoli comu?

zuztek
27. lis 2010

@petiik lebo obsahuju vapnik ktory sa viaze na ATB a znizuje sa vstrebatelnost a tym aj ucinok ATB... myslim ze ani pomarancovy dzus sa nesmie... ale ak dodrzis odstup 2-3 hodiny od ATB, vtedy uz mozes

petiik
28. lis 2010

dakujem za odpoved 🙂 velmi si mi pomohla

nicol2010
30. lis 2010

ahoj holky, mám dotaz, respektive prosbu u Váš názor zkušenosti.

Může tato bakterie ovlivnit to, že tkz. plodný hlen mám cca 5-6 dní před ovulací a době ovulace ne?