Utrogestan - bez menstruace a negativní test

hanpavka
2. únor 2015

Holkyyy, já už jsem zoufalááá ☹ Brala jsem 3 měsíce Clostilbegyt, pak mi píchli Pregnyl a po ovulaci jsem nasadila Utrogestan... Dva pokusy takhle nevyšly, ale ikdyž jsem UTROGESTAN NEVYSAZOVALA, PRO JISTOTU, vždy menstruace přišla... poslední pokus vypadal nadějně, velký folikul, snažili jsme se každý den, utogestan jsem brala od 17DC až doteď.. cca 31.1 měla dojít MS, až do včerejška jsem užívala Utrogestan, dnes test a je negativní... Do toho jsem měla minulý týden bolesti v podbříšku, jako před menstruací... jakto, že ani ta menstruace nepřišla - že by cysta? myslíte, že je to tím, že jsem ten Utogestan nevysadila? Ale proč mi menses předtím vždy přišla i s Utrogestanem??? Prosíííím, někdo stejný problém, zkušenosti, radu??? ☹

heduska82
2. únor 2015

U někoho ji Utroš zarazí a přijde až po jeho vysazení, já začala vždycky i přes něj v době ms špinit.

hanpavka
autor
2. únor 2015

@heduska82 mě mestruace taky došla, 2x co jsem měla tenhle postup - teď jsme měli poslední pokus a zarazilo mě, že ani ta menses nepřišla ☹ Měla bych volat na gyndu nebo tak týden počkat? A můžu se zeptat, vám ten utrogestan nakonec pomohl?

heduska82
2. únor 2015

@hanpavka Tak záleží, kdy vám řekli, že máte testovat. Jinak mě nepomohlo vůbec nic, děti máme adoptované.

horakovaa
2. únor 2015

@hanpavka já jsem brala utrouše a po zjištění že nejsem tehotná jsem MS dostala hned druhý den ani jsem ho nestihla vysadit . MS se me dostavila v den kdy mela ... Jsem po prvním IVF , a bohužel umlčený těhu . Ted budu 2mesiče čekat na další konzutaci . utrouše bych radši vysadila a navštívila mudr.

hanpavka
autor
2. únor 2015

@horakovaa to mě mrzí, vím, že je nás spousta, kterým to nevychází, ale nejde se tím uklidňovat... Stejně pořád přemýšlím, proč to nevyšlo, když jsme se tolik snažili... ☹ Mě čekají ještě nějaké odběry, ale už máme žádanku na spermiogram a konzultaci do centra - taky IVF ☹

hanpavka
autor
2. únor 2015

@heduska82 Já si myslím, že pokud žena, pár, touží po dítěti, je jedno, jestli je přímo vaše nebo ne.. Kdyby záleželo na mě, vynechám další pokusy, umělé oplodnění, hned adoptuji nějaké miminko, kterému bych dala lepší život.. Já po dítěti toužím už přes rok... vy jste absolvovala nějaké umělé oplodnění? Můžu se zeptat, kolik vám je let?

heduska82
2. únor 2015

@hanpavka Mě bude letos 33, od nějakých 22 jsme se snažili, měli jsme několik IUI i Jedno IVF se 2 transfery, ale protože nám nikdo nebyl schopen říct příčinu, tak jsme to zabalili a šli do adopce. prostě jsem tomu dala šanci a víc nic. Vy se snažíte zatím krátce, my s tím sekli v r.2010. ;)

horakovaa
2. únor 2015

@hanpavka sluničko ,
někdy to miminko se neudrží protože muže být slabé , či je něco vněm špatně. Nic si hlavně nevyčítejte , všichni co tu jsme se snažíme a děláme pro to vše ,ale občas je příroda proti nám . Je potřeba vytrvat , a stále věřit a doufat 😉. Mě zjistily endometriózu a přítel má líné sperma . IVF je dlouhá cesta , mám zatím za sebou první IVF a bohužel se stává ,že první málo kdy dopadne dobře, ale jak už jsem zmínila musíme pořád věřit . Rozhodně bych být vámi už vše vysadila a nechala tělo odpočinout a pročistit, vše si zapsala a nahlásila na konzultaci kdy co jak jste brala a další info .

hanpavka
autor
2. únor 2015

@heduska82 děkujiiii, zase trochu té naděje a pozitivních myšlenek... ještě to nevzdávám, ikdyž to, čím jsem si zatím prošla ( ve srovnání s vámi, ještě vlastně ničím ) mě taky ubírá na síle a energii ☹ Vždycky ta nadějě, představy, v hlavě nemám nic jiného... Koukala jsem se na fotky, děti máte krásné a určitě jste skvělí rodiče 🙂

horakovaa
2. únor 2015

@heduska82 mohu se zeptat ,pokud Vás to neurazí. Já mám v plánu zkusit pouze krát IVF , a poté bych se dala na cestu adopce . Zaslechla jsem ,že adopce je také na delší dobu a trochu složitá . Chtěla bych jen vedet stručně jak to vše je od někoho kdo si tím všim prošel.

heduska82
2. únor 2015

@hanpavka Jéé, to si snad ani nezasloužíme, ale děkujeme! Máte toho ještě moc před sebou, určitě se i vám zadaří. My svého rozhodnutí určitě nelitujeme a kdybych před lety věděla to, co teď, asi bych se na celé IVF vykašlala. Za tu bolest a beznaděj mi to opravdu nestálo. A to nemluvím o tom, jak zle mi bylo po hormonech. 😉

heduska82
2. únor 2015

@horakovaa Jak budu mít chvilku, napíšu. 😉

hanpavka
autor
2. únor 2015

@horakovaa děkuji, právě nad tím jsem teď přemýšlela - dám si pauzu. Počkám na menstruaci, snad aspoň ta dojde, zajdeme si na spermiogram, ať taky víme, jak na tom přítel je a odpočinu si od toho snažení, hormonů a vyšetření 🙂 ještě jedna otázečka - za IVF se doplácí cca 30 000 jsem se dočetla, opravdu je to tak - za jeden pokus?

hanpavka
autor
2. únor 2015

@heduska82 pokud by vám to nevadilo, mohla by jste své zkušenosti s adopcí napsat i tady do diskuze? - taky by mě to zajímalo... Podmínkou je manželství, musí tam být nějaká uplynutá doba, kdy jsou manželé svoji?

horakovaa
2. únor 2015

@hanpavka přesně tak , vyčkejte si na vyšetření a hlavně nedělejte ukvapený závěry . Tělo se při MS vyčistí a myslím si že vy to ted potřebujete 😉 . Jinak IVF je peněžně rozděleno vtom jakou máte diagnozu a prognózu. Také jakou máte pojišťovnu a jak se sní dané středisko dohodne a co vše Vám uznají. Já mela injekce za4500 kč a samostatný zákrok PICSI 11 000 kč , stálo mě to 18000kč . Jelikož po odebrání vajíček jsem mela použitelný pouze jedno embryo , neměla jsem žádné mraženi a kultivaci tím jsem ušetřila cca15 000kč ,ale snižila si šanci na druhý ivf. Dohromady s tím vším by nás to stalo kolem 35000kč . Ted budu čekat na druhý IVF a vše mě čeká od začátku ,takže píchaní hormonu atd , jsme připraveny na těch 35000kc . Někomu první IVF výjde ,někomu ne , taky záleží kolik se Vám udělá schopných vajíček k oplodnění . Peníze se dozvíte při dostání formulářů a konzultaci po vašich vyšetření . Jinak peníze vem čert ,hlavní je aby vše bylo jak má 😉

heduska82
2. únor 2015

@hanpavka My jsme v tom roce 2010 platili v Gennetu za IVF a 2 transfery komplet 38000

heduska82
2. únor 2015

Jo a to nám při prvním sezení říkali, že do 20000 se v pohodě vejdeme!

horakovaa
2. únor 2015

@heduska82 to nám taky doktor tvrdil .Ale všimla jsem si že v dnešní době doktorum jde jen o peníze ,ale aby človeku pomohli to ne ! Ale muj názor je , pokud dva lidé chtějí děti , tak peníze vem čert !

heduska82
2. únor 2015

@horakovaa
@hanpavka
Tak, nevím, co konkrétně vás zajímá. Až budete chtít, zajdete s partnerem na místní OSPOD a tam vám dají kupu papírů, které vyplníte, je tam doklad příjmů, Zdravotní posudky, posudky od vašich nadřízených(nejstupidnější možný papír i co se těch nadřízených píše, nevěděli, co tam jako mají psát). Jak to budete mít, odnesete je zpátky, k vám domů se dojde podívat sociálka a svůj posudek spolu s tou kupou papírů pošle na kraj. No a pak budete čekat. Pak se to různí v pořadí kraj od kraje. Tady ve StČ nám přišla pozvánka na psychotesty..cca 400 otázek a celkem krátký rozhovor s psycholožkou. Asi za 3 týdny jsme si jeli pro výsledky, to nejdřív mluvila s každým zvlášť, pak nás oba seznámila s tím, kdo je větší exot. 😀 Pak telefon ohledně přípravky - to jsou 2 třídenní sezení s psychology, dětským lékařem, ev.právníkem, seznámí vás se systémem, můžete se ptát na co chcete. A asi za 14 jsme šli podepsat posudek z těchto kurzů a do měsíce přišel z kraje papír o zařazení do evidence žadatelů. No a pak se už jen čeká, až z kraje zavolají, že pro vás něco mají. 🙂 Doporučuji mrknout na dokument: Adopce: Konkurz na rodiče. Dá se stáhnout na uložto. Je tam celý ten proces, akorát ty lhůty, po kterých dostali miminka jsou zvlášť teď po Novém občanském zákoníku alibistické, to opravdu nehrozí.

heduska82
2. únor 2015

@horakovaa Teď je ale otázka, kde je ta míra, kdy už by měl člověk přestat, než se z toho definitivně zblázní. 😒

horakovaa
2. únor 2015

@heduska82 o tomto jsem také přemýšlela. Po rozhovoru s přítelem a rodinou , jsme řekli že 3krát to podstoupím ,protože je to velice velký tlak na hlavu. budeme doufat , že se to samozřejmě chytne , pokud se takto nestane , tak se smířím s faktem ,že se dám na cestu adopce ,ale o tom všem přemyslím předčasně 😉 . U IVF apodobně je horší se s tím vším vyrovnat a uklidnit se na další postup . Mnoho věci mě hlava nebere ,ale ted je důležité se věnovat tomu o co se snažme 😉

heduska82
2. únor 2015

@horakovaa Každopádně rada z praxe, pokud by se nedařilo a otázka adopce pro vás byla jasná, tak si před posledním IVF podejte žádost, všechno oběhejte a pak se na to vrhněte v klidu. On se člověk tak nějak vnitřně uklidní a pozastavit žádost nebo ji zrušit můžete vždycky. Do toho, jestli jestli ještě máte IVF v plánu nikomu nic není. Je to jen vaše věc. 😉

Jako pro mě je třeba odstrašující případ Hexelucka tady z koníka, fakt nechápu, kam až chce kvůli tomu svému zajít, než jí z toho úplně šlehne. A že už byla na hraně.

horakovaa
2. únor 2015

@heduska82 no kolikrát jsem četla dost článku tady na té stránce , a u některých mě rozum stál. Nekteré ženy , už vážně jdou až za lidské hranice možností . To si myslim,že už jsou ženy které nevnimají realitu , a nalajnovali si svojí cestu po svém . A dekuji Vám za radu , samozřejmě vše si pročtu ohledne adopce at jsem pripravena vážně na vše 😉

heduska82
2. únor 2015

@horakovaa Jako nikoho nesoudím, ale ona je vážně zoufalá, on o adopci nechce ani slyšet, jenže by si měl panáček uvědomit, že on "jen odevzdá vzorek", ona podstupuje všechno okolo, hromadu fyzické i psychické bolesti, nezdary... v tomhle mi přijde opravdu sobec. Ždímá z ní i to poslední, co ještě může. Ale fakt se to chce mrknout na ten dokument, ono to člověka tak nějak nakopne. A docela se mi líbilo i Mammas and Pappas. To je taky hodně ze života, ale tomu, kdo tím neprošel to přijde nepochopitelný a depresivní. 😉

horakovaa
2. únor 2015

@heduska82 Ted jsem se koukala na její profil , a mužu říct že mám husinu ... :( je to hrozne smutný ..... a jsem ráda, že mám doma chlapa takovýho jaky je , diky bohu za něj 🙂

heduska82
2. únor 2015

@horakovaa Já si s ní jeden čas posílala zpráva, je fakt na dně a je to o to smutnější, že pomoc hledá tady, tak první by snad měl být chlap, s ním by to měla řešit. ☹

werumka
2. únor 2015

@heduska82 Jeee, někdo s adopcí ze Stř. Čech 🙂 Můžu se zeptat, kdy jste si podávali žádost? Na kurzu nám totiž říkali, že posudky od zaměstnavatelů a nadřízených nejsou po právní stránce úplně košer a dělat už by se neměly - my jsme je naštěstí nemuseli dávat.

werumka
2. únor 2015

@horakovaa Tak ono jde hlavně o to, že když má někdo v rodině třeba rakovinu vaječníků a stále podstupuje hormonání stimulace, tak je velká pravděpodobnost, že jí pak bude mít taky. Nedovedu si představit partnera, který by do tohohle manželku uvrtal ☹

heduska82
2. únor 2015

@werumka Tak my první žádost dávali 12/2012 - tam ho chtěli a druhou 12/2013 a tam ho nechtěli. Mě to přijde na hlavu postavené. Vždyť na nás psal posudek i starosta, chudák. Hlavně, že je adopce anonymní a soukromá záležitost, ale vědět o ní musí všichni, ještě než člověk odešle žádost. 😀

werumka
2. únor 2015

@heduska82 Jé, tak to jste děťátka dostali rychle 🙂 My podávali 9/2011 a miminko máme teď od září. Ale už tehdy tohle po nás nikdo nechtěl. Ale na kurzu byli i manželé, kde po nich taky chtěli posudek od starosty?!