Vaginální opar (herpes) - léčba, pomoc

anonymnidotaz123
8. srp 2016

Ahoj holky, já řeším problém s oparem už po několikáté, letos se mi objevil tak před 14 dny to mi doktorka řekla at si koupím Herpesin poprvé zabral hned a druhý den už tam opar nebyl, teď jsem to mazala a zmizel asi po 3-5dnech, ted se mi objevil znovu mažu to už asi týden a pořád mě to svědí a myslím že tam ještě opar je, tak jestli to mám dál mazat tím herpesinem nebo zkusit druhou mastičku? Popřípadě jestli je třeba ještě nějaká radikálnější metoda jak se toho zbavit. Tak jestli mi můžete poradit jestli používáte třeba mýdlo na speciální intimní hygienu nebo jaké máte ručníky a jak vlastně postupujete když si to mažete aby se tam nedostali bakterie a hojení se urychlilo? O víkendu jedeme k vodě a chtěla bych se i koupit a pak další týden budem taky u vody tak nechci chcípat v těch vedrech u vody. 😖

popelucha
8. srp 2016

Herpesin se používá až do úplného vyhojení vřídku. Většinou se spolu s masti předepisuje i Herpesin tablety, které se berou 5x denně s vynecháním noční dávky. Co se týká hygieny, fajn je lékárenský Jarischův roztok a pomáhají intimní gely s obsahem kyseliny mléčné a hlavně Tea tree (např. Ryor intim gel, intimní olej Saloos,...). Mne nejvíce pomáhá gel Argital s niaouli, hřebíčkem. Je sice dražší, ale stačí kapka. Ručníky měnit pravidelně do prasknutí vřídku a vyprat, mýt si pořádně ruce po ošetření a koupání vůbec nedoporučuji kvůli zanesení sekundární infekce.

anonymnidotaz123
autor
8. srp 2016

Děkuju za radu, já ten herpesin používám už 3 týdny a příjde mi že to mažu buď blbě nebo mám špatný výrobek nebo mi to prostě nezabírá :( a sem fakt zoufalá pěkně mě to se.. že si nemůžu ani zaplavat. :(

anonymnidotaz123
autor
22. srp 2016

Tak po 5ti týdnech nakonec zabral Framykoyn.

popelucha
22. srp 2016

V tom případě se tam dostala navíc sekundární infekce...to vůbec nezávidím a aspoň že něco zabralo.

anonymnidotaz123
autor
22. srp 2016

No jako neřikám nic, modlila jsem se aby vůbec něco zabralo. Tak snad budu mít zase na dlouhou dobu klid.