Velká nepravidelnost menstruace, máte zkušenost?

bluee
26. bře 2015

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit . Do června loňského roku se má menstruace pohybovala okolo 36 dne. Ale potom co jsem se přestěhovala do zahraničí se má nepravidelnost začala prodlužovat. Od července to začalo být velice nepravidelné dostala jsem to až v září po 80 dnech, v říjnu 46 den, potom až v prosinci po 63 dnech, v lednu 36, a od ledna jsem to nedostala dneska je to už 65 dní a stále nic. V únoru jsem byla u lékaře v ČR a řekl mi, že jsem fyzicky v pořádku. Vzhledem k tomu, že žiju v zahraničí mi neudělal podrobnější vyšetření, ale na to se chystám při další návštěvě ČR. Toužím po miminku a mám strach, že to třeba díky tomu nepůjde. Máte nějaká s tím zkušenosti? Otěhotněly jste? Co Vám pomohlo na nepravidelnou menstruaci? Před dvěma lety jsem si objednala sarapis mensis a ten mi cyklus srovnal nejspíš to zkusím i teď. Děkuji Vám za odpovědi 🙂

lucifereeek
26. bře 2015

MS jsem měla kdysi hodně nepravidelnou, někdy se stalo, že přišla až třeba po 2měsících, pak se mi cca ústálilo na 37-40DC a po porodu jsem to měla zase všelijaké, poslední cyklus 47DC, koupila jsem si kontryhelový čaj, chtěli jsme druhé mimčo a ms už nepřišla 😉 a za měsíc čekáme druhé mimčo. Ono záleží hlavně kdy máš ovulaci a jestli ji vůbec máš, ale 65dní je už dost, zkus ten kontryhelový čaj, nebo jiné přípravky na srovnání, ať ti to zkrátí aspoň o něco. Ale i s dlouhými cykly se dá otěhotnět.

bluee
autor
26. bře 2015

@lucifereeek zkusím si ten čaj ještě objednat přes internet v Anglii jsem ho ještě nenašla 😒

lucifereeek
26. bře 2015

@bluee tak třeba i něco jiného, co je u Vás dostupné 🙂

beruska1889
26. bře 2015

@bluee mně na vyvolání MS a srovnání cyklu hodně pomohly kapky Gynex... objednávala jsem je z netu na doporučení mnoha holek tady a fakt je za sebe můžu doporučit... 😉

bluee
autor
26. bře 2015

@lucifereeek z mého pohledu mi přijde, že tu nic není. Sarapis jsem si objednala z ČR. Jak jsem ho kdysi brala, tak jsem to potom měla vždy po 32 dnech. Zkusím ho znovu brát a objednám si i ten kontryhelový čaj. Myslím si, že mám i nervy, že to je taky z toho.

bluee
autor
26. bře 2015

@beruska1889 podívám se na ne 🙂 děkuji za tip

lucifereeek
26. bře 2015

@bluee jinak máš pravdu, že nervy a stres v tom hrajou taky roli, my se o první snažili přes rok a nic (jak bláhově jsem si myslela, že stačí chtít a mít nechráněný sex a budu v tom) vždy když jsem to dostala jsem byla zklamaná, po skoro roce snažení mi už bylo k pláči proč to nejde, pak jsem sice otěhotněla ale radost netrvala dlouho v 8tt potrat, pak jsme si dali 3měsíce pauzu a po 4měsících snažení jsem otěhotněla znovu - máme holčičku, a teď druhé-kluk se povedlo na druhý pokus, tak držím palce ať to vyjde jak ty chceš 🙂

bluee
autor
26. bře 2015

@lucifereeek my se ještě nesnažíme, ale plánujeme, že tak na začátku příštího roku bychom se už začít snažit mohli. Teď budeme mít svatbu, tak až po ní. Chci se dát do pořádku, abych něco nezanedbala. Trošku mě ale stresuje práce, nová země, nikoho tu nemáme, jazyk taky nic moc no všechno tak dohromady a i taky to, že teď to mám takové rozházené, tak nad tím pořád přemýšlím a zdravotnictví je tu taky na dvě věci. Jsem asi docela dost negativní v poslední době.

weeckle
26. bře 2015

@bluee skús kontryhelový čaj, ja som si ho objednala cez net a paráda... písala som sem do snaživiek o ňom a aj o drmkovej tinktúre, tá napomáha s naštartovaním ovu... a aj tú som objednávala z netu...

bluee
autor
26. bře 2015

@weeckle ten čaj si 100% objednám a na tu tinkturu se taky mrknu se děkuji za tip 🙂

bluee
autor
26. bře 2015

jak často se pije kontryhelový čaj? 1x denně?

weeckle
26. bře 2015

@bluee dostaneš k nemu návod na prípravu aj ako často sa pije... ale zhruba 2-3 x za deň

bluee
autor
26. bře 2015

@weeckle to bude v angličtině nebudu tomu moc rozumět, tak se raději ptám

bluee
autor
10. dub 2015

Holky dneska je to už 80 dní a menstruace nikde 😒 už mám i ten sarapis, piju kontryhelový čaj ... už fakt nevím 😒

cepanka
10. dub 2015

Kontryhelovy caj se pije od zacatku MS do ovulace, pote uz ne...
Ja mela cykly 27-....snad nekonecno 🙂 vyvolavacky, caje, odvary, cinska medicina a jine...cviceni dle Mojzisovy, CAR...a nic...pak jsme se na to po 4 letech vy....vzali jsme se....ja prestala vse resit...az sem si zacala rikat, ze uz snad ani nechci...poridili jsme si pejska...no bum, 6mesicu po vypusteni tohoto tematu z hlavy.... 🙂po tech letech a vsem, co jsme zkusili, jsem si 100% jista, ze za to muze psychika...ale na to musi kazdy prijit sam...🙂

bluee
autor
10. dub 2015

@cepanka u mě dělá 100% psychika od té doby co jsem v zahraničí to mám takto, ale řekla bych že se už pomalu všechno zajiždí jen toto mě trápí

bluee
autor
10. dub 2015

ale jsem z toho trošku nervozní

cepanka
11. dub 2015

@bluee ja si byla taky jista, ze je to psychikou..porad sem si rikala, jak na to mam nemyslet, kazdej akorat chytrej..ale je to tak...a dekuju stenatku..clovek se opravdu musi zamerit na neco jineho...mozna to zahranici je to spravne orechove...je to taky neco noveho, tak nestresuj, zamestnej se, zabav se a opravdu to neres...ver mi 🙂

bluee
autor
12. dub 2015

@cepanka já si myslím, že u mě je právě problém, že jsem v zahraničí, jelikož v ČR mám dvě malé sestřičky jedná má 5 a druhá má 1 rok ta menší mě ani nezná což je mi i líto... a pak další věc je právě v ČR jsem mohla dělat v kanceláři a tady myju nádobí sice mám 3x víc peněz než v ČR, ale řeč moc neumím nemáme tu skoro žádné kamarády je to takové na nic.... asi bude u mě problém tady ten,že se pořád něčím stresuju a smutním

kristynat
17. dub 2015

ahoj mam podobny problem taky to treba dva mesice nedostanu a chceme druhy mimco vazne to muze mit velky vliv na otehotneni?

berusinecka
17. dub 2015

@bluee Možná to tím nebude, ale zašla bych si na vyšetření k endokrinoložce a nechala si udělat testy na prolaktin. Já třeba nemenstruovala i 5 let. A to proto, že jsem měla problémy s prolaktinem. Je to hodně o starostech, problémech, práci,... Endokrinoložka mi nedávala žádné léky, jelikož jsme zatím rodinu neplánovali a také mi řekla, že je velmi nepravděpodobné že otěhotním. I proto, že mám sníženou funkci štítné žlázy plus zvýšenou hladinu prolaktinu. Po dvou letech nechráněného sexu jsem otěhotněla. A máme tak čtyřletého a skoro dvouletého syna. Endokrinoložka i gynekoložka mi na můj údiv, že jsem těhotná řekli, že žena nemusí nutně mentruovat aby otěhotněla. Takže byt tebou tak zkusím nějaké vyšetření ať máš klid.

bluee
autor
17. dub 2015

@berusinecka v úterý jsem byla u doktorky (všeobecné) tady v UK řekla jsem jí o mém problému a ona mi na to řekla, že je to v pohodě, že když to nebudu mít 5 měsíců, tak se nic neděje.. až v červenci poletím domů, tak určitě půjdu na nějaké testy no docela mě to znepokojuje

bluee
autor
22. kvě 2015

Holky co si o tom myslíte.. Dneska je to už 122 den a stále se menstruace nedostavila. Od středy trošičku slabě hnědě špiním a bylo mi zle od žaludku. Zaznamenala jsem to na toaletním papíře, když jsem se utřela. Vypadá to, jako kdyby končila menstruace. Myslíte si, že je to třeba nějaká hormonální porucha? Před týdnem jsem už psala svému lékaři a objednala jsem na nějaké testy, ale ty proběhnou až v červenci.

bluee
autor
22. kvě 2015

a ještě dodám je mi zle od žaludku stejně jak mi bývá špatně když mám menstruaci