Otěhotnění po rakovině štítné žlázy

radousovahelena
29. zář 2018

Ahoj všem,ještě nikdy jsem tady nepsala,ale zkusím se touto formou dostat k informacím.
Před sedmi lety mi diagnostikovali zhoubný nádor na štítné žláze. Tu mi celou odoperovali. Následně se nádor dvakrát vrátil,následovaly další dvě operace,další dva radiojódy v Motole a od roku 2015 jsem v remisi. Původně jsem užívala Euthyrox 150 každý den,před dvěma lety dávka upravena na 5x v týdnu 150,2x v týdnu 1,5 tablety 150. Hormony se ustálily až před rokem,ale beru od prosince loňského roku každý den Euthyrox 2 tablety 150,tj.300.
S manželem se rok snažíme o miminko,ale zatím nic,do toho od poslední úpravy léků nepravidelný cyklus,od lékaře v srpnu nasazen Duphaston od 16.do 26.dne cyklu . Teď dvakrát po sobě cyklus po 29 dnech. Holky,máte některá zkušenosti s otěhotněním po této diagnóze? Jak dlouho to trvalo,kdy se vše srovnalo? Nikdo z lékařů mi neřekl nic konkrétního. Děkuji moc za jakékoliv info.

eva026
29. zář 2018

@radousovahelena Ahoj,ja nejsem po rakovine,ale v roce 2009 mi take odstranili celou stitnou zlazu,take beru Euthyrox 150 a uz mam doma chlapecka - 3 mesice.Tak drzim palce 😉

fionay
29. zář 2018

Ahoj, nejsem po rakovině šž,ale léčím se s ní mnoho let . Beru 6x týdně Euthyr.nebo letrox 200 a čekala jsem než otěhotním 15 let.Tím tě nechci strašit,ale já s tím měla problémy.Držím palce.

radousovahelena
autor
29. zář 2018

@eva026 Díky za odpověď. A za jak dlouho od plánování se podařilo?

radousovahelena
autor
29. zář 2018

@fionay Tak to moc gratuluji 🙂 Jej,to muselo být ale šílené,tak dlouho. A děťátko je v pořádku a ty také?

lexikorka
29. zář 2018

Dobrý den,
mám pryč ŠZ, brala jsem před prvním porodem Euthyrox 150, před druhým 100 a oba syny mám na první pokus. Po prvním porodu mi doktorka řekla, že jsem hormonálně neplodná, ať určitě neberu antikoncepci a syn byl počat asi týden po této zprávě...takže je to hodně individuální...známá též neměla ŠŽ, k tomu jeden vejcovod pryč, druhý zarostlý cystami a měla dvě děti...dle lékařů zázrak...příroda je mocná....

eva026
29. zář 2018

@radousovahelena my jsme si v srpnu 2017,ze tomu dame uz volny prubeh a dalsi mesic uz to bylo 🙂 je urco dulezite mit hormony v rovnovaze.Urcite to brzy klapne.

lavita
29. zář 2018

Ja otehotnela dvakrat hned napoprve,tak verim ze i ty se dockas

klea81
30. zář 2018

Otěhotněla jsem 5 měsíců po úplném odstranění štítné žlázy. Cyklus jsem měla pravidelný. Důležité jsou pak časté kontroly hladin hormonů v těhotenství i v době kojení. Ať se brzy zadaří.

paturik
30. črc 2020

@radousovahelena mohu se zeptat v příspěvku píšete že se 2x vrátil.. mohu se zeptat kde? Dekuji

adenka84
30. črc 2020

Nejsem po CA ŠŽ. Ale léčím se s ní od 12 let. Užívám Letrox 75 o víkendu Letrox 100. Obě děti máme za pomoci CARU. Otěhotnět nám nešlo. Podařilo se až po 5 letech.
Po třetí jsem otěhotněla dokonce prirozene, ale bohužel to nevyšlo.
Nehazej flintu do žita otěhotnět možné je, jen to chceš čas a trpělivost. Hlavně pravidelné kontroly.

radousovahelena
autor
30. črc 2020

@paturik zpátky do míst po štítné žlázy,jednou do pristitnych tělísek,kdy náhoda těsně minul je tam,proto pro odstranění nádorů byla preventivně zavedena sonda na jídlo, podruhé se nádor vrátil za další dva roky a opět začal bujet v místě SZ a přerostl do hlasivky,tím pádem jsem po operaci 8 měsíců nemluvila a hlasivka se nakonec za pomoci foniatrie rozhybala,ale je funkční na 40%,ale není to naštěstí znát

radousovahelena
autor
30. črc 2020

@adenka84 hlavní je,ze jsou nějaké další možnosti. Nás čeká nejspíš na podzim první iui, tak uvidíme. Jojo,na kontroly jezdím,naštěstí zatim v poradku

adenka84
30. črc 2020

@radousovahelena možností je mnoho. Též jsme zkoušeli IUI u první dcery 5x.. po neúspěch jsme šli do IVF-ICSI. Druhá dcera je na třetí pokus IUI. A třetí přišlo nečekaně po 13 letech našeho snažení úplně samo. Ale jak jsem psala výše nevyšlo to. 😢