Velká sraženina v půlce šestinedělí. Je to normální nebo ne?

10. zář 2022

Moc prosim o rychlou radu, jestli to je normalni, nebo mam zacit hned resit.
Jsem bez dvou dnu tri tydny po porodu, ocistky uz jsem mela minimalne. Ted ze me ale vypadla hodne velika srazenina, nepoznam, jestli tam je i tkan nebo ne, velikosti tak pulky dlane. Spolu s ni i dost krve.
Je to normalni nebo ne? Mam zajet se nechat zkontrolovat nebo jen v pondeli volat na gyndu?

palja
10. zář 2022

Ze mne i ze sestry vypadla v šestinedělí velká sraženina krve. Bylo to velké jako dětská hlavička, já si úplně pamatuju jak se to ze mne dralo ven. Nikde jsme s tím nebyli. Pak jsem se na to ptala na gynde a prý je to normální. Kontrola po šestinedělí byla v pořádku, nikde nic nezůstalo.
Nedávno (cca měsíc a půl zpět) se tu taky někdo na to ptal.
Takže věřím, že i u vás to bude v pořádku.

ada22
10. zář 2022

Také se mi stalo. Bylo to jednorázové pak se zase vrátilo jen špinění. Také jsem z toho byla pěkně vypleskla. Asi kdyby se nějak výrazně zvětšilo krvácení, tak bych někde konzultovala. Nestalo se po větší námaze nebo kojení?

autor
10. zář 2022

Dekuju za uklidneni, jsem sice druhorodicka, ale tohle se mi vubec nestalo, tak jsem z toho byla fakt dost vypleskla. Byli jsme jen dopoledne na mensi prochazce. Taky mi behem dneska asi vypadly nejake stehy. Primo pri kojeni to nebylo.

guliii
10. zář 2022

Ano také se mi stalo. Prý je to normální pokud to není hodně často. Také mě to trochu vyplašilo.