Visanne, jak se pak pokračuje ve zdárném otěhotnění?

lenejewel89
25. kvě 2015

Krasny den vsem🙂 Tak moc s manzelem touzime po druhem miminku, ale zatim nam nebylo prano...Doktorka mi nasadila lek Visanne - jsou to hormony, ktere brani v ovulaci, taktez nemam menzes a tudiz nemuzu behem uzivani otehotnet. Tento lek je na lecbu endometriozy, kterou bohuzel mam. Doktorka mi je nasadila na 6. mesicu, jeste mi zbyva 5. tydnu a budu je koncit ... pote se zacneme zase snazit o dalsi miminko. Nevim, jak se potom budeme snazit, jestli me doktorka necha nejaky cas, at se snazime prirozene nebo hned zacneme s nejakyma hormonama na podporu ovulace a nebo me hned posle na nejakou kliniku, kde nam k miminku pomuzou? A tak se Vas chci zeptat, jestli nemate nejake zkusenosti, jak se po tomhle leku dale pokracuje ve zdarnem otehotneni ... 🙂 Budu rada za Vase nazory. Hezky den! 🙂

87nika
31. led 2016

@lenejewel89 Ahoj, můžu se Tě zeptat jak jsi dopadla??? Pokud dobře počítám, tak jsi dobrala Visanne ke konci října, tak se Tě chci zeptat jak jsi to snášela a co se dělo po vysazení a jak těhotenství, už se zadařilo??? Já ji beru něco přes dva týdny a taky to mám na půl roku :(

zlatkavlk
31. led 2016

@87nika Ahojky, já jsem Visanne tak brala, vloni, po dobu 6 měsíců... musím říct, že jsem z toho měla strach, ale snášela jsem ho dobře, jen jsem po jeho dobrání měla trochu návaly horka a byla jsem první měsíc trochu nafouklá... jinak MS se poté spontánně dostavila, léčbu jsem ukončila v září a na konci prosince jsem otěhotněla (ale taky jsem v tom čase cvičila Mojžíšovou, to si myslím, že hodně pomohlo...) Jinak, kdybych neotěhotněla, posílala mě moje Dr už do CARu... přeju hodně štěstí

lenejewel89
autor
31. led 2016

@87nika Zdravim, snasela jsem to dobre, zadne problemy s nafouklym brichem treba jsem nemela. Kazdopadne k otehotneni mi to nepomohlo a jsem na ceste k miminku pred IVF, tak snad se nam brzo zadari. Ale urcite to tu endometriozu trosku zahnalo!

simsamsim
31. led 2016

Ja Visanne brala rok 🙂 pred 3 tydny vysazen, MS dosla vcera 🙂 mela bych otehotnet do roka, pak laparo... tak je super cist ze se to nektere podarilo prirozene 🙂 my se zacnem snazit po jare,at mam cyklus trochu srovnany 🙂 ale jinak si myslim ze Visanne endo fakt zastavi - sice negativni ucinky ma,ale pomaha... @lenejewel89 hodne stesti na IVF ;)

87nika
31. led 2016

@zlatkavlk Jé tak to je super zpráva 🙂 A kdy Ti po vysazení dorazila 1. MS??? A měla jsi sledovanou ovulaci- víš kdy začala chodit??? Každopádně to jsi měla úžasné, když jsi posleední tablety brala v září a otěhotněla v prosinci... Nádhera 🙂 Já to budu brát do konce června, tak jsem zvědavá co pak dál.. Primář z CARu co se o mě stará, říkal, že až to vysadím, budu chodit na UZ, aby viděl, kdy a jestli začnu spontánně ovulovat a pak říkal, že až tělo bude fungovat(teda jestli), tak že nás nechá zkusit 4x-6x inseminaci a pokud by to nevyšlo, tak jedině IVF.. Ale to by pro nás byla strašná cenová rána, takže pokud bychom do toho šli, tak opravdu jen jednou :(
Jinak já to teda taky snáším zatím celkem dobře.. jen mi teda víc padají vlasy, občas mě bolí hlava a první dva týdny jsem krvácela..

@lenejewel89 To mě mrzí, že Ti to k mimi nepomohlo, tak snad IVF pomůže.. já pořád doufám, že ho potřebovat nebudem :(

@simsamsim Tak to je dobré, že MS došla spontánně do 3 týdnů, to je dobré.. Ty asi OVU sledovanou nemáš, viď?!

simsamsim
31. led 2016

@87nika no ja to ani necekala po roce ze by dosla tak brzo :D ale bolesti pekelny teda :/ vubec netusim, ocekavala sem zatim jen tu MS - ovulaci zacnu sledovat tak za mesic dva az se mi to vsecko zas nastartuje 🙂

87nika
31. led 2016

@simsamsim No to vůbec, když jsi to brala celý rok.. Ale tak těžko říct jestli to byla jen MS ze spádu nebo byla i OVU.. kdo ví 🙂 každopádně dobrý začátek 🙂 Ale zvláštní jsou ty bolesti, pokud je endoška potlačená, tak by jsi snad bolesti mít neměla, ale třeba je to jen z důvodu, že jsi tak dlouho MS neměla?! mě zatím přijde nekonečné, že to mám brát pů roku :/ Když to beru necelé 3 týdny...

zlatkavlk
31. led 2016

@87nika Máš pravdu, že ten půlrok se zdá jako strašně dlouhá doba, já jsem se tomu dost dlouho bránila, ale nakonec jsem si k tomu stejně došla (stejně jako třeba s laparkou 🙂 ) a ono to uteklo jako voda, pak jsem si říkala, proč já blb jsem to tak dlouho oddalovala... 😀
Jinak MS tuším dorazila cca do toho měsíce, už si nepamatuju 🙂 a co se ovulace týká, dřív jsem testovala jako o život a vím, že jsem ji měla spíš později v tom cyklu, ale po dobrání Visanne jsem ji nesledovala vůbec, prostě jsem se na vše vykašlala, protože už jsem i měli termín do CARu, ten osudový prosinec byl dost hektický - Vánoce, vánoční večírek, hned začátkem ledna padesátiny kolegyně a koncert, no a pár dní poté dvě čárky na testu... tak držím pěstičky, ať se taky co nejdřív dočkáte... !!! 😉

simsamsim
31. led 2016

@87nika no ja mela bolesti i pri Visanne takze to pro me neni nic nenormalniho :/ spis ted ty bolesti sou kvuli tomu, ze se telo probouzi do normalu 🙂 no uvidime,ale nebudu to vubec hrotit nejak, sledovani se a hlidani ovu a tak 🙂 chci si to uzit to delani deti :D

simsamsim
31. led 2016

@87nika a k tomu brani Visanne - ja si rikala paneboze rok desna doba a reknu ti ze to tak uteklo ze sem najednou brala posledni plato a bylo mi to az lito ze to konci :D fakt to utece ani nws jak

87nika
1. únor 2016

@zlatkavlk
@simsamsim

Díky holky, já se na tu OVU ptám jen ze zvědavost.. jako že když došla MS jestli to bylo se vším šudy, ale chápu, že jste nesledovali.. Já jsem tedy OVU nějak nikdy sama moc nesledovala, ale od doby co jsem začala chodit do CARu tak ji sledují za mě, takže já až vysadít na konci června Visanne, tak mě hned budou OVU sledovat ultrazvukem, tak uvidíme.. Jinak my budeme rovnou chodit na IUI až se tělo vzpamatuje, takže u nás to dělání dítka nic příjemného nebude 🙂 Ale nevadí, budem si to užívat mimo ten jeden den.. respektivě ono může být milování i v den IUI, jen tedy až po ní 🙂

madamelu
19. čer 2017

Zdravíčko 🙂

po zhruba 1,5 ročním braním Vissane jsme přítelem s započali snažení o mimi 🙂 Momentálně čekám na menses, snad nebude bolestivý jako bývával. 🙄
Můj doktor mi říkal, že po vysazení se můžeme kdykoliv snažit.

jak jste začátky měly vy?

michaela77777
27. lis 2021

Ahoj holky 🙂 Prosim o vase nazory 🙂 Mela jsem endocystu, nasledne laparo a 6 mesicu jsem brala visanne. Skoro kazdy mesic jsem spinila behem uzivani visanne. Posledni spineni zacalo 17.10. a 20.10. jsem prestala uzivat Visanne. Nyni mi 3 tehotenske testy ukazují, ze jsem tehotna! Je to vubec mozne? Myslela jsem, ze potrva dlouho nez se mi rozjede ovulace. Neni to treba kvuli nejake hormonalni nerovnovaze? Zavolala bych na gyndu, ale je vikend. Dekuji predem za info 🙂 Je velika pravdepodobot, že mimčo nebude v pořádku?