Visanne, máte zkušenost s tímto lékem na endometriózu?

evelen
25. zář 2012

Dobrý den, holky, měly byste prosím zkušenosti s tímto lékem na endometriózu? V příbalu píšou příšernosti... ☹ Děkuju.

miluse
20. pro 2013

@jitule36 mě přišla první ms asi až po měsíci, ale jak píšeš každá to máme jinak, takže jí třeba můžeš dostat třebas zítra nebo taky za pár týdnů.....

bernicka
7. únor 2014

Ahoj holky, chci vás pozvat do skupiny o endometrióze. Pokud vás tato nemoc trápí, pojďme si o ní popovídat a sdílet navzájem své zkušenosti: https://www.modrykonik.sk/group/5856/

mirciki
8. kvě 2014

@verunousek Ahoj Já jsem měla a mam endometriozu a Visannu jsem brala hodně dlouho rok a 3 měšíce podbříchem mě bolí pořad mam nervy nalady taky různí a je mi 25let a rada bych byla kdybych to neměla ☹ a na laparoskopii jsem taky byla a tabletky mam taky a nepomahaj mi vůbec ☹

hankamisa
27. srp 2014

ahojky. holky za jak dlouo po vysazení vissiane se vám podařilo těhotnět ? snažíme se o mimi ale zjistili mi malé ložisko endometriozy na levém vaječníku a poradily mi toto. jenže já mám strach,že se mi po vysazení otěhotnět nepodaří.

ivule82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leyllla
27. čer 2015

ahoj, mam visanne na 3 mesice a uz mi zbyva jen 18dnu....pak se budu snazit otehotnet. Pribrala jsem asi 6kilo, obcas trochu nervozita, podrazdenost a horsi plet. Ale spinim skoro od 2druheho tydne brani, sKoro porad. Bolesti obcas jako pri prvnich dnech menstruace. Jak jste na tom po vysazeni vy s otehotnenim?diky

ivule82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simsamsim
13. črc 2015

@ivule82 a to jako myslíš vážně?? Visanne je 1. na předpis a za 2. ZADARMO !!!!

richmon
3. lis 2015

Ahoj holky. Tak nevím, docela Vám závidím zkušenosti s Vissan. Já jsem 14dní po menses a 10ti tabletkách a znovu jsem to dostala. Mám to už 5 den a je to fakt síla. V životě (krom puberty) jsem netrpěla na akné a teď je to mazec. Včera jsem volala na gyndu a řekla, že s tím končím. Vracím se zpátky k HA Regulon. Brala jsem ji bez přestávky 2 roky a všechno bylo v pohodě. Tak Vám přeji ať to výjde aspoň u Vás všech a cítíte se všechny lépe. Čau

evakulis
23. lis 2015

ahojjjj holky ,, taky mam zkusenost snazime se o miminko skoro pres dva roky ale nic tak sem sla k pani doktorce tam me poslala na laparoskopiji s chromopertubaci mela sem nepruchodny levy vejcovod ale nasli mi za delohou maly loziska ty potvory a tak beru leky visanne na tri mesice ale moc chci mit maly bojim se ale tak proto zadam vas o radu jesli mate stym nekdo zkusenost sice me doktorka rekla ze si mam davat pozor ale tehotenstvi znici tu potvoru moc diky a drzim vsem palecky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

87nika
5. únor 2016

@leyllla
@evakulis

Holky můžu se Vás zeptat jak jste dopadly, obě jste měli Vissane na 3 měsíce, tak by mě moc zajímalo, jak to u Vás vypadalo po vysazení, kdy jste dostali menstruaci, kdy Vaše tělo začalo normálně fungovat(ovulovat) a jestli jste už těhulky a jestli jste otěhotněli přirozeně???

Budu moc vděčná za odpovědi..

Já beru Visane 22 dní a přijde mi to nekonečné :( Bála jsem se tedy hodně těch depresí, ale naštěstí dobré, ale jinak teda krvácení rozhozené, první den co jsem si Visane vzala se mi MS zastavila a týden jsem špinila a měla jsem šílené bolesti břicha, pak jsem 3 dny krvácela, pak zase špinění, teď pár dní nešpiním, tak uvidíme.. jinak mě tedy každý den bolí hlava a to je velmi vysilující, kort když mám doma 25.měsíční velmi akční dítko.. do toho jsem fakt podrážděná, malej je velikej živel a zlobivec a já mám pocit, že to úplně psychicky nedávám, kvůli těm práškům, bylo to s ním náročné vždy, ale teď je to tedy velmi umocněné.. a i teda mizerně spím a řekla bych že mi i víc padají vlasy, zatím je to únosné.. ale dr. mi říkal, že by bylo dobré to brát půl roku a to si nějak nedovedu představit :( Tak mě zajímá jak to dopadlo u vás po 3 měsících braní..

Díky moc 🙂

ewolla
7. čer 2016

Ahoj holky. Pred tydnem mi diagnostikovali endometriozu pri lapadoskopii.
Jelikoz na to existuje jediny dostupny lek Visanne a temer zadne informace, chci se nejdrive poradit s nekym nez se rozhodnu,jestli ho budu uzivat.
Osobne se mi do toho nechce a jelikoz radeji resim nemoci alternativni cestou, premyslim nad pricinou endometriozy. Jestlize si vsechny nemoci vytvarime svou hlavou- svymi myslenkami, tak jaka je pricina?
Proto se vas chci se zeptat:
1. Kolik je vam let? (Me je 31let)
2. Brali jste nekdy antikoncepci? Pokud ano-jak dlouho? (Brala jsem7 let- od 18let do 25let a bez problemu)
3. Jaka je vase profese a pracujete s muzi i zenami-a v jakem pomeru? (Jsem kosmeticka a 95%klientely jsou zeny)
4. Mate staleho partnera?a jste ve vztahu stastne? (Bez staleho partnera jsem skoro 7let)
5. Chcete nebo chteli jste vzdycky mit deti nebo se to meni s vekem-vas naror na to mit deti? (Nevim jestli deti chci,ale to zalezi asi na tom,jestli budu mit partnera a nevim,jestli chci mit deti sama)
6. Pracujete nejak na sve zenske strance? Na endometriozu se nedoporucuje hormonalni joga,protoze se tam pracuje na sposteni estrogenu. (Ja na sve zenske strance pracuji uz asi 3roky,ale mozna je to ten problem..nevim)
7. Verite doktorum,kdyz vam davaji lek,ktery je jen nejakou chvili po testech? (Ja moc ne no...ale vlastni zkusenost nemam no)
8. Pomohl vam ten lek?

Prosim vas o nazory a odpovedi,abych se mohla lepe rozhodnout. Dekuji Evca

rebiz
10. srp 2016

@ewolla
1) 29
2)ano, 12 let
3) sestra v nemocnici, práce ženy: muži je půl na půl
4)ano už 5 let
5)vždy jsem chtěla mít děti, měnilo se jen v kolika letech
6) ne
7) jak se to vezme, mic jiného není, tak doufám, že to pomůže
8) ano, ale.... Lék beru 7 měsíců... Zezačátku OK, dobrý, bolesti žádný, byla jen jedna ms a pak dlouho nic, myslela jsem že úplně vymizí, jak jsem se dočetla, ale bohužel, ms se vrací stále, hodně nepravidelně a trvá dlouho..krvácení např půl dne, ale celkem 17 dni , pak pár dní nic a pak zase špinění a tak stále dokola. Přičemž bolesti se pomalu začínají stupňovat.ješte uvidím, ale vypadá to, že mi přestává visanne "sedět".

Snad ti to takto stačí 🙂

simsamsim
11. srp 2016

@rebiz
1. 27
2. Ano cca 7let
3. V kancelari, takze 50:50
4. Staly temer 10 let, jednu dobu sem premyslela o rozchodu ale jinak je to moc fajn 🙂
5. Vzdy sem chtela mit deti, chtela sem je driv
6. Chodila sem na cviceni dle Mojz, chodila sem na biorezonanci- tam se resi psychika, ano zacala jsem si sebe vic vazit a mit se vic rada, neresit blbosti
7. Verim, vi o tom vic jak ja
8. Visanne me pomohl - brala jsem ho rok, nasazen 4 mesice po laparo.. v lednu vysazen-v kvetnu sem otehotnela

simsamsim
11. srp 2016

@rebiz pardon samozrejme to byla odpoved @ewolla

rebiz
12. srp 2016

@simsamsim jasan 🙂

rebiz
12. srp 2016

@simsamsim Můžu se vás ještě zeptat, co plánujete po porodu? Zkusíte to bez léčby? Já jsem po porodu vyčkala na ms (nekojila jsem, nešlo to) a přišlo mi, že se bolesti pomalu vracejí a bála jsem se čekat, zda se to rozjede či ne, tak jsem se domluvila s MUDr. právě na léčbě Visannem. Na druhou stranu je fakt, že pokud budete kojit, tak by to mohlo zůstat v klidu..

simsamsim
13. srp 2016

@rebiz mam v planu kojit- cca rok, pak urcite bud HA nebo Visanne, mela jsem s nim dobrou zkusenost takze spis timto smerem... jsou tu holky co braly cinskou medicinu ale je to hrozne drahy :((( jinak teda pokud kojit nepude, nasazuju proste nejaky hormony... ja kdyz brala HA tak sem byla upne v pohode, nevysazovala na tydenni pauzu a vse OK...

irisz21
7. zář 2016

@ewolla
Ahoj. Mám 29 let,pracuji jako chemik,mám 2 roky přítele, děti kvůli všeobecné situaci spíše nechci,antikoncepci jsem brala asi 4 roky...ale ne v kuse,hormonální jógu jsem zkoušela a chci ji i po endometrioze zkusit jako,, lék" (přeci jen kromě genetiky a špatné imunity je špatná hormonální rovnováha příčinou endometriozy).Doktory beru s rezervou a porovnávam informace od nich s nactenymi. Mám 2,5 měs po laparoskopii ovarialniho endometria. Doktor ho zamenil za obyčejnou cystu a co 2 měsíce jsem rok chodila na kontroly kdy z 2,5 cm krásky vyrostla pod,, lékařským dohledem" kráska 6,4x5x5,5cm. Po roce při změnach na ultrazvuku a podezření na karcinom mi byla teprve diagnostikovana endometrioza. Laparoskopie byla do 2 týdnu,ovšem vaječník už byl natolik zničen,že musel téměř celý pryč. A léčba?doživotní antikoncepce, která ovšem neleci,jen potlačuje příznaky. Po 2 mes,kdy stejně pořád spinim mi bylo doporučeno dát pauzu na menstruaci. Když léčbou endometriozy je nemít menstruaci vůbec,jakto že nevadí dělat co 2 měsíce pauzu na odmenstruovani? Další možnost léčby...visanne. Na dotaz o vedlejších účincích mi doktorka řekla jen,že nebudu spinit 🙂 a mohou mi otect prsty což se děje i v létě. Nebyla mi schopna nic říct ani na to,že se to často vrací a to i po dítěti...a že visanne léčí hlavně endometria pobrisnice a na vaječníky a konecnik už moc účinný není. Takže má léčba?Ani antikoncepce, ani visanne. Pořídím si přírodní látky na podporu imunity a budu se hlídat jestli se nevrací bolesti. Většina žen o endometrioze vůbec neví a pokud nebudou velké bolesti,tak umělé hormony brát určitě nebudu.Hra s hormony je vždy nebezpečná a zkušenosti s pouhou antikoncepci mi stačí. Držte se holky

mirca1109
17. říj 2016

Ahojky,narazila jsem náhodou na tuto debatu a tak se chci připojit,pokud nevadí. Endometriosu mi zjistili v 18ti letech a od té doby mi tvrdili,že nebudumoct mít děti,že musím otěhotnět,aby se mi to spravilo. Prodělala jsem tři laparoskopie a endo se furt vrací. Před třemi lety jsem v půli cyklu vysadila prášky a vrhli jsme se na mimi,vyšel první pokus a mám 3letou dceru 🙂 jenže po porodu mi endo nezmizela,ale zhoršila se. Prý se to stává,že někomu porod pomůže a někomu ne. Tak mě vyšla druhá varianta. Začala jsem mít takové bolesti,že nezabíraly ani léky na oblnutí nervové soustavy,až jsem zkolabovala. Udělali mi čtvrtou laparoskopii. Tam mi vše vyčistili,ale dalši hrůzu enda jsem měla v oblasti střev,tak msem za měsíc šla na normální operaci,normální řez. Střeva vytáhly a našli kopec enda po celé děloze a u konečníku. Měsíc před tím mi ořezávali pravý vaječník,že tam byla endometriosa,teď po měsíci jsem vaječník prý měla opět samou endo,byl 2x tak větší. Takže velmi rychlý nástup,že 🙂 no a teď se kurýruju doma a beru visanne. tak jsem zvědavá co to se mnou udělá. Na rovinu mi řekli,že pokud chci ještě dítě,tak po vissanne rovnou na IVF. a pokud se mi bolesti vrátí,tak šup se vším ven ☹ To jest má zkušenost s hnusem jménem endometriosa..

ewolla
19. pro 2016

@mirca1109
Boze muj.... to me moc mrzi.
Ja jsem ted ve fazi zmeny sveho zivota. Odletela jsem na Novy Zeland a rozhodla jsem se vissane nebrat.
Zmenila jsem zivotospravu a jsem vic stastna a temer bez bolesti.
Co je blby... je to, ze nemuzu s nikym spat, kvuli bolestem... ktere stale mirne jsou, takze jsem sama.
Bolesti kolem menstruace se ale zmirnili na minimum a nekdy nejsou vubec. Mam vyzkousene, ze na to ma hlavni vliv stres.
Jo a take pomaha nenosit upnute rifle, ale volne kalhoty, dechova cviceni a mene stresu....
Take si zacinam vice vazit sama sebe.
Nevim co bude dal, ale doufam, ze se to zlepsi.
Zjistili mi jeste Leidenskou mutaci heterozigotni, coz je vetsi srazluvodt krve, talze me napadlo, jestli to ma spojitost s endometriozou, protoze ted i krvacim jen 2 az 3dny... drive to bylo 7dni... Leidenska mutace se da resit leky na redeni krve, ktere neberu, protoze nemam tadne projevy zatm.. ale premyslim nad lecbou a vyzkouset co to udela s endometriozou..
Preji vam vsem at bolesti zmizi a at je vam vsem dobre at uz jdete jakoukoliv cestou...
Moc me mrzi, ze se trapite a neni vam dobre. Kdo jiny to muze vic pochopit nez clovek, ktery to zaziva.
Vszim si odpovedi a podpory a drzim pesti holky adoufam, ze i nadale se budeme delit o zkusenosti a predavat si rady.
Krasny bezbolestny den vsem❤️

garbara
13. led 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se některé z vás při braní Visanne děje také to, co mě. Před půl rokem jsem byla na laparoskopii - cysta na levém vaječníku a díky operaci mi zjistili endometriozu, mám ji v pobřišnici a ve vejcovodu. Visanne jsem měla brát půl roku,dobrala jsem ji, ale bohužel dostala jsem ji na další tři měsíce a mns(dost silné špinění 4- 5 dní vždy) mám každý měsíc a někdy i častěji než když jsem léky nebrala. Dnes se mi dostavila zase po osmi dnech té předchozí..má některá z vás podobné zkušenosti? Děkuji za odpovědi.🙂

mirca1109
16. led 2017

@garbara ano me muj doktor hned upozornil,ze budu spinit. Spinim cely mesic a ted dokonce krvacim kazdy tyden.