Výsledky děložního čípku. Máte podobnou zkušenost a dopadlo to dobře?

20. únor 2024

Dobry den, dnes mi volal gynekolog, ze mam co nejdrive prijit znovu na nejaky rozsirenejsi test delozniho cipku, ze mi vyšel spatne a nejake bunky tam vychazeji tak 5x starsi nez sem ja...Ze mi nedokaze rict jak moc to vazne je, ale ze mame prerusist i snazení se o dítě. A udela mi nejaky lepsi test delozniho cipku, presnejsi. Jsme z toho uplne hotova. Rikal mi, ze to mohlo ovlivnit cokoliv i chřipka nebo ty výsledky opravdu muzou být špatný. Je mi 23, ockovama na HPV sem, ale od 21 let jsme sledovala pro lehke zmeny na deloznim cipku. Byla jsme sledovana po 6 mesicich ale vzhledem k tomu, ze byl stav neměnný, poslední kontrolu mi delalali minuly rok v prosinci s tím, že testy vyšly dobřea mam prijit za rok. A nyní výsledký šptané...Prosím o vaše zkušenosti, zda ste měli podobnou situsci a ten lepsi test vyšel pak dobře...Dekuji...

lencaa11
20. únor 2024

Teď záleží jaký typ HPV máte vaše imunita to mohla vše smazat ale taky ne záleží zda vám dělali jen štěry nebo zda na těch kontrolach koukali na čípek víc je to lepší vyšetření tím bych i začla může vám lékař dělat LBC cytologii nebo dna HPV test a podle toho se uvidí jinak ve snažení o mimco bych nedělala žádnou stopku jelikož těhotenství může bejt prospěšný na tyto nálezy teď opravdu záleží co vyšlo z těch stěru je více kombinaci urcite zjistit HPV jaký je a zda je čípek v pořádku ...není to nic katastrofálního bude to určitě v pořádku očkování nechrani na 100% a působí cca 5-10 let a záleží jaký typ máte je očkování které je snad jen na 6 typu a pak je na 9 typu ale HPV je cca 100 a některé nemají ani jméno já měla HPV 45 + ostatní HPV pozitivní ...

autor
20. únor 2024

@lencaa11 ve 21 letech mi delali biopsii. Zjitili pritomnost viru HPV 8, 16. Ty nejagresinvnejsi. Byla sem sledovana kazdych 6 mesicu pro LSIL. Dojizdela sem na onkogynekologii do Vinohrad, kde cipek kontrolovali podrobne. Po 2 letech me vyřadili, ze je stav neměnný at chodim už pouze ke svému gynekologovi jednou ročně. Minulý rok 2022 výsledky ok. Prosince 2023 na pohled čípek ok, ale dnes sem se dozvěděla tyto spatné výsledky...Jsme.z toho vydešená, kdyz me chtel doktor pozvat ihned ale mam menstruaci, tak jsme se dohodli na pondělí. Prý z ty laboratore napsali at se vysledek opakuje co nejdrive. Doktor jen zminil ze nejake bunky se tam tvari tak 5x starsi nez sem ja,.to nevim.co znamena. Po otazce jak je to vazne nedokazal odpovedet...

autor
20. únor 2024

OPRAVA - HPV 18, 16

lencaa11
20. únor 2024

Je možné že z HSIL se něco mohlo změnit na HSIL což by pak chtělo zas zajít do poradny doporucuji v Práze - prof. MUDr. Jiří Sláma ten je super uvidíte co nové štěry a chtělo by to zjistit z HPV testu zda máte pořád 18.16 aktivní je možné že vaše tělo se ho nezbavilo a něco tam dělá kdyby něco tam bylo tak konizace je řešeni těhotenství to nebrání jinak ať vám to lékař pořádně vysvětlí ať nejste tak ve stresu

autor
20. únor 2024

@lencaa11 Děkuju, jste hodná. Myslíte, že to může být už v počateční fázi rakoviny? Že by se to z tech vysledku co přišly poznalo? Nebo ne?. Mam strach, aby to tak nebylo....když mám jít na nové testy ihned.

lencaa11
20. únor 2024

U těch testu úplně se to nedá říct že by to byla rakovina kdyby ano určitě najdete na štěry ale rovnou do nemocnice k odborníkovi štěry ukážou co dál ale uricte to chce řešit i tím aby se lékař podíval na cipek víc aby viděl zda se tam něco neobjevilo

kocvarovas
20. únor 2024

Můžu se jen zeptat. Naočkovaná jsi byla před prvním sexem? Do budoucna budu řešit očkování u dcer a jsem na vážkách

lencaa11
20. únor 2024

@kocvarovas očkování má smysl u těch co neměli sex i kdyz to nechrání celý život jen cca 10 let tak když jde dívka ve 14 letech tak +- je chráněna 10 let pak už je to o imunitě ženy a hlavně je jich cca 100 druhu očkování je na 9 nejrizikovějších ale jak je to u všeho neni to na 100% taky máme dceru letos 13 tak též zvažujeme ..

autor
20. únor 2024

@kocvarovas ano byla sem ockovana ve 13 letech. Sex jsme mela az v 16.

kocvarovas
20. únor 2024

@lencaa11 o tom sexu právě vím, proto jsem se zakladatelky diskuse ptala.. Dcera má 11, takže má ještě nějaký rok čas, ale ono to uteče..

lencaa11
20. únor 2024

@kocvarovas očkování je od 11 let do 14 let teď od ledna tak záleží na vás já jsem nakloněna že ano ještě teda musíme jak lékař na diabetologii ale tam by problem bejt nemusel ano je to lepší přes sexem ockovat ale není to záruka ničeho když to za x let nemá účinek tak silný už

autor
20. únor 2024

@kocvarovas Určitě to očkování smysl má. Kdybych měla dceru, naočkovat bych ji nechala. Mam z toho velký respekt. U mě už to je cca těch 10 let od očkování, tak je možné že ten ucinek už není takový. Kazdopadne se v pondeli zkusím s doktorem domluvit zda je vhodné přeočkování. Ale volala sem mu znovu po tom co sem se po tom hovoru trosku uklidnila abych se ho jeste zeptala na více informaci a nestresovala se do pondelí. Tak říkal, že se nemám bát, že v tech testech vyšly vysoké nějake zanetlivé ložiska. A ze z laboratoře napsali doporuceni opakovat test do 6 mesicu. Ale vzhledem k tomu, že chceme druhé dite se rozhodl me pozvat hned, aby jsme se mohli pak dál snažit a hlavně nechce nic podcenit. Tak uvidím, co mi řekne v pondeli. Uděla mi nejaky test kdy vysledky by měli být do týdne.

autor
20. únor 2024

A partnera mám 6 let stáleho.

lencaa11
20. únor 2024

Přeočkování se nedělá hlavně pokud nevíte zda máte aktivní HPV který jste měla před tím pokud mu vyšlo nějaký zánět a kontrola za 6 měsíců tak je jasné že to nebude hrozně určitě bych se sním domluvila na LBC cytlogii stojí 500kc a je více spolehlivá než klasika a HPV test ať víte zda máte ještě HPV a na imunitu čínské houby v tabletách

autor
20. únor 2024

@lencaa11 Moc děkuji🙏

fifinka2020
20. únor 2024

@lencaa11 můžu poprosit s jakými houbami máte dobre zkusenosti? Dekuju

lencaa11
21. únor 2024

@fifinka2020 tyto hodně žen je bere právě skrze HPV a posílení imunity právě