Konizace. Kdo si tím prošel a vše dopadlo dobře?

anngells
10. říj 2022

Dobry den, poprosím o radu. Před dvěmi lety jsem kvůli špatným výsledkům stěru byla na konizaci děložního čípku (histologie bez nálezu). Při poslední kontrole u gynekologa MUDr. čípek pomalu nemohla najít a nyní přišli výsledky stěru s tím, že je opět něco špatně a mám se dostavit na stěr nový. Samozřejmě už začínám panikařit a vidím vše černě 🙂. Je zde někdo, kdo si prošel tím samým a dokáže mě uklidnit s tím, ze vše dobře dopadlo? Dekuji za jakoukoliv zprávu

nina004
10. říj 2022

@anngells Ja som bola na konizácií už skoro 4 roky dozadu, z histológie sa zistilo,že tam bol adenocarcinóm. Výsledky z histológie boli aj potom horšie ,ale zatiaľ sa to stále drží rovnako a ďalšiu operáciu zatiaľ není treba

anngells
autor
11. říj 2022

@nina004 děkuji za info a přeji, ať je i nadále vše v pořádku 🙂

lencaa11
11. říj 2022

@anngells jde taky o to co přesně v tom stěru vyšlo zda jen nějaké lehké změny tak ty se hlídají to může bejt třeba od nějakého zánětu atd nebo zda nějaká vyšší změny tam se to pak řeší vyšetřením a pak třeba konizací i kdyby to tak dopadlo tak není se čeho bát odstranily by špatnou tkáň a bude vše pryč a HPV vám dělali ??já byla před 8 měsících měla jsem HPV 45 ( agresivní typ) čípek už měl nález HGL hystologie vyšla HGL CIN 2 a zatím vše ok ale ještě nevím zda jsem se zbavila HPV to uvidíme po testu v lednu ☘️☘️

spitfire
23. lis 2022

Ahoj všem, jsem 14 dni po konizaci čípku. Mudr říkal, že to bylo za 5 min 12. Za tři měsíce kontrola. Výsledky nebyly moc dobré:( máte někdo zkušenost co následuje? Planovali jsme druhé mimi:(

lencaa11
23. lis 2022

@spitfire pokud jste byla teď na konizaci tak teď čekají se výsledky z hystologie podle toho se dal rozhoduje zda vše vzali tak většinou 6 měsíců na cytologii pokud přijde závěr že nevzali vše tak se dělá rekonizaci čípku ...aby vzali vše

lencaa11
23. lis 2022

@spitfire jinak mimco se doporučuje 3-4 měsíců od konizace aby byl čípek uzdravený jsou ženy které otěhotní 1-2 měsíce po konizaci a vše ok ...těhotenství není překážka

spitfire
24. lis 2022

@lencaa11 díky za odpověď, tohle je pravě výsledek z histologie, ze to bylo za pět 12… další kontrola za tři měsíce.

lencaa11
24. lis 2022

@spitfire tak teď je otázka zda vzali vše pak bude kontrola jak píšou doporučení po hystologii doporučuji místo klasické cyto udělat lepší cytologii (500kc) je přesnější jinak kdyby nevzali vše tak se dělá rekonizaci čípku a to by měli už vzít vše až do zdravé tkáně ...držím palce ☘️☘️

spitfire
24. lis 2022

@lencaa11 diky jdu primo k Apolináři. Tak snad bude vše ok. Moc děkuji 🙂

lencaa11
24. lis 2022

@spitfire držím palce ať je vše v pořádku Praha je tím to směrem TOP 👍☘️☘️