Vyšší progesteron, co to znamená?

hanpavka
26. únor 2015

Holky, prosííím o radu - dneska jsem volala pro výsledky odběrů z krve - máme za sebou spermiogram, Clostilbegyt, Utrogestan, Pregnyl.... teď jsem měla mít poslední odběry 2-3 DC - ty dopadly v pořádku a 22 DC na Prolaktin a jiné hormony a dneska mi sestřička řekla, že mám vyšší progesteron - nikde jsem zatím nic nenašla na tohle téma... A až v pondělí budu mluvit s doktorem... Co to znamená? Měla některá z vás taky vyšší hodnoty tohohle hormonu? ☹

evcann
26. únor 2015

tady to mas krasne popsane, já ho mam taky vyssi a diky tomu nemam ovulaci, me bohuzel nezabirali ani leky co vypisujes a mam po umelem oplodneni, jinak to u me nejde
http://www.podpora-plodnosti.cz/jak-funguje-men...

evcann
26. únor 2015
hanpavka
autor
26. únor 2015

@evcann děkujiii, přesně takový článek jsem hledala - je tam fakt vše hezky vysvětleno! Vy máte za sebou IVF nebo jinou metodu? A vyšlo hned napoprvé? Dočkala jste se - gratuluji 🙂

evcann
26. únor 2015

@hanpavka napoprvé ne, syna mam z druhého IVF a ted čekám druhého syna z posledního třetího pokusu IVF, mam za sebou i hodne IUI a nikdy nic. Vy teprve začínáte?

hanpavka
autor
26. únor 2015

@evcann jsme na začátku, ale mě to přijde jako by to trvalo věčnost - nicméně se snažíme od září 2014 a zatím mám za sebou 3x Clostilbegyt, 3x Pregnyl a když to nevycházelo i přesto, že jsem reagovala ukázkově a vždy měla pěkně narostlé folikuly, šel přítel na spermiogram a tam nám řekli, že má o polovinu méně spermiíí. Já sama se léčím se štítnou žlázou, ale díky práškům je v normě a na levém vaječníku mi nedozrávají vajíčka - no jsem taková snažilka - zoufalka 🙂 Ale věříme, snažíme se a do Centra asist. reprodukce teprve začneme docházet ☹ Už nám říkali, že začneme asi Inseminací...Tak snad se taky dočkáme! Vám přeju, ať vám vaši kluci dělají jen samou radost 🙂

evcann
26. únor 2015

@hanpavka tak to mate chvilicku, my na prvního čekali přes dva roky, v Caru s touto problematikou maji daleko lepší zkušenosti nez klasicky gynekolog, takze ja i kvůli podrobnému vyšetření rozhodne doporučuji neodkladat. Nemusí jít hned o uměle, ale udělají vám všechny kompletní vyšetření. Nechte si třeba hned udelat buněčnou imunitu, ta trva dlouho. Dekuji a přeji brzy hodne štěstí 🙂