Za jak dlouho jste otěhotněly s krátkou luteální fází?

hehena
10. led 2009

Ahoj všem. Mívám krátkou luteální fázi a dočetla jsem se, že by mohl být problém s otěhotněním. Následně mi to potvrdil i gynekolog a navrhl léky. jenže od té doby se situace trochu zkomplikovala a kvůli zdravotním potížím už nesmím zřejmě nikdy užívat žádné hormony! zkusila jsem kontryhel (od června) k tomu později přidala i nějaké vitamíny... od příštího cyklu plánuji i Femigard.
Chci se zeptat - za jak dlouho se vám podařilo s kratší LF otěhotnět? Případně jak jste to řešily, co jste užívaly?

Moc děkuji za odpovědi.
h. 🙂

moje LF:

duben - 8 dní (cyklus trval 30 dní)
květen - 7 dní (cyklus 33 dní)
červen - 13 dní (cyklus 33 dní)
červenec - - (cyklus 47 dní)
září - 10 dní (cyklus 31 dní)
říjen - 7 dní (cyklus 41 dní)
listopad - 11 dní (cyklus 40 dní)

hehena
autor
30. pro 2011

@berenik ale právě jde o to, že jsem si ho naordinovala sama. kamarádce zbyl utrouš, tak jsem ho vyzkoušela. nasadila po ovulaci (měřila jsem BT) a vyšlo to. těžko říct, jestli by to vyšlo v tom cyklu i bez něj, to netuším... každopádně nějakou dobu po porodu fungovalo tělo docela obstojně... zezačátku měření (používala jsem antikoncepční metodu, byla LF celkem normál 10-12 dní... teď je to právě naprostej max. 10 dní, většinou 8.... 😖 takže jsem v tý samý situaci, vlastně horší... bže jsem ani jednou nenaměřila těch 13 dní jako před prvním otěhotněním...

berenik
31. pro 2011

@hehena ja mam od Dr. duphaston. Predepsala mi ho bez hormonalniho profilu, tak ani nevim, jestli je to co zrovna potrebuji. LH mi tedy zatim moc neprodlouzil (po 3mesicich). I kdyz mozna ted dele spinim nez se to rozjede, tak mozna trochu jo, ale mam tlustou sliznici...Cyklus mam tak 30+/-2 dny, jenze ovulace je az tak 19DC a pozdeji. Piju jeste kontryhel do ovu a tento cyklus jsem zkusila Drnek. Ovulaci mi neposunul na driv, ale mela jsem uplne ukazkovy vajecny hlen (konecne jsem pochopila jak to ma vypadat 🙂 Chtela jsem brat ten Drnek i po ovu, ale asi se to nesnasi s Duphaston, protoze uz tak od 4DPO me natekla prsa (jako by mi byla mala podrpsenka) a pak zacala i bolet. Urcite, ale budu s Drnkem pristi cyklus pokracovat.

hehena
autor
31. pro 2011

@berenik no tak ty prsa třeba značí, že už to nebude potřeba 🙂 😉 😵 to by bylo fajn! 🙂 já teď beru jen Femibion, je tam i trochu vitaminu B6, ale asi zanedbatelný množství, než by bylo potřeba... tak v pondělí skočím do lékárny. ale už jsem taky po OVU, dle grafu 4 DPO, takže už to tenhle cyklus zřejmě nebude mít vůbec žádnej vliv 🙂). u mě je taky OVU nejdřív 19 DC. minulý cyklus byla právě 19 DC, ale už 4 DPO jsem začala špinit... a mrcha se rozjela 29 a pak pokračovala 7 dní a následujících 6 dní ještě špinění :( někdy mám pocit, že furt jen špiním :((( ale zase nutno říct, že tohle jsem měla hodně před těhu a po porodu už ne, vlastně byl ten minulej cyklus o dost divnější..... včetně toho, že jsem viděla na testu ducha, ale to byla zřejmě jen halucinace... no uvidíme. nespěcháme. chtěli jsme sice děti dřív po sobě a fakt jsem si byla jisná, že to vyjde na první pokus 🙂))), ale nevadí. ono to teď stejně zřejmě nepůjde, bže už jsem od září po 5tý nemocná, v krkvi vyšly vyšší hodnoty, vypadá to na alergii, tak má asi tělo jinou práci, než těhotnět 🙂) 😅

berenik
2. led 2012

@hehena ta bolest prsou bude spis bohuzel nezadouci ucinek Duphastonu, ktery se jeste zesilil Drnkem. Kdyz jsem Drnek vysadila, tak bolest zmizela. Uz jsou jen mirne zvetsena a citliva. 4 DPO mi prijde na priznaky jeste mooc brzo. Takto me bolela prsa jen kdyz jsem byla tehotna (ale bylo to zamlkle) a HCG bylo az 8000 - 10 000. Navic mi dnes klesla mirne teplota (8DPO), tak uvidime, jestli bude dal klesat.
koukam, ze mas ty cykly dost divoke. Hlavne to spineni. Ja taky dlouho spinim- pred i po MS. Minuly cyklus: 3 dny spineni, 5 dni MS a 6 dni spineni. Normalne to mam tak 1 den dost silne (co 3 hodiny tampon), ale tento cyklus jsem to mela slabsi, ale dele jsem spinila. Zacala jsem jeste brat Ascorutin, tak treba to spineni zmirni. Zkousela jsi Ascorutin?
O te B6 jsem taky cetla. Pak jsem ale jeste cetla, ze je vhodne brat cely B-komplex v te vyssi davce, ale uz nevim kde jsem to cetla.

hehena
autor
3. led 2012

@berenik skvělý, tak jsem tu napsala příspěvek a opět se dělala plánovaná údržba, takže zmizel.... 😠 😠 😠
no nic - ascorutin jsem brala minulej cyklus od těch asi 5 DPO a špinění zmírnil určitě.... teď jsem 7DPO a špinění zatím nic - buch buch! jak dlouho se snažíte?

berenik
4. led 2012

@hehena Ahoj, snazime se relativne kratce. Vlastne jsem otehonela temer na prvni pokus. Jeden mesic jsme prestali pouzivat kondom a zacatkem srpna 2011 jsem uz nasla dve carky. Jenze v 6tt jsem zacala mirne krvacet. Az v 7tt jsem byla na UTZ (driv me nechteli vzit, ziju v zahranici), ale v deloze nic nebylo videt a HCG odpovidalo 7tt. Poslali me domu, ze brzo asi zacne samovolny potrat. Nic se nedelo a za tyden HCG ještě vyrostlo. Musela jsem na laparku kvuli podezreni na mimodelozni. To se nepotvrdilo, dle patologie bylo těhotenství v deloze, ale rozklad bunek zacal a proto uz nebylo nic videt. Podezreni je, ze se to ani neusadilo. Po potratu jsem si merila BT a delala ovu testy a LH vychází kratka.
Včera (9DPO) jsem si udelala test a byl jasne pozitivni. Takze ta citliva prsa byla mozna i z těhotenství (i když vazne moc brzo). Ještě moc nejásám, od 2 carek je cesta ještě dlouha, ale doufam v nejlepsi. Pokracuji s Duphastonem a Ascorutinem.

pajenka
14. bře 2012

Ahoj, já beru B6 měsíc a cyklus se mi prodloužil o dva dny, takže za mě na krátkou LF rozhodně ano 🙂

liskovyorisek
2. dub 2012

@pajenka jen dotaz - kolik toho b6 berete holky? já jedu už třetí měsíc dva-tři denně 20mg...a pořád nic...
@hehena
jo a vaše LF je nádherná...já mám tak 6-7 dní ☹ což je fakt na pytel ☹

pajenka
3. dub 2012

@liskovyorisek Ahojky, to mě mrzí, že máš tak krátkou LF ☹ já teda beru 1xdenně 20mg druhý měsíc a tento mi cyklus prodloužil o 3 dny, takže u mě spokojenost. U Tebe nebyla žádná změna? Žádné prodloužení? A testuješ ovu?

liskovyorisek
3. dub 2012

@pajenka jj právě, že testuju...snažíme se od září, nejdřív trabl s mou váhou, tak jsem přibrala...a už od prosince testím ovu testy - měřit nemůžu, malej se x-krát v noci budí a nebylo by to přesné. Ovulku mám vždy až tak 18.-19.den a cca 6-7.den poté MS ☹ cykly dost krátké...teď teda ovu už 16.den, ale okamžitě do týdne MS ☹ Já dlabu fakt dvě-tři tablety denně a nic...nemám pocit,že by to něco provedlo...mudra pořád, že to na otěhotnění stačí a já mám pocit, že teda oplodněné vajíčko nemá šanci ani dokutálet se do dělohy a už tam na něj pelíšek nečeká...no za týden jdu k ní znovu, tak jí znovu zprudím - chce čekat až na podzim, ale to nechci zase já...manžovi je čtyřicet, tak bych taky ráda, aby si prcka užil...navíc bych ráda pro malého sourozence...no prostě, mimi chceme s manžou oba, ale můj stav je zatím teda naprd...kontryhel jsem pila a taky nic...tak si myslím, že už pomůžou jen hormony - utrogestan...

pajenka
3. dub 2012

@liskovyorisek Taky si myslím, že máš moc krátkou LF, že přírodní vitaminy už nezaberou, jen hormony ☹ někdy jsou ti dr. na zabití fakt 😠 já právě zkusila první vitaminy a zabraly, nechtěla jsem hned jít do hormonů, taky nevím, co by mi na to dr. řekl. Přeju Ti šťastné pořízení u dr. a snad se vám brzo zadaří 😉 Jo a ještě jsem slyšela, že se dá posunout MS vitaminem C, tak tři čtyři dny před MS když začneš, ale já to nezkoušela.

liskovyorisek
3. dub 2012

@pajenka jj to jsi moc hodná - děkuju 🙂 Já se cpu i askorutinem - cca od 4DPO...ale taky to moc nepomohlo...mám pocit, že skončím na laparoskopii jako před prvním prckem - tam se to nějak pročistí, profoukne a bude to třeba zase ok 🙂 Jinak srůsty ani nic jiného se nenašlo...diagnoza byla původně PCO, ale teď vaječníky šlapou, ovulka je, za což jsem vlastně strašně ráda, ale chudinka je momentálně k ničemu 😀 Jj vidím to na utrouše, jinak se dál nehnem...plus kontrola manžela a případně IUI...tak snad se brzo povede...nebo mi z toho hrábne 😀

hehena
autor
13. dub 2012

@liskovyorisek tak já měla minulej cyklus LF 11 dnů, takže u mě vitamíny zdá se zabírají .) 😉 jak dlouho už je bereš, nepamatuju si to přesně? druhej měsíc? dvě holky s MK mi psaly, že těhotenství se povedlo ten 3 měsíc, že až po těch 2 měsících jim to začalo zabírat .) ještě bych vytrvala 🙂 ale samozřejmě utrouš je jednodušší 🙂 a lepší utrouš, než bohnice 🙂

liskovyorisek
13. dub 2012

@hehena tak to vypadá, že by se ti to taky po tom béčku posunulo...to je super zpráva! Já ho beru 3.měsíc a zatím se mi posunula až tenhle měsíc ovulka - místo 17.-19.den byl pozitivní ovu testík už 12DC...tak by to snad mohlo zafungovat 😀 Jen doufám, že za klasických 6-7 dní nedovalí mrcha...to by byl sakra krátkej cyklus..ale ona nedovalí, páč to všechno pomáhá a ještě přidám utrouše a bude 🙂

hehena
autor
13. dub 2012

@liskovyorisek no není nad to se do bitvy pořádně vyzbrojit!!!! palec nahoru a flusanec pro štěstí 🙂)) 😉 😵 😵 😵 🙂

liskovyorisek
13. dub 2012

@hehena 😀 😀 😀 děkuju moc, tohle musí určitě zabrat 😀 😀 😀

lena27
17. zář 2015

@liskovyorisek můžu se zeptat jestli ti nakonec pomohla B6? koukám , že jsi chvíli po posledním příspětku otěhotněla. já mám LF 7 dní. děkuji

liskovyorisek
18. zář 2015

@lena27 tak u mne to bylo trochu zajimavejsi 🙂 - v tom dubnu se zadarilo,ale mimodelozne...takze jsem prisla o vejcovod...pak par mesicu pauza a od podzimu jsem zmenila dr-ten novy hned odbery,kdy byl vysoky prolaktin...a to dost,tak hned do tunelu a byl z zoho prolaktinom...nezhoubny nador na hypofyze zpusobeny tim prolaktinem...nastesti lecba jen tabletami,takze okamzite to zabralo a v prosinci 2012 jsem otehotnela,v srpnu 2013 se nam narodil druhy kloucek 😉 ted mam stejne potize-kratky cyklus,vysoky prolaktin...leky...a to bych rada za rok dva jeste jednoho prdolu 🙂 manzel uz moc nechce,tak to zatim neresim,ale spis mi vadi ty kratke cykly,bolestiva ovulka...No jo no. Holt jsme zensky 😀 tak drzim palce 😉

keny123
9. říj 2015

mám LF 10 dní stačí to???

atmosfera
15. pro 2015

@keny123 koukám, jsi 7tt takže to stačí co? 🙂

keny123
15. pro 2015

@atmosfera 😀 áááno prosim zítra mam uzv snad bude vse ok 😉

atmosfera
16. pro 2015

@keny123 Mám též 9-10 dní , tak uvidíme :D první mimčo šlo jak po másle, asi 3.měsíc jen tak a ted už se snažíme od září a nic :/ jinak gratuluju.)

luciasek001
4. led 2016

Ahoj, mám podobný problém. Od loňského května se pokoušíme o druhého potomka. První dítko šlo jak po másle a ted se to courá. Do toho mám bolesti žaludku při MS a OVU. Zatím se nepřišlo na to, proč je mi přitom tak zle. Nicméně už druhý cyklus mám OVU až na konci a to asi 5 dní před MS. Tento měsíc to vypadá zrovna tak, v neděli ráno jsem nasadila utrouš jestli se mi povede oddálit LF. Piju kontryhle, měřim si teplotu, koupila jsem si i kapičky Jeřábu a maliníku a černého bezu, ale zatim nezúspěchu. ☹ Už jsem z toho otrávená... Poradíte co dělám špatně? Děkuju a všem ostatním držim palce.

lena27
5. led 2016

@luciasek001 pozor na kontryhel pije se jen do ovu. Já jsem teď řešila s doktorem a napsal mi na srovnání climonorm a teď mi k tomu přidal clostík. tak uvidíme jestli se po 3 letech povede

luciasek001
5. led 2016

@lena27 ja jsem pila kontryhel po skončení MS a začátku dalsi MS.Kdyz ted nepoznam kdy je ovu...:( Vy se snažíte o tretatko?Ja se právě téma hormonama moc ladovat nechci.

lena27
6. led 2016

@luciasek001 já jsem odolávala hormonům 3 roky, teď zkusím hormony na 3 měsíce jestli se to srovná nebo podaří a pak je už taky nechci a asi se přestaneme snažit. před 2 lety jsem měla mimoděložní tak ty šance už asi nejsou tak velké

luciasek001
6. led 2016

@lena27 Tak budu moc držet palce at se ted tělo vzchopí a povede se. My nutně potřebujeme brášku. Snad se povede. Ale taky už mě ten elán nějak opuští.

lena27
7. led 2016

@luciasek001 děkuji, dávám mu poslední šanci, ale i kdyby se nepovedlo tak máme 2 zdravé rošťáky

leabella8989
10. únor 2016

@pajenka prosím kolik toho b6 vitaminu beres? Diky

joy7
19. únor 2016

ahoj, já jsem měla taky krátkou luteální fázi - většinou jen 9 dní, někdy i 8.. Začala jsem brát B6 (pyridoxin) - 2 tabletky (tzn. 40 mg) denně - a hned ten cyklus jsem otěhotněla 🙂 Takže to asi luteálku prodloužilo 🙂