Zamklý potrat - jak to vše teď bude?

niketka
24. črc 2019

Ahoj děvčátka...
Chtěla bych Vás moc poprosit, jestli by jste byly tak moc hodné a neprozradily mi Váš názor.
V pondělí 1. 7. 2019 jsem byla na pravidelné kontrole, kdy jsem byla 6+1 a už jsme slyšely srdíčko. Paní doktorka mě objednala na další kontrolu za 3 týdny, kdy udělají velkou kontrolu a vystaví mi TP. V pondělí 22. 7. 2019 jsem byla na kontrole a na ultrazvuku mi oznámila smutnou zprávu, kterou jsem vážně nečekala. Dozvěděla jsem se, že miminko se už nevyvíjí a srdíčko už bohužel nebije. Sdělila mi, že miminko by mělo nyní být 9+1, ale odpovídá 6+3, takže se přestalo vyvíjet těsně po poslední návštěvě.
Poslala mi na specializované pracoviště, kde podstoupím další kontrolu a rozhodnou, zda stačí zavést potratové tablety a nebo se bude muset provést zákrok. Na kontrolu jsem se dostavila ihned druhý den a bohužel diagnózu potvrdili. Jelikož jsem mladá a nemám za sebou žádný potrat ani porod, tak mi doporučila potratové tablety. Byla jsem rozhodnutá pro ně v případě, že mi je doporučí. Dala jsem na obě Dr., že je to menší zásah a lépe se tělo dá dohromady.
Ihned včera jsem si zavedla celkem 4 tablety a po prvních 2 jsem opravdu potratila. Nyní stále krvácím (na toto jsem byla samozřejmě upozorněna - bude trvat do 15 dnů) a mám občas menší bolesti v podbřišku. Za 14 dnů jdu na kontrolu na nový ultrazvuk, jestli tam něco nezůstalo, případně by se to muselo vyčistit.
Jelikož je tohle pro mě opravdu nová situace, chtěla jsem se zeptat, jak to teď vše bude.
Moje Dr. mi řekla, že máme nyní 3 cykly počkat, nebo minimálně 2 cykly a můžeme se začít snažit. Samozřejmě miminko chceme co nejdřív, ztrátu špatně nesu, protože jsem se s těhotenstvím už sžila. Ženy v naší celé rodině mi tvrdí ať na nic nečekáme a jdeme do toho tak za 5 týdnů, nebo maximálně na konci 6nedělí. Bojím se, jestli to není takto jen při samovolném potratu bez revize, jestli v mém případě nevadí, že tam byly ty tablety.
A ještě se Vás zeptám. Ráda bych počkala po první menstruaci, jestli je reálné, že jí dostanu právě v 6nedělí. A jak jí pak poznám. Jestli teď mi bude krvácení ustupovat a pak menstruace se projeví jako dřív.
Moc Vám předem děkuji za pochopení a rady.

moxha
24. črc 2019

Můj názor je takový,že vy bylo dobré vyčkat ve snažení po dvouch,optimálně třech,menstruacích.Já jsem takto potratila 3x za sebou .Těžko však říct,zda důvod byl rychlé uspěchání.Nikdy se na nic nepřišlo...
Postupně by krvácení mělo ustávat a taky bude měnit barvu.Z jasně červené na " hnědou".Ms po potratu jsem dostala do předpokládaného termínu při běžné ms.

kuttu
24. črc 2019

@niketka Taky doporučuji počkat,já otehotnela po ZT hned 2.měsíc, a zase to zamklo....Já si tím prosla 3 x,nyní mám zdravou holcicku

ito
24. črc 2019

Taktéž doporučuji vyčkat 2-3 menstruace. Mezitím si doplň všechny živiny a vitamíny, přeci jen si to to miminko z tebe bralo, tak ať máš dobré "prostředí" pro další těhotenství.

montelvina
24. črc 2019

@niketka doporučuji počkat já jsem dítě po prvním potratů už nechtěla daly jsme Tomu čas a tak nějak to přišlo že jsme si po pul roce jednou nedaly pozor a byla jsem těhotná a máme krásného syna ..bohužel po synovi po třech letech jsem potratila po druhé ale jsem už starší ročník ..ale nebyla jsem v psychické pohodě ..takže ono to nemá ani tak vliv rozdíl čekacich měsíců po potratů nebo aspoň můj gynekolog říkal kdyz byl potrat tak malém zárodků tak čekat nemusím ..spis dej na svůj instinkt a na to jak se na to sama cítiš

saminomimino
24. črc 2019

Já teda měla za sebou revizi a o něco většího plodu,10tt a otěhotněla jsem 3 měsíce po revizi a dnes máme dvou měsíční mimco

montelvina
24. črc 2019

@niketka bohužel riziko tady je větší kdyz nepockaš deloha potřebuje regeneraci

blueyonder
24. črc 2019

Měla jsem dvě ZT po sobě, obě jsem potratila samovolně doma. Menstruaci jsem dostala cca po těch 6ti týdnech. Určitě ji poznáš, měla jsem normálně jako vždycky. doktorka mi doporučila počkat ty 3 cykly. Po prvním i druhém ZT jsem radši počkala 5 měsíců, aby bylo vše zregenerované. A ted po tom druhém jsem už ve 24tt. Držím palce ❤

lery92
24. črc 2019

Po zavedení tablety by měla být USG kontrola cca 2-3 týdny .I ta předpokladu , že budeš stále krvácet .Jde o kontrolu Ev. reziduí a výšky děložní sliznice . Krvácet bys měla méně a méně a nejmíň na konci šestinedělí . A až poté by se měla dostavit menstruace .Sliznice by měla dorůst .Osobně bych počkala aspoň 2 cykly.Ten první je jak píšeš takový napůl .Ta sliznice je prostě nízka.Nevim jaký vliv to má na případné opětovné zamlkle těhotenství , ale velmi často se spíš stává , že nedockave ženy otěhotní , vajíčko se potom blbě uchytí v té sliznici a dochází k spontánním potratům.Jak píšou holky výše , lepší je se zaměřit na to ,,dávání " Nasad si klidně nějaký Superfolin , Femibion či čistou kyselinu listovou , ať jsou ty podmínky pro další těhotenství 100%

Je mi tvé ztráty velmi moc líto .Drž se .
@niketka

nik1
24. črc 2019

@niketka Mám za sebou taky takovou smutnou zkušenost. Předešlé těhu vzorové, tak mě to strašně vzalo. Doktorka radila počkat aspoň 3 cykly, aby sliznice dostatečně narostla. Dodrželi jsme to a přesně po třetí ms se povedlo. Jsem v 25 . tt. Ať ti to čekání rychle uteče.

makiska1
24. črc 2019

Mám podobnou zkušenost, byla jsem ve 13tt a miminku v 10tt přestalo bít srdíčko. Byla jsem tenkrát na revizi, je to už 6 let, pilulky ještě moc známé nebyly. Počkali jsme dva měsíce a otehotnela jsem, ale bylo to biochemicke... další těhotenství bylo až za půl roku a máme pětiletou dceru... raději tedy opravdu počkej, aspoň ty dva měsíce, ať se tělo dá dohromady.... držím pěsti!

barulina
25. črc 2019

Ahoj. Ja jsem 20.5 byla na revizi a doktor me rekl ze neni na co cekat. Ja teda pockalamsestinedeli, kdy se doatavila 1.ms a po ni uz jsme se zacli snazot zase. Ty nemas zakrok. Pockala bych na docisteni a vlitla na to polud je vse ok

barulina
25. črc 2019

To ze se ma cekat 3 mesice nebo pul roku je prekonano

petrajager
25. črc 2019

Ahoj, ja jsem dva tydny po revizi, v pondělí jdu ke svému dr. Jestli je vše v pořádku, v nemocnici mi doporučili aspoň 2 cykly počkat. Takže v září po menstruaci zase začneme znovu počítat plodné dny 😊 i kdyz mám doma dvě zdravé slečny na miminko jsme se moc těšili, tak věříme, že tentokrát to vyjde. Moc držím palce, at jsi fit, a at se to příště podaří. Moc dobře vím, jak ti teď je 😔

lery92
25. črc 2019

Ty tablety jsou brutální chemie.V první fázi dokáže ,,přemluvit " mozek , aby zastavil přísun hormonů důležitých k progresi těhotenství .Druhá fáze tablet umělé navodí pocit jako při porodu , začne ti dilatovat hrdlo .V podstatě poručí tělu aby se za 48 hodin začlo chovat jako před a během porodu a vzápětí tě přepne do šestinedělí .Takže krajně se neztotoznuji s názorem ,, jo hele jdi do toho hned , čekat je přežitek " , ale respektuju pisatelku , nemám zájem o žabomyší válku .

donika
25. črc 2019

@niketka Ahojky, tak já jsem také 14dni po revizi ZT v 7tt, provedeno v 11tt. Před tím 2tehu naprosto v pořádku, takže strašný šok. Na miminko jsme se moc těšili. G mi doporučila porevizni MS a pak ideálně dva cykly. V nemocnici říkali 2cykly. Chceme počkat, já se dát do kupy, trošku se s tím srovnat, hlavně taky manza,dost ho to vzalo, a od cca září se do toho pustit.. 😊
Věřím, že to bude pro všechny dobré, moc nám to všem přeji. 😍 Drž se a hyckej. 😊😊

niketka
autor
25. črc 2019

Moc Vám vše děkuji za Vaše názory. Moc mi pomáhá se o to podělit a nechat si poradit.
Ještě jednou moc všem děkuji 😘😊

loylii
25. črc 2019

@lery92 tak tohle jsem ještě neslysela.. to jste vyčetla v nějaké odborné studii nebo tady od pisatelek? Je úplně jedno kdy zena otěhotní po potratu, když tělo chce, otěhotní. Když ne, tak ne. V dnešní době už se nedoporučuje cekat x měsíců. Jde o psychiku, jak se kdo citi.. a s tou sliznici? Jakmile zena dostane MS první po potratu, tak to znamená, ze sliznice dorostla do požadované výšky. Mám to od více lékařů, ne tady z MK. Pokud by nedorostla, MS nepřijde. U mě SPv 8.tt, první MS jsem dostala normálně po 25ti dnech jak mívám cykly. Další už nepřišla😉 bez sexu jsem nebyla jen 14 dni po revizi, jelikož nebyla chuť. Narodili se dvojcatka.

2hanah
25. črc 2019

@barulina 3 cykly je optimální při potratu nebo revizi v prvním trimestru, půl roku už je zase naškodu dlouho, míň než ty tři se asi taky dá, ale měla bych trochu strach z nedorostlé sliznice. Já po dvou revizích vždy třetí cyklus otěhotněla a úplně hned bez problémů a zdravé děti.

oveckaluky
25. črc 2019

@montelvina To není pravda, děloha je připravená ve chvíli, kdy projde první MS - sliznice dorostla a odlučuje se. Tak mi to vysvětlil můj doktor po revizi. Když jsem mu řekla, že v nemocnici mi řekl jeden doktor čekat tři měsíce a druhý při propouštění dokonce šest. Ten mi na můj dotaz, proč se to doporučuje, mi řekl, že vlastně ani neví, protože důkaz, že tělo "funguje", je právě menstruace, ale že to tak už učil na fakultě. 🙈 Proto mi muj doktor radil nechat proběhnout jednu MS a zkusit to znova, že to už budeme mít i výsledky vyšetření (byl to druhý potrat, a když jinde se dělají až po třech v řadě a já mezi nimi mám dvě zdravé dcery, udělal mi je rovnou, že není na co čekat). A dodal, že pokud tělo není připravené na nové těhotenství, neotěhotní, a případný další potrat s tím nijak nesouvisí, naopak prý většinou jsou taková těhotenství v pohodě. Asi měl pravdu, být jsme se snažili hned po šestinedělí, povedlo se po sedmi měsících...

oveckaluky
25. črc 2019

@loylii Přesně tak.😉 Navíc bez revize ani odklad nového snažení neni treba, i podle doktorů.

barulina
26. črc 2019

@2hanah no a me tri gyndari kteri me pred revizi videli a dve kamaradky pa rekli ze to je zastaraly nazor. Navic jsem si od kamaradky pa cetla odborny clanek ekde z danska nebo lde tam a je tam pruzkum. Je to dokonce zadouci jit na to v podstate po sestinedli, kdy vetsina zen otehotnela hned a donosila zdrave dite. Tak budu verit jim. Ale dekuji

2hanah
26. črc 2019

@barulina Když je to jen malý zákrok a ženská se hojí dobře, tak ta sliznice asi stačí dorůst i za to šestinedělí, já mám třeba zdravotní komplikace a vše se mi hůř hojí, tak jsem to nechtěla uspěchat, abych si nevyčítala, že jsem kvůli jednomu měsíci třeba zase potratila a je pravda, že po první ms od revize jsem to ještě úplně necítila, že na to vlítnem, ale ta druhá už klidně. Každopàdně přeju moc štěstí, ať se zadaří, já už mám ročního chlapečka a celkem děti tři, měla jsem štěstí, Tobě se taky určitě povede. Já jsem měla ten zamlklý potrat, protože jsem dostala na začátku v 6.tt od dětí hnusnou virózu, bylo mi zle a všechno mě hrozně bolelo, blbě načasovaný, protože takhle brzo to embryo není ještě nijak chráněnè a ty viry ukončily vývoj, byla jsem z toho zničená, ale uklidňovala jsem se tím, že nejspíš znàm důvod, tak to příště dopadne a taky že jo.

barulina
26. črc 2019

@2hanah tak ja mam krasnou zdravou milovnou dceru. Druhe miminko bychom chteli, partner(novy) dote sve nema, sice mi rika ze by zvladl mit jen nasi holcicku a ja mu to verim, presto i dxerka by sourozence chtela. No uvidime, my to nechame na prirode. Bud to vyjde nebo ne, nemam dojem ze bychom nezvladli mit jen moji/nasi Magdalenku

puhelin
26. črc 2019

Po revizi mi dr. zkontrolovala sliznici a doporucila pockat alespon 3 mesice na nove snazeni. A opravdu sliznice narostla az za 3 mesice. Pak se zadarilo az 3. ovulaci.

oveckaluky
26. črc 2019

@puhelin A ty tři měsíce MS nebyla?

puhelin
26. črc 2019

@oveckaluky Byla, ale sliznice byla nizka, bala jsem se mimidelozniho. Nechtela jsem nic podcenit, to uz bych psychicky nedala.

lery92
26. črc 2019

@loylii no to sem slyšela od baby kořenářky u nás na náměstí .Říkala to potichu , tak jsem se možná přeslechla. Nemame o čem.Diplom vrátím když ty to máš od osmi lékařů .

@puhelin no vidíme , aspoň někdo kdo potvrzuje mou šílenou konspirační teorii.Samosebou nejste vůbec divná a vůbec se hůř hojit nemusíte , jde tam především o hormonální výkyvy .Sliznice i u zdravých žen prostě nemusí dorůstat jak hodinky .A o ovulaci vůbec nemluvím .Holky co si lajznou potratovy pilule ji občas nemaj i půl roku ....

puhelin
26. črc 2019

@lery92 Ja jsem tu dostatecnost sliznice mela overenou od me dr. Strasne me bolel podbrisek, netusila jsem, proc. Dr. me pro jistotou zkontrolovala, ale byla to nastesti jen bolestiva ovulace. Tak jsem to vedela z utz, jak je to s ovulaci.

lery92
26. črc 2019

@puhelin ano samozřejmě ..tak hlavně že jsi v poho a chápu - li dobře zadařilo se .
Já sem se prostě vytocila ( ne na tebe ) že si prostě spousta zenskejch myslí , že vše v životě je na minuty přesný .Zažila jsem v reálné praxi hysterické ženské po potratech ev revizích , které by měli ,,oplozujici " akt nejlépe ještě na oddělení šestinedělí .Mohlo sem jim říkat horem spodem ,,počkej " , ne .A co myslíš. V lepším případě neotěhotněla hned z důvodu který si měla ty , v horším si dala pěkně celkovou anestezii dvakrát po sobě do 3 měsíců ...ať už kvůli aneembryomole,ZT či spont neúplnému potratu ...
...ale říkám ,ať si každej dělá co uzná za vhodné ...jen ať potom nebrečí

puhelin
26. črc 2019

@lery92 Kdyz ono je to tezke. Vzpominam si, jak mi bylo, kdyz jsem na revizi nastupovala. Puvodne jsem chtela nechat ten prazdny vacek ze sebe odejit samovolne. Ale na druhou stranu uz jsem chtela, at je to ze me venku a uz na to nemusim myslet. Den po propusteni z nemocnice jsme odletali na svatebni cestu, coz byl docela hazard, ale ja to tak citila, ze se alespon odreaguju. Sice to byla svatebni cesta s celibatem, ale nevadi, hlava se vycistila. Ale bylo tezke cekat takovou dobu na to se znovu pokusit. Pred tim jsme to sice zkouseli asi 4 mesice, ale kdyz se nedarilo ani znovu po te "porevizni" pauze, zase se mnou psychika mlatila. Bala jsem se, ze uz se to nepovede a hrozne me to ubijelo, kazda menstruace byla tak nenavidena. Takze se vlastne nedivim, ze to nektera chce zkusit tak brzo po revizi, i kdyz telo to jeste nemusi zvladnout. Trpelivost.