Zamklý potrat - jak to vše teď bude?

niketka
24. črc 2019

Ahoj děvčátka...
Chtěla bych Vás moc poprosit, jestli by jste byly tak moc hodné a neprozradily mi Váš názor.
V pondělí 1. 7. 2019 jsem byla na pravidelné kontrole, kdy jsem byla 6+1 a už jsme slyšely srdíčko. Paní doktorka mě objednala na další kontrolu za 3 týdny, kdy udělají velkou kontrolu a vystaví mi TP. V pondělí 22. 7. 2019 jsem byla na kontrole a na ultrazvuku mi oznámila smutnou zprávu, kterou jsem vážně nečekala. Dozvěděla jsem se, že miminko se už nevyvíjí a srdíčko už bohužel nebije. Sdělila mi, že miminko by mělo nyní být 9+1, ale odpovídá 6+3, takže se přestalo vyvíjet těsně po poslední návštěvě.
Poslala mi na specializované pracoviště, kde podstoupím další kontrolu a rozhodnou, zda stačí zavést potratové tablety a nebo se bude muset provést zákrok. Na kontrolu jsem se dostavila ihned druhý den a bohužel diagnózu potvrdili. Jelikož jsem mladá a nemám za sebou žádný potrat ani porod, tak mi doporučila potratové tablety. Byla jsem rozhodnutá pro ně v případě, že mi je doporučí. Dala jsem na obě Dr., že je to menší zásah a lépe se tělo dá dohromady.
Ihned včera jsem si zavedla celkem 4 tablety a po prvních 2 jsem opravdu potratila. Nyní stále krvácím (na toto jsem byla samozřejmě upozorněna - bude trvat do 15 dnů) a mám občas menší bolesti v podbřišku. Za 14 dnů jdu na kontrolu na nový ultrazvuk, jestli tam něco nezůstalo, případně by se to muselo vyčistit.
Jelikož je tohle pro mě opravdu nová situace, chtěla jsem se zeptat, jak to teď vše bude.
Moje Dr. mi řekla, že máme nyní 3 cykly počkat, nebo minimálně 2 cykly a můžeme se začít snažit. Samozřejmě miminko chceme co nejdřív, ztrátu špatně nesu, protože jsem se s těhotenstvím už sžila. Ženy v naší celé rodině mi tvrdí ať na nic nečekáme a jdeme do toho tak za 5 týdnů, nebo maximálně na konci 6nedělí. Bojím se, jestli to není takto jen při samovolném potratu bez revize, jestli v mém případě nevadí, že tam byly ty tablety.
A ještě se Vás zeptám. Ráda bych počkala po první menstruaci, jestli je reálné, že jí dostanu právě v 6nedělí. A jak jí pak poznám. Jestli teď mi bude krvácení ustupovat a pak menstruace se projeví jako dřív.
Moc Vám předem děkuji za pochopení a rady.

lery92
26. črc 2019

@puhelin ja to chápu jako žena , co už měla na malé s umělým oplodněním .Rok a něco snažení .Když jsem otěhotněla , hned mě zachvátila panika , že to možná nedopadne ...chápu ženskou co je po třetím zamlklem těhotenství a přijde s pozitivním těhotenský testem , že je mrzutá , vytočena , vystrašená .Já to fakt chápu , ale moc nechápu ty ,, nové studie" Já osobně žádnou takovou k ruce nedostala a spoustu gynekologu v mém okolí nedoporučuje nic uspěchat .Ženy někde přišli k teorii , že těsně po potratu je nejlepší začít hned se snažením ,, protože tělo má ty nejlepší podmínky po předchozím těhotenství " , ale vždyť to z logiky věci odporuje úplně zdravému myšlení .
1) kdyby hormonální podmínky byly tak prima , jak si namlouvaji mnohdy , proč by potratili?
2)to souvisí i s ovulaci a sliznici .Někdy je to tělo tak vyjuchany z ty chemie , že mu chvíli trvá se zorientovat .
3) dilatace hrdla při kyretáži není bzunda , kor u ženský co nerodila. Změny hrdla mohou reálně opravdu vést ke spont potratu
4)psychika hraje velkou roli . Ale když to řeknu hnusne. S potratem se nevyrovnas líp , když se další pokus třeba zase nepovede.No ne? Občas si myslím že ty ženy po potratu prodělávají postraumatak a jednaj impulzivně (tzn . Hned chtěj zas otěhotnět) jenže dle mého názoru je vhodné v sobě urovnat bolest , smířit se a pak zkoušet.Protoze není nic horšího než přijímat na kyretáž ženskou , co potratila podruhý krátce za sebou nebo podruhý krátce po sobě prodělala ZT...ty ženský jsou zralý na hospitalizaci na psychiatrii.Tezce snášejí i anestezii , obecně protrahovanym špiní , krvácí

Je mi líto každé takové ženy , ale občas se ve mě mrska to ,,chápu ji jako žena " a ,,nechápu ji proč nedodržela doporučení " ... Ale nesoudim.Obdivuju je , že máj kolikrát ten drajf , pozitivní myšlení , že neztrácí naději .

oveckaluky
26. črc 2019

@puhelin Pokud je MS normálně silná jako vždycky, pak je i sliznice OK, jinak by se nemělo co odlučovat. Ale ten strach chápu, mám taky dva potraty za sebou. ☹