Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzka.o
3. únor 2009

To se předpokládá, ale někde jsem četla, že i 2týdny po na to vlítly 😲 No kdybych se na to nezeptala, tak mi to nikdy neřekl! Prostě v našich nemocnicích opravdu informovanost pacientů není nejlepší!!!

lucka33
3. únor 2009

ahoj holky 🙂 Ja sa chcem spýtať, či ste s milovaním počkali do prvej ms, resp. do konca šestonedelia? Ja som 3,5 týždňa po laparke+kyrete a neviem, čo by sa mohlo stať, keby sme začali tak opatrne s prezervatívom... Nemáte skúsenosti? 😖 Myslíte, že by som si mohla niečo vo vnútri poškodiť?

dennisa
3. únor 2009

Holky, chtěla jsem se ještě zeptat....když vám dr. např. řekne, že se můžete snažit za 3 měsíce, to je tedy počítáno celý 3 měsíce od první MS po zákroku? To šestinedělí jde úplně mimo to?

dennisa
3. únor 2009

lucka33 - já jsem 2 týdny po zákroku a já osobně teda celý šestinedělí dodržím. Nechci nic riskovat, uvnitř to ještě zdaleka není všechno zhojený....

lucka33
3. únor 2009

čau denni 🙂 ja sa tiež toho bojím, že to tam ešte nie je celkom v poriadku, aj keď sa cítim už normálne, dobre, tak to ma mýli, že mohli by sme skúsiť... Keby mi už aspoň ms prišla, aby som mohla už ísť na kontrolu k dr..... Ach jo, no nejak to ešte musím vydržať...

dennisa
3. únor 2009

lucka33 - taky ještě čekám na MS, ale ještě si asi počkám. Teď to bude všechno dost o čekání a trpělivosti, musíme to vydržet 😉
Kolik tobě doktoři doporučili počkat s dalším snažením?

zuzka.o
3. únor 2009

lucko: já šestinedělí dodržím, opravdu to byl zásah do těla a musí se s tím nějak vypořádat... takže vydrž, ono to všechno přijde 😉

kalimero11
3. únor 2009

Zuzka, mě také pěkně naštvali, že mi při laparo rovnou nezjistili průchodnost toho druhého vejcovodu. 😠 Řekli mi, že z venku vypadá zdravě, ale co je uvnitř, to netuší.... 😠 No, tak se bojím, zvlášť, když mně tam občas píchá.... Grrrr. 😠

Lucka33 - nás už v nemocnici varovali, že určitě dodržet šestinedělí. Že jinak hrozí vážný zánět dělohy a to něvěstí nic dobrého. Mohla by od takového zánětu klidně vzniknout neplodnost. Tak holka vydrž... I když je známo spousta případů, že někdo otěhotní v šestinedělí a je to OK, že? No, já radši vydržela... 😉

Halpa, fotky hnízdečka nikde nevidím... 😉 Dodat! Pro inspiraci... 🙂

Mar - Člověče, já mám větší pupek než Ty! Koukej to miminko dobře živit! 😀 Víš, že máš termín na můj svátek? To určo nezapomenu.... 😀

lucka33
4. únor 2009

ahojte, tak ja teda počkám, potrebovala som vedieť, z akého dôvodu vlastne je vhodné počkať až do konca šestonedelia. Tak vám ďakujem za rady. Ja som si aj myslela, že to bude kvôli tej infekcii, veď asi ešte maternica nie je celkom uzatvorená, nie? Inak nikdy som si nemyslela, že to šestonedelie bude trvať takto dlho 😀 Ale veď už mám takmer 4 týždne za sebou, tak ešte ten 1-2 týždne počkám, možno čoskoro už aj ms príde 😉

halpa
4. únor 2009

lucka33 - šestinedělí dodržet, ale myslím, že jiné formy než je klasický pohlavní styk není nic proti ničemu. 😉

kalimero - já mám skoro vše nakoupené, ale zatím je to v krabicích. Příští týden asi už vše nachystám, tak pak hodím foto. 😉

dennisa - já bych řekla 3 měsíce od zákroku je dostačující. Ale jestli budeš v pořádku a bude se ti chtít, tak myslím, že můžete i dřív, když to tady holkám řekli nezávisle dva doktoři.

dennisa
4. únor 2009

halpa - ok, díky, mně právě nebylo jasný, jak to počítat, od zákroku nebo od MS? Ale vlastně vzhledem k tomu, že MS dorazí každýmu od zákroku jinak, tak to bude, tak jak píšeš 😉
No já zatím opravdu plánuju počkat aspoň ty 3 měsíce a pak se nechám u dr. prohlídnout a uvidí se.
Koukám, že tobě se to už blíží 😉 Můžu se zeptat, to bude první mimi? 🙂

halpa
4. únor 2009

Jo jo, po tom mimoděložním to bude první opravdové mimi. 😉 Já myslím, že není kam spěchat, je půl roku už se mi zdá až moc, ty tři měsíce jsou ideální.

lucka33
7. únor 2009

ahojte,

mám 4 týždne po laparke+kyrete a ms stále nikde, ale objavujú sa mi bolesti v brušku... 😢 Neviem, čo to má byť, pred 2 dňami ma tak hrozne bolelo na pravej strane brucha (pričom mám vyoperovaný ľavý vacovod), že som sa ani pohnúť nemohla, len sedieť bez pohybu, po nejakej pol hodine to prešlo, ale stále mám to bruško také precitlivené, na dotyk ma nebolí nič, to len sem-tam ma tak nepríjemne zabolí, až sa musím zohnúť... ☹ A dnes ma bolí úplý spodok podbruška, vlastne až v oblasti ochlpenia... Neviem, či to sa cyklus štartuje, či je to ovulácia alebo niečo mimoriadne a mám utekať k doktorovi.... Nemáte s tým niektorá skúsenosť? ☹ Ďakujem....

mar26
7. únor 2009

kalimero -ty jsi Martina? Já taky 😀 ...ale podle Dr. mám termín 15.8....zatím si tady ale nechávám ten koníkovský termín...uvidíme...mimís je pořád tak o 3-4 dny mladší dle utz než dle MS.

Jinak my jsme taky šestinedělí dodrželi a ty tři měsíce jsem brala i se šestinedělím.....ale stejně jsme začali po dvou a kousek, nepočítala jsem s tím,že by to vyšlo hned.

Já když jsem šla na kontrolní utz po laparoskopii....(laparo 6.7., pak kontrola po šestinedělí a pak další KO 4.11.), tak si sám Dr. dělal srandu když mě v srpnu objednával, že třeba už přijdu jako těhotná...no a já fakt tam jako těhotná šla...první pozitivní testík jsem našla 1.11....sice na utz nebylo ještě nic vidět,ale doktor si na to moc dobře pamatoval co předtím říkal a byl docela překvapený,že se to povedlo hned.

mar26
7. únor 2009

kalimero - jinak já jím a né zrovna málo....a bířško už trošku roste,ale váha zatím pořád do dvou kil nahoře...nedělám si ale iluze,pak ve 3.trimestru to bude skákat jedna dvě.

Jinak od včerajška vím, že to co jsem pár dní cítili byla předzvěst pohybů mimíska...od včerejška je cítím zřetelně, když ležím v klidu na zádech a hlavně ráno,tak půl hodiny po probuzení...dneska to přes ruku cítil i manža...prostě to už nejde s ničím zaměnit...je to krásný pocit.

dennisa
7. únor 2009

Ahoj holky.
lucka33 - třeba se tělo už připravuje na MS nebo opravdu nevím, jsem laik a sama jsem zvědavá, jaká u mě bude MS po takový pauze....doufám, že se nebudu svíjet v bolestech 😖
Dr. mi říkal, že by mi MS měla přijít po 4-6 týdnech od zákroku....tak uvidím, v pondělí to budou teprve 3 týdny.
To šestinedělí mi nějak neutíká... 😖 Už se fakt nějak těším, až mi (nám s manželem) skončí 😀

zuzka.o
8. únor 2009

denni: nám to šestinedělí také vůbec neutíká 😖 Už aby bylo po.... 😅

lucka33
8. únor 2009

ahojte, asi sa mi teda nejak rozbieha cyklus, lebo stále ma bruško pobolieva v rôznych častiach... Sem-tam mám také akoby kŕče, ktoré mávam prvý-druhý deň ms....
A o trvaní šestonedelia som na tom rovnako, strašne sa to vlečie, je to strašne dlhé obdobie 😒 Už sa s drahým nevieme dočkať konca, bojím sa niečo skúšať skôr 😅 Tak dúfam, že už tento týždeň sa ms objaví 😕 A potom pôjdem k dr. na kontrolu...

dennisa
8. únor 2009

lucka33 - psala jsi, že jsi 4 týdny od zákroku, to už klidně může být ta MS.
No holky a jsem ráda, že nejsem sama, komu se to šestinedělí taaak vleče 😒
Teď to bude samý čekání na něco....čekání na konec šestinedělí, čekání na MS, čekání na konec vynucený pauzy a čekání na začátek opětovnýho snažení a miminko 😉
Musíme vydržet!

lucka33
9. únor 2009

presne ako hovoríš denni, stále len čakať, ja sa tej ms už neviem dočkať a čím viac na ňu čakám, tým viac si dáva na čas 😀 Nemala by som na to toľko myslieť... Ale to sa nedá, keď vidím, že už mám vyše 4 týždňov po laparke... Tak sa snáď všetky dočkáme 😵

zuzka.o
10. únor 2009

Kdy jste začaly se sportem? Ne nic vysilujícího, ale pomaloučku polehoučku.........

dennisa
10. únor 2009

zuzka.o. - no já to mám vyřešený tím, že je zima. To tomu sportu moc nedám 😕
Jinak v létě kolo, brusle.....
Já myslím, že v šestinedělí by stačily nějaký ty procházky a po šestinedělí klidně i víc.
Jaký sport máš konkrétně na mysli?

zuzka.o
10. únor 2009

máme doma orbitrac, tak jsem myslela trošku si na něm zaběhat .... díky minitěhu jsem nějak přibrala a teď bych to ráda schodila, než znovu otěhotním

halpa
10. únor 2009

zuzko - nikam nespěchej, aspoň to šestinedělí vydrž. Já jsem po laparce nabrala 3 kila a v okamžiku, kdy jsem otěhotněla, dostala jsem takové nevolnosti, že jsem 6 kilo dostala dolů během měsíce, takže si s tím nedělej hlavu. pokud nemáš nadváhu, tak to neřeš. 😉

dennisa
10. únor 2009

zuzka.o - já ti nevím, já mám v papírech od dr. napsáno "fyzické šetření po dobu 6 týdnů".....na druhou stranu je otázka, když si na tom zacvičíš 10 min. jednou denně, že by to třeba nevadilo, tam jde spíš asi o nějakou větší fyzickou zátěž.
To já jsem v nemocnici shodila 7 kg během 6 dní! Protože jak se pořád čekalo, jak se vyvíjí hodnoty Hcg, tak jsem stále nesměla jíst ani pít, abych byla připravená na operaci, kdyby to bylo potřeba rychle.
No jak jsem doma, tak mám asi 2 kila zpátky, ale zbytek si zatím držím 😉

zuzka.o
10. únor 2009

Nadváhu mám ... teda trošku, mám sedavé zaměstnání a prostě se mi nějak povedlo přibírat a přibírat.... ale není to tak hrozné, není to na mě moc vidět. Prostě nejsem žádná křehotinka, jsem vysoká a tak se ta kilíčka rozloží a nejsou tak vidět.
Tady jsou fotky ze svatby v srpnu 2008
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

Já se už prostě cítím dobře, jako by žádná operace nebyla. Tak už začínám být netrpělivá a ráda bych něco málo dala dolů než začneme těhotnět 🙂

dennisa
10. únor 2009

zuzko - super fotečky ze svatby 😉 Měla jsi krásný šaty !
My jsme měli svatbu v červnu 2008. Taky bych poslala nějaký fotky, ale nemám tu nikde založený album 😖
Jinak já taky nejsem žádná křehotinka vyhublá, nějaký kila dolů by se mi taky ještě hodily 😉

Já se taky už cítím po operaci líp, jen mě zrovna včera zase nějak píchalo v podbřišku. Občas se to ještě ozve...tak se právě radši zatím šetřím. Ať je pak všechno v pořádku a zahojený, než začne další snaženíčko 🙂

halpa
10. únor 2009

Neblázni, jsi šikovná holka, žádnou nadváhu nevidím. pokud se cítíš dobře, tak možná, ale já bych to nehrotila. Zkus vydržet, až ti napíšou holky, co šly dřív do práce, já jsem teda šestinedělí dodržela bezezbytku se vším všudy.

mar26
10. únor 2009

Zuzko - já jsem do práce šla 14 dní po laparce,ale fyzickou námahu jsem odložila po šestinedělí..i cvičení. To jsem vlastně šla na kotrolu ke gynekologovi a ten mi i sám říkal, že teď už můžu normálně sportovat jako před operací. V tom šestinedělí mi nedoporučoval žádný sport. Tak nevím jestli není lepší vydržet a nepokoušet to a pak se do toho opřít. A moc hezké fotečky, slušelo ti to a jsi prostě ženská krev a mlíko, žádná vyhublina,ale nadváha žádná,tak buď v klidu 😉

zuzka.o
10. únor 2009

jééé, vy jste super 😵 To člověk potřebuje občas slyšet.
Ale světe div se, mám 81kg!!!!!!!! Mě málem odvezlo, když jsem stoupla na váhu 😖 😲 😀