Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
22. únor 2009

Holky, já jsem snad jediná, komu doktoři doporučili půl roku. No nechci být jako nějaká nezodpovědná, ale už se těším, jak na to snažení v průběhu dubna vlítnem 😅
Ono to samozřejmě stejně nepůjde hned a nebudu na první pokus těhotná, takže vlastně nakonec tu půlroční pauzu jakoby i dodržím 🙂

Manžel už začíná lehce chytat nervy....za týden je konec šestinedělí a chuděrovi to vůbec neutíká 😀
Však jsem mu říkala, že až se budeme zase snažit, že si všechno vynahradí 😅

misa1982
23. únor 2009

Ahoj holky ja mam oba vejcovody i oba vajecniky ja jsem to totiz mela na vajecniku takze to s toho vajecniku jen odstranily a mam vsechno nic mi nechybi,ja jsem to tehotenstvi vubec necekala jednou nam to ujelo a je s toho mimi teda budu nejvic klidna az budu mit po ultrazvuku a budu vedet ze je vsechno vporadku k doktorce jdu pristi tyden tak jsem zcvedava co mi rekne pak vam napisu....

zuzka.o
23. únor 2009

dennisa: tedy 6měsíců je dlouhá doba, to bych asi nevydržela 😝 , ale stejně člověk nemůže očekávat, že se mu to povede hned napoprvé, takže ta doba bude určitě tak akorát. Prostě jak se na to budeš cítit.

Jak jsem psala, že mám MS úplně v pohodě, tak to jsem teda docela předěhla dobu. Včera to byl masakr! Bolelo mi břicho jako už dlouho ne, prostě jatka, no!!! Do toho jsme včera museli stěhovat nějaké věci, protože nám ode dneška mění okna za plastová. Ufff, to bylo! Ale dneska už je to dobré.

misa: na vaječníku? A řekli ti doktoři,proč se to stalo? Co jsem četla, tak nejčastější mimoděložní je ve vejcovodu, málo na vaječníku nebo někde jinde v dutině břišní ...

halpa
23. únor 2009

mar - díky, máš úplnou pravdu, to je dobře, že je u teksas vše OK. 😉

zuzka.o
23. únor 2009

halpa: koukala jsem ti do albíčka, Ondrášek má připravenou krásnou postýlku. To povlečení a nebesa je nádherné. 😵 Medvídci, to je moje .... moje dítě bude chudáček, medvědi bude mít úplně všude, jsem na ně úchylná 😀 😀 😀

misa1982
23. únor 2009

Doktor jen rekl ze se to stava a ze je to ta lepsi varianta...

zuzka.o
23. únor 2009

To je pravda, lepší je,když zůstanou oba vejcovody, je pak snazší otěhotnět .... tak ať ti dopadne dobře ten ulhtrazvuk 😉

misa1982
23. únor 2009

Dekuju moc pak vam tady napisu jak jsem dopadla....

halpa
23. únor 2009

zuzko - děkuju. Ale že jsem si zanadávala, když jsem to žehlila. 😕 😅 😀 Neboj, není o nic lehčí otěhotnět s oběma vejcovody než s jedním. Ten neprůchodný je nahrazen průchodným, protože zralé vajíčko je schopné se importovat z vaječníku bez vejcovodu tím průchodným vejcovodem. Holky, já myslím, že schopnost otěhotnět po mimoděložním není ovlivněna ztrátou vejcovodu, ale psychikou. Takže pracujte na tom, aby byla co nejlepší. 😉

dennisa
23. únor 2009

misa - určitě dej vědět, jak dopadneš u doktora, budu držet palce 😉

zuzka - to mi je líto s tou MS, vím o čem mluvíš, já první den v poho a pak jsem dva dny trpěla.
Ale snad příští cyklus se to vrátí do normálu....
Nám taky budou brzy dělat plastový okna, už se fakt "těším" na to uklízení 😒

halpa - mě jen trošku vadí, že netuším, jestli je ten zbylej vejcovod v pořádku a průchodnej. Štve mě, že to při tý laparce nekoumali, ale vím, že to nedělají nikomu. To bych musela jít na další laparku na průchodnost vejcovodu.
No ale nejdřív to prostě zkusíme a chci věřit, že to vyjde a bude to konečně normální těhotenství 🙂

zuzka.o
23. únor 2009

denni: přesně to štve i mě! Vejcovod mi prý okoukli, to jo, vypadal normálně, ale nechápu, proč se to rovnou nedělá při jedné operaci!!!

na plastový okna se připrav, je to děs, ale stojí to za to. Ale je lepší si připlatit a nekupovat ty hodně levný. Jinak jsme museli všechno od oken odklidit, musí mít 1m prostor, takže u nás je to teď jedno velký bojiště!!! Al toho prachu, fuj! Ve středu budou naposledy a pak se vrhneme na úklid 😖

dennisa
23. únor 2009

zuzko - právě že já mám ve zprávě z nemocnice taky uvedeno jenom, že druhý vejcovod normálního vzhledu.
Ale jak je na tom uvnitř, to netuším....

Jinak my máme v půlce bytu plastový okna, byly tu už když jsme byt koupili, tak škoda, že nebyly v celým bytě.
Teď nám budou dělat v kuchyni a obývák, kde máme okna přes celou zeď. Nemáme zrovna nejlevnější, tak snad budou dobrý. A chytli jsme ještě nějaký zimní slevy a docela výrazný, tak aspoň něco.
Do měsíce nám je přijedou namontovat, prach po celým bytě, živě to vidím 😒

mar26
23. únor 2009

Tak nám okna měnili zrovna když jsem ležela po laparce v nemocnici,tak že to musel vše připravit manža a pak uklízel s mojí mamkou a já si pak dodělala zbytek,ale tomu nejhoršímu jsem se vyhnula.
Jinak taky nemáme nijeka levný, máme je z profilu KBE a jsou nějaký samovětrací, tzv.chytrá okna, že probíhá hygienická výměna vzduchu 24 hodin denně...nemusí mít tedy mikroventilaci a jsme zatím moc spokojení.

zuzka.o
23. únor 2009

my jsme v 1+1 a to je teda mazec! Bordel máme všude, .... teda na záchodě ne. A manžel se rozhodl, že do léta budeme mít zděné jádro. Jsme v paneláku,takže koupelna je jako plivátko a ještě k tomu ošklivá. To jsem fakt zvědavá, jak to dopadne.

mar26: tak tomu hlavnímu jsi utekla, uklízení je pak už radost.

Jinak je docela zima, ale bála jsem se předpovědi, mělo být přes den -10°. Ještě že neumí předpovídat počasí 😀 Ale i tak jsem ráno pěkně vymrzla.

kalimero11
27. únor 2009

Ahoj holky! 🙂

Jdu na vás mrknout. 😉

Halpa - už se Ti to blíží. Brzy vyměníš bříško za voňavé mimi. Přeji Ti rychlý a bezbolestný porod. A pak už začne to ňuchání a mazlíkovaní s mimískem, joj! 🙂

Mar - teda, ty už máš věcí do výbavičky! 😲 Koukám, že jsi zatížena na medvídka Pú, stejně jako já. 😀 Zvlášť ta bodýčka s Púem mne okouzlila, kdepak taková prodávají? Ségra bude mít v dubnu mimi, tak bych ji mohla něčím podobným potěšit. 😉

Míša 1982 - Obr gratulace k těhu! Už jsi byla u Mudr.? Je mimi dobře uhnízděné tam, kde má být? Teda, to byl ale fofr, my zatím nic. 😒 Tak držím palec, ať je tentokrát vše OK.

Papapá

mar26
27. únor 2009

Ahoj kalimero-jo,jo už pomalu nakupujeme a objednala jsem si hodně věcí z anglického Nextu,tak každým dnem by měly dorazit...je to za super ceny,oproti tady. Třeba pack 5 různých bodýček za 340,-.
A taky mám trošku strach to nechat na poslední chvíli,jak mi na minulé kontrole Dr. zjistil,že malá je moc nízko a zkracuje se mi čípek,tak kdyby to tak pokračovalo musela bych do nemocnice a to už bych toho moc nenakoupila,jen přes net.
Jinak ty bodýčka jsou z Tesca a medvíka Pú máme moc rádi 😀

A co ty,jinak vše v pořádku? MS chodí jak má?

dennisa
27. únor 2009

Ahoj holky.
Tak jsem dneska byla u dr. na kontrole ke konci šestinedělí. Kontrola v pořádku, jen si mám za 14 dní zavolat pro výsledky nějakých testů, jak jsem brala minulý týden antibiotika.
Jen jsme to s manželem nevydrželi a předevčírem jsme na to "vlítli" 😅 Ale to už ničemu nevadí, šestinedělí mi oficiálně končí v pondělí, den sem, den tam 😉
Akorát mi můj dr. opět doporučil tu pauzu půl rok....ale na rovinu jsem mu řekla, že slíbit mu to nemůžu...
Jak už jsem psala, začneme po 3 měsících a hotovo 🙂

Koupila jsem si vitamínky a začnu je pomalu užívat, taky budu zas pít kontrhyhel, ten se osvědčil...

Všem těhulkám přeju bezproblémový těhu a snažilkám brzký // 😉

copky
2. bře 2009

ahoj holky, jsem po mimoděložnim a mě řekli 2-3 měsíce že můžu těhotnět, ale mám předepsané lázně ☹

copky
2. bře 2009

Nevítze náhodou tady některá jak je to když bych otěhotněla a jela do lázní? Moje kolegině mi říkala, že si šahala v lázních na frantíka 🙂 🙂 a už byla těhotná, že jí ty procedury neublížily.

zuzka.o
2. bře 2009

copky: známá byla v lázních, nešlo jí těhulit,... a bylo jí tam nějak blbě, tak až po nějaký době zjistila, že je těhu (teď má dvojčátka holčičky, naprosto zdravé a krásné) ... ale radši se zeptej doktorů.

denni: jsem ráda, že ti kontrola dopadla na výbornou 🙂 Teď už jenom vydržet to čekání, co? Ale ty 3 měsíce utečou jako voda 😉

mar: máš krásnou výbavičku. Jak už jsem tady psala, miluju medvídky, ... takže bodýčka s medvídkem Pú jsou naprosto božíííííí 😵

kalimero: Jak je? 😎

halpa: Tak co, už se ti to blíží, co? Brzo budeš mít toho voňavoučkýho klučíčka doma 😵

mar26
2. bře 2009

holky,tak halpa už porodila,má v albíčku už fotky 🙂 ...gratuluji!!!

zuzko -jak je tobě? Vše v pohodě?

zuzka.o
2. bře 2009

jééééé, tak to je paráda 😵 No to jsem teda nějak zaspala, jdu dkouknout na fotečky.

halpa: GRATULUJU 😵

zuzka.o
2. bře 2009

Jůůů, ten je nááádhernej 😵 😵 😵 ukázkový miminečko.
A byl to tedy císař nebo se nakonec Ondrášek umoudřil a otočil se?

zuzka.o
2. bře 2009

mar: je mi skvěle! p otech oknech jsem chytla nějakej uklízecí elán, ... ale i celkově elán do všeho .... možná už dneska se začneme snažíkovat 😀 Doufám, že už brzo budu mít // na testíku a že teď už jsem si tu smůlu smůlovatou vybrala. jak jsem viděla mimi halpy, tak jsem se fakt začala ma mimíska těšit.

V sobotu jsme měly s holkama sraz z VŠ, seděly jsme tam 4 a 2 jsme prodělaly mimoděložní a oběma nám vzali stejný vejcovod. náhoda, co? Říkala mi, že ze všech těhu je momoděložní ve 2% .... takže skoro jako sportka, ne? 😀

mar26
2. bře 2009

zuzka -tak to je fajn,že už se na mimi těšíš a je ti dobře.
To s tím mimoděložním je fakt náhoda, já teda v okolí nikoho takového nemám a ani nikoho kdo by třeba měl missed abort...zajímavé co? Asi jsem si to vybrala za ně,aby se splnily ty proconta 🤐

zuzka.o
2. bře 2009

ajaj .... to by ti ostatní měly být vděčné, žes to slízla i za ně, ne? 😝 😀
Ono je dobře si z toho dělat pr..l, zavtipkuju a je mi líp. Proč se z toho hroutit 🙂

mar26
2. bře 2009

zuzka to víš že jo, s humorem jde všechno líp 😀 a pak to půjde coby dup,koukni na mě,pak jsem se sotva otřela o trenky a bylo 😀

dennisa
2. bře 2009

Ahoj holky.
Tééda, halpa má překrásný miminko, úplně k poňuchňání 😅 🙂 Velká gratulace!!!! 😉

zuzka - jo jo, je to tak, ze všech těhotenství necelý 2% jsou mimoděložní. Takže ze sta těhotných, my jsme v těch dvou, co to potkalo....ale co, smůlu jsme si už vybraly, pro příště bych prosila normální těhotenství, děkuji 😅 😝
Přibližně za měsíc a půl se začneme snažit, po třetím cyklu...no to už je skoro za dveřma 😉

zuzka.o
3. bře 2009

denni: taky bych prosila už bez průserů 😀

Teda my jsme už včera pomaloučku, polehoučku začali ..... snad to bude jako u mar26 😀

kell
3. bře 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? V prosinci 08 jsem měla mimoděložní a laparoskopii. Předtím jsem už dvakrát samovolně potratila! Chtěla jsem se hlavně zeptat, jestli je možné,aby se za dva měsíce po laparoskopii udělala endometrioza?! 14 po operaci jsem byla na kontrole a vše bylo O.K. Potom jsem přešla k jinému gyn a ten na UTZ zjistil, že mám zvětšený vaječník, který má zřejmě srůt s dělohou,no a aby toho nebylo málo, tak ještě byla za dělohou tekutina! Bývalá gyn mi na to řekla, že by to mohla být endometrioza, ale při té laparo by na to snad přišli, ne? Mám už docela nervy, protože už se to všechno táhne skoro dva roky!

Halpa gratuluji ke krásnému miminku!