Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
13. dub 2007

Ahoj Luci...dobré ráno, teda spíš dopoledne 🙂)) Já sem nakoukla ráno, ale vzhledem k tomu, že je pátek, tak mám zase práce víc, než obvykle 🙂)) Tak jaký bylo včera cvíčko? Fotky ze stavby vám dneska nepošlu, nechala jsem foťák doma, tak v pondělí, ale už máme sklepy komplet (včetně vnitřních zdí), takže v pondělí budou dávat stropy 🙂))

lucikpetik
13. dub 2007

kdepak dneska jste? ja jedu s nikitou na veterinu, pro razitko na nedelni vystavu..tak zatim....

zuzan
autor
13. dub 2007

Dneska se tu nic nedělo, tak vám aspoň přeji krásný víkend plný sluníčka, pohody a úsměvů 🙂 Luci, vy máte výstavního pejska? A co to všechno obnáší? To musí mít asi mj. také PP?

zuzan
autor
16. dub 2007

Krásné dobré pondělní ráno 🙂 Tak jaký jste měli víkend? Marti, myslela jsem na tebe, když jsi ve čtvrtek psala o těch zlobivých uzlinách a v pátek ses neukázala...snad je všechno v pořádku, držím pěstičky...

maova
16. dub 2007

Ahoj holky, doufám, že jste měly krásný víkend 🙂
Zuzko, jsi hodná, že jsi na mě myslela. Nějak na mě padla strašná krize, prostě ze všeho a tak jsem se radši ani neukazovala. V pátek jsem si radši zašla k doktorce, dala mi nějaké protizánětlivé léky a mastičku, trochu to možná pomohlo, ale nic moc.
Jinak jsem měla víkend hezký, jezdili jsme na kole, grilovali, pracovali na zahradě, prostě taková pohodička. Jsem ráda, že je konečně takhle hezky, snad to už vydrží 🙂

zuzan
autor
16. dub 2007

Bude to dobrý, uvidíš...já měla krizi a deprese včera, asi je to normální a srdíčko potřebuje čas, aby se se vším vyrovnalo, i když už v nás ten zážitek a strach bude pořád...V sobotu jsme taky pracovali, akorát jsme sluníčko trošku podcenili a večer jsem si na ty spálený záda nemohla ani lehnout 🙂 Od středy se má počasí trošku pokazit, snad i trošku zapršet a teploty jen 13-15°C ☹((

maova
16. dub 2007

Zuzko, tak doufám, že už je ti taky líp. Asi je v nás opravdu nějaký strach a bude trvat, než se s tím vyrovnáme. Aspoň já mám teď takový pocit. Ale sluníčko mi trochu pomáhá, mám ráda léto, tak jsem ráda, že už bude zase tady. Počasí jsem ani neviděla, tak to nemám radost, že se má zase zhoršit, ale je teprve duben, tak je to asi jasný. Manžel si taky v sobotu spálil záda, tohle první sluníčko je dost zrádný.

zuzan
autor
16. dub 2007

Už je to lepší, ale čas od času to na mě dolehne... Máš pravdu, že to počasí je příjemný a slunícko silný, ale na psychiku povzbuzující 🙂

maova
16. dub 2007

Holky, ještě bych měla takovou otázku. Jak často vás asi pobolívá to břicho? Třeba každý den a často nebo jenom jednou za čas? Mě přijde, že mě teď bolí skoro pořád, střídavě na obou stranách, tak se mi to zdá docela divný.

zuzan
autor
16. dub 2007

Marti,to je fakt divný...nechceš se na to radši zeptat doktora? Mě pobolívá jen občas a dalo by se říct, že to bývá vždy v souvislosti s větší fyzickou námahou...pokud jsem v klidu, tak se téměř vůbec neozývá...

maova
16. dub 2007

Moc děkuju. Asi ještě dva tři dny počkám, uvidím, jestli to nemůže mít souvislost s ovulací, i když už to trvá dýl, ale kdyby náhodou a pak se objednám k doktorce, abych se na to zase zeptala. Taky se mi to zdá divný, ale snad to nic nebude.

lucikpetik
16. dub 2007

ahoj holky, tak jsme meli zase podobny vikend...my taky pracovali na zahrade, grilovali..jezdili na kole a vcera se byli vystavovat, hodnoceni jsme meli vyborny, ale, na pohar tam byli lepsi, ale seznamili jsme se alespon se stejnyma pejskama, zatim jsme zadneho neznali, tak bude mit kamarada...jinak jo jo, musi mit papiry....

zuzan
autor
16. dub 2007

To by souviset mohlo...a v tom bříšku je to určitě ještě citlivý po té změně, tak i ovulace může mít jiný průběh a příznaky (já jí na sobě tedy nijak nepociťuju ani nepoznám, ale podle tabulek (14.den cyklu) tuším, že se měla konat někdy minulý týden 🙂, takže v průběhu příštího týdne už budeme vědět, velké naděje si ale nedělám 🙂)) Tak se pořádně tulte a za pár dní už bude třeba i pořádný důvod k radosti 🙂))

maova
16. dub 2007

Ahoj Luci, já jsem si říkala, kde tě dneska máme 😉 Taky jste si víkend hezky užili. Máte teda šikovnýho pejska, že chodíte na výstavy a že nebyl pohár, to vůbec nevadí ne?

Zuzko, tak to držím moc palce, aby bylo příští týden milé překvapení. Třeba právě když to nečekáš, tak to vyjde. My se zrovna teď dva dny budeme s manželem doma míjet, já jsem v práci dopoledne a on odpoledne, takže si naděje taky dělat nebudu, ale je mi to teď nějak jedno, hlavně, aby jinak ostatní bylo v pohodě a v červnu vyrazíme na krásnou dovolenou 🙂

lucikpetik
16. dub 2007

a kampak na dovcu marti? na ty kola?
ja bych mela taky kazdym dnem dostat MS, tak taky mala nadeje...ale neverim...

blanuleplus
16. dub 2007

Ahoj holky. Jsem tu živá a zdravá 🙂 Týden byl úžasný...sluníčko a i sníh dobrej. Muž byl po nemoci, tak jsme jezdili jen obden a to ještě max tři hoďky a jinak jsme chodili na procházky nebo se vyhřívali na sluníčku jak ještěrky. Bříško to docela zvládlo a já se potřebovala odreagovat...

Marti, mě bolelo břicho od pravděpodobné ovulace celých 14 dní do MS. Tak jsem si to vysvětlila, že je to tím, jak tam probíhají všechny ty změny... Doktor by ze mne měl asi radost 😅

zuzan
autor
16. dub 2007

Ahoj Luci, k úspěchům pejska gratuluju, je šikulka 🙂)) Tak to už jsi určitě napjatá, jak se další měsíc rozlouskne 🙂)) Bylo by krásný, kdyby to vyšlo a moc nám to všem přeju, jen nemám ráda tohle čekání...ty první 2 týdny včetně MS je mi to tak nějak celkem jedno, jsem plná optimismu, radosti, pak když nastane to kýžené období, tak je to taky fajn, pohodička, užíváme si snaženíčko (pokud jsme v té době s manželem spolu), ale pak ty 2 týdny do příchodu MS, to je hrůza, jsem strasně nervózní, protivná, nesvá, podrážděná...zkrátka "na zabití nebo aspoň na ránu pěstí", aby se mi rozsvítilo a došlo mi, že ty lidi kolem mě, kteří to nejvíc odnáší, za nic nemůžou...
Marti, zkus tomu doktorovi ohledně bříška aspoň zavolat a zeptat se, jestli jsou ty bolesti v pořádku, ať se zbytečně netrápíš a nehledáš důvody ke starostem třeba tam, kde nejsou... Už pro klid na srdíčku...
Já teď byla místo oběda sháněk kuřecí, abych ho mohla naložit na grilovačku, ale když jsem přeběhla půl města do šikovného obchůdku s kuřecím masem, zjistila jsem, že mají v pondělí zavřeno...tak někdy příště... Ale byla to fajn procházka, venku je fakt nádherně 🙂))

maova
16. dub 2007

Ahoj Blani, já už jsem si říkala, že by ses tu měla po horách ukázat 😉 To je fajn, že jste si to tak krásně užili a odpočinuli si. Děkuju taky za odpověď ohledně toho břicha, já to mám teda spíš obráceně, 14 dní po MS, ale taky si říkám, že je to snad všechno spojené tou laparoskopií.

Zuzko, teď jsem se zasmála, jak jsi protivná a podrážděná, jak jsi to přesně napsala, taky mám takový pocit, že to odnáší všichni okolo mě, chudáci 😀 Občas je lepší, když na mě nikdo nemluví, jinak se tvářím asi dost strašně 😀 Počkám tak do té středy a když to nepřejde, tak si k doktorce zavolám. A co párky, ty už dělníci snědli? 😉

Luci, na kola taky a pak chceme asi to Řecko, ale to uvidíme, až podle červnové nabídky, vybereme něco na poslední chvíli. Tak taky moc držím palce, aby třeba bylo miminko už na cestě 🙂

lucikpetik
16. dub 2007

no holky nemyslim si, ze by bylo mimco na ceste, takze ani nedoufam, priznaky zadne...jen zrava, ale to mam porad...
nic mejte se krasne, dneska se loucim, tak zase zitra...ahoj

maova
16. dub 2007

Ahoj, hezky si užij odpoledne 🙂 To nevadí, příznaky někdo nemá třeba dlouho 😉 Tak brzo uvidíš, myslím holky na vás, bylo by to super.

zuzan
autor
16. dub 2007

Ahoj Blani, tak to je super, že sis dovču vychutnala, jak se patří 🙂)) Hlavně že jste byli s manželem a užívali si jeden druhého... Myslím, že tohle je léčba srovnatelná i s těmi lážněmi, mimochodem ještě o nich uvažuješ? Luci a kde jsi vlastně byla v těch lázních ty? To byly přímo zaměřeny na ženské problémy?

maova
16. dub 2007

Taky jsem si teď říkala, že by se ty lážně možná i vyplatily. Vám je doktorka nabízela?

blanuleplus
16. dub 2007

Mně lázně nabízeli po slepáku před 2 roky. Tak jsem myslela, že po potratu a mimoděložním těh. mi je taky doporučí, ale doktor mi tvrdí, že mi je pojišťovna neproplatí. Takže uvidíme...nejradši bych byla, kdybych otěhotněla dřív, než se to všechno vyřídí 😉 Myslela jsem, že bychom to mohli zkoušet od příštího měsíce...i když jsem i po kyretáži, tak mám trochu strach.
No, měli jsme se pohádkově, ale místo odblokování kostrče, jak to doporučovala Mojžíšová, jsem si ji akorát zase narazila 🙂 možná zkusím alespoň nějakou tu rehabilitaci...

zuzan
autor
16. dub 2007

Ahoj Luci 🙂 Mě lázně nikdo nenabízel a kdyby ano, nevím, jestli bych té nabídky využila...jindy asi ano, ale teď je takový hektický období kolem stavby...Pokud vám nic nebrání, zkuste se na ně určitě zeptat. Blanka mám pocit, že už tu psala, že se ptala a nešlo to... Ale asi mají význam jen do určité doby po operaci...pak už je všechno zahojený a účinek by nebyl takový, jaký by měl být...
Jinak párky máme ještě v mrazáku, ale manžel si je dává k večeři po dvou, tak ubývají 🙂)) Na stavbu jsem chodila za manžel, když tam pomáhal zedníkům, teď už tam jdu vždycky akorát večer nafotit, co nám přibylo a zedníci chodí na večeře do hospody 🙂))

maova
16. dub 2007

Mě právě lázně taky nikdo nenabízel a ani jsem se na ně neptala. Tak nevím, jestli by to ještě mělo cenu.
Taky máme vždycky nějakou zásobu párků v mrazáku, občas se vždycky hodí, manžel je má rád a já docela taky 😉

Blani, jak to? Nějak jsi špatně spadla? Já přemýšlím, že bych zašla po delší době aspoň na masáž zad, třeba by to taky pomohlo 🙂

zuzan
autor
16. dub 2007

Blani, někde jsem tu četla, že po kyretáži (jestli se tedy jedná o vyčištění dělohy, jak se domnívám,ale nejsem žádný znalec, tak nevím) se doporučuje 6 týdnů sexuální abstinence... Ono je asi nejlepší řídit se vlastním tělem, které si samo řekne, kdy je připravené...Ty cvičíš Mojžíšovou? Přešla jsem cca před měsícem k novému doktorovi, který má na vizitce uvedenou 1 den v týdnu rehabilitaci, tak jsem si říkala, co může mít gynekolog za rehabilitaci, ale třeba tam bude taky nějaké cvíčko 🙂))

blanuleplus
16. dub 2007

Spadla jsem lehce. Pořád jsem jezdila hodně opatrně. Ale minulou zimu jsem si dala pořádně a teď stačí jen si zlehka dřepnout a už to pobolívá... Měla bych zajít na rehabku, štejně mně už dva dny bolí hlava, jak jsem si ji zablokovala, když jsem se (šikulka 😖 ) praštila o postel (ze srandy jsme se s manžílkem pošťuchovali 😅 )

zuzan
autor
16. dub 2007

Marti, na masáže jsem chodila před vysazením antikoncepce 1x za měsíc a pokaždé se mě paní ptala, jestli náhodou nejsem těhotná...při masáži se prý používají nějaké body, které se stlačují a v případě těhotenství by mohly vyvolat potrat, tak pozor...Ale už jsem o tom taky uvažovala, že bych to naplánovala těsně po MS, kdy budu mít jistotu...

zuzan
autor
16. dub 2007

Blani, tak to byla docela adrenalinová dovolená 🙂)) Ale je vidět, že jste si ji fakt užili a to je dobře 🙂)) Holky, já bych taky tak ráda někam vypadla, ale letos ani příští rok to nepůjde...zkusím to ukecat aspoň na víkend, ale pochybuju... Marti, ty už končíš, viď? Tak si užij zbytek slunného dne a snad už ti bude zítra zas o něco líp...

blanuleplus
16. dub 2007

Dovolená byla super, ale když jsme odjížděli, přála jsem si, abych příští rok už jet nemohla... 😅 Radši bych seděla doma s pupikem nebo byla po porodu. Už loni jsme si říkali, že příští rok asi nepojedem...nemá cenu plánovat.
My se chystáme ještě někam na windsurf, dokud můžu. Ale ještě nevíme kam ani kdy. Každopádně to zkusím vymyslet tak, aby to vycházelo dobře se snažením... 😀