Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
15. bře 2007

Ahoj zuzan, my jsme museli nejdřív tři měsíce počkat, že se můžeme znovu snažit a o žádné další době doktorka nemluvila. Já jdu v červenci na kontrolu, tak do té doby uvidím jestli otěhotním a jinak se s ní domluvím až potom. Taky mi přijdou dva až tři měsíce docela krátká doba.

lucikpetik
15. bře 2007

ahoj holky, tak ja vcera dostala "zravku" takze bylo zase po cviceni a nikde jsem nesla ☹ . jinak ohledne toho otehotneni, ja tomu ted davam volny prubeh, nejak to nehrotim, rikam si, ze az to prijde tak to prijde....cas si davam do konce leta....ale jak rikam, my to neprehanime, nepocitame plodne dny apod....takze to moc neresim, davam si pauzu...a ty dva mesice mi taky prijdou dost malo, to se poradne ani nevzpamatujes....ne?

zuzan
autor
15. bře 2007

My to taky nelámeme přes koleno a tulíme se, když máme náladu-bez ohledu na plodné nebo neplodné dny, spíš mě překvapil ten krátký časový interval, který dr. stanovil...Koneckonců záleží na mě, kdy se objednám na kontrolu, takže tomu dáme času rozhodně víc... A vzhledem k tomu, že ještě nedávno mi pohled na kočárky, kterým se na ulici nedá vyhnout, vháněl slzy do očí, byla by to teď jen náplast na bolístku a to nechceme ani jeden...Jen jsem se chtěla zeptat na zkušenosti a rady doktorů 🙂 Mě doporučil kyselinu listovou a máme to zkoušet, pak uvidíme, co dál 🙂 Vzhledem k tomu, že už nejsem nejmladší a chtěli bychom 3 dětičky (pokud nám bude přáno), tak bych to nerada odkládala donekonečna... Ještě bych se chtěla zeptat, nevíte, jestli vám při laparoskopii vyšetřovali průchodnost vejcovodu, který vám zůstal? Docela by mě to zajímalo... Mě jen řekli, že všechno ostatní bylo v pořádku a dr. po operaci sdělil, že krev se nikdy nepovede odsát všechna a pak může způsobit srůsty, ale taky nemusí...

maova
15. bře 2007

Já teda měřím BT, ale spíš ze zvědavosti, jestli probíhá ovulace, tak jak jsem si myslela 😉 A jinak si mimčo moc přejeme, takže se snažíme, ale taky to nepřeháníme, prostě zrovna podle nálady 🙂
zuzan, já myslím, že při laparoskopii druhý vejcovod určitě rovnou prohlídli a kdyby nebyl v pořádku, tak by ti to řekli. Já jsem měla i ve zprávě z nemocnice myslím, že je druhý v pořádku. A s tou krví mi nic takového neřekli. Jenom kamarádka mi říkala, že bych prý dva roky 😨 neměla tahat nic těžkého, že jinak vznikají srůsty, ale co je na tom pravdy to nevím.

zuzan
autor
15. bře 2007

Já nevím, ale dva roky je dost dlouhá doba a to se mi nějak nezdá...vždyť když otěhotníš, tak růstem a zvětšováním dělohy se všechny svaly, kůže atd.natahjí a už to je veliká zátěž...Ale nejsem odborník, tak taky nevím a nemůžu soudit... Mě nikdo o žádném omezení nic nepovídal-dokonce ani o sexuální abstinenci po výkonu, takže jsme se podle toho řídili 🙂)) Možná všeobecně platí, že by se měla každá ženská víc šetřit...Když si představím, že jsme týden po propuštění z nemocnice dělali novou ložnici a stěhovali skřín a skříňky, tak teď vidím, že jsem to asi hodně podcenila...už s tím ale nic nenadělám ☹

maova
15. bře 2007

Mě taky dva roky přijdou moc dlouho, taky se mi to nezdá, ale kdo ví. Já jsem se snažila šetřit prvních šest týdnů. Naštěstí jsme měli stěhování zrovna za sebou a na těch pár věcí přišel pomoct někdo jiný 😉 Ale pokud jsi se cítila dobře, tak ti to stěhování určitě nic neudělalo 🙂

zuzan
autor
23. bře 2007

Ahojky holky, jak se vám daří?

lucikpetik
23. bře 2007

ahoj zuzna, me skvele, schvatila me nejaka viroza, 39 teploty, chvilema jsem mela i strach, ze je to slepak, ale snad ne, kdybych mela jit po pul roce znova pod kudlu, tak bych to asi neprezila ☹ co ty?

zuzan
autor
23. bře 2007

Lucíku, to je mi moc líto...zas řádí nějaká epidemie...mě od začátku týdne bolelo v krku, ale už to ustupuje, tak to bude dobrý... Zalez pod peřinu, odpočívej a pořádně se z toho vylež a vypoť...Ještě že je aspoň víkend...i když my ho budeme trávit u manželových rodičů-nejsem z toho zrovna nadšená, ale občas to holt musíme absolvovat...

zuzan
autor
23. bře 2007

Ještě se zeptám, z čeho jsi usuzovala na slepák? Bolí tě břicho? Snad to bude brzy dobrý a zas budeš fit...Manžel se o tebe rád postará a bude si tě rozmazlovat... Mě se to nikdy nestávalo, ale od operace mě v břiše občas píchne, zatahá, zabolí... Snad je to normální, ale taky mě to trošku vyděsilo...

lucikpetik
23. bře 2007

zuzi presne jak popisujes ty, porad me na te prave strane picha, taha, boli...tak nevim...uz by to mohlo prestat....
uzij si vikend u rodicu a nenech si ho zkazit, 😉

maova
26. bře 2007

Ahoj holky, jak se máte, už je vám líp? Doufám lucik, že už jsi zdravá. S tím pícháním v břiše jsem na tom úplně stejně, hlavně na té straně, kde nemám vejcovod, ale někdy i na druhý, asi je to normální 😉

zuzan
autor
26. bře 2007

Ahojky a krásné ráno při pondělku 🙂)) S tím břichem jste mě uklidnily, tak snad je to v pořádku a chvilku potrvá, než to přejde... Asi bychom chtěly zázraky moc brzo 🙂)) Víkend byl docela fajn, akorát to dnešní vstávání-děs běs ☹(( Obzvlášť když manžílek dneska vstávat nemusel a já vylézala už v půl šestý 🙂))
Luci, doufám, že už je po teplotě a maova, ani moje bolesti se nedají lokalizovat na jednu stranu-chvilku je to tam,chvilku jinde, tak snad není důvod ke znepokojování 🙂)) A každá bolest se dá vydržet, když to přinese očekávaný výsledek 🙂))

maova
26. bře 2007

Ahoj zuzan, tak to jsi s tím vstáváním na tom dneska stejně jako já. Manžel taky nevstával a já už v pět. A to bude takhle skoro celý týden 🙂 A máš pravdu, ta bolest není nijak strašná, to jenom, že ze začátku to člověka vyleká, co se zase děje 😉 V pátek jsme měli návštěvu kamarádů s dvouletým chlapečkem, byl prostě úžasnej. Všude se radí nemyslet na to, že chci otěhotnět, ale to bych kolem sebe ty děti nemohla vůbec vidět, takhle mi to teda moc nejde.

zuzan
autor
26. bře 2007

Brrrr,tak to ti nezávidím 🙂)) Já dneska takhle vstávala vyjímečně, od zítřka zas až po šesté 🙂)) A jak jsi zvládala návštěvu s malým chlapečkem? Já se musím přiznat, že když jsme byli minulý víkend na návštěvě u manželovy sestry, která má 3 děti, tak jsem to psychicky nezvládala a museli jsme odjet...hlavou se mi honily myšlenky, jestli se taky někdy dočkáme apod... Ale teď už mám pocit, že by to bylo zas lepší a zvládla bych to...mívám takový výkyvy, kdy je to naprosto v pohodě a kdy mě rozbrečí každá kravina... Snad je to jen dočasný, protože ten můj chlap to se mnou teď nemá vůbec jednoduchý 🙂)) Ale je úžasnej a snaží se mě chápat a já se zase snažím být v pohodě 🙂)) Taky bych potřebovala nějaký návod, jak na to nemyslet...to jsou moc hezký rady, ale každýmu musí být jasný, že to prostě nejde 🙂))

maova
26. bře 2007

Taky jsem tý kamarádce v pátek říkal, že to jsou hezký rady, že to vím a říká to každý, ale když to mimčo chceme, tak to dost dobře nejde, nemyslet na to. Tak se mnou souhlasila a říkala, že ona otěhotněla po půl roce. To je asi taková normální doba. Jinak návštěvu jsme zvládala dobře, užívala jsem si to a jezdila s autíčkama 😀 Ale to víš, že mi to i bylo líto a hned bych chtěla taky. Jenom tohle si už člověk asi nesmí připouštět vůbec. A je dobře, že tě tvůj manžel chápe a uvidíš, že za chvíli to bude taky dobrý 😉

lucikpetik
26. bře 2007

ahojky holky, tak teploty jsou pryc, zato kasel si me nasel 🙂) ale to uz se nejak vydrzi...
tak musim rict, ze s tim pichanim jste me docela uklidnily, ze v tom nejsem sama 🙂) - samozrejmne nic ve zlem, nikomu to nepreju, ale asi je to normalni...
a holky ty stavy s cizima detma - naprosto chapu...to prejde, a navic ani se nanadejeme a budeme mit vlastni, ne????? 🙂

zuzan
autor
26. bře 2007

Tak to jsem moc ráda, že už je to lepší 🙂)) Usoudila jsem, že sedět doma a přemýšlet nad kravinama, nemá smysl a je třeba jednou pro vždy udělat tlustou čáru...prostě se to tak stalo a život jde dál, nic není ztracený a naděje veliký 🙂))...jen to chce myslet pozitivně a věřit 🙂)) Luci, chodíš do práce nebo jsi na neschopence?

maova
26. bře 2007

lucik, taky jsem ráda, že už je ti líp. Kašel určitě brzo přejde. Hlavně, že už nemáš teploty.
zuzan, máš pravdu, nemá cenu se tím dál trápit a určitě budeme mít holky taky brzo vlastní miminka 🙂 Mě ty cizí teď ani netrápí, spíš mi přijdou strašně roztomilý a hned bych si je nechala 😀

lucikpetik
26. bře 2007

zuzi chodim do prace, ale je to v pohode, pracuji doma, mame kancelar doma 😉 , tak odskakuji....
a holky jak jste na tom s planovanim dalsiho mimi, kdy do toho skocite?

zuzan
autor
27. bře 2007

My jsme do toho skočili hned-na doporučení doktorů... Nechtěla jsem plašit, ale měla jsem teď poslední týden dva jasně zavádějící příznaky, v autě se mi dělalo zle, což jsem do tý doby neznala a prsa mi vyrostla min. o číslo, ale dneska jsem to dostala, takže zklamání je veliký...tajně jsem doufala, ale nevzdávám to, příště už to určitě vyjde...nám všem 🙂)) Vy ještě vyčkáváte?

maova
27. bře 2007

Ahoj 🙂 My jsme měli doporučený tři měsíce, tak jsme počkali asi dva a půl a začali zkoušet. První měsíc neúspěšný, takže teď uvidíme, jak dopadne druhý 😉
zuzan, hlavně moc nesmutni a těš se zase na další měsíc. To zklamání je vždycky velký, ale věřím, že se to všem brzo povede 🙂

lucikpetik
27. bře 2007

jo zuzan, tak ja to mela stejne, porad rikam, ze mi nevadi, kdyz se to posune, treba na leto....ale MS mela ´11 dni zpozdeni, bolely me prsa a pristihla jsem se, jak se tesim, kdyby to bylo pozitivni, testu jsem si udelala tri, ale MS dorazila... ☹

zuzan
autor
27. bře 2007

Maova, myslím, že jste vydrželi dlouho i tak-teď, když mi jednou doktor řekl, že přestávka není nutná a jiný dr. by jí doporučil, tak bych to asi porušila a šla do toho hned znovu...
Luci, tak to bych brala jako tutovku, 11 dní zpoždění a věřím, že to zklamání pak bylo mnohonásobně větší...
Holky, zas máme jedinou jistotu - neproležíme Vánoce v porodnici...i když- byl by to byl ten nejkrásnější vánoční dárek...Snad na Vánoce 2008 už budeme všechny pod stromečkem se svou 3člennou rodinkou 🙂))

maova
27. bře 2007

zuzna, nám dokonce doktorka nejdřív řekla počkat půl roku, ale to mi přišlo tak strašně dlouhý a asi to na mě viděla, tak říkala, že když vidí ty oči 😀 , tak aspoň tři měsíce 😀 Ale právě jsem si potom psala s cmuco a té taky říkala doktorka, že čekat nemusí, tak jsme to jenom malinko zkrátili 😉

maova
27. bře 2007

Tyhle zpoždění jsou nejhorší co? Člověk už doufá, že to vyjde a pak ne ☹ Já jsem teď docela zvědavá, protože měřím BT, minulý cyklus byla křivka ukázková a tenhle je dost zmatená, tak jestli byla ovu vůbec nevím, ale snad ano 😉

zuzan
autor
27. bře 2007

Já jsem si právě nebyla jistá, jak se názory hodně rozcházejí, tak jsem pak ještě zašla do nemocnice, protože bylo spousta otázek, co mi nikdo neřekl a mě v době hospitalizace taky nenapadlo... Ptala jsem se na to, jestli je druhý vejcovod v pořádku a kdy se pokoušet znovu...Dr.se rozpovídal a prý se to nedá nikomu přikázat ani na to neexistuje žádná tabulka, ale běžně se prý stává, že přijdou ženský po šestinedělí na kontrolu a jsou znovu těhotné, což musí být pro tělo mnohem větší zásah, než po laparoskopii...Všechno bude dobrý a čeká nás všechny jednou velká rodina 🙂))

zuzan
autor
27. bře 2007

Holky, můžu se ještě zeptat, kolik je vám let a kolik byste si přály dětí? Mám pocit, že můj sen o 4 dětičkách se začíná pomalu rozplývat a budu hrozně šťastná aspoň za to jedno, i když 2 by byl ideál - znám dost jedináčků a nemyslím si, že by to bylo dobrý 🙂))

maova
27. bře 2007

To určitě 🙂 Právě, že názory doktorů se na všechno hodně rozcházejí, možná už bych teď taky tak dlouho nečekala, po přečtení všech příspěvků a po vašich zkušenostech, ale přece jenom člověk se nevyzná a tak věří doktorům.

maova
27. bře 2007

Mě je 27, no skoro 28 a děti bych měla ráda dvě. Ale uvidíme jak to jednou bude. Taky bych nerada měla jenom jedno, ale i za to bych byla samozřejmě ráda 🙂 A tobě je kolik?