Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
26. črc 2009

Ahoj holky, jsem se vratila z dovoleny a hned se jdu na vas mrknout, rychle jsem to prolitla, tolik prispevku jste popsaly, jste s nenudili, co?!

Mar, Vam moc gatuluju k miminku, krasne jsi to popsala, jsem se neubranila slzickam...

Jinak, my uz tomu dali taky volny prubeh, po 4 mesicich. jsem ted cca 4 dny po uvulaci a total jiny pocit nez jindy...porad jakoze mam kazdou chvili dostat mrchu a porad pichani vpravo vlevo... zvlastni pocit, by bylo hodne divny citit neco uz za tak kratkou dobu, co?! Si rikam, ze to je kravina, ze to urcite tou zmenou prostredi atd...uvidime.

seb
26. črc 2009

andree: tak držím všechny palečky, at to brzo vyjde ;) ... můj první těhupříznak byl běhání na wc a pak takový jako bublinkování jsem cítila v břiše a 8DPO už jsem měla stíneček na testu

mar: hlavně, že Natynka spinká aspon v noci 😉 😵, já ti tak závidím, že už máš ten porod za sebou, já opravdu špatně snáším bolest a ještě jsem takovej nervák, že si říkám, jestli by pro mě i pro toho pulečka nebyl lepší císař, i když vím, že to taky sranda není, ale já se fakt psychicky ani fyzicky na porod necítím, tak pořád nevím :( ... sem hroznej srab ☹

lucbra06
27. črc 2009

ahoj holky

Seb neni se čeho bát,když to ven musí,tak musí 😀 zrovna mužeš mít porod hodně rychlí 🙂 a pak si udělaš uf a mam to za sebou jsem silná a statečná.Já i přes muj hruzostrašnej porod bych do císaře nešla.To radši budu trpět,no jo jsme každá jiná,ale třeba si to ještě rozmyslíš 😉

misa1982
27. črc 2009

Ahoj holky jak se mate?mar ty uz to mas za sebou tro se mas a mala je nadherna velika gratulace! 🙂

jarka09
27. črc 2009

Mar:moc tě obdivuju, jak jsi to zvládla s nadhledem a ještě s humorem 😉 Tak ať se vám jen daří!!
Andree: že by sis dovezla z dovolené dáreček? Moc bych ti to přála, potichounku držím palečky!!!
Holky, můžu mít dotaz? Podle čeho sledujete ovulaci? BT, testy, děložní výtok? Předem dík za odpověď. Já to zatím jen tak odhaduju podle výtoku, myslíte, že to může být spolehlivá metoda?

zuzka.o
27. črc 2009

Ahoj Andree, odpočinula sis na dovče? Hele, já jsem taky pár dní po ovulajdě .... jsme spoluovulajdice 😀

Ad porod, no, taky se bojim, ale my ženský jsme prostě na to stavěný, musíme to zvládnout. Vždyť tělo se na ten okamžik připravuje celých 9měsíců. A jizva po císaři je asi dost problematická.

seb
27. črc 2009

zuzko: když mě říká i sestra při odběru krve, že dělám jako by mi řezala ruku ☹ , mě to prostě vážně bolí no, tak si nedovedu představit, jak vydržím bolest při porodu 😒
jarko: já si ovu sledovala BT a poslední dobou i testy (koupila jsem na www.levnetesty.cz), a fungovalo to myslím docela spolehlivě, výtok si myslím, že může ovlivnit víc věcí

misa1982
27. črc 2009

seb:ja myslim ze porod se da prezit tolik zenskych to zvladlo i kdyz ja rodit nebuzdu mam planovanyho cisare ze zdravotnich duvodu....

seb
27. črc 2009

já vím, že zvládlo, jenže já jsem srab, no taky se léčím na vysoký tlak a jsem drobounká, takže možná mi ho naplánují sami dr. taky, no uvidím, ještě v tom nemám rozhodnuto, jsem teprve za 10tt, tak mám ještě čas ... škoda, že za mě nemůže odrodit chlap, v našem případě by to asi zvládl líp než já 😎

misa1982
27. črc 2009

seb:to zvladnes nejak toho prcka ven dostanes neboj a nemysli si cisar taky neni bezbolestny ja vim do ceho jdu budu ho mit podruhe.......

lucbra06
27. črc 2009

Já ovulaci podle hlenu,bolest zad a bolest v podbřišku

zuzka.o
27. črc 2009

Seb: uvidíš, třeba sama ke konce těhu zjistíš, že jsi na porod přirozeně psychicky připravená. Máš ještě hooodně času 🙂

zuzka.o
27. črc 2009

Ty jo, včera jsme byli v kině na Harry Potterovi ..... a super! MOC se mi to zase libilo, i když z knížky se tam toho zas až tolik nedostalo, ale efekty se jim povedly 🙂 No a konec jsem (stejně jako knížku) obulela. Manža a kamarádka se mi smáli ......... 😅

andree01
27. črc 2009

ja si ovu merila cca 2 mesice po LPS, nee kazdy den, ale tak nejak, ze jsem odhadla, ze u me probiha asi 12 den. To byl byl opravdu krasny darecek z dovoleny, jenze ty divny bolesti a pocit ze mi dorazi ms jsem mela cca 11 -14 den a dneska uz zase prd. tak uvidime co se bude dit za tech 14 dni co ma ms dorazit...

lucbra06
27. črc 2009

Seb hned jsem si obědnala testy na tý adrese 😀 abych mohla vyrazit do boje se vším všudy 😀 a obědnávala jsis tam ovu i těhu testy??

zuzka.o
27. črc 2009

Ty pocity na mrchu jsem taky mívala po ovu, dokonce i několikrát pocity na blindění .... a pak nic.

lucbra06
27. črc 2009

Jo ted zrovna jsem25DC a je mi na blindění a to těhotná bejt těžko mužu 😀

zuzka.o
27. črc 2009

No, mně je na blindění zrovna teď a to jsem 18DC .... ale jsou to všechno planý naděje. Už na to ani nekoukám, jak mi je. Když mrcha přijde, tak přijde, když ne, tak budu testit.

lucbra06
27. črc 2009

no jasný,u mě to jsou jen předmenstruační hormony 😀
Zuzka co ty víš 😉 třeba to už bude,ale jasně nebudem si dělat naděje.Bude -bude,nebude-nebude dočkáme se.

lucbra06
27. črc 2009

jo a ještě jsem se chtěla zeptat,od ovulky mě občas pýchne na vejcovodu 😠 tak nevim jestli jakože přijde mrcha je to jako normal?Já jsem si dřív toho ai nevšímala nebo nevim

zuzka.o
27. črc 2009

Luci: já to taky do laparky nevnímala nebo třeba to ani nebylo..... ale od LPS mi tam v místech jizev občas píchne, zabolí,.... včera jsme jeli autem domů z kina, chtělo se mi hooodně čůrat a fakt mi na levý straně bolelo ještě asi půl hodiny po vyčůrání. Asi se víc pozoruju či čo ..... 😅

lucbra06
27. črc 2009

Zuzka já to taky pozoruju až tedko 😅 nebo spíš to možná nebylo,nebo já nevim 😀 nebo je to při změně počasí to taky jizvy bejvaj bolestivé žé???

zuzka.o
27. črc 2009

To nevim, tady je stabilní počasí .... a právě teď mi tam 2x po sobě bodlo. Tam kde vejcovod mám..... 😖

lucbra06
27. črc 2009

no já jsem si na to taky vzpoměla ted když mi tam bodlo,no tak dneska zrovna je hezky,ale jinak je chvilku teplo pak zima pak prší atd tedy aspon u nás.

seb
27. črc 2009

lucbra: jojo objednávala jsem tam oboje, když už platím to poštovný, tak sem si řekla at mi pošlou všechno 😀 , mají tam takový sety, že třeba k šesti ovutestům dostaneš jeden nebo dva těhutesty zdarma apod. 😉 a došlo mi to od zaplacení docela rychle

seb
27. črc 2009

mě říkala po lps moje dr. , že mě to může bodat ještě za půl roku po zákroku a to prý hlavně při změně počasí, asi je to normální holky 🙂

zuzka.o
27. črc 2009

Seb, tak to je v poho, já se vždycky leknu, co se to děje, no a přemýšlím proč.... jestli mi tam něco blbě neudělali...... no a nikdo mi neřekl, že mi to může píchat. Teď jsem přesně půl roku a den po LPS 😉

andree01
27. črc 2009

Holky, jak tu pisete o tom pichani atd...to je asi to stejne pichani, co resim porad ja. pichani vpravo vlevo...kolikrat plasim, ze mam slepak, ale u dr je vse v poradku. i ted na te dovolene, jsem byla takova nesva, kolikrat to tak zabolelo, ze jsem zase podezirala slepak a v cizine kde nevim kde je nemocnice atd...nic moc pocit, ale jestli to mate i vy, pak je to asi normalni a budu se snazit to hodit za hlavu.

lucbra06
27. črc 2009

seb to je přesně ono 6ovu a 1 těhu 😀 a je to levný,koupila jsem si v lekarně a platila jsem pomalu 500kč 😖 ale byli to ty kazety tak snad je princip stený.

jarka09
27. črc 2009

Andree, já to mám taky, najednou mě píchne napravo, jindy nalevo, taky už jsem si myslela, že je to tam, opozdila se mi mrcha o tři dny a už jsem si to všechno plánovala, ale pak zase mrcha dorazila. Holt, musíme být trpělivý 😉