Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

eleanthis
4. lis 2009

kali - taky jsem se dneska ptala mamky, ja to je s tema vychazkama, byla s brachou doma od sestyho mesice a zadne vychazky nemela. ale na zensky na krizovym tehu nechodi kontroly, protoze je nemuzou poslat zpet do prace. prece nemuzes za to, ze te zamestnavatel nema kam preradit a prace je jinak riskantni.

matulik284
4. lis 2009

ahojte holky 🙂 Tak ja mam pre vas jednu uzasnu spravicku. Budeme mat miminko. Som v 5 tyzdni a miminko je tam kde ma byt - v maternici....veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi sa z toho tesim 🙂

dennisa
4. lis 2009

Teda Kali, to je špatný, ta doktorka je pěkně nekompromisní 😠
Kamarádka byla doma od 7tt a od začátku dostala vycházky od rána od 8 do 20 hod.
Tak to s Tebou soucítím, že budeš takhle do konce těhu dřepět doma 😒

pettrraa
4. lis 2009

ahojky Jaru a kali také se musím smát co tu píšete o řemeslnících můj muž má stavební firmu a tohle by si nedovolil udělat.A také má práce až až i na příští rok a pak že je krize 🙂
Kali to máš furt tak blbě vycházky to je teda síla to nemůžeš vůbec nic stihnout 😖
Ele ty jsi teda šikulka to se pejsek má
Dennisko moc Ti přeji aby to umělko vyšlo na poprvé a opravdu jsi si pak pár let odpočala od práce.
Zuzi to máš fajn že bydlíš s tvejma rodičema my bydlíme s tchánovceme a teda na hlídání nic moc ☹ když jsem byla v srpu v nemocnici tak si kluky vzala moje mamka do prahy.
Jinak Tomíkovi už je dobe a pěkně mě štve furt by koukal na tv a nechce se učit
😠 to je u toho řečí pacholek.Zítra mu jedu pro další várku ukolů.A ve pátek pojedem k dr a uvidím co mi poví kdy ho pustí do školy.

pettrraa
4. lis 2009

matulík to je super strašně moooooooc gratuluji a přeji pohodové těhu jéééé to mám radost 😉 pořádně odpočívej a opatruj se

matulik284
4. lis 2009

dakujem peti 🙂 Ved dnes rano mi prislo uz aj zle....a vlastne cely den mi tak bolo..

pettrraa
4. lis 2009

kali já byla s Tomíkem na rizikovce marodila jsem u obvodačky a ani si teda nepamatuji že bych neměla vycházky já courala teda furt někde 😀 a kontrola žádná nepřišla za celých 9měsíců

pettrraa
4. lis 2009

Matulík tak to mimi o sobě dáva vědět tak at je ti brzo lépe 😉

matulik284
4. lis 2009

peti aj ja tomu verim, ze tie nevolnosti prejdu...alebo aspon trosku ustupia 🙂

pettrraa
4. lis 2009

to víš že jo však holkám tady také bylo ze začátku zle a ted už je jim lépe 😉
a jsi doma a nebo chodíš do práce?

matulik284
4. lis 2009

chodim do prace...som ucitelka, takze dnes to bolo narocne

pettrraa
4. lis 2009

a jéje to musí být na nervy co mě stačí se učit doma s jedním děckem 😀 a co učíš a v jaké třídě nebo jsi ve školce učitelka?

dennisa
4. lis 2009

Matulik, OBR gratulace!!! 😵 😵 To je krásná zprávička 🙂

Péťo, naši taky mají stavební firmu a nestíhají, jooo krize, ale asi v jiným odvětví 😅
Jinak naši staví barák a jelikož se sami zabývají trošku něčím jiným než zednickýma pracema, tak si řemeslníky taky najímají a pár jich už vyhodili. Momentálně taťka během týden vyhodil 3 klempíře, protože byli prý úplně neschopný 😖

Matulik, tak přeju, ať nevolnosti ustojíš, to ve škole musí být dost záhul. Tak se drž!

matulik284
4. lis 2009

dakujem deniska 🙂

peti ucim stvrtakov na zakladnej skole. Ono sa to este celkom da, ale ked su nevolnosti, tak to je asi neprijemne v kazdej praci.

pettrraa
4. lis 2009

Dennisko tak to je teda hrůza to vaši měli fakt smůlu na řemeslníky
Manžel říkala že dnes sehnad pořádný lidi kteří uměj máknout že to je docela fuška.No ale on jich má 20 a prý jsou dobrý.Nemá je jako zamestnance všichni jsou na živnosták.

pettrraa
4. lis 2009

Matulík to je fakt že je asi jedno kde pracuješ když je zle

dennisa
4. lis 2009

Péťo, můj taťka je hodně šikovnej a dost věcí si tam udělal sám, ale na elektriku, vodu apod. si najímal lidi. A kolikrát fakt špatný. A platí jim nehorázný prachy.

Matulik a co dětičky, nezloběj? 🙂

pettrraa
4. lis 2009

Dannisko tak to je super že si tatínek hodně věcí udělá sám 😉 tak přeji at brzo najde pořádné makáče 😉

sajmonia
4. lis 2009

chtěla bych se zeptat,taky má některá z vás tak kolem 20 dne ,někdy i dříve bolesti?když mi vzali jeden vejcovod,tak jsem začla mít bolesi ☹

jarka09
5. lis 2009

Ahoj holky,
Matulík, moc gratuluju, my už se tady o tebe strachovaly, jak jsi dopadla, tohle je báječná zpráva!
Sajmonia: mrzí mě, že tě to taky potkalo. Já po lps měla bolesti, ze začátku hlavně při MS, později v polovině cyklu, zhruba kolem ovulace. Myslím, že bolestivou ovulaci tady mělo víc holek. Mě teda vejcovod nevzali, ale i tak zhruba půl roku po laparoskopii jsem bolesti ještě mívala. teď to už ustupuje. Není na škodu si zajít k lékaři, oni by ti měli vysvětlit, jakého původu bolest je, a jestli je vše ok. 😉
Holky, tak dneska slibujou polojasno a tady je zase jak pod pokličkou! to je fatk mazec. Jinak, zítra mám volno, tak se budu flákat doma, už se těším! 😀

eleanthis
5. lis 2009

sajmonia - pravdepodobne to budou ovulacni bolesti - ja jsem na to expert, prvni mesice po laparce jsem strasila i u doktoru, co me to boli... nez jsem diky tyhle bolesti a ovulacnimu testu pochopila, o co jde 🙂 takze se nedes, aspon budes mit jistotu, kdy otehotnis, az budes chtit 🙂

Matulik - teda ja uz tu otravuju vic jak tyden, co s tebou je a kde jsi a ty si hrejes v brisku miminko a ani nam to nereknes 🙂 🙂 Moc gratuluju, at vydrzi, kde ma byt az do 40. tt 🙂

eleanthis
5. lis 2009

jarusko - ty mas zitra volno! to je krasny patek, co podniknes?

jarka09
5. lis 2009

No, mám hodně přesčasů, tak to musíme do konce roku srovnat na nulu, navíc mám ještě hodně dovolený, takže teď volnej pátek, potom ještě za 2 týdny mám týden dovolené. Tak se těším, jen nevím, kdo tu práci pak bude dohánět..to je takovej začarovanej kruh, ale to tady asi všechny známe... Plánujeme jet se zítra podívat do Jihlavy na nějaký dlažby, obklady a taky okouknout jednu krbovou vložku, vybrali jsme si jí na netu, tak abysme viděli, jak vypadá v reálu. Pak taky už oba s Petrem fňukáme, že nemáme co na sebe, takže nás čekají ještě nějaký nákupy. No, budeme mít co dělat, ale těším se, že se zase hneme kus dopředu s tím vším zařizováním 🙂

jarka09
5. lis 2009

Jinak teda ještě ke mě, mrcha dorazila, přesně jak hodinky, sviňa jedna, ale už jsem to nějak zpracovala... 😒 Každopádně to píšu hlavně pro to, že si fakt docela chválím ten kontryhel, piju ho třetí měsíc a parádně se mi cyklus upravil, každopádně jsem ještě dostala doporučeno pít odvar z kořene Maca - je to teda hnus fialovej, teda spíš hnědej, ale jelikož tomu věřím, tak to hodlám nějak zvládnout. Když se to osladí, tak to není tak zlý 😀 Takže ze mě je teď babka bylinkářka-kořenářka 😀 😀

sonag
5. lis 2009

Ahoj Jarka, ja sa chcem opýtať k tomu čajíku čo piješ Kontryhel - aj slovenský názov je taký istý? To je na úpravu cyklu? A kupuje sa v lekárni? Čaje mám rada, tak by som si ho kúpila za vyskúšanie nič nedám... a blahoželám matulik...

jarka09
5. lis 2009

Sonag, jak to je slovensky, to nevím, ale jednou jsem tady četla nějakou diskusi o bylinách a tam si to holky překládaly, bohužel už si nepamatuju, jak se to jmenovalo. Ten kontryhel jen nesmí pít holky, co mají endometriozu, to prý to ještě zhoršuje a pak taky se pije jen do ovulace. Já jsem ho pila nejdřív jednou denně, potom jsem začala pít dvakrát denně a je to opravdu znát.

jarka09
5. lis 2009

Tak slovensky je to asi Alchemilkový čaj, latinsky Alchemila vulgaris, nebo tak nějak. Koupila jsem ho ve zdravé výživě, ale i v lékárnách ho určitě mají 😉

eleanthis
5. lis 2009

dik jari - tak jsi mi zodpovedela otazku ohledne korkovyho :D caje a endometriozy... hm tak nic, ja budu natural cekat, az si ty mrchy odbiju a budu zase vesele testovat ovulacni testiky...ach jo, prijde mi to nejaky dlouhy to cekani, najednou :D... su hrozna

jarka09
5. lis 2009

No jo, el, ale to ona by se určitě dala najít nějaká směs, známé přímo doporučila doktorka nějakou bylinnou směs, ale v tvým případě fakt jedině na doporučení doktora, abys nenadělala více škody než užitku.
No, tak jsme zase jako na začátku - čekání a čekání, ach jo, to je prekérka!!! 😠

sonag
5. lis 2009

Jarka ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď 🙂 A do ktorého dňa ho piješ ty? Lebo ja nemám veľmi pravidelný cyklus a neviem ani presne kedy je ovulácia... vieš poradiť? 😉