Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

eleanthis
28. lis 2009

larri -to je hrozny :( je to smutny a je pravda, ze takovych veci se denne deji na svete stovky. a jeste i veci horsich... je smutny, kdyz se nas to nejak dotyka, uz to neni takovy, ze se na to divame v televizi a maximalne nas to (nekdy uz, pokud vubec) pobouri... chapu teda jak to myslis... neda se nad tim jen kroutit hlavou a snazit se zit jinak :(

holky, cim vic se blizi pondeli, tim vetsi mam strach... dneska se mi zdalo, jak si nesu tasku na prijem :( ze tam ta cysta porad je, o tom jsem presvedcena... cim vic se naklonim dopredu pri sedu nebo si pritahnu kolena k brade, tim vic to citim, ze to zaboli :( jsem zvedava, co mi reknou a zacina se mi tam strasne nechtit...

uz me tyhle osobni dramata prestavaji bavit :(

zuzka.o
30. lis 2009

ELE: držím ti palce, pěsti, zkrátka všechno ať to dobře dopadne 😉

halpa
30. lis 2009

ahoj holky, všechny zdravím, na všechny myslím a držím palečky snažilkám i těhulkám. Nemám čas dočítat, jen jsem zahlédla, že larri stimuluje, takže mi to nedá a musím ji poplivat pro štěstí - tfuj, tfuj, tfuj - držím palečky. 😉

zuzka.o
30. lis 2009

LARRI: teda, musím ti říct, že ta reportáž byla dost silná! Chudáci rodiče!!!! Bych toho chlapa řezala od rána do večera... a jenom tak malý trest? To snad ani není možné, vždyť to byl vlastně recidivista a řídil bez řidičáku.... a že si to vůbec nepamatuje....!!!! HNUS!

Jak pokračuje stimulace? Je ti pořád blbě?

HALPA: ahoooj.... jak se s Ondrášekem máte? Mimochodem... vše nej nej nej k jeho svátečku 😵

halpa
30. lis 2009

děkujem za přání 🙂

Máme se dobře, Ondrášek roste jak z vody, už leze po čtyřech a začíná se stavět 😉

eleanthis
30. lis 2009

ahoj holky, tak verdikt zni - cysta tam porad je, ma tak 5 cm a ven se nedostane jinak nez laparkou... nastupuju 12. ledna. tak jsem si na primari vydupala jeste revizi ty endometriozy a popaleni lozisek + profuk zbyvajiciho vejcovodu.... taky jsem apelovala, ze je to muj jedinenej schopnej vajecnik s vejcovodem... ujistoval me, ze je v zajmu nic neposkodit... tak mi nezbyva nez mu verit (mimochodem fesak a jeste chytrej... ach!)

tak do vanoc mam jeste cas... pro samy nervy jsem minuly tyden stihla nakoupit vsechny darky, dokonce je i zabalit... takze ted budu mit klidek na peceni, uklid a zdobeni bytecku. a po novym roce do toho prastim, a budu doufat,ze uz to bude pak dobre... pak staci pockat zase 2 po sestinedelni cykly a hura na to! 🙂

jinak jeste jsem to nedostala, sestinedeli mi konci v patek, ale doktor rikal, ze po ty revizi az 8 tydnu.... takze s injekci zatim pockam. taky to musim nejak zbulikovat, abych to toho 12. nemela....

pettrraa
30. lis 2009

ahojky Larri bohužel jsem si to přečetla AŽ ted takže jsem na tv nekouala ale je to šílené chudáci rodiče a toho šmejda bych zabila je toho fakt strašně moc.Tady u nás je taky jeden debil co řídil nalitej a srazil paní a ta je kůli němu ted postižená na hlavu no a jemu se nic nestalo měl jen podmínku a vesele jezdí nalitej dál 😠 vše uplatí prachama hajzl jeden
holky pardon za slovník ale tohle mě vytáčí
Ele tak to je dobře že jsi se s dr domluvila a konpletně tě vyšetří a vše odstraní budu na tebe moc myslet a pak hurá na mimi vid to je super.
Zizi já bych ti dala foto kámošky jak vypadala při dvojčatech fakt chudák ale rači ti ho nedám by se ještě mohla leknout 😀
Helpa Ondráškovi vše nej k svátku at vám dělá jen samou radost
Tak holky vypadá to snad nadějně a v lednu budu mít práci mluvila jsem s kámoškou co mi jí zařídila ale rovnou jsem jí řekla že ale chci ještě mimi tak mi říkala že v pohodě ale at vydržím v té práci aspon 4 měsíce no tak uvidíme a kdyžtak v dubnu bychom se začli snažit.Pak bych měla za sebe i náhradu bud kámošky mamku a nebo mojí kámošku tady je prý na jednu práci třeba 15 zájemců fakt děs
☹ vím asi to není odemě fér že tu práci vemu a pak odejdu ale pokud budu těhu a bude vše ok tak tam budu dělat prostě dokud to půjde.

pettrraa
30. lis 2009

Ele a to jsi ještě na nemocenské nebo už chodíš do práce nějak mi to uniklo?? 😖

eleanthis
30. lis 2009

petra - jsem na PN, ta cysta boli jak svina. jsou teda dny, kdy to zacne bolet az vecer, ale z toho je den, kdy od rana mam neustalou bolest v boku jak totalne zarazeny prdy... takze to nechci riskovat. navic nesmim prochladnout a co hur - nic chytit, kdyz mam pred operaci

dennisa
30. lis 2009

Ahoj holky.
Omlouvám se, schází mi čas, všechno strašně letí a já nic nestíhám, ale myslím na Vás, jak se všechny máte a teď mám chvilku, tak hned píšu 🙂
Když jsem v práci nic nestíhám a když mám pak volno, tak není na net čas, mám plno jiných věcí....

Larri, na Střepiny jsem se včera dívala. Hrozný, smutný, nespravedlivý ☹ Co víc k tomu říct, naprostej bordel, draly se mi slzy do očí, když mluvili rodiče tý holčičky, fakt nemám slov 😢

Ele, držím palce, ať to zmákneš v lednu a budeš v pořádku. Ale řeknu Ti, nemáš to jednoduchý 😖

Zuzi, pořád chodíš do práce? Žádný problémy? Budeš chodit dál?

Holky, víc nevím, omlouvám se, fakt nestíhám....mrzí mě to, ale řeším teď pár problémů a díky bohu, že jsem pořád v práci nebo bych se z toho zcvokla.....

pettrraa
30. lis 2009

Ele tak to jo hele a proč tě nevemou na tu operaci dříve ale až v lednu??
Denisko to mě mrzí že máš problémy tak at se to brzo vyřeší 😉 a snad budš mít časem na nás více času 😉

eleanthis
1. pro 2009

petra - nevim, asi neni misto, vanoce na krku... proste byli jsme tam tri a tri jsme dostali lednovy termin... takze tak... aspon si prodlouzim prazdniny doma :D

larri
1. pro 2009

Holky ja vam ted napsala takovou dlouho zpravicku a ono se mi to vymazalo. ☹ ☹

larri
1. pro 2009

Tak znova,ale ted ve zkratce.

Vcera mne desne bolela hlava,ale zjistila jsem,ze to bylo tim,jak jsem videla Strepiny.Kdyz ukazali fotku Vandy,tak jsem porad na ni myslela...
Je v tom pekny bordel.KDYZ DO NICH NARAZIL,mel pres 3 promile alkoholu.Pak po nekolika hodinach to udelali znova,to mel mene a oni z toho udelali prumer. 😠 a to uvadeji u soudu.
To,ze mel Davidek zlomenou nohu a Marek rozbitou hlavu atd.vubec neresili.Tohle je urcite ublizeni na zdravi....
Papiry se jim ztratili a je tam hodne nejasnosti.
Tim,ze maji dobrou pravnicku,ktera chce timto zpusobem ukazat na problem s temito vrahy 😠,slo to pres media.
Kdyz jsem se po teto tragedii poprve videla se Zdenkou,tak mi rekla:Vandu nam to nevrati,ale on,at si posedi dlouho,at nezabije dalsiho cloveka.
Marka jsem jeste od te doby nevidela,je na tom hodne spatne.Zdenka vypada silnejsi,ale je taky fakt,ze u toho nebyla.

Holky,Vanda hrala v reklame na Hermelin,jak tam byli deti z blizka a koukali.jA MAM PORAD PRED OCIMA TY JEJI KUKADLA. ☹
jA JE ZNAM OD TE DOBY CO DELAM V RESTAURACI.cHODILI K NAM,TAKZE JSEM VANDU znala od 4 let.
A Zdenka? Kdyz jsme se potkaly poprve,tak ji zajimalo hlavne,jak jsem dopadla pri IVF.nEVEDELA,ZE JSEM MELA MIMODELOZNI.Ja jsem mela slzy v ocich diky ni a ona se zajimala o mne.

Holky,diky,ze to vidite stejne jako my a hned az ji uvidim,tak ji reknu,ze ma tady velkou podporu.

Jinak ja jsem byla vcera na UTZ,foliky mam male,tak jsem dostala na dva dny vyssi davky a zitra jdu na dalsi UTZ.

Jdu delat vanocni uklid,tak se prijdu na vas pak podivat.

zuzka.o
1. pro 2009

ELE: takže už není šance, že cysta praskne s MS? Ach jo, ty si taky musíš vybrat úplně všechno ☹ Určitě udělají maximum a vaječník ti zachovají, neboj. Budou si dávat pozor a budou pracovat opatrně a jemně.
Budu ti fakt moc držet palce.

PETRA: gratuluju k prácičce a je hezký, že to s nima řešíš na rovinu. Duben je tady cobydup a můžete vlítnout na snaženíčko.
Radši mi ty fotky neposílej, bych se lekla ..... ale co taky jinýho bych mohla udělat, mimi tam už jsou a růst kvůli tomu nepřestanou.

DENNISKO: copa máš za problémy? Všechno se vyřeší .... nebuj 😉
JJ, chodím pořád do práce, občas bych se na to nejradši vyprdla, ale nejde to. Do to jsem si blbka vzala ještě realitku, takže lítám po prohlídkách ještě po práci, celý víkend mám teď seminář .... do toho jsem si naplánovala oslavu narozenin, nemám vůbec dárky, ....nejradši bych zalezla do postele a vylezla až na jaře.

LARRI: kdyby bylo možný, ráda bych podepsala tu petici ....ale nenapadá mi jak. Je to fakt strašný a bylo vidět,že tatínek to nese daleko hůř. On byl přítomen nehodě a bude to mít nadosmrti před očima. Určitě si vyčítá, kdyby nikam nejeli, kdyby jeli dřív, později,..... tomu se člověk neubrání. Je to fakt hrůza. Ale jsou moc stateční, když jdou do médií, otevřeně o tom mluví. Nevím, jestli bych byla tak silná .....
Držím palce, ať tam zítra máš pořádně velké folíky. 😉

kopretinkabila
1. pro 2009

Dobrý den, promiňte že vám sem vstupuji.. Jen bych se chtěla zeptat, kdy se pozná, že jde o mimoděložní těhotenství? A jak se pak dále postupuje? Je prý nutno jednat co nedjříve 😨 Předem děkuji za odpovědi.

jarka09
1. pro 2009

Ahoj kopretinko,
každý to asi má trochu jinak, u mě to bylo tak, že jsem prvně nedostala MS, po pár dnech jsem začala špinit a začalo mě pálit při čůrání, pak už taková ostrá bolest v podbřišku. Šla jsem k doktorovi a ten už mě ani nechtěl samotnou pustit domů. Až později jsem pochopila, že jednat se má opravdu co nejrychleji, protože v případě prasknutí vejcovodu jde už o život. Pokud máš sama nějaký pochybnosti, tak si určitě zajdi k doktorovi, i když by to měl být planý poplach. Lékař podle ultrazvuku a hladiny HCG zjistí, jestli je vše v pořádku nebo jestli má nějaké podezření. Každopádně ti přeju, aby mimoděložní nebyl tvůj případ a aby to všechno bylo ok. 😉

kopretinkabila
1. pro 2009

Moc děkuji za tvou odpověď, jestli to dobře chápu, pokud už těhotenství bylo zjištěno, (vše OK), v pátém měsíci už je toto asi nesmysl že... Asi jsem se jen přeslechla, proč přijít znovu pro výsledky... Děkuji

jarka09
1. pro 2009

aha, tak v pátým to už nehrozí 😉 mimoděložní je, že se vajíčko uhnízdí zpočátku hned mimo dělohu, nejčastěji ve vejcovodu nebo i na vaječníku

kopretinkabila
1. pro 2009

🙂 Já si to myslela 😉 jen pro můj vnitřní klid (strašila mě "známá", která zřejmě ostatním těhu nepřeje).. všude jsem se dočetla, že se jedná o špatné uhnízdění, ale jak říkám pro svůj klid...
Moc děkuji a přeji do budoucna samé štěstíčko !!!

jarka09
1. pro 2009

holky, ještě jsem chtěla napsat, nedalo mi to a zkoukla jsem teď na webu ty střepiny a je to fakt neštěstí, nemám pro to slov... Ty naše zákony jsou fakt padlý na hlavu! Představte si třeba, že nás jak vykradli, tak jsme pak podepisovali protokol, že jsme byli poučený, že v rámci tzv.náhubkového zákona, když policie zjistí pachatele, tak my to pod pokutou až jednoho milionu nesmíme nikde nikomu sdělovat a když bysme to dali do médií, tak to je až pod pokutou pěti milionů. Tak tímto to začíná a končí to tím, že opilec za vraždu dítěte a zranění dalších dvou lidí dostane 3 roky a ještě je to vlastně chudák, protože pro něj to bude těžký nastoupit do výkonu trestu... tak to už je na mě vážně moc!!! 😒

jarka09
1. pro 2009

kopretinko, to máš teda "dobrou" známou. Není nad to, když někdo v okolí umí ostatní vypsychovat.... 😒

zuzka.o
1. pro 2009

JARKO: cože???? To se jako dává podepisovat??? Čumim jako puk! Nechápu, kam to v tomhle státě jednou dojde! Jsem znechucená...... 🤐 🤐 🤐 🙄

KOPRETINKO: to je teda bezvadná "známá", proč tě takhle stresuje? Fakt .... lidi jsou hnusný a není se už čemu divit....!

larri
1. pro 2009

ZUZI,ja se na tu petici zeptam,ptaly se mne na ni holky uz v praci.

Chapu,kdyz nekdo udela chybu a pak toho lituje,ikdyz je pozde.....,ale tohle....

zuzka.o
1. pro 2009

LARRI... budeš hodná, ráda bych je podpořila 😉

halpa
1. pro 2009

Já si ty střepiny taky teď pustila a je mi z toho zle. Prej ten trest nemá být likvidační,ale výchovný. Neměl působit už ten zákaz řízení výchovně?Je mi z toho opravdu smutno... ☹

larri
1. pro 2009

Videly jste ted zpravy? Dneska byl novy soud,tak mu to zvysili na 4,5 roku,ale i tohle je malo. 😠

dennisa
1. pro 2009

Ahoj holky.
Jsem doma z práce. Kdyby to nějak šlo, i já bych ráda tu petici podepsala, fakt mě to dostalo, strašně jsem se u toho rozčílila a cítila děsnou bezmoc nad tou nespravedlností, moc lituju ty rodiče, pro toho tatínka to musí být šílený, že u toho byl....fakt taaak smutný 😢

Zuzi, ten můj problém...něco v práci, snad později se svěřím, teď ještě ne.....

eleanthis
2. pro 2009

tak jsem holky dneska nazdobila do vanocna byt 🙂 taky se mi podarilo sehnat krasny jednoduchy venec z prouti s andilkem na dvere! az prijde pritel domu, bude koukat :D, uf a ted si jdu dat obed... ve ctyri... :D

zuzka.o
2. pro 2009

ELE: ty jsi pilná jako včelička 🙂 Hoď třeba fotečky, ať se my pracující inspirujeme ...

DENNI: tak ať už je to cokoli, doufám, že je to bude pořádku nebude tě to moc trápít. 😉