Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jarka09
5. led 2010

Ahoj holky, tak včera u doktorky dobrý. Ale bez debat mě poslala na tu průchodnost vejcovodu,tak jsem na jednu stranu ráda, že rozhodla za mě. Už jsem objednaná do nemocnice, takže jdu 3.února. Nakonec jsme se dohodly na lps., tak to budou zase nervy... 😒

zuzka.o
5. led 2010

Ahoj holky 😵

SONAG... tobě taky vše nej do nového roku a hlavně to miminko v bříšku. 🙂

JARUŠKO: Tak nevím, jestli ti mám gratulovat k lps.... jestli se to vůbec hodí..... ale posunete se dál ve snaženíčku, což je báječné.... a prý po "profuku" se rychle těhotní. Tak na tebe bud moooc myslet. 🙂

A co ELE? Kdy jde na lps?

andree01
5. led 2010

Ahoj holky,
taky se přidám s gratulaci do Noveho roku a s přánim vytouených // čárek a miminek a maminkam jen samou rados s detičkama.
Co u Vás nového?! U nás zatim vsechno v poradku, nejak jsme se zvetsila pres ty Vanoce...🙂 nastesti to je videt jen vecer, to jsem poradne nafoukla, jinak pres den a hlavne rano, ze to minibrisko jeste..., ale uz mam 4 kg nahore ☹ Zitra jdu na velky utz, snad bude vsechno v poradku a snad Dr potvrdi uz definitivne co me to tam kope🙂 Jinak se citim dobre, prace zatim ok, chodim cvicit pro tehotne a uz si pujdu brzo koupit nejake tehu veci, už jsou pomalu treba. Zacinám vybirat kocarek, neporadite mi nejaky? Asi budeme potrebovat velky, oba jsme vysoky 🙂
Mejte se hezky, pa

evikj
5. led 2010

Ahoj holky,nezlobte se,že vám sem lezu,ale máte v názvu to,na co se potřebuju zeptat...Před pěti dny jsem musela na laparoskopii pro mimoděložní těhotenství,vzali mi jen vejcovod...Teď jsem volala k mojí gyndařce a chce mě poslat do lázní...Jedny lázně už jsem dříve měla taky po laparce,kdy mi brali slepé střevo...Já tam teda nechci,myslela jsem,že za dva měsíce zkusím znovu těhotnět...Jak to bylo u vás?Posílali vás tam vaši Dr.?A jak dlouho jste byly po výkonu na neschopence?

halpa
5. led 2010

ahoj evikj - já teda v lázních byla a jsem vděčná za to, že jsem jet mohla, protože je tady spousta holčin, které by chtěly a doktoři jim to nechtějí napsat. Ale rozhodnutí je samozřejmě na tobě. S otěhotněním za dva měsíce... Já měla doporučeno snažit se o těhotenství až za půl roku, ale jsou tady holky, které mohly po první menstruaci, záleží na lékaři. Po laparce jsem byla na nemocenské 6 týdnů. Přeji ti brzké uzdravení.

jarka09
5. led 2010

ahoj evikj: mě lázně nikdo nenabídl, ale teď toho lituju, mohlo to být možná všechno jinak... ale těžko říct, já osobně myslím, že pomáhají. Mě doktor řekl, že se můžeme snažit hned po první MS po laparce, na neschopence jsem byla dva měsíce včetně pobytu v nemocnici. Přeju brzké zotavení a otěhotnění 😉

zuzka.o
5. led 2010

Ahoj ANDREE.... tak zítra ti držím palečky, ať utz vyjde na 1. A co byste si přáli - holčičku nebo chlapečka?
A teda dostáváš mi, že teprve teď začneš nosit těhu věci...hihi.... já jsem se teda pořádně vyloupla a bez těhu gatí bych se nehla. A mám teda navrch 5kg (bylo z čeho brát) 😅

EVIKJ: vítej, i když radši bych tady další "postiženou" dušičku neviděla. Já jsem po lps šla po týdnu do práce, doktoři mi dovolili otěhu hned po 2.ms. Odložila jsem to kvůli zánětu a na mimi jsme začali pracovat až po 3měs a zadařilo se v srpnu (lps. oncem ledna). Já si myslím, že si tvoje tělo řekne, kdy je ten vhodný čas. Klidně začněte se snažením po 2měsících. Budu ti moc držet palečky ať se brzo zadaří.
A na lázně jsem vůbec nemyslela, chtěla jsem se co nerychleji zapojit do normálního života.

evikj
5. led 2010

Děkuju za odpovědi...
Zuzka.o:taky jsem myslela,že bude zase vše v normálu...Je mi dobře,chtěla jsem být doma tak 14 dní a pak zase jít do práce,doma bych to nevydržela...14 dní mi řekl i Dr.v nemocnici a pak jak se budu cítit...No a teď do toho ty lázně,fakt nevím,myslela jsem,že se zase začneme snažit,takhle by se to zase posunulo,protože lázně jsou minimálně na měsíc a to ještě nepočítám tu dobu než se to vyřídí...nevím co dělat... ☹

pettrraa
5. led 2010

ahojky Evikj já měla laparku 22.8 doktoři v nemocnici mi řekli že snažit se můžem po 6 měsících ale můj gyndař řekl že klidně po 3 měsících. No a začli jsme se snažit ted po 4 m.Lázně mi nikdo nenabídl.taky nevím zda bych je vzala ale vzhledem k tomo že má dvě děti tak asi né být asi bez dětí tak možná jo 😉 tak uvidíš jak se na to budeš cítit
Andrejko to je super že je vše ok a co máte za jména?
dnes jsem si volala k novému gyndaři tak mě veme jdu k němu příští týden ve středu.ten můj snad už skončil jsem slyšela on měl finanční problémy

zuzka.o
5. led 2010

Upřímně.... EVIKJ... já bych si v lázních přišla jako nemocná, mrzák a tak....doufám, že to nevyzní špatně. Já jsem prostě chtěla co nejdřív zapomenout, co se mi stalo, začít znova normálně fungovat. Tak pro to bych do lázní nejela. Ani zpětně po roce bych se rozhodla stejně. Takže kdybych ti měla radit já, tak nejezdi. Psychicky to bylo těžké, na mimi jsme se moc těšili a najednou taková rána. Ani jsem netušila, co to mimoděložní těhu je, že se mi něco může stát.... a bum! Ale fakt nezoufej, dřív nebo později se mimi povede. Jakmile jsem to přestala řešit, povedlo se. Nějaký měsíc zpátky jsem měla fakt už dost, chtěla jsem s tím už seknout a odložit snažení...... a najednou se to povedlo. 🙂
Poradím ti, bumbej kontryhelový čajík, partner může kotvičníkové kapky, dáte si pauzičku 2měsíce, uteče to jako voda a hupky šupky na snaženíčko 🙂

pettrraa
5. led 2010

jaruš taky nevím zda blahopřát každopádně je dobře že tě zkontrolují 😉 a budeš vědět na čem jsi
Ele má jít snad kolem 16.1 na tu laparku né?

evikj
5. led 2010

Zuzka.o moc děkuju,už jsem rozhodnutá,že nikam nepojedu,volala jsem Dr,co mi to dělal,abych znala jeho názor a prý to není nutný,snad jen na doléčení po psychické stránce a to by pro mě bylo právě naopak,protože když jsem tam byla tenkrát,tak jsem myslela,že se tam zblázním...zárok jsem měla bez problémů...
Přesně jak píšeš,chci na to co nejdřív zapomenout,jedno neúspěšné těhu už mám za sebou,to jsem měla taky nějaké problémy a nesměla půl roku těhotnět...Teď to bude třetí pokus a doufám,že už to vyjde...Pozitivní na tom je,že jsem vždycky otěhotněla hned...tak snad...Moc ti děkuju za názor,pomohlo mi to... 🙂

jarka09
6. led 2010

Holky, tak já taky nevím, jestli z toho mám mít "radost" nebo ne, ze samotnýho zákroku strach nemám, horší je ta představa následného verdiktu. Nejdřív jsem si myslela, že když je vejcovod neprůchodný, že s tím už nejde nic dělat, teď jsem někde na diskusi vyštrachala názor, že když to není vážný, tak se to dá zprůchodnit právě tou laparoskopií, tak si trochu dělám naděje, že by přece jen šance byla, no uvidíme. Teď už to vidím, jak se ten nekonečnej měsíc potáhne... 😠

misa1982
6. led 2010

Ahojky holky jak se mate u nas vsechno v pohode mame se dobre maly je hodny.Jinak ja jsem otehotnela necekane po sestinedeli nejak nam rto tenkrat ujelo 😵 😵

eleanthis
6. led 2010

ahoj holky, jsem nejak nestihala v minulych dnech, tak se hlasim az ted

evikj - mne lazne nabidnuty byli, ale nez jsem se rozhoupala, byla jsem znova tehotna :D kazdopadne kamaradka, co se mnou byla na laparce do lazni jela a moc si tam libovala 🙂, mela to i blizko domu rodicu, takze ji chodili navstevovat a taky manzel se pridal asi na tyden jakoze na dovolenou. bylo to v lete. kazdopadne rozhodnuti je na tobe. trochu koukam, ze si veris, ze po 14 dnech od vziti vejcovodu pujdes do prace :D po 10dnech ti vytahnou stehy a to teprv zjistis, ze nemuzes nic :D tahat nic - ani nakupni kosik nesmis jeste minimalne mesic, nebo by se tim mohla udelat v jizvach kyla. Myslim,ze po 5 tydnech uz je clovek takovej ze jo, ze uz se mu do prace i chce. ale mne to stejne dalo i po 6 tydnech silene zabrat tech prvnich par dni, ale ja delam ve skolce, takze to bylo same zohybani, drepy a tak...

jari - vic co, ja jsem rada, ze za tebe rozhodla doktorka - ptala jsem se te na to minuly mesic aspon 3x a ani jednou jsi mi neodpovedela, takze je jasny, ze jsi se tomu sama vyhybala, jak jsi mohla. ted pujdes a ja se tesim, protoze ti urcite reknou, ze to tam prostouchli a bude po parade 🙂 taky budeme marodit spolu :D takze te budu porad otravovat mailem :D jinak holky, dneska jsem byla na predoperacnim, nastupuju pristi utery, uz se mi spatne usina, uz mam slzy na krajicku, ze pak nic nezvladnu, uz delam klice pro mamku, resim, jak se dostanu do vany, pritel si zvyka na ranni venceni psa pred praci, protoze ja nez se pak vyskrabu z postele a to jeste dolezt pred barak, to bude sila 🙂

nejhorsi to bylo na Novy rok, protoze jsem si porad rikala, ze po Novym mi to zacne utikat... tak to fakt zacly depky, strach, vzpominky (uz mam vlastne 3) na narkozu, na hospitalizaci na vsechno... zacla jsem resit vsechny detaily a tak.... zatim jsem to nerikala chlapovi, kdyz jsem pak v sobotu rekla, ze se bojim, jak si pak vlezu do vany, tak mi misto utechy rekl, ze porad myslim jenom na operaci a at toho necham... tak jsem to obrecela, ze jsem na vsechno sama. pak prisel a omluvil se, ze mu to doslo az pozde, ze jsem to myslela jinak, ze se musim na vsechno teoreticky pripravit, i na ty nejjednodussi veci, treba jak si tu uvarim caj, kdyz tu budu sama a pod. jak jsme si to vyjasnili, je mi lip. den za dnem, jak se to blizi, je mi lip. uz vim, ze neni uniku. o to vic se bojim, kolik z toho vajecniku mi zbyde. bojim bojim. ale porad verim, a svym zpusobem se tesim, az prijde po operaci doktorka a rekne mi - cystu jsme sundali, vajecnik zachovali. a ja budu - hura - od brezna snazilka

evikj
6. led 2010

eleanthis:tak to měla ta tvoje kamarádka dobrý,já to mám dost daleko,nikdo tam se mnou nebude...Už jsem jednu laparku zažila a potom byla v lázních a bylo mi tam hrozně...procedůry dobrý,ale ta samota...Jinak teď po laparce jsem šla hned druhý den domu,neměla jsem žádné komplikace,stehy mi vyndají po sedmi dnech a už teď se cítím fakt dobře jako kdybych ani na ničem nebyla...Každý to má asi jiný... 🙂 myslím,že pro mě je čtrnáct dní tak akorát...

evikj
6. led 2010

eleanthis:jinak držím palce ať to máš v pořádku... 🙂

zuzka.o
6. led 2010

Ahoj ELE... 🙂 Nic si z reakce chlapů nedělej, oni to berou jinak.... a kdyby měli na operaci oni, nemluvili by o ničem jiném a strachy předpřiposr....! Ono jim to prostě pomaleji myslí v těchle ohledech. Ale pak jim to dojde a sami by si namlátili, jak předtím reagovali.
Vůbec se ti nedivím, že se bojíš. Už víš, do čeho jdeš, laparka není tak akutní jak při mimoni, takže máš už dlouho daný termín a víc se bojíš. Budu na tebe moc myslet, doufám, že se nám brzo ozveš. A já pevně vřím, že tolik smůly mít nemůžeš, že vaječník bude v naprostém pořádku, celý a připravený na březnové snaženíčko a že tě doktorka tou větou uklidní.

EVIKJ... je jasný, že záleží, jakou práci děláš. Já sedím v kanclu a nic těžkého nezvedám, proto jsem hned po týdnu šla do práce. Kdybych dělala ve školce jako ELE, jsem doma co nejdýl. Po vyndání stehů jsem byla jako před operací, sem tam mi tam píchlo nebo škublo, ale to se dělo i několik měsíců po laparce. Hodně jsem se šetřila, do práce mi vozil manža a nákup jsem netahala, zbytečně nevyvařovala, nežehlila,..... odpočívala. Takže se nepřepínej a bude to dobré.
A teda čučím, že jsi šla 2.den domů!!! 😕 😕 😕

MISA... to je dobře, že máš doma hodný klučíky. U nás je vše při starém.... jo vlastně, začali jsme předělávat větší byt (2+1), dneska manža s kamarádem rozbourali jádro. Teď už jenom vymyslet, jak to všechno rozmísit.....
No a ještě mám teda dilema, jaký kočárek vybrat... teda doufám, že jsem se už napevno rozhodla. Má 15kg a dá se s ním krásně manipulovat. Teď už jenom čekám na novou kolekci, která se má objevit mezi půlkou a koncem ledna.... a objednávám. 🙂 🙂 🙂 U nás to bylo těžké, protože v paneláku musíme počítat s každým cm, tak kočárek musel být max 79cm široký 😒

http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1204017

pettrraa
6. led 2010

ahojky Ele kočko budeme na tebe moc myslet a určitě vejcovod bude v pořádku a v březnu šup na snaženíčko
s chlapem si nic nedělaj jak píše zuzka oni tohle moc nechápou ale jak jde o ně jsou taky podělaný strachy
Zuzi moc pěkný kočárek jsi vybrala a už máte ten větší byt jo???
Evikj mě pustili po laparce domů za 3 dny pak jsem byla týden doma v klidu bez dětí a po týdnu jsem dělala vše a byla jsem v pohodě tak uvidíš jak ti bude fakt záleží jestli v práci neděláš nic namáhavého

zuzka.o
6. led 2010

PETRA: máme a zatím ho předěláváme než se nastěhujeme.... takže takový vánoční dáreček 😵 Ono by to v 1+1 fakt nešlo 😅
Děkuju za pochvalu kočárku. Doufám, že to vyjde a už nebudu muset přemýšlet nad jiným.

andree01
6. led 2010

Ahoj holčičky,
tak hlásim že čekáme 100 pro chlapečka. Jméno zatím nevíme. UTZ dopadl dobře, ale byl mrnousek tak schoulenej do vajíčka, že mu dr špatně viděl srdíčko a jednu ledvinku, protože to bylo za páteří. tak snad příště se ukáže líp. Jdu až za 5 týdnů. Ted se mám obj na zloutenku. Nabídl nám ten 3d, 4d utz, nevím jestli si to zaplatíme. příjde mi to zbytečné, málo která fotka se povedla a názory na to se různí. Co myslíte? Zuzko, Vy jdete, co?!

Zuzko, hezký kočárek. Ted jsem viděla poprve kořarek pro dvojčata dva proti sobě, vypadalo to jako kolébka, byl široký jako normální jenom teda 2x tak dlouhý.🙂
Ell a Jarko - zkuste to brát tak, že budete vedet na cem jste. A Jarusko na jednu stranu lepsi vedet pruchodnost, nez se snazit a trápit se, proc to případne nejde. Ell a nemysli hned, ze Ti vezmou kousek vajecniku, vzdyt jsou dva, to dopadne dobre a s otehotnením nebudes mit problem, vzdyt si podruhe otehotnela z nas pomalu nejrychleji...

pettrraa
6. led 2010

andrejko moc gratuluji k chlapečkovi 😉 tak to se těším na jméno.A co nějaká fotečka bříška by nebyla 😉
Zizi kámoška taky bydlí v bytě kde má kuchyn dohromady s obýváčkem a pak maj ložnici a má tříletého kluka a ty dvojčátka je to prý masakr tak předělávaj u manžela rodičů v baráku tam to budou mít 4+1 už se nemůže dočkat miminkům je 5 měsíců tak snad prý do dubna bude bydlení hotové
tak snad s kočárkem budeš spokojená možná pak třeba si pořídíš jen golfáče až budou větší dětičky

eleanthis
6. led 2010

andree - vajecniky jsou sice dva, ale vejcovod mam jen jeden a ten nemocny vajecnik je ted prave ten jediny s vejcovodem, takze kdyz by bylo nejhur a vzali mi ho, tak mam po ptakach... na sance, ze otehotnim napric - tedy ze se vejcovod natahne k protejsimu vajecniku moc neverim.. to je fakt nahoda a proto jista CAR, coz bych jeste chvili rada odlozila... kazdopadne gratulace k chlapeckovi

zuzi - kocarek dobrej, vypada pekne, u nas ma pani trojcata z CAR a to je teprv delo kocar :D to se fakt divas 3 roky na obchody skrz vyklad, nikam se nevejdes 🙂 trojty stesti

diky za podporu s tim mym chlapem, ja vim, ze kdyz jeho nekde pichne, je hned nejvetsi chudacek a zenska proste vsechno vydrzi. jsem taky jasne presvedcena o tom - ze v tomhle ma pravdu 🙂, ale taky se bojime, stresujeme. dnes jsem si koupila novou kosilku a spunty do usi do nemocnice. tak budu krasna a v pripade nutnosti i hlucha, coz se muze hodit :D

taky jsem si koupila novou barvu na vlasy, tu si dam az po operaci, v ramci "zmeny zivota a identity", jako to ostatne vetsinou vsechny zname po mimonich, potratech atd. docela se tesim. predbezne jsem se uz odmenila a jako bolestny si objednala kabelku :D no ja proste myslim na vsechno

jarka09
7. led 2010

Ahoj holčiny!
El:tak doufám, že tohle byla poslední "nemocniční" košilka, co sis kupovala 😉 Máš to ale holka posichrovaný ze všech stran, no, je pravda, kdo je připraven, není ohrožen 😀 Moc na tebe teď myslím, protože se ti to blíží a chápu ty stresy kolem. S chlapem nic nenaděláš, někdy je lepší ty jejich první reakce vůbec nevnímat, on to nemyslí špatně, jen prostě oni se do nás nikdy nedokážou vžít...Se mnou jsi taky měla pravdu, sama jsem ti kdysi napsala, že to zkusím v lednu, ale jak se leden přiblížil, tak jsem si řekla, že ještě počkáme - alespoň měsíc. A je mi jasný, že když by mě tam doktorka neposlala, tak bych nezůstala u toho jedinýho měsíce... Když jsem se v nemocnici objednávala,tak mě doktorka překvapila, málem by mě vzali hned příští týden, ale s ohledem na cyklus jsme to pak museli posunout,takže ten začátek února.
Jinak velká gratulace Andrejko Tobě a malýmu a přidávám se se škemráním o nějakou fotečku v albu 😉

zuzka.o
7. led 2010

ANDREE: jééé, gratuluju k chlapákovi 😵 Ale koukám, že je to neposlucha už v bříšku, že se nechce ukázat panu doktorovi.
Na 4D určitě jdeme, když už další mimi neplánujeme, tak by mi to pak mrzelo. Bude to hezká vzpomínka.
A kočár za sebou nebo proti sobě bych nechtěla, člověk se s ním strašně nadře.

ELE: to ti chválím, že se odměňuješ a ještě chceš změnit i vlasy.... já jsem po mimoni měla stejný pocity, toužila jsem po změně jako blázen!
Trojčata????? To by mi šlehlo!!!!

JARUŠKO: nejlepší je, když těžká rozhodnutí za nás vyřeší někdo jiný! Nám pak zbyde jen se přizpůsobit (a to je mnohem lehčí než to rozhodnutí udělat).

Holky moje, budu na vás moooooc myslet. Musí to dopadnout dobře pro obě z vás.

DENNISKA tady za náma už dlouho nebyla.... doufám, že je vše v pořádku. Třeba se ještě vzpamatovává po bujarém Silvestru.

A taky škemrám o fotečku ANDREJKO 😵 😉

lucbra06
7. led 2010

Zuzi kočárek je fakt krásnej 😵 to se bude vozit
ele a jarušce přeji brzké zotavení,věřim,že to pak pujde jako po másle 😉

andrejce velká gratulace k chlapečkovi 😵 😵

jarka09
7. led 2010

Zajíc leží na poli v brázdě na zádech a hoví si. Jelikož ale právě probíhá v okolí hon, křičí na něj ostatní zajíci, aby se radši schoval.
"Proč bych to dělal, vždyť mě stejně netrefí," argumentuje zajíc.
"No to možná ne, ale určitě tě zase poblijou jako vloni!"
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka.o
7. led 2010

JARUŠKO 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pettrraa
7. led 2010

jaru to je hustý 😀 😀 😀 😀 😀