Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maciatko248
21. kvě 2012

@elana vdaka za info no nic lazne uz nebudu ale ma to zaujalo ze je taka moznost som o tom vobec netusila 🙂

martinakl
21. kvě 2012

@maciatko248 Brisko roste ted nejak rychle 🙂 A soucasne i vaha, ale tu vem cert 🙂
Jmeno jeste nevime, nemuzem se shodnout, takze to bude jeste na dyl...
No ty jo, vzdyt uz se snazite pekne dlouho, ne? Tak se to nejak co nejdriv vyresi! 😉

gabra29
21. kvě 2012

@maciatko248 ahojky, lázně mi navrhla sama moje gynekoložka když jsem k ní šla na vyndavání stehů po laparce.(odebrali mi při mimoni pravý vejcovod) Domluvily jsme se, že to promyslím a pokud se pro ně rozhodnu tak mi vypíše žádanku. Cca po 5 měsících jsem se s ní domluvila, že lázně chci, ona mi je bez problémů napsala, pak jsem to odneska k praktikovi tam mi dopsali zbytek a odnesla jsem to na pojišťovnu a asi za 14 dní jsem frčela, šlo to hrozně rychle. A bylo to super, bezvaný relax na tělo i na duši.

gabra29
21. kvě 2012

@machulca vůbec nemáš za co děkovat. Já bych taky počkala, myslím,že nic se nemá uspěchat a jestli se ještě necítíš, tak to bych určitě počkala. Až se vše usadí tak to bude lepší a budeš i víc v klidu, já měla hrozný strach, že se mi to bude opakovat (no, ne že by ten strach s časem zmizel) ale trochu se to zapomnělo a snažím si to nepřipouštět. Ale je fakt, že jsem prošla i hysteroskopií (průchodnost toho druhého vejcovodu) abych věděla jak na tom jsem a trochu se uklidnila.

maciatko248
21. kvě 2012

@gabra29 dakujem za info a nieco si aj ty sama platila alebo vsetko poistovna? a na ako dlho si tam bola? 😉
@martinakl no vaha neni dolezita hlavne ze je vsetko v poriadku a miminko je zdravucke a spokojnucke pri maminke 😵 no uvidime v piatok co dr na mna vsetko povie 🙂

angeloo123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabra29
13. čer 2012

@maciatko248 ahojky, ohledně lázní. Většinu platí pojišťovna, ty akorát doplácíš okolo 6 tis. za pokoj se záchodem, to platíš vždycky, protože většinou na všech hotelech společné WC na chodbě není a pojišťovna hradí jenom pokoj se společným WC. (trochu pakárna, ale je to tak) a byla jsem na 4. týdny. Pokud chceš jednolůžkový pokoj tak doplácíš víc. (cca 10 tis. ) jinak platíš poplatek na den jako v nemocnici, tuším, že to teď je 100,- na den, ale většinou už to bylo v těch 6 tis.

saronka
14. čer 2012

@martinakl Marti toto letí 29tt jak ti je??? vše ok?

martinakl
14. čer 2012

@saronka Ahoj, no leti to jak blazen 🙂 Je mi skvele.. Jen uz zacinam citit, jak tezknu, jsem unavena, zacinam otekat.. Ale to je to nejmensi, ze 🙂 Hlavne, ze je Kubicek snad v poradku 🙂 Jak se mate vy?

kockacz
18. čer 2012

@martinakl holky, @saronka uz mi psala, ze po zakroku dostala MS. ja tedka taky, tak se chci zeptat, jestli i vy jste to tak mely? je paradoxni, ze nakonec nejvetsi bolesti budu mit pri MS 😝
@gabra29 moc diky za info o laznich. jsem ted certsve po zakroku a taky premyslim o laznich, ale az po prazdninach. ted mam strasny srumec v praci. delam jako vedouci v turistickych sluzbach a tam je pres leto nejvetsi frmol 😖 jeste si dam tyden doma a pak hura do pekla. jela bych az pozdeji jako ty, treba za 3,4 mesice. tak snad nebude problem.

martinakl
18. čer 2012

@kockacz Ja jsem krvacela proste od zakroku par dni, tak to asi nebyla MS.. Nevim, mozna zalezi na tom, jestli ti delali i revizi delohy zaroven s laparkou, mne jo, protoze jsem cekala dvojcata a to v deloze se prestalo tez vyvijet...

kockacz
18. čer 2012

@martinakl revizi mi nedelali. je to jako normalni MS. ted to muzu posoudit, protoze pred zakrokem jsem stale mirne krvacela. ale to bylo jine. jen me to prekvapuje, ze to prislo tak rychle 😕

martinakl
18. čer 2012

@kockacz U me to tak nebylo, ale cetla jsem, ze je to celkem bezny, ze se MS objevi kratce po zakroku. Ale nic nezkazis, kdyz si zavolas k dr, at mas klid 😉

maciatko248
18. čer 2012

@kockacz ja som krvacala 2 dni hned po zakroku to je ze vraj normalne a potom to prestalo. Za 4 dni som opet krvacala a dr povedal ze to uz je normalna mrcha 😉

lucia2505
19. čer 2012

Ja som tiež krvácala po zákroku, potom nič a potom o pár dní nato ms.

machulca
19. čer 2012

@kockacz Ahoj,já jsem po laparoskopii dostala šíleně silnou a bolestivou menstruaci třetí den po zákroku, je to tím hormonálním spádem a je to normální..🙂

machulca
19. čer 2012

Holky,mám dotaz, na laparoskopii pro mimoděložní t, jsem byla 25.4.,byl mi odstraněn pravý vejcovod. Revize dělohy provedena nebyla.Nevím jestli je normální, že mě břicho pořád pobolívá, nejsou to bůhví jaké bolesti,spíš mě břicho bolí, když se hodně hýbu (hlavně kolem pupíku,kde byl jeden z řezů), občas mě píchne v pravém boku atd, prostě ho cítím. Jizvy se mi hezky hojí, jinak žádné potíže jsem vlastně neměla. Zatím jsem ani nezačala sportovat a tulit s manželem jsme se ještě nezačali. Měla jste to některá z vás? Myslela jsem, že skoro dva měsíce po zákroku budu úplně v pohodě...Díky za případné odpovědi

kockacz
19. čer 2012

@machulca @maciatko248 @lucia2505 holky diky za info. ja po zakroku len lehce spinila a za 4 dny to preslo taky do bolestive MS. Uz druhy den si bolesti "uzivam" a MS je docela silna. Jine bolesti vlastne zadne nemam, jen ted mam spodni steh citlivy na dotek. Asi jak se to hoji nebo uvnitr ten steh se vstrebava 😕
Jinak mam to same co machulca - pravy vejcovod, bez revize. ale navic odstranena cysta na druhe strane, takze me sem tam pichlo na obou stranach.

maciatko248
20. čer 2012

@machulca hm nemala som ziadne citelne bolesti sem tam nieco pichlo ale inak nic a to sme sa tulili s manzu este pred skoncenim 6nedenia 🙂

kockacz
23. čer 2012

@machulca Resila jsi ty bolesti s doktorem?

liskovyorisek
23. čer 2012

@machulca koukám, že jsem byla na stejném zákroku jen 3 dny před tebou 🙂 - není to teda moc veselé, ale holt je to život...jinak já jsem úplně v poho - stejný zákrok (pravý vejcovod a plus cysta na levém vaječníku) břicho mě vůbec nebolí...radši bych to s někým zkonzultovala - být tebou...my se taky tulili už po dvou týdnech...pět dní po zákroku jsem dostala hned mrchu...a byl to masakr...po dvou týdnech jsem dělala úplně vše - od tahání malého po veškerou práci doma, na baráku atd. ...
@kockacz a s tebou koukám jsem to měla úplně na stejno 😀 (pravý vejcovod a plus cysta na levém vaječníku)...ach jo...to jsou věci...tak přeji, ať se příště zadaří a miminko je tam, kde má být 🙂

kockacz
23. čer 2012

@liskovyorisek diky, to je zajimavy, zes to mela stejne 🙂 kdyz vsechno pujde dobre tak mozna na podzim bychom to zkusili a nebo budem tulenim travit dlouhe zimni vecery 😝 uvidime.

machulca
25. čer 2012

@kockacz
@liskovyorisek
@maciatko248
To jste mě moc nepotěšily...mě to teda nějak extra nebolí-určitě se to dá vydržet,často mě něco píchne,myslela jsem si,že budu už úplně ok. Někdy břicho cítím, jindy ne. Ach jo, můj doktor, ten mi ani nevyndal stehy (tahala je sestřička), on se akorát zeptal, jak bylo ve Střešovicích (tam mě operovali) a řekl, že můžu dělat úplně vše a že bych měla co nejdřív otěhotnět znovu. Žádná kontrola nebyla. Vždycky když jsem tam šla, měla jsem pocit, že ty moje potíže jsou úplně normální- podle něho.Bohužel jsem k němu přešla v únoru, na doporučení kamarádky. Mimo jiné má skvělé recenze na netu,ale kdybych mohla, tak se vrátím k té mé staré doktorce :(.

kockacz
26. čer 2012

@machulca Tak me teda doktorka ted rikala, ze minimalne 3 mesice mame pockat, klidne pul roku 😕 Je to logicky, aby se tam vsechno v klidu zahojilo..

petula5
12. črc 2012

Ahojky, je tady ještě pořád někdo kdo nemůže od mimoděložního stále otěhotnět? My už se nažíme 17. měsíc a pořád nic. Druhý cyklus užívám Clostilbegyt. Už druhý měsíc ovu z prava, kde nemám vejicovod tento měsíc se modlím, aby byla konečně z leva. Uvažujeme o minimálce, ale zatím to necháváme na přírodě.

maciatko248
13. črc 2012

@petula5 no my sa zatial snazime 9. mesiac a zatial nic, tak uvidime ako dlho to pre tentoraz bude. Ja som mala po mimone problemy s mrchou, tak mi dr predpisal proveru a tu beriem uz asi 5 mesiace a akurat dalsi cyklus uz mam naordinovany clostilbegyt tak uvidime ci sa nieco zadari. Nam sa prvy krat zadarilo na 4 cyklus a teraz nic 😔 a kedze je 50% sanca tak asi tak po 8 mesiacoch od fungovania mrchy tak mozno otehotniem v case ako prvy krat 😅 co je minimalce?

petula5
13. črc 2012

@maciatko248 no minimálka je teda aspoň co chápu já a jak nám to dr. vysvětloval, že by mě odebrali vajíčko bez stimulace jenom po užívání Clostilbegytu. Manželovi sperma bez jakéhokoliv přepírání, tak jak mu je odeberou, protože je má ok a vidělo by se...

maciatko248
13. črc 2012

@petula5 aha tak ja som si zase povedala ze ak nepomoze clostik od buduceho cyklu tak to nebudem riesit ani s dr a pockam do konca roka na nahodou a potom uvidime co a ako 😅

martinakl
16. črc 2012

@maciatko248 Sance je vic nez 50%. Nekde jsem to cetla a rikala mi to i doktorka, která mi dělala laparku.
@petula5
Holky, drzim vam moooc palce, at se konecne zadari.. 😉 My mame za sebou sice uz dve neuspesna tehotenstvi, ale alespoň s pocetim jsme problém tedy nemeli. Musí to byt na nervy.

maciatko248
16. črc 2012

@martinakl ja som to tiez citala ze niekedy sa to vajicko uvolni a vcucne sa do fungujuceho vajcovodu ale je to len vynimocna situacia 😉 ale je pravda ze je tam taka mala moznost, pozeram ze ty za 2 mesiace si pekne odrodis tak ti drzim palecky nech je vsetko v poriadku a hlavne nech ste vsetci zdravucky 😵 😵 😵