Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jajinka007
24. lis 2017

@leontynkar ty jo, teď jsem dočetla celou diskuzi, gratuluji moc a přeji hodně zdraví 🙂

leontynkar
24. lis 2017

@jajinka007 tak super. Blahopreju.
Uvidis. Ja taky poznala podle prsou, ze se neco děje. Budu rada pak za info ;)

jajinka007
24. lis 2017

@leontynkar jaké jsi měla první příznaky?

leontynkar
24. lis 2017

@jajinka007 prave bolest prsou a pri stisknutí i trochu mleziva..

jajinka007
24. lis 2017

@leontynkar a ty jsi psala, že jsi měla ovu zrovna na operované straně viď? 🙂

leontynkar
25. lis 2017

@jajinka007 jo, představ si. Na 100% byla z levé strany, kde nemam vejcovod! 🙂

jajinka007
28. lis 2017

@leontynkar to je parádní zpráva, už jsem četla, že to je možné, ale ještě jsem od nikoho neslyšela, že by se to opravdu povedlo. To nám dává vyšší šanci na to, že se to povede 🙂

janina419
7. pro 2017

@leontynkar gratulace at je vse ok

leontynkar
7. pro 2017

@janina419 moc dekujem. Vcera na kontrole vse v poradku a bilo srdíčko ❤️

janina419
7. pro 2017

@leontynkar gratuluji at je dal vse ok a uzivej si

zuzu158
7. pro 2017

Ahoj holky, tak ja jsem tu nova 20.11. Jsem byla na laparoskopicke operaci kvuli mimodeloznimu tehotenstvi. 11.12. Jdu na druhou kontrolu tak doufam ze me pusti uz do prace. Jsem zvedava za jak dlouho dorazi prvni MS. Za 3 mesice se pry muzeme snazit dale o mimco ten jen dohlidat HCG aby bylo na nule a pak to pujde samo. Je mi 28 let a zadne detatko doma jeste nemam a doufam ze se pristi rok zadari.

leontynkar
8. pro 2017

@zuzu158 ahoj, je to nepříjemná věc, ale uvidis, ze otehotnim zase brzy. Brali Ti vejcovod ? A dělali revizi? Pokud revizi nedělali a cítila by ses dobre driv než za 3 mesice, neni na co čekat 🙂 moc držím pesti. Ted to prijde jako nekonečně čekání, ale uteče to lusknutim prstu 🙂

leontynkar
8. pro 2017

@jajinka007 jeeee. Ja neodpovedela přímo Tobě. Omlouvam se.
Jak pokracujete?

zuzu158
8. pro 2017

@leontynkar bralu mi levy vejcovod a revizi mi nedelali. Ale doktorka rikala ze je lepsi se snazenim pockat ty 3mesice aby se hlavne zahojily vnitrni stehy. Spis ty svatky ted budou takovy blby. Ze se budou vsichny pribuzni ptat.

leontynkar
8. pro 2017

@zuzu158 jasně. Je to na každým. Jen ze jsem přečetla par diskuzi a celkem dobre z toho holky, co začaly skoro hned.
Je to ted blby období, ale bohužel na tohle neni vhodné období nikdy 😕

zuzu158
8. pro 2017

@leontynkar v kazdym obdoby se neco najde to je jasny. Hlavne uvidim co mi rekne v pondeli doktorka uz se tesim aspon na milovani 😇. Musim chodit na krev za jak dlouho budu mit hodnoty HCG na nule?

leontynkar
8. pro 2017

@zuzu158 tak to je super, ze na to uz mas chuť 🙂 myslim, ze Ti krev vezme ted pri kontrole, kdyz bude cca pod 100, nebude treba dal opakovat. Mela jsem v den operace 1600j a po tydnu od operace 25j.

zuzu158
9. pro 2017

@leontynkar ja mela 785HCG. Jo ja uz se citim dobre jen kdyz udelam nejakej blbej pohyb nebo prudkej tak me pichne v te leve jizve a nebo kdyz dlouho sedim predklonena. Ale jinak varim pecu cukrovy a v pohode uz se tesim do prace. No co mi rikala doktorka ze prijdu ted v pondeli a pak jeste tesne pred vanocema na krev ale to bude asi podle toho jak mi krev dopadne v pondeli to bude 4 tyden od operace.

leontynkar
9. pro 2017

@zuzu158 v den operace jsi mela 785? To je celkem málo. Mela jsi hodne příznaky? Bolest, spineni..?
Ja jsem se cítila úplně dobre az 14 dnu po operaci. Ne ze bych nefungovala, ale jako myslim ze jsem se cítila jako driv 🙂 ten plyn v břiše potrápil 🙈

zuzu158
9. pro 2017

@leontynkar priznak jsem mela jen spineni zadna bolest nic doktorka me tyden hlidala prsa HCG. A pak rovnou do nemocnice. Spise me pak bolelo bricho treti den po operaci co jsem to dostala ale pak uz to bylo dobry ale tomu se rika cisteni to pry nebyla MS. Tak ze na tu mrsku teprve cekam. Jak to treba zvladas psichicky? Ja jak kdy.

jajinka007
12. pro 2017

@leontynkar ahoj, zatím nic. Až se něco změní, určitě ti napíšu 🙂

jajinka007
12. pro 2017

@zuzu158 mě operovali myslím ve středu večer a v pondělí už jsem šla do práce, ale sedím v kanclu, takže nic náročného. Smířit se s tím dá, ale stejně to už nikdy nevymažeš, tu zkušenost.

jajinka007
12. pro 2017

Zrovna teď na to období vzpomínám a nemůžu usnout. Letos jsem si užila. Ještě mi dělali plastiku vazu v koleni po úrazu a měla jsem po tom trombózu, takže letos jsem si užila bolesti až dost, doufám, že příští rok to bude všechno lepší a i to mimi se podaří 🙂 před dvěma týdny na oslavě přítele narozenin se nás ptali kamarádi, co miminko, tak jsem se musela smát. Přítel odpověděl, že to zatím necháváme osudu, ale že já na to strašně myslím a že ty jeho spermie tím zabiju ještě než se někam dostanou :D přitom já s ním o tom vůbec nemluvím, ale evidentně to ze mě cítí 🙂

zuzu158
13. pro 2017

@jajinka007 Ja uz konecne chodim do prace delam bizuterii. No nekdy je to hop a nekdy trop. Od unora se muzeme zacit znovu snazit tak tomu pak nechame volnej prubeh i kdyz budu mit sanci mi detatko jen jednou za dva mesice pokud se mi pravidelne stridaji vajecniky. Ted jsem mela hodnoty 0,4 tak ze krev uz mi brat nebude. 😀

leontynkar
13. pro 2017

@zuzu158 Zuzi, neni to 1 za 2 mesice. Fakt jsem otěhotněla pri ovulaci z vajecniku bez vejcovodu 🙂 samozřejmě neni jeste úplně vyhráno, ale proste to jde 🙂 moc držím pesti!

janina419
13. pro 2017

@leontynkar super at je vse ok i dal krasa

zuzu158
14. pro 2017

@leontynkar je moc gratuluju takove dobre zpravy mam rada 😉 hned se cejtim lip. Taky uz se tesim musim to ted do 7 ledna dostat abychom vedeli ze je vse v poradku jinak budu muset k doktorce na vysetreni. Musim to 2x dostat a pak se muzeme snazit znovu od 0. Ono taky pry zalezi jestli se ty vajecniky stridaj v ovulaci nekomu prej jo a nekomu zase ne. Mi tomu nechame pak volny prubeh. Povedlo se jednou a tak se povede znovu.

janina419
14. pro 2017

@zuzu158 taky mi vzali levy vejcovod ale ja se ted nesnazim musim cekat ja dostala ms presne 5 tydnu po laparce

zuzu158
14. pro 2017

@janina419 mi se taky jeste nesmime snazit ja ted cekam na prvni ms tak doufam ze se dockam co nejdriv abychom vedeli ze je vse v poradku.

janina419
14. pro 2017

@zuzu158 jasne chapu ja to dostala ted a pak budu mit antikoncepci