Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
25. črc 2007

Ahoj holky. Tak už jsem konečně nazpátek v Čechách, let byl pohodový, jen nás doma čekala menší nepříjemnost a to, že nám neteče teplá voda a my se tak těšili až se vysprchujeme ☹ . Fotečky vám se hodím co nejdříve, ale teď musíme s manžílkem ještě hodně věcí oběhat a zařídit.
Jinak Ivuš, raději se opravdu neopaluj, i když já nejsem těhu a byla jsem skoro pořád ve stínu, protože na tom slunku ( kde bylo skoro 55 stupňů )se nedalo fakt vydržet 😀 .
Marti, moje sestra, vlastně obě, jsou hubený a bříško měli docela velký, ale zase po porodu krásně zhubly, ta jedna má po roce po porodu zase svých 50 kilo a to se vůbec nesnažila zhubnout. A ty nálady jsou v těhu normální, já je mám někdy i teď a těhu nejsem 😀 😀 .
Lucíku, četla jsem to co si postoupila a fakt tě obdivuju, že jsi to všechno vydržela a jsem přesvědčená, že nám během měsíce, nejpozději dvou napíšeš, že jsi těhu 😉 a pak na to půjdeme i my zbývající snažilky 😉 .

mila30
25. črc 2007

Jo a holky, já co znám holky na neschopence v těhu, tak měly neomezené vycházky, nebo je měly od 7 hod do 20 hod, což také není špatné, protože kontrola po osmé hoďce večer už nechodí 😀 .
Blani, gratuluji ke zkoušce, jsi dobrá, že si to zvládla a to, že tě bolí bříško je v těhu normální, takže se ničeho nebuj, ju 😉 .

mila30
25. črc 2007

ještě jednou...jsem dnes nějaká mimo 😀 😝 . Zuzi, já bych také chtěla vidět fotečky vašeho domečku, kde se na ně mrknu...jestli teda můžu... 😕

blanuleplus
26. črc 2007

Ahoj Milo, vitej doma 🙂 Jak dlouho vam nepotece tepla voda? To se pekne otuzite... 😉 Ja jsem cetla, ze se v tehu muze max. voda 37 stupnu po dobu 10 min. Ted to jde, ale jakmile zacne byt sychravo a zima, hrozne rada jsem se naparovala pod horku sprchou... Na fotky se moc tesim, o zkousce bych uz radsi nemluvila. Snazim se na ten trapas zapomenout 😅
Me dal doktor vychazky od 10 do 20. Ale zalezi hodne na tom, jak si to rozhodne vas dr. Ale stejne budu asi uz s neschopenkou koncit, protoze penizky z toho nebudou a ani MM neulehcim s danema.

zuzan
autor
26. črc 2007

Ahoj holky 🙂 Mílo, pošli mi e-mailovou adresu do IP a já ti pošlu fotky 🙂 Blani, tobě gratuluju k zápočtu a ty bolesti bříška jsou opravdu normální, tak není čeho se obávat, ale chápu, že tě znejistí...
Ivuš, to je krásný, že se ti vdává maminka 🙂 Jo jo, láska kvete v každém věku 🙂)) Tak ať se vám svatba líbí a dovča se podaří podle vašich představ...hlavně se opatrujte!!!
Luci, dneska budu volat té paní, co se zabývá dornovou metodou, tak pak dám vědět, na čem jsme se domluvily... Snad to vyjde, protože poslední dobou nic nestíhám...přijedu z práce, převleču do monterek, pádím na stavbu, přijdeme v devět večer, padneme do postele a během 3 minut spíme 🙂)) Dneska mě čeká úklid koupelny, protože se manžel včera rozhodl, že se sám ostříhá, takže jsou vlasy pomalu až na stropě 🙂))
Marti, už je dneska líp? Určitě ano a máš lepší náladu, než včera 🙂 Vždyť máš pod srdíčkem malého andílka a to je to nejkrásnější, co může v životě být 🙂 Dneska ti moc držím palečky, ať si od doktora odneseš nejen samé dobré zprávy, ale také svojí první těhu průkazku a první fotečku vašeho miminka 🙂

blanuleplus
26. črc 2007

Ivus, at se mamince svatba vydari a vy si uzijte s manzilkem peknou dovcu. Jestli nemas tendenci pribirat ani norrmalne, tak budes mit jen pekne brisko. To ja se bojim, ze budu hrosit vsude. Pribiram vzdycky i na stehnech a zadku, ale treba i na rukou... No, budu se muset hlidat a hlavne se hejbat, az mi bude lip. Taky chci byt krasna mamina a ne almara 😖 A prsa mi taky vyrostly a MM je doslova uchvacen 😀

blanuleplus
26. črc 2007

Ahoj Zuzko, ty nam taky moc nepriberes s takovym pracovnim nasazenim 🙂 Ale je mi jasny, ze chcete co nejvic pokrocit. Vzdyt za mesic uz muzes polehavat a zvracet s nama 😉 Taky uz jsem odhodlana s necim doma pohnout. Dokonce postupne peru zavesy...
Tak to se tesim, ze pro nas bude mit Martinka nove zpravicky. Ja jdu az pristi pondeli. Dnes zacinam 8.tt 🙂

zuzan
autor
26. črc 2007

Ahoj Blani 🙂)) Já si nedělám iluze, že bych nepřibrala, protože už teď jsem váleček a přibírám i z pohledu na čokoládu 🙂)) Ani nevíš, jak ráda bych zvracela s váma...moc bych chtěla být kámoška se záchodovou mísou, protože by to znamenalo, že se nám s manželem splnil náš největší sen... Do toho osmého týdne ti přeju hrozně moc síly a energie...a taky hlavně ať už je ti lépe 🙂))

blanuleplus
26. črc 2007

Zuzko, diky. Jen nekric. Ja osobne ti spis preju tehulkovani bez zvraceni 😉 Moje mamka to treba vubec nechape. Kdyz mi bylo zle minule, tak me utesovala, ze to bylo tim mimodeloznim. No jestli si to takhle protrpim a pak se to nepovede, tak 😢 Ale snazim se verit, ze jsme si smulu uz vybrali a vse bude ok. I u vas vsech ostatnich...

maova
26. črc 2007

Ahoj holky 🙂
Tak jsem tady z kontroly a hned mám mnohem lepší náladu 🙂 Cysta tam sice pořád je, ale asi stejně velká, doktor říkal, že se to prostě občas stává, ale že teď ničemu nevadí, o tom, že by se musela dát pryč se tentokrát vůbec nezmínil 🙂 Ptala jsem se na cvičení, tak klidně můžu i cvičit (teda samozřejmě těhu cvičení 🙂 ) a za měsíc zase na kontrolu. Miminko jsem viděla jenom malinko, ale zase bych řekla, že dost vyrostlo, protože byla vidět hlavně hlavička, ale pořádně ho uvidím v pondělí, kdy jdu na ultrazvukový screening 🙂 Tam už se moc těším 🙂 A Zuzko, tak asi teprve dostanu průkazku, teda už doufám a taky si konečně řeknu o fotku 😉 Dneska jsem se ptala v Podolí, když se musím zaregistrovat do porodnice, tak teď když ještě nemám průkazku, tak to nejde, ale příští týden si tam mám už zavolat.

maova
26. črc 2007

Milo, vítej zase zpátky 🙂 S tou vodou je to teda smůlu, ještě, že je aspoň teplo. A na fotky už se samozřejmě těším moc 😉

Blani, tobě taky moc gratuluju ke zkoušce 🙂 A píšeš, že začínáš osmý týden, ale tady v profilu máš už devátý? 😉

blanuleplus
26. črc 2007

Ahoj Marti, to jsou moc dobre zpravy 🙂 Vubec se nedivim, ze se na pondelni utz tesis. Ja se taky nemuzu dockat, ze na pristim uz z naseho pulecka bude skoro miminko. Konik je o tyden dopredu. Jakmile jses 8+0, uz pise 9tt. Vzhledem k tomu, ze jsem merila BT, vim presne, kolik jsem. Ja to nevydrzela a fotecku jsem si vzala uz minule, kdyz bylo srdicko 😅 Dostal ji manzilek k svatku a ted si vezmu taky, protoze pojedeme k MM rodicum, tak at se muzem pochlubit 🙂 Nejvic me mrzi, ze nemuzu k nasim nebo za segrou. Tu jsem nevidela dva mesice. Ale bojim se, ze bych tu cestu nezvladla. 😖 Snad uz bude brzy lip a nebo budou mit cas prijet oni. Ale kdyby to tu videli, tak mamku asi klepne. A to nemluvim o tchyni 😅

maova
26. črc 2007

Blani, já myslím, že jestli tam máš nepořádek nebo tak něco, tak je to úplně jedno. Rodiče to pochopí určitě a tchýně snad taky 😉 Snad budou moc rodiče i se ségrou brzy přijet, aby ses jim mohla taky pochlubit 😉 Taky už jsem si o fotku chtěla říct minule, jenže jsem na to nějak zapomněla, tak teď se na ní těším moc 🙂 A kdy jde ty příště na kontrolu? Jinak k tomu počítání, ono podle mě 8+0 už je začátek devátého týdne, proto Koník už ukazuje 9tt 😉

lucikpetik
26. črc 2007

ahoj holky, milo vitam zpatky, zuzi jak jsi dopadla? marti to je fajn, ze jsi v poradku....
a blani neblazni moc s uklidem, nestoji to za to....
jinak jsem ted byla u kamaradky, uz tyden prenasi, tak jsem ji to brisko zavidela...ale omacala jsem ji, 😀 tak se pry rika, ze se to prenasi, kez bys mela milo pravdu, ze za dva mesice bych hlasila tehu...
jinak mi kamoska poustela DVD z 3D ultrazvuku, byla na tom v 20 tydnu, je to asi 10 minut, ale je to bomba, normalne vidite, oblicej, porad tam mala natahovala a krcila nohy, tahala za pupecni snuru, no neda se to popsat, cucela jsem jak puk...vrele doporucuji...

leni26
26. črc 2007

Ahojte!
Pred 2 tyzdnami ma operovali na mimomat. teh. som zufala, vybrali mi pravy vajickovod.
Prvy pokus, prve sklamanie
mozem podla Vas skusenych mat este babo, a kedy zacat ☹ , doktor mi radil 5 mesiacov pockat
Dakujem

Maova, diki moc,so srdca ti gratulujem , aj vy sa opatrujte hlavne teraz
Mozem sa ta este spytat po operacii si kedy dostala prvu menstruaciu, ci to bolo ine nez predtym
a kolko mesiacov trvalo kym si sa oteh.
vedel ti doktor povedat dovod preco sa to mimomat. stalo, lebo mne nie
idem na ten http
este raz - dakujem za vsetko

maova
26. črc 2007

leni, jsem ráda, že jsi sem zavítala, ještě jsem ti jednou odpověděla do předešlé diskuze a holky ti zítra, nebo třeba ještě dneska napíšou i svoje zkušenosti. A těhulek už je nás tu víc, tak neboj, brzy budeme těhulky všechny 🙂

luci, taky se na ten 3D ultrazvuk moc těším, každý si ho takhle hrozně chválí 🙂

leni26
26. črc 2007

maovka-este dobre, ze si ma na sk stranke nasla, tu fakt je ovela zivsie a aj tie stare strany -(starsie nazory) mi teraz moc pomozu ☹ , tesim s Vami tehulkami a budem sa snazit zvysit pocet tehul. cim skor. 🙂 .

leni26
26. črc 2007

tym, ze citam vase starsie diskusie, dostanem odpovede na vset. moje otazky
dakujem Vam

mila30
26. črc 2007

Ahoj holky. Marti, tak to je super že, je cysta v poho a průkazku už určitě příště dostaneš a v pondělí uvidíš na UTZ mimíska líp 🙂 .
Luci, určitě se nám všem brzy zadaří, se to tak pěkne rozjelo, tak ro přece nebudeme brzdit 😀 . Jinak ten 3D UTZ je prý fakr super, já viděla z toho fotky a i ty byly pěkné.
Blani, na úklid se vykašly, věř, že to všichni pochopí a ty co to nepochopí, tak to je jejich problém a ne tvůj 😀 a hlavně, určitě tam zase tak strašný nepořádek nemáš jak píšeš 😉 .
Vítám mezi námi Leni 🙂 .
Leni, napíši ti mé zkušenosti. Mě doporučovali po operaci jak první tak druhé, vždy 2 až 3 měsíce počkat a pak se začít snažit. Jinak má menstruace byla skoro přesně na den v termínu a byla trošku víc bolestivá, ale to bylo možná tím, že jsem začala menstruovat asi 16 dní po operaci, pak už to bylo v poho. Důvod proč jsem měla mimoděložní ti nikdo většinou neřekne, já měla před tím vyšetřenou průchodnost vejcovodů a bylo vše naprosto OK a přitom se mi to stalo. Jinak se po operaci doporučuje dodržovat šestinedělí, to znamená nemít styk, pak jen s ochranou, netahat nic těžkého a dělat nic namáhavého, to se doporučuje i déle, nekoupat se, jen sprchovat a hlavně hodně chodit aby se to bříško pěkne rozhýbalo. To je zatím asi vše, co budeš potřebovat vědět, tak písni a určitě ti rádi všichni na to napíšeme vlastní rady a porady 🙂 .

maova
27. črc 2007

Přeji hezké ráno 🙂
leni, já jsem tě našla na českém koníkovi, asi je ta diskuze zrovna na obouch 😉
milo, co voda, už vám teče teplá?

blanuleplus
27. črc 2007

Ahoj holky. Uz se statecne povaluju v posteli vzdycky alespon do 6. Prvni nevolnost jsem se naucila rozdejchat 🙂
Vitam Leni, urcite se na prvnich strankach dozvis to dulezite (ted uz si tu tak kecame o vsem moznym 😅 ) a hlavne zjistis to nejdulezitejsi, ze to neni zadna tragedie, protoze operaci se problem vyresil a mimi s manzilkem mit muzete. Drzim vam palce, at se vam co nejdriv zadari 😉 Ja osobne si myslim, ze jsem mela problemy kvuli chronickymu zanetu slepeho streva (je zajimave, ze vetsine z nas odoperovali pravy vejcovod) a dokonce mam pocit, ze i prvni mimi bylo mimodelozni, jen se s tim telo nakonec zvladlo vyporadat samo a podruhy me vejcovod odoperovali a vlastne me to trochu uklidnilo, ze ted uz by problem byt nemel... No a vidis, po 5 tydnech po operaci prisla MS, protoze mi zaroven delali kyretaz, cekala jsem 2 MS, aby se deloha docistila od pripadnych zbytku, zkusila jsem merit BT (takze jsem zjistila, ze se mi dokonce upravily hormony a nemusim je uz brat) a za dalsi 2 mesice jsem otehotnela (a to nam predtim trvalo mimi vzdy minimalne pul roku)... A urcite je dobre dodrzet, co psala Mila. Hlavne se nenamahat.
Tak a ted pro nase stale clenky 🙂
Luci, ten 3D utz musi byt super. Uplne jsem se dojala, kdyz jsem cetla, jak to popisujes. Ale je dost drahy 😒 Taky jsem po operaci kamaradce omacala brisko pro stesti 😅
Marti, asi mas pravdu. Kdyz jsi vlastne jako 1.tt (coz je krasnej nesmysl 🙂 ) tak jsi 0+. Me zmatlo, ze doktor minule rikal, ze jsem v 6.tt a byla jsem 6+5... No vlastne je to jedno, dulezite je, ze mam co pocitat 😉
Milo, na uklid kaslu a podle toho to tu vypada 😅 Divila by ses, jaky neporadek se da vytvorit. A to MM napoustel na terase bazen, tak mame v chodbe hadici, v koupelne cerpadlo, rozbity slunecnik preskakuju na terase apod... A bude to tam, nez to neodnese, protoze ja to tahat nebudu 😎

maova
27. črc 2007

Blani, já jsem se v těch prvních týdnech na úklid taky úplně vykašlala a nemít manžela, tak je tam nepořád do dneška 😀 Teď teprve začínám zase všechno dělat normálně, bála jsem se třeba tahat těžké věci, tak jsem opravdu dělala jenom to nejdůležitější. Teď o víkendu mě čeká hromada nevyžehleného prádla, ale už je to fakt nutný, ještě musím něco vyprat, tak budu mít asi žehlící víkend 😉

blanuleplus
27. črc 2007

No tak u nas je to naopak...kdyby nebylo manzela, tak tu celkem uklizeno je 😉 Vetsinu veci nastesti nezehlim, protoze se to snazim povesit hned po vyprani a treba vetsina trik se pak uz jen slozi a zehlit se nemusi...to jsem lajdak 😅 Naucila jsem se to, kdyz jsme jeste nemeli zehlicku a jaksi mi ten zvyk zustal...

zuzan
autor
27. črc 2007

Krásné ráno, holky...měla bych na vás prosbičku...znáte některá stránky fertility friend, kde se zadávají teploty a prográmek kreslí grafy? Protože neumím anglicky, potřebovala bych poradit, jak změním jednotky na °C a taky kde se dá změnit heslo? Moc děkuju za jakoukoli pomoc...

maova
27. črc 2007

Blani, u nás dělám nepořádek zase hlavně já 😀 Ale spíš jde o to luxování a tak, máme všude plovoucí podlahu a na tom je hned všechno vidět a v koutech se to drží. A s tím žehlením to máš hezky vyřešené, já se to postupně taky učím, ale zatím toho žehlím pořád hodně 😉

Zuzko, taky jsem si tam teploty zapisovala, tak se ti na to jdu podívat 🙂

zuzan
autor
27. črc 2007

Marti, moc děkuju 🙂)) Už mi poradily holky na měření bazální teploty, tak už to mám změněný, ale jsi hodná, děkuju... Musím říct, že s tím docela zápasím 🙂

maova
27. črc 2007

zuzko, tak fajn, já to zrovna pracně hledala 😉 Tak nám pak grafík ukážeš? 😉

zuzan
autor
27. črc 2007

Marti, ty jo, ráda bych, ale já se v tom sama pořádně nevyznám 🙂)) Můžu za tebou pak přijít na radu? Musím to pořádně projet a zjistit, co tam vlastně je za možnosti 🙂)) A taky jsem teď najednou dostala strach, že by mi ten graf mohl ukázat něco, co ani vědět nechci 🙂)) Třeba že ani neovuluju ☹(( Ach jo, že jsem se do toho vůbec pouštěla 🙂))
Holky, taky máme doma nepořádek, někdy ho udělám já, jindy manžel...nějak jsme poslední dobou v časovém presu 🙂)) Taky žehlím většinou všechno, ale asi přejdu, Blani, na tvůj způsob, protože mě žehlení vůbec nebaví 🙂)) Luci, té paní jsem samozřejmě ještě nevolala, protože jsme celý večer dávali dohromady faktury, které musím dneska odevzdat kvůli úvěru 🙂))
Leni, je mi líto, co tě potkalo, ale věř, že se vašeho vytouženého miminka dočkáte... Pokud bys potřebovala ještě něco vědět, tak se ptej... Mě dr. po operaci řekl, že se máme snažit hned...že záleží jen na tom, jak se sama cítím...MS jsem dostala přesně 28 dní od operace a byla naprosto stejná, jako všechny předchozí, tak ti přeji hodně sil, abys to všechno překonala a zvládla...

mila30
27. črc 2007

Dobré ráno holky.
Teplá voda nám ještě neteče ☹ , je to hrůza, pořád všechno ohřívat. Včera jsme si byli koupit nábytek a objednali jsme si novou lednici, tak mám alespoň z toho radost 😀 .
Taky mě už asi 4 dny dost bolí podbřišek a nevím co to je, na kontrolu jdu až 17 srpna, tak nevím nevím co s tím ☹ .
Blani, s tím žehlením, já taky skoro vše hned pověsím a pořádně narovnám a pak nežehlím, zvykla jsem si na to, když mi zakázali po operacích luxovat a žehlit. V těhotenství se prý to žehlení a luxování taky nemá přehánět, říká se, že žehlení by mělo trvat tak asi 1O minut a pak přestat. Tal holky pozor!!! 😉

maova
27. črc 2007

Zuzko, určitě choď na rady, rády ti poradíme 🙂 A neboj, i kdybys náhodou zjistila něco co nechceš, tak pořád je to mnohem lepší zjistit takhle brzy, než třeba čekat a pak by to doktor zase zjišťoval až za dýl. Ale já myslím, že když jsi jednou otěhotněla, tak problém s ovulací určitě mít nebudeš, tak se neboj 😉

Milo, žehlení jenom 10 minut 😨 Vždyť já jednu košili žehlím 7 minut (to už jsem jednou stopovala 😀 ) a peru jich 12 najednou 😒 S tou vodou je to teda hrůza, nám tady v práci netekla týden, ale tady to tak nevadí. A ten podbříšek, nemůže to být k ovulaci?