Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
3. srp 2007

blani, nebo tam určitě budou mít nějaké ovoce, to ti chutná? To já mám teď třeba i se zeleninou najednou moc ráda 🙂 Ale jak to jinak čtu, tak já se zas tolik nehlídám, nejím teda plísňový sýry, ale jinak snad všechno, klidně i grilovaný, když je to přece pořádně udělané, tak ani tam salmonela nehrozí ne? A pak teda chlebíčky, ty přes léto ale nekupuju radši nikdy, protože salmonelu už jsem jednou měla a to mi stačilo 😠 Tak si to zítra krásně užijte a hlavně ať je ti dobře 🙂 Já si jdu připravit zeleninový salát 😉

romcatko
3. srp 2007

Zuzan, tys to tak krásně napsala, že tady u toho skoro brečím...nevím, co na to napsat.

blanuleplus
3. srp 2007

Zuzko, moc hezky jsi to napsala. Vim, ze jsi takova citliva dusicka, co dokaze druheho pochopit... Holky, my vam to vsem skutecne hrozne moc prejem. Vzdyt moc dobre vime, co to dokaze byt kazdy mesic za zklamani...tak se drzte! Myslime na vas!!! 😉

Marti, ovoce muzu, zeleninovy salaty ted moc nee. Salmonela musi byt hrozna a ted asi i nebezpecna... Jsem asi prastena, ale ja kdyz delam maso, jednou vidlickou ho tam davam a obracim, cistou ho sundavam...tady to bude asi sup sem, sup tam...tak to radsi nebudu riskovat. Je to moje prvni "akce" po 6ti tydnech a nastesti uz od 16, tak to snad par hodin zvladnu. Uz je na case 🙂 Holky omlouvam se, jdu spat. Uz nevidim na pismenka...

zuzan
autor
3. srp 2007

Holky, díky...já se pro dnešek loučím, za chvíli si mě z práce unese manžel a vyrážíme na dlouhý výlet 🙂)) Přes Tábor do Benešova u Prahy a pak na Vysočinu do Pelhřimova 🙂)) Jedeme obhlídnout motorky, tak snad si nějakou hned přivezeme domů a pak snad v nejbližší době hurá na dovču 🙂)) Mějte krásný víkend a opatrujte se!!!

lucikpetik
3. srp 2007

Zuzi tu tvou zpravu nejde ani komentovat. nikdy bych to nedokazala tak hezky napsat...
kazdopadne drzim palecky at teplota neklese...a romi, nezoufat...
zuzi krasnou dovcu a stastnou ruku pri vyberu motorky....
ja jdu taky neco vymyslet k jidlu..

blanuleplus
3. srp 2007

Holky, preju krasny vikend. Zuzko, tebe jsem asi uz nestihla...preju dobrou koupi, at si tu zaslouzenou dovolenou poradne uzijete. Ja tu taky asi pres vikend nebudu, tak se drzte a doufam, ze si odpocinete a budete v pondeli hlasit same fajn zazitky. pa

lucikpetik
3. srp 2007

taky hlasim, ze o vikendu nebudu, protoze mam na konikovi zavislost, radeji si neco prectu, takze papa v pondeli..

maova
3. srp 2007

Teda holky, vy mě tady na víkend takhle opustíte? 😉 No, taky mám asi už závislost, tak že bych taky radši dělala něco jiného? 🙂 Ale asi mi to nedá a stejně nakouknu. Zítra budeme slavit taťkovi padesátiny, tak to bude určitě fajn, večer jdeme do zvěřinové restaurace, kam chodíme vždycky tak jednou za rok nebo i za dýl, tak už se těším. A v neděli ještě uvidíme.
Tak si všechny užijte krásný víkend a budu se v pondělí těšit 🙂

Zuzko, napsala jsi to moc hezky. Až mi v tu chvíli bylo líto, že tady probíráme co jíst a co ne a že bychom to měly asi probírat jinde 😅 Ale když to tak člověku hned nedojde. A přeju hezké nakupování a ať nějakou motorku seženete a můžete si vyjet na krásnou dovolenou 🙂

lucikpetik
3. srp 2007

tak mi to nedalo a jsem tu zas... 😀
marti presne na to same co ty jsem taky myslela, ze kdyz tady probirame, co jist a nejist apod..tak nam asi ani nedochazi, ze je to holkam lito..uz se na nic podobneho ptat nebudu, kdyz tak pisnu do IP....

jinak my taky zitra oslavujeme, manzelova babicka by mela narozeniny, tak se rodina dohodla, ze bude kazdy rok u nekoho jakoby oslava, tak zitra je to u nas a bude mala seslost, mala seslost o asi 18 lidech, tak to bude narocne...
tak krasny vikend vsem, opravdu uz dneska vypinam PC a jdu si lehnout, byla jsem na maly nakup a boli me bricho, asi to fakt nema cenu prehanet...
papa holky

mila30
4. srp 2007

Ahoj holčiny. Vidím, že jste všechny na víkend pryč, my jsme včera po práci jeli oslavovat toho mrňouska na chalupu, proto píšu až teď. Dnes jsem se ráno měřila a měla jsem 37,1 takže to klesá a nic z toho nebude...ale zase si to do MS hezky nacvičím a pak už to budeme mít s manžílkem jednodušší a budeme vědět na čem jsme 😀 .
Zuzi, ty si to tak krásně napsala...že jsem přes slzy neviděla....opravdu to bylo tak krásný, že člověk hned ví, že se toho drobečka dočkáme všichni 🙂 i když třeba nebude přímo náš....
Romísku, nebuď smutná, já také čekala jak jsem byla na tom UTZ, že mi doktor řekne, jste těhotná....a ono nic, ale nevzdávám to a jdu bojovat dál 🙂 .
Holky těhulky, mě teda nevadí, že se tu bavíte o tom co jíst a co ne a co dělat a co nedělat...aspoň se mi čekatelky poučíme a až to přijde i k nám, tak už budeme zkušený 😀 .
Tak holky pááá hezký víkend a těm co mají dovču krááásnou dovolenou 🙂 .

mila30
5. srp 2007

Ahoj holky, vím, že jste všechny pryč, tak jen hlásím, že dnes teplota zase klesla na 37 takže to jde pomalu dolů a opravdu z toho nic nebude. NO co..příště se určitě zadaří 🙂

maova
5. srp 2007

Ahoj holky, tak mi to stejně nedalo a musím nakouknout 😉
Milo, i tak je to pořád nadějná teplota, je dost vysoká, sice nevíš jaká byla před ovu, tak se to nedá hodnotit, ale stejně bych ještě nedělala závěry 😉 Kdy asi čekás MS?

Tak si dál hezky užívejte víkend 🙂 Já jsem se dala do háčkování svetříku 😉 Holky, co si myslíte o pletení v těhotenství? Může se plést nebo ne?

mila30
5. srp 2007

Marti, měla bych to dostat asi 13 nebo 14 srpna, ale myslím si, že zítra teplotka zase klesne o stupínek. Manžílek se mi kouknul na stránky, kam se zadává naměřena teplotka Fertility Friend a zjistil, že mi raději udělá podobnej grafík v excelu a bylo, tak už ho mám připravenej a budu zadávat naměřené hodnoty a uvidím jak se mi maluje grafík 🙂 . Potřebuju jen poradit... mám začít měřit první den MS nebo až to skončí a pak další cykly jak při MS. A taky teplota by měla být po MS nízká pak se snížit a to poznám, že se blíží ovulace a po ovulaci se teplota zvýší a když se udrží jsem těhu a pokud se snižuje tak ne ? Já jsem z toho ťumpachová 😕 .
Jinak si myslím Marti, že pletení nevadí, moje kamarádka si při prvním těhotenství upletla na mimčo snad celou výbavičku 😀 .

mila30
5. srp 2007

Jo a Marti, taky si myslím, že nejsem těhu, protože se všude píše, že to také poznáš podle toho, že ti kolem bradavek ty dvorce výrazně ztmavnou..a to se tak u mě neděje...i když poprvé jsem také nic nezaznamenala ..tak nevím 😖

lucikpetik
5. srp 2007

ahoj holky, tak ja to taky nevydrzela, uz jsem chtela jit vcera, ale zarekla jsem se, ze to nebudu zapinat, dneska uz jse to ale nevydrzela... 😀 normalni zavislak...
tak jsem Vam jenom chtela rict, ze to s mimi vidim blede, zacina me popichavat na te leve strane a to je v haji.....hrozne se bojim....

mila30
5. srp 2007

Luci, nebuj se nic, to bude určitě v pořádku, jak jinak 🙂 . Držím palečky aby píchání co nejdříve přestalo a bylo vše ok 🙂 .

romcatko
5. srp 2007

Luci neblbni, určitě to bude vpořádku. kdy jdeš na kontroulu?

Milo, někdy může před Ovu teplota o 1-2 stupínky klesnout, ale často vůbec ne a zjistíš až zpětně, že ti teplota spoupla- tzn. tam byla ovulace. Omlouvám se, zklusím zítra najít ty stránky od Len, kde to má krásně česky vysvětlené a pošlu ti to.

romcatko
5. srp 2007

Už jsem to našla... http://merenibt.xf.cz/

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

myslím, že až Milo toto prostuduješ, budeš vědět vše 🙂

mila30
6. srp 2007

Romísku, díky moooooc, teď už vím jak že to je. Nejlepší je, že si to už nastudoval i můj manžel, protože jeho to také zajímá a musí mě prý kontrolovat 😀 .
Jak je Lucíku, co bříško ???? Moc na tebe myslím a držím palečky 🙂 .

blanuleplus
6. srp 2007

Ahoj holky, jak jste se mely o vikendu? Doufam, ze super 🙂
Ja absolvovala muj prvni vylet po 5 tydnech. Svatbu jsme sice malem nestihli a MM stoupla teplota po tetanovce a bolela ho pulka tela, tak jsme ani nebyli na oslave, ale i tak to byla fajn zmena. V nedeli uz bylo MM lip, tak jsme se i prosli...
Milo, ty stranky, co ti poslala Romca, jsou super. Najdes tam vse potrebne. A s tou teplotou jeste nehazej flintu di zita, ja mela jako tehu teploty 36,8 az 37,2 a taky mi to v tom rozmezi lezlo nahoru a dolu...a dvorce kolem bradavek mi sice ztmavly, ale az asi v 6.tt. Jak se citis jinak? Pri MS merit nemusis. Jen musis mit prehled potom, kde se pohybuji teploty po MS nez stoupnou pri ovu. Tvuj manzilek je koukam napomocen, ale na fertilityfriend (FF) je to urcite lepsi o to, ze ti to tam samo nejdulezitejsi udaje vyhodnocuje a graf se ti tam prece taky dokresluje kazdy den.
Zuzko, co ty? Sehnali jste motorku?
Me moc mrzi, ze hlavne Romcatko, to tak spatne nese. Sice me to napadlo, ale doufala jsem, ze nas budete brat spis jako povzbuzeni. Alespon ja jsem mela z Martinky i dalsich tehulek velikou radost... Ublizovat vam opravdu nechci. Ted nad vsim vzdycky premyslim, jestli je to vhodny... Romci, uz je lip? Ty taky meris BT?
Luci, jak ti je? Pokud nezacnes krvacet a mit velky krece, tak se niceho nedes. Me totiz pripada, ze jak je tam dole vse prekrvene a precitlivele, ze i treba nafoukly bricho poboliva o hodne vic 😉 A jak jsi zvladla obstarat v tvem stavu 18 lidi?
Marti, jaka byla oslava? Mas mladeho tatinka. Memu bude v unoru 55 a MM je uz pres 60. Nas ceka velka rodinna seslost pristi vikend. Bude nas 14 a docela se tesim. Snad uz mi bude zas o trochu lip. Svetrik bude urcite roztomilej.
Ja jdu dnes po 10 na kontrolu, tak jsem trochu nervozni...snad bude vse v poradku a prinesu si i prvni fotecku clovicka 😖

mila30
6. srp 2007

Ahoj Blani, dnes jsem měla teplotu 37,1, tak uvidíme co se z toho vyvine a jako těhu si teda moc nepřipadám, citím se tak nějak normálně, jen jsem víc unavená, ale to spíš přičítám práci, mám toho docela dost, tak si proto..Jinak můj manža je IT, tak jsem ho prostě musel anechat ten grafík udělat 😀 .

blanuleplus
6. srp 2007

Milo, tak to jo... To je hezky, ze se takhle s tebou do mereni zapojil 🙂 Ale asi bych si to zadavala i do toho FF, tam ti to vyhodnocuje, ukazuje, kdy jsi mela plodne dny apod...ale teplota se ti hezky drzi, tak doufam, ze dalsi cyklus se uz mereni nedockas 😉 Uz jsi dnes tak 11.den po ovu, vid? Do kdy se vydrzis netestovat? Ja jsem to nikdy moc nevydrzela 😅

mila30
6. srp 2007

Blani, já nevím kdy byla ovulace, ale jestli byla ten minulý pátek nebo sobotu, podle toho UTZ z pohotovosti, tak teprve 9-10 den, no testovat zatím nebudu, mám to dostat příští týden v pondělí nebo úterý a už jsem minulý týden a dnes také cítila takové ty MS boles i, takže si myslím. že těhu nejsem. No ale měřit budu dál a do FF si to také budu zapisovat, ale až příští měsíc po MS, teď to ani nemá cenu, teď si to jen nacvičuju 😀 .

zuzan
autor
6. srp 2007

Krásné ráno, holky 🙂)) Luci, snad je všechno v pořádku, moc na tebe myslím...Teda, koukám, že jste všechny slavili nebo vás oslava čeká, to je paráda 🙂)) Já se musím trošičku pochlubit - máme motorku, takže dovča je zas o kousek blíž 🙂)) Původně jsme měli jet v pátek přes Prahu na Vysočinu, protože jsme měli 3 favority, ale nakonec jsem v pátek těsně před tím, než jsme odjížděli, objevila ještě jeden inzerát tady poblíž, tak jsme se na ní hned jeli podívat a když jsem viděla, jak se manželovi rozzářila očička, tak mi bylo jasný, že bez ní neodjedeme 🙂)) Zkusím vám poslat nějaké fotky 🙂)) Blani, tobě budu dneska držet všechny palečky, ať kontrola dopadne nejlépe, jak vůbec může a ať si domu neseš první fotku vašeho drobečka 🙂)) Mílo, příští týden budeme čekat spolu 🙂 Já MS čekám někdy kolem 15.-16.srpna, tak to bude zas napínavý týden 🙂)) Romčo a jak vy jste si užili víkend? Teď mě napadlo, že na tebe nemám e-mail, tak pokud bys chtěla taky poslat fotky, pošli mi adresu do IP, ať si tě taky zařadím do adresáře Modrého koníka 🙂))) Marti, myslím si, že pletení v těhu rozhodně nevadí 🙂)) Mám kamarádku, která ještě v 6.měsíci předcvičovala aerobic a i doktor jí to dovolil 🙂)) A jak je doma? Určitě si užíváš ten klídek a pohodu, kdy nemusíš ráno brzy vstávat a jsi pánem svého času 🙂))
Jinak holky těhulky, jsem ráda, že jste nás neopustily a zůstaly s námi...vždyť je to hezký číst, jaký máte starosti a co všechno prožíváte 🙂)) Jak psala Míla, aspoň se přiučíme a až to štěstíčko přijde i k nám, budeme už zkušenější 🙂)) Mě třeba vůbec nenapadlo přemýšlet nad tím, co se jíst smí a co ne 🙂)) Když čtu, co píšete, tak mi to přijde jako krásnej nenásilnej přípravnej kurz na těhotenství 🙂))

zuzan
autor
6. srp 2007

A ještě jsem zapomněla na teploty 🙂)) Tak v sobotu i v neděli 36,8 a dnes 36,7 (což už je jen o 0,2°C vyšší, než jsem mívala před ovu), tak nevím, jestli se v tom dá něco vyčíst...

zuzan
autor
6. srp 2007

Ale fertilityfriend už mi zakreslil ovulaci, tak to bylo takový malý potěšení takhle po ránu 🙂)) Mílo, máš šikovného manžela, tak se nám pak se svým grafíkem musíš pochlubit 🙂))

mila30
6. srp 2007

Zuzi, jj to manža je šikovnej, hlavně co se počítačů týče 😀.
Jo a Blani, proč bych si měla dělat těhotenský test???? Já myslela, že tahle teplota je normální do MS a těsně před ní klesne, nebo ne?

zuzan
autor
6. srp 2007

Holky, taky jsem si myslela, že po ovulaci se teplota drží nahoře, může kolísat v těch vyšších hodnotách a prudce klesne až v den, kdy dorazí MS...Tak teď jsem z toho trošku mimo... Mílo, taky si myslím, že na těhu test je u tebe ještě brzy, že máš ještě tak týden čas 🙂 Ale menstruačními bolestmi se těhu projevuje, tak třeba už jsou to první známky a teplota už ti takhle vysoko zůstane 🙂)) Budu držet palečky!

blanuleplus
6. srp 2007

Jo holky, blbe plasim za vas...jenze kdyz ja am to tak preju, abyste tehu byly 😅 Teplota skutecne klesne az tesne pred MS, ale vypadate fakt nadejne a navic jste se poctive snazily... 😉 A skutecne ty pocity, ze to mas kazdou chvili dostat takhle brzy by tehu mohly znamenat. Mely jsme to, myslim, vsechny. Naposledy Lucik 🙂
Zuzko, to je super, ze jste si vybrali. Uz jste byli nekde na vylete, kdyz bylo tak pekne nebo cekate na vyrizeni papiru? Motorka je taky dobra sance, jak si pojistit tehu. Vetsina z nas teda zaplatila dovcu 🙂

blanuleplus
6. srp 2007

Zuzko, tak mas prvni zakreslenou ovu, tak at se hezky teplotky drzi nad carou 🙂 Ja mela taky 7. a 8. den po ovu teploty nizsi, asi se mimi zavrtavalo (odborne nidacni pokles 🙂 ) u nekterych holek muze byt, ale nemusi. Jestli chces, poslu ti svou "viteznou tabulku" a tesim se na fotky. Jojo, hezky se ucte, budete to velice brzy potrebovat 🙂