Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
24. srp 2007

Mílo, mám velikou radost, že je všechno v pořádku 🙂 Hurááá a doufám, že příští měsíc to vyjde 🙂

Já jsem dodělala první svetřík pro mimčo, tak se můžete podívat do alba 😉

Blani, to je fakt krásný, když se k těhotenství manžel tak krásně hlásí 🙂

lucikpetik
24. srp 2007

je milo, tak to je parada, takze si hezky uzijte vikend.... 😉
ja tu litam po byte s hadrem a snazim se utrit alespon viditelny prach, nejak me to zmaha....
jeste tri mistnosti...acho jo...
marti svetrik krasny, ty jo, jenom takovy maly detail, a hned je to pro holcicku.
a uz neco nakupujete?
a pohyby uz citite nebo je jeste brzo marti?

maova
24. srp 2007

Luci, jinak nic nenakupuju, manžel tvrdí, že je moc brzy, tak jsem zatím poslušná 😀 Asi začnu až po příštím utz, na ten jdu ve 20. týdnu, tak už se těším a když bude všechno OK, i s těma krevníma testama, tak koupím aspoň první obleček 🙂 A pohyby zatím necítím vůbec, někdo říká, že to začíná takovýma bublinkama v břiše a já necítím ani bublinky. Četla jsem, že prvorodičky to mají až tak kolem 20. týdne, ty zkušenější už kolem 18. 😉

lucikpetik
24. srp 2007

tak to uz mas za par, jo kamoska taky rikala, ze to jsou jako bublinky....

tak jsem dneska zase zvracela a jak....ten tam musi radit....

maova
24. srp 2007

Luci, teda to je hrůza, že je ti tak špatně. Doufám, že to nebude moc dlouho trvat a bude ti zase dobře. A jíst můžeš?

mila30
25. srp 2007

Ahoj holky,
určitě se Blani budeme tenhle víkend snažit, ale nedávám tomu moc naděje když jé to nalevo...ale proč by ne? Zítra by prý snad měhle proběhnout ovu, tak jsem si říkala, že by to bylo fajn kdyby se zadařilo...zítra je to totiž rok od první operace.

mila30
25. srp 2007

Marti, ten svetřík je úžasnej 😵 , ty si teda šikulka 🙂 . Opravdu moc krásnej a ty barvy jsou akorát, nic sladkýho...to nemám ráda 😉 .
Lucíku, jak to že ti ten prcek dělá v bříšku takové rodeo že tak pořád zvracíš 😉 . Tak zkus mimískovi trošku domluvit, aby nechal mamču v klidu a nemusela zvracet 🙂 .

maova
25. srp 2007

Mílo, moc děkuju za pochvalu svetříku 🙂 Ve skutečnosti má ty barvy moc hezký, on ten foťák to trochu zkreslil, ale právě mi přijde fajn, že ho může mít i kluk i holčička. Měla jsem tuhle vlnu už dlouho, původně na moje tílko. No, tak nakonec z toho bude soupravička pro mimčo, už dělám kalhoty 😉
Jestli jsem to dobře pochopila, tenhle měsíc bude ovulace na špatné straně? A minulý taky viď? To by to mělo vyjít krásně na ten další měsíc 🙂

mila30
25. srp 2007

JJ, pochopila jsi to dobře, taky doufám, že to příští měsíc vyjde napravo, to je na té správné straně. Zkusím se na to zeptat doktora, co se dělá když častěji ovuluje ta nesprávná strana, docela by mě to zajímalo, nerada bych, na tu správnou stranu čekala vždycky 2-3 měsíce, to by bylo o nervy 😨 .
A ty barvy svetříku, i když je foťák zkreslil, tak stejně jsou moc hezký, opravdu jsi šikulka 🙂 . Já taky dřív pletla, jsem vlastně dámská krejčová, ale nějak mě už ty ruční práce neba 😀 , spíš jsem teda na to lenoch 😎 .

maova
25. srp 2007

Tak koukám, že to vlastně nakonec vůbec není pravda, že vaječníky se každý měsíc střídají. U tebe už je druhý měsíc ten špatný, takže můžeme všechny doufat každý měsíc, protože jistotu nemáme 😉 A věřím, že už příští měsíc u tebe bude ten na pravé straně 🙂 Jsem taky zvědavá co ti řeknou na to, kdyby byla ovulace zrovna na špatné straně, co se dá dělat.
Mě zase ty ruční práce baví, je to pro mě takový odpočinek 🙂 Ale ty jsi určitě taky šikula, když jsi původně dámská krejčová. A dělala jsi jí někdy?

mila30
25. srp 2007

To, že se mají vaječníky střídat by mělo být, ale většina lékařů tvrdí, že to se stává opravdu u málokteré ženy. Takže si počítat, že teď to bylo vlevo tak příště vpravo se moc nedá. Ale jsem také zvědavá co mi na to řekne.
Dámskou krejčovou jsem nikdy nedělala, chtěla jsem jít původně na oděvní průmyslovku, tam jsem se nedostala, tak mi doporučili tuhle školu s tím, že pak můžu přestoupit když budu mít dobré známky. Známky byly sice super, ale já chtěla jít prostě dělat abych měla už svoje vlastní penízky. Zůstala jsem nakonec u počítačů a ty mě baví nejvíc.
A pro mě je nejlepší odpočinek můj pes, s ním si užiju volno nejvíc 🙂 , je to takové moje malé zlatíčko 🙂 .

lucikpetik
25. srp 2007

ahoj holky, tak jsem prave vstala konecne, tak vas jdu pozdravit.
tys ty svetriky delala marto sama? to mi nejak uniklo, tak to jsi sikovna...
a milo co snazilkovani? 😉

ivusa1
25. srp 2007

Ahoj holky.
Mílo moc gatuluji k úspěšnéhu UTZ a držím palečky aby se vše povedlo a byla jsi další těhulka.
Luci je mi moc líto že ti není dobře. Mě je i teď někdy nevolno, ale ani jednou jsem nezvracela.

maova
25. srp 2007

Mílo, tak to nakonec děláš úplně něco jiného 🙂 Ale hlavní je, že tě to baví, to je pak nejlepší. Já si teď pořád říkám, co půjdu jednou dělat po mateřské, protože práce v kanceláři mě nebaví vůbec 😒
Luci, pořád je ti tak špatně?
Ivuš a co ty, pořád nevím, jestli jsi zůstala doma nebo musíš chodit do práce? Co ti ten doktor řekl na neschopenku a už jsi byla u jiného?

lucikpetik
25. srp 2007

jo porad spatne, prave mi zacina byt nejak zle, jdu si radeji zavcasu lehnout, snad zitra papa...

mila30
25. srp 2007

Luci, snažilkování probíhá 😀 , tak uvidíme jak to dopadne a jsem také zvědavá jestli ovu poznám podle teplot 🙂 . Je mi líto, že ti je pořád špatně, snad to co nejdřív přejde a bude dobře 🙂.
Ivuš, také mě zajímá jak si dopadla u doktora, dal ti tu neschopenku? Zkoušela si volat jinému doktorovi, jestli by tě nevzal?
Marti, dělám úplně něco jiného, ale moc mě to baví. Je to teda práce v kanclu, v tom já se ale vyžívám 😀 .Taky vím, že pokud někdy otěhotním, tak že mám i na mateřské práci a potom mě tam rádi vezmou na to stejné místo. To už mám slíbené dávno 😀 .

maova
26. srp 2007

Přeji hezké ráno 🙂
Luci, doufám, že už je ti dneska líp 🙂
Mílo, tak to je super s tou prací. Je dobře, že tě to tak baví a víš, že nemusíš mít starosti co jednou po mateřské bude 🙂 A máš práci pořád 🙂

mila30
26. srp 2007

Ahoj holky.
Luci, tak jak je? Je to lepší?
Blani a Romísku a kam jste se ztratily?
Jinak holky nevím, jestli teda ovu proběhla nebo proběhne, zjistím to teda zítra na UTZ, ale podle BT to vypadá, že asi nic ☹ . Už mám 4 dny teploty 36,7 chjo chjo ☹ . No jsem zvědavá na zítra, rozhodla jsem se, že pokud mi podle UTZ řeknou, že ovu byla a grafík nic neukáže, tak už měřit nebudu a pokud řeknou že ovu nebyla, tak budu měřit dál.

maova
26. srp 2007

Mílo, tak uvidíš. A kolikátý den cyklu dneska jsi? Třeba se teplota ještě zvedne a já myslím, že ano, protože minule jsi ke konci přece měla o dost vyšší teploty, takže bych řekla, že ovulace ještě nebyla a blíží se 😉

ivusa1
26. srp 2007

Ahoj holky.
To víte že mě doma nenechal. Řekl mi, že se nemocenská nepíše každé těhotné a že když nekrvácím, tak doma být nemůžu. Úplně mi přišlo že čeká na nějakou obálku nebo úplatkářký balíček a pak bych byla doma určitě hned. Zatím to jakž takž zvládám, tak uvidíme. Ale na zimu chci být určitě už doma na nemocenské.

ivusa1
26. srp 2007

Zatím jsem u jiného doktora nebyla, protože jsem tady k tomu přišla až koncem dubna a doktor se může měnit až po nějaké době. Ale teď se chcem s manžílkem někam objednat na 4D ultrazvuk, tak uvidíme co mi tam řeknout. Holky půjdete na 3D nebo 4D ultrazvuk? Prý to jde jen do 20 týdne, pak už toho není moc vidět. A chodíte už cvičit? Marti ty chodíš viď?

maova
26. srp 2007

Ivuš, tak s tím jsem se ještě nesetkala, přijde mi, že každá co chce zůstat doma, tak to je úplně bez problému. Tak hlavně, že to zatím zvládáš. A půjdeš teda příště už k jinému? Kdy máš jít na kontrolu?

ivusa1
26. srp 2007

Rozhlížím se po jiném gynekologovi, na kontrolu mám jít až v 16 týdnu - 21.9.. Chtěla bych rodit v Mladé Boleslavi - do Prahy bysme to asi nestihli, tak asi pojedu tam, ale je to fakt hrozný pořád se někde takhle ukazovat 😖 a nebo tady kousek Čelakovice a okolí, tady je to docela na dobré gynekology katastrofa 😒

maova
26. srp 2007

Tak co zkusit rovnou nějakou porodnici? Třeba by tě vzali a chodila bys rovnou tam a pak bys tam mohla už zůstat 🙂 Já jsem to taky tak udělala a jsem spokojená 😉 A nebo někoho, koho máš blízko, abys zase nemusela pořád dojíždět. Ale máš pravdu, je to hodně těžký sehnat dobrého gynekologa a ještě slušného a hodného.

ivusa1
26. srp 2007

🙂 Mě to příde jako skoro nemožná věc. Ty už chodíš cvičit viď?

maova
26. srp 2007

Už jo, byla jsem zatím asi třikrát a je to opravdu fajn. Takový relax a dozvíš se tam hodně věcí 😉

mila30
26. srp 2007

Marti, dnes jsem 14 DC, tak ještě pouřád doufám, že třeba zítra ráno nebo pozítří, ale pak už je to dlouho, když jsem měla v pátek foliku 14mm. No, nechám se překvapit do zítra a uvidíme 😉 .
Ivuš, ten tvůj doktor je teda vůl na entou 😠 . Hned jak budeš moct, tak ho změň!!!!! Ať máš klid, tohle chování není normální v téhle době.
Jinak holky, můj gynekolog a vůbec všichno kdo se o mě starají jsou moc fajn, připadám si tam jako v pohádce. Sice platím jendou za rok 2000 Kč nadstandart, ale za to všechno co pro mě udělají mi to přijde málo, tak ťuk ťuk ať to nezakřiknu 🙂 .

ivusa1
26. srp 2007

Mílo já platím jednou za rok 1000Kč a kyž mě mě stihne vyšetřit a ještě udělat UTZ ani ne za 10 min a říká tomu těhu poradna, na nic se neptá a nic ho nezajímá, tak mi to přijde až až 😒 Mílo moc držím palce aby to vyšlo, já mám třeba ovulaci asi až 18 den 🙂

ivusa1
26. srp 2007

a já tu sem Teda měla 🙂 teď budu asi muset brzo kupovat těhu oblečky, pořád nemůžu manžílka zastihnout aby mi sem dal foto, teď třeba ještě pořád natírá u rodičů krovy na střeše, už je tam celé odpoledne ☹

ivusa1
26. srp 2007

koukám že se mi tam umazaly slova