Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
16. říj 2007

ahoj holky,
jak bylo v Olomouci Milo? a diky za optani, musim rict, ze ted je to uz mnohem lepsi, uz nevolnosti ustupuji, pokud nedelam experimenty s mlikem 😉 akorat jsem vcera byla ve sporitelne "jen vyzvednout novou kartu" a byla tam hodinu...sila, malem jsem tam padla, uz jsem mu pak rikala, ze ikdyby mi nabizel 100tis zadarmo tak uz nic nechci...
zuzi vcera jsem mela na obidek smazak, ten to jisti vzdycky..
holky ja se tak tesim, az tady nastanou ty zmeny a zacnete psat, jak se dari atd..
ivca tu chodi hodne malo, nic o ni ani nevime.
a romi, kde tobe je konec?
a marti....kdyby ses chtela vypovidat, jsme tady vsechny pro tebe...
blani co ty znamenka, to me taky zajima? me ted zacly dve strasne svedit, co to ma byt????
je zuzi kosmetika, cele odpoledne s kamaradkou v salonku, to muselo byt prijemne...
jinak jsem vcera byla se svagrovu na screemers...sedely jsme v prvni rade, moc fajn...

blanuleplus
16. říj 2007

Ahoj holciny, omlouvam se, ze jsem se dlouho neozvala a ted jen v rychlosti...prave jsem prijela ze skoly a jsem uplne hotova, tak se pujdu natahnout. O vikendu jsme byli u nasich a bylo opravdu krasne, jen jsem musela MM porad vysvetlovat, ze nemuzu zadny velky tury...mel nejak moc energie 😅 , tak jsem ho nakonec poslala s mamkou do lesa na kolo.
V pondeli jsem byla dopoledne u dr., jsme v poradku, v pondeli jdeme jeste na geneticky utz a pak mi nesel Konik, tak jsem aspon mohla jeste poradne sprtat 😉 Dnes jsem byla na kapackach a odpoledne psat tu statistiku a holky, mam to 🙂 a popral nam hodne stesti...
Zitra jdu vyndat stehy (uz je to 14 dni) a jsem na to zvedava... Videla jsem jizvicku na rameni a ta vypadala velice pekne, ale ta druha me porad boli a svedi, tak snad se taky zahojila 😖
Omlouvam se, ze sobecky pisu jen o sobe, ale jen jsem chtela podat zpravu a jdu odpadnout... 😅 Uzijte si jeste zitra slunicka, myslim na vas...

mila30
17. říj 2007

Krásné ráno holky 🙂 .
Blani, to vůbec není sobecké, že píšeš jen o sobě, my chceme vědět jak ti je, a to jsi nám řekla a ještě k tomu jsi nám řekla jednu moooc fajn zprávu a to, že jsi udělala statistiku, takže velká gratulace a hurááááááááááááááá 😀 . Jsem ráda, že znamínka nezlobí a je vše v pořádku 🙂
Lucí, v Olmiku bylo fajn, ale bylo to moc pracovní. Vrátila jsem se večer v deset domů a padla jsem za vlast 😀 . Jinak já mám v Olmiku mojí nejlepší kamarádku a kdyby to šlo, tak se do Olmiku na Svatý Kopeček ihned přestěhuju, já mám strašně Olomouc ráda a taky mi přijde, že ten kraj tam a kolem je takový hezký a lidi jsou tam v klídku a umí si udělat víc srandy než tady u nás v Praze.
Zuzi, tvoje odpoledne v salonu muselo být moc fajn, já bych chtěla také zažít, že by třeba o mě celý den někdo pečoval. Masáže, plavání, manikůra, pedikůra, kosmetika, kadeřník a tak..to by byla nádhera. Jo, jenže na to musím ještě dlouhoooo vydělávat 😀 .

fedra
17. říj 2007

Ahojte babenky,
tak rada by som sa k vam pridala. No asi si este budem musiet chvilku pockat ... ak vobec.
02/10 som bola na laparke, prisla som o lavy vajcovod ... mimomaternicove tehu.
Od pondelka som nastupila uz do prace. Chcem sa spytat ako dlho po zakroku ste boli na PN vy ? Mna uz treti den pobolieva ta lava strana a tak sa bojim, ci som este nemala byt doma ☹
Dufam,ze to bude v poriadku.

mila30
17. říj 2007

Ahojky Fedra,
je mi líto co se to stalo, ale nebuď smutná, i přes to mimoděložní těhu můžeš být klidně za 3 měsíce těhotná a v pořádku. 🙂
A divím se, že jsi po 13 dnech v práci. Já byla doma měsíc a myslím si, že i kdyby mi řekli, že musím jít po 14 dnech do práce, že bych to tedy nezvládala a hlavně i doktor mi říkal, že měsíc je tak akorát doba na to být doma na PN.
Záleží i na tom jakou práci vykonáváš a jak daleko dojíždíš. Pokud jsi v teple v kanceláři a máš práci za rohem a můžeš se každou hodinu projít a jen nesedíš, tak se to asi dá, ale asi úplně nejlepší to také není.
Uvidíš co ti napíšou ještě ostatní holčiny. Pokud tě to ale bolí, tak bych raději zavolala doktorovi, nemá cenu to uspěchat.

zuzan
autor
17. říj 2007

Ahoj holky, Fedra, je mi líto, že se ti přihodilo to samé, co nám tady všem...určitě bychom se všechny mnohem radši sešly někde úplně jinde, ale co jsem se dočetla, tak poslední dobou mimoděložních těhotenství hrozně moc přibylo ☹(( Co se PN týče, tak já jsem byla na laparce 31.ledna a 15.února jsem nastoupila do práce, takže cca 2 týdny po operaci - tedy skoro po stejné době, jako ty...bříško tě bude bolet ještě nějakou dobu, tak se moc nenamáhej, nezvedej nic těžkého a časem se to všechno hezky zahojí a tělo bude připravené na další těhotenství se šťastným koncem... Kdybys měla nějak extra fyzicky náročnou práci, tak by tě tvůj doktor určitě nechal ještě doma 🙂
Blani, ke statistice obrovská gratulace, tak teď už jen hezky odpočívejte a dávejte na sebe pozor 🙂 Snad se i ta druhá jizva brzy vzpamatuje a přestane zlobit 🙂
Mílo a Luci, na Svatém kopečku jsem byla jednou na výletě a moc ráda na to vzpomínám - sice tam bylo strašně moc lidí, ale i tak se mi tam hodně líbilo 🙂

maova
17. říj 2007

Ahoj holky, myslím na vás pořád a začíná mi být o něco líp, tak snad se zase budu pravidelně ukazovat 🙂 Nálady se sice střídají, ale chvílema je mi dobře a snažím se se vším poprat a vyrovnat.
Zuzko, to odpoledne s kamarádkou kosmetičkou muselo být super, to by se mi taky moc líbilo. Já jdu na kosmetiku příští týden, tak sice to bude hodinka, ale i tak se moc těším a taky se chci objednat ke kadeřnici.
Mílo, to je dobře, že se ti v Olomouci líbilo, škoda, že jsi neměla víc času pro sebe.
Blani, tobě moc gratuluji k dobrým výsledkům ve škole, jsi šikula a jsem ráda, že jsi v pořádku.
Ferdo, já jsem byla myslím taky ještě měsíc doma, ale je fakt, že jsem do práce vůbec nespěchala, takže jsem jsem přišla asi po 14ti dnech na kontrolu, tak jsem řekla, že půjdu až za 14 dní a vůbec to nebyl problém. Ale kdybych chtěla jít hned, tak by to bylo taky jedno. Bříško tě nějakou dobu určitě pobolívat bude, tak buď na sebe opatrná. Zkus se třeba podívat tady na začátek naší diskuze, když si kousek pročteš, určitě tam všechno objevíš. Teď už tak povídáme o všem možném 😉, ale budeme rády, když se připojíš 🙂

fedra
17. říj 2007

Dakujem, ste hrozne zlate.
Ja sa len bojim, lebo minuly tyzden som ziadne bolesti nemala a teraz to nejako zacalo viac. Moj lekar je na dovolenke az do zajtra, takze neviem, co mi povie. Ja totiz nemam este ukoncenu PN, to len lekar co ma operoval povedal, ze zalezi na mne ako sa citim, ako dlho budem domka. V stredu mi vybral stehy a kedze ma nic nebolelo, vybrala som sa v pondelok do prace. Inak som v kancelarii,robim na obchodnom odd., takze nic namahave. A ked pridem domov, polihujem.
Dik za info od vas ... idem poctivo citat zaciatok diskusie 🙂

Hrozne dobre sa mi cita,kolko z vas ma uz vo vizitke, ze caka babiku. Dodava mi to nadej ... tak sup,sup ... nech je vas tam co najviac

maova
17. říj 2007

Fedro, koukám, že jsem tě před tím přejmenovala na Ferdu 😀 , to se omlouvám 😉
To bříško co si pamatuju, tak se dost střídá. Chvíli nebolí a potom zase dost. Vím, že jsem se taky vždycky bála co to je a jestli se něco neděje. Nevím, jak třeba reaguje tvoje tělo, ale mě když něco takhle bolí a nejsem si jistá, tak si změřím teplotu a i kdyby byla třeba jenom 37,4, tak už je to známka toho, že se něco děje. Ale pokud bys měla větší pochybnosti, tak radši zajeď třeba večer na pohotovost. Já už teď říkám, že je lepší tam otravovat každý týden, než něco zanedbat. Mám teď za sebou dost špatnou zkušenost a bříško mě taky pobolívá a je to taky tak různé, chvíli dobrý, chvíli bolí hodně.

mila30
17. říj 2007

Marti, tak to je fajn, že už tady s námi budeš častěji. Čas všemu pomůže a my se budem snažit ti pomáhat také co nejvíc. 🙂
Fedra, přejem ti totéž, aby i v tém bříšku byl za chvíli majinkej prcek 🙂 .A věř, že už tady máme hodně těhulek, takže my ještě snažilky víme, že se nám to dříve nebo později podaří taky 🙂 .

fedra
17. říj 2007

no jasne, ja teplotu nemam, aspon ze to.
Inak je to taka tupa jemna bolest ... nic hrozneho. Ale aj tak. Nuz, ved zajtra idem na kontrolu, tak sa uvidi.
U nas je to o to horsie, ze normalnou cestou mat babiku nemozeme. To mimomaternicove tehu bolo po IUI 😖

maova
17. říj 2007

Fedra, tak to je určitě o to horší, že nemůžete mít miminko normální cestou. Ale musíte věřit, že příště už se to povede a bude všechno v pořádku. Je to smutný, že my co si miminka tolik přejeme máme takovou smůlu ☹ Kdy můžete jít zase na IUI?

Mílo, moc děkuju. Je to pravda, že čas všemu pomůže, cítím to taky tak a doufám, že z toho úplně nejhoršího už jsem venku a bude zase dobře. Už mám za sebou 14 dní, teď počkám ještě 4 týdny a už si zjišťuju cvičení L. Mojžíšové a těším se, že začnu cvičit a chodit zase na můj oblíbený spinning.

fedra
17. říj 2007

Doktor nam povedal,ze si mame dat tak 3 mesiace pokoj a potom to opat skusime. Len este na december sa chcem objednat na HSG, ci je priechodny ten druhy vajcovod.
Aj ked to doktor kontroloval a vraj ta druha strana je pekna cista,bez zrastov ... aj tak chcem mat istotu.

Mila,ved vidim,ze su tu aj tehulky, co ma nesmierne tesi. Hrozne dobre to padne, ze je tu taka sanca a oplati sa bojovat dalej 😉
A vy ste ako dlho po laparke ?

maova
17. říj 2007

Fedra, koukám, že ty tři měsíce jsou asi taková doba, co doporučuje každý. Ono se to zdá sice dlouhý, ale nakonec to uteče dost rychle 🙂 Co je přesně HSG? To ti kontrolují vejcovody? Já myslím, že pokud ti dělali laparoskopii, tak ti ten druhý určitě zkontrolovali ne? Já jsem to měla i ve zprávě z nemocnice 😉
Já jsem měla laparoskopii v prosinci 2006.

fedra
17. říj 2007

Ano kontroloval mi aj pravu stranu, ale ak chcem mat istotu, urobi mi aj HSG /prefuk pod RTG/, pretoze pri laparke ten vajcovod vidi len z vonkajsej strany. Ale vraj nevidi dovod,ze by priechodny nemal byt. Tak dufam,ze to bude OK, inak budeme asi uvazovat o IVF

zuzan
autor
17. říj 2007

Holky, nějak vám nestačím, mám moc práce 🙂 Marti, jsem ráda, že ses mezi nás zase vrátila a doufám, že už tu s námi zůstaneš-opravdu je to lepší, než si stýskat někde o samotě, život jde dál...
Co se týče průchodnosti druhého vejcovodu, tak jsem si taky myslela, že je to při laparoskopii normální, že se hned vyšetří, ale když jsme byli v CARu, tak doktor mluvil o tom, že se to nedělá, protože na to nebývá čas, což mě dost překvapilo - měla jsem pocit, že jsem se na to i ptala v nemocnici, ale bylo to v polonarkóze, tak vlastně ani nevím...
Marti, tu Mojžíšovou taky zkusím...bavila jsem se o tom s tou kamarádkou kosmetičkou a má nějaký kurz, že jí může provozovat, tak se s ní možná taky domluvím, nebo se na to ještě zeptám doktora, kdyby to platila pojišťovna, bylo by to lepší 🙂

maova
17. říj 2007

Tak to mě holky překvapuje, že to třeba nevyšetří, že na to není čas ☹ Myslela jsem, že je to taky automatické.
Fedro, tak jestli to není nic strašného, tak je to fajn, že budeš mít jistotu.
Zuzko, já vím, že je to lepší jenom jsem před tím neměla sílu psát nějak nic. Ale zlepšuje se to každým dnem, tak jsem sama ráda 🙂 Jestli má kamarádka kurz, tak by to bylo super, vysvětlí ti co a jak máš cvičit, prý je u toho důležité dost dýchání. Tady na Koníkovi je diskuze o tom cvičení a někdo psal, že to pojišťovna hradí a někdo zase, že ne. Ale řekla bych, že spíš ne. Je to sice škoda, ale co bychom pro miminka neudělaly 🙂

zuzan
autor
17. říj 2007

To máš pravdu, že pro miminka uděláme všechno 🙂 Hned vedle ordinace má můj dr. rehabilitaci, tak jsem si říkala, co by v ní asi mohli provozovat jiného, než Mojžíšovku...zkusím se na to zeptat při příští návštěvě, ale to nevím, kdy bude, protože budu muset přiznat, že jsme byli v CARu bez jeho doporučení a vědomí ☹ S dýcháním je to u mě problém, což jsem se přesvědčila i na té Dornovce - když se na nějaký úkon soustředím, tak totiž nedýchám vůbec 🙂

maova
17. říj 2007

Zuzko, tak s tím dýcháním to mám úplně stejně, taky vždycky zapomenu dýchat 😉 Tak proto vím, že ten dohled potřebuju. Když jsem chodila do posilovny, tak jsem si víc než na cvičení musela dávat pozor, kdy se nadechnout a kdy zase vydechnout. Budu si to k těm cvikům určitě muset i napsat 😀
Myslíš, že se to doktorovi nebude líbit, že jsi byla v CARu bez jeho doporučení? Vadit by mu to snad nemuselo ne? Je to vaše rozhodnutí a vy chcete mít jistotu. A kdyby mu to vadilo, tak bych klidně vyzkoušela jiného. Děláte to všechno pro sebe a je to dobře, že jste se tak rozhodli.

lucikpetik
17. říj 2007

ahoj holky, nejak vas tu nestiham, spousta prace.
Marto tebe rada vidim mezi nami, neni den, co bych na tebe nemyslela...napada me vzdycky tolik otazek...
ale hlavne aby ses uz citila lepe...
ferdo fedro 😀 ja taky prvne cetla ferdu, podle me jsi v praci moooc brzo...ja byla doma dva mesice, to byl sice extrem, ale po tydnu jsem nebyla schopna jit do prace urcite....zkus se domluvit...

fedra
17. říj 2007

hmmm ... uvidim zajtra.
Ked ja som mala pocit,ze mi uz nic nie je. Uz po par dnoch som nemala vobec ziadne bolesti,nic. Az teraz trosku.
No ja byt doma 2 mesiace,uz sa nemam kam vratit 🙂 , urcite by mi to v praci netolerovali. Sme na celom exporte len dve a ak by som vypadla na dlhsie ako dva/tri tyzdne, museli by zobrat niekoho noveho.

mila30
17. říj 2007

Ahoj holky, vy jste se teda rozepsaly 😀 .
Fedra, já jsem po operaci rok, já měla ty operace 2 po měsíci za sebou.
A ta Mojžíšovka, holky to je super věc, sice je to náročný na čas a na to dýchání,ale vím, že mojí kamarádce to pomohlo a to se o mimčo snažili 3 roky a byla i na IVF a nic a pak to začala cvičit a za 3 měsíce byla v tom ani nevěděla jak 🙂 .
Jinak já mám zase depky ☹ .
Mojí kolegyně brácha čeká miminko, snažili se 2 měsíce. Teď mi má kolegyně řekla, že je v 6 týdnu, můj jiný kolega také čeká a už 12 týdnů a já jsem v prd.... ☹ Já jim to všem strašně moc přeji a držím palečky, aby to měli všechno tak jak chtějí, to chraň bůh, ale proč ne někdy já???? Nevěřím už tomu, že to u mě někdy vyjde ☹ .

maova
17. říj 2007

Luci, moc děkuju 🙂
Fedra, tak uvidíš, jak ti bude ještě dál, ale aspoň, že máš klidnější práci a neumusíš se nikde honit, nebo tahat něco těžkého.
Mílo, nebuď prosím smutná. Už jste podstoupili spoustu vyšetření a miminko už není tak daleko. Věřím, že tentokrát už to dobře dopadne, ovulace bude tam kde má a brzy se budete z miminka také těšit. Taky mám teď jak naschvál kolem sebe dost těhulek, většinou ve stejné době jako jsem byla já a je pravda, že je teď vídat nemůžu. Ale musíme tohle překonat. Snaž se na to nemyslet a nesmutni prosím.

fedra
17. říj 2007

Mila ... nebojkaj, urcite sa to podari. Ved hadam si kazda z nas uz ten podiel smoly vycerpala ... uz musi byt lepsie 🙂
Az dve za sebou ? To sa drobcek usadil 2x mimo ?

mila30
17. říj 2007

Marti a Fedro díky. Já se pokusím, ale pokaždé když přijde někdo nový, že je těhu, tak mám slzy v očích.
A Fedra, já měla poprvé dvojčata, jenže já vlastně ani nevěděla že jsem těhotná a už jsem byla na sále. Jenže oni mi poprvé vyndali jen jedno a za měsíc mi to prasklo a byla jsem tam znovu a to mi odebrali to druhé..Takže tak. Ale to už je přesně rok a 17 dní za mnou.

ninouch
17. říj 2007

Ahoj holky, už jste na mě určitě zapomněly co 😉 no, měli jsme tři týdny počítač mimo provoz, byla jsem z toho dost na nerv, mám co dočítat, něco jsem si už přečetla...Marti, nemám slov, bud silná prosím, žádný depky jako jsem měla já, to k ničemu nevede, obvinovala jsem se ze prvni i druhy potrat muzu ja, no byla jsem fakt na dne, ale cas vsechno zahojil....mysli na to prosim, ano. Jinak nic novyho holky neni, dnes jsem byla u nove doktorky je skvela, dohodli jsme se ze když do března, to uz bude rok po mimideloznim, neotehotnim, tak pujdu na umely a to uz snad do tretice vyjde...Ja musim vsechno docist, abych nebyla mimo. 😉

maova
17. říj 2007

Ahoj ninouch, já už jsem si říkala, že se nám někde touláš, tak jsem ráda, že tě tady zase máme. Moc děkuju, snažím se sama sebe neobviňovat, i když to ze začátku moc nešlo, ale vím, že za vinu si to dávat nesmím. Je fajn, že jsi šla k nové doktorce a taky se začne něco dít 🙂

Mílo, já ti rozumím. Když se dozvíme o novém těhotenství, je to myslím jasné, že nás to rozesmutní, i když jim to moc přejeme. Ale zvládneme to a brzy budeme mít naše miminka doma všechny 🙂

mila30
17. říj 2007

Ninouchu vítám tě zase mezi námi 🙂 . To je dobře, že jsi našla tak skvělou doktorku a už i to člověka tak nějak povzbudí a je hned líp.
Marti, já věřím, že se všechny dočkáme a pak si budeme sem psát jak nic nestíháme protože pořád lítáme kolem našeho drobečka 🙂. Ale někdy to člověka holt přepadne a s tím nikdo nic neudělá. Ale mám tady vás a vy mi strašně moc pomáháte a pak se cítím mnohem lépe. 🙂

lucikpetik
17. říj 2007

milo nesmutni, rekni si prej a bude ti prano a ja verim, ze brzo budeme vsechny stastne...

lucikpetik
17. říj 2007

ninouch to vis, ze jsme na tebe nezapomnely, jsem moc rada ze jsi s doktorkou spokojena...
marti ty mi znis ted tak nejak lip, to jsem moooooooooooc rada.