Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

mila30
24. říj 2007

Ahoj holky.
Marti vím, že tam je také požadavek aby jsi uměla a teď nevím jak se píše 😒 v Corelu, takže to. Pak má také na starost výstavy např. For arch nebo Aqua therm. Připravuje nám vánoční věčírek a jiné různé akce, pak také vybírá a upravuje dárkové předměty pro naše zákazníky a tak. Je toho víc, musela bych ti to pokud by jsi chtěla přesně zjistit.
A odkud jsi, protože pokud jsi kousek od Nehvizd, tak by jsme se mohly někdy někde vidět a konečně by se třeba dohodlo to naše setkání 🙂 . I když Romčátko asi teď nebude moct, Zuzka je z daleka a Lucka taky, tak třeba spoň my dvě. Třeba si to ještě přečte Ivuša, ta je z Lysé nad Labem, tak by mohla jít taky. 🙂 Co ty na to? 🙂
Holky a co je nového u vás? U mě nic, snad jen, že jsem včera byla večer na té injekci v nemocnici v Krči. No byly teda příjemný 😠 ...ale to není můj problém 🙂 . Zítra mě čeká IUI..snad.. 😉

lucikpetik
24. říj 2007

ahoj holky,
tak mila ma zitra velky den...injekce uz mas za sebou a jestli to pomuze, tak cert vem injekce...
ta prace vypada zajimave, co marta na to?

maova
24. říj 2007

Ahoj holky,
Mílo, tak práce nevypadá špatně, mohlo by to být zajímavé. O Corelu mám tušení, ale výborně v něm neumím. Něco jsem v něm dělala, ale asi bych se ho rychle naučila 😉 Tyhle programy mě baví, to je právě to, co bych ráda dělala 🙂 Sice nejsem velká organizátorka, ale něco bych snad taky zvládla 🙂 A požadují nějaký jazyk? Napíšu ti do IP, odkud přesně jsem 🙂 a určitě se můžeme sejít, byla bych ráda 🙂
No a zítra na tebe budeme všechny moooc myslet 🙂 V kolik tam jdeš?
Luci a co ty, už nevolnosti přešly úplně?

zuzan
autor
24. říj 2007

Ahoj holky,já nějak vůbec nestíhám reagovat, tak jen v rychlosti...Marti,myslím,ze ta práce, co o ní píše Míla, bude asi hodně zajímavá 🙂 Každopádně za bližší informace nic nedáš a uvidíš 🙂)) Co se té mé teploty týče, tak nevím, ale asi se z ní dá vytušit, že se nejedná o ovulaci, protože teploty stoupají pomalinku-každý den o stupínek, takže žádný jednorázový vzestup 🙂 Zkusím sem vložit graf, ale nevím, jestli si to ještě pamatuju...
Taky mi právě psala kamarádka, že se jí včera ve 22 hod. narodil Tomášek...
Luci, bříško máš krásný, závidím ti ho, tak na něj buď opatrná, Blani, ty to samé...
Už se zase dlouho neozvaly holky-Nina, Renča, Fedra... Co je u vás nového?
Mílo, tobě samozřejmě přeju na zítra hodně štěstíčka a budu držet palečky... Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli tě včera v nemocnici vyšetřovali ultrazvukem, nebo jen píchli injekci? A takhe večer, to bylo proto, aby došlo k ovulaci v ordinační hodiny???
Romísku, čekáme na zprávy od tebe!!!

zuzan
autor
24. říj 2007
maova
24. říj 2007

Ahoj Zuzko 🙂, tak jsem mrkla na grafík a podle těch teplot bych skoro řekla, že ovulace byla zase ten 15DC, ale uvidíš ještě, jaká bude teplota zítra. Ale zatím stoupá hezky, myslím, že vůbec nevadí, že tak pomalu. Kolikátý den jsi byla u toho doktora? To by bylo zase divné, že by nic neviděl 😨

zuzan
autor
24. říj 2007

U doktora jsem byla v pondělí-tedy 15 DC, ale neviděl žádné změny prokazující proběhlou ovulaci, ani nic, co by značilo, že teprve bude... Taky povídal, že zvýšení teploty nutně nemusí znamenat ovulaci a ovulace nemusí teploty zvednou, že to není tak úplně pravidlem (většinou to tak bývá, ale nemusí)... Byla jsem z toho dost jelen, tak jsem to radši ani neřešila, doměřím tenhle měsíc a s měřením končím 🙂)) Marti, ty budeš zase měřit?

maova
24. říj 2007

Zuzko, tak to jsem z toho taky zmatená. Vidíš, já bych té teplotě věřila, přijde mi divný, že by zvyšovalo tu teplotu tak pravidelně něco jiného 😒 Hlavně u tebe je to tak hezky vždycky 15DC 🙂 No jsem sama zvědavá, co ještě udělá teplota další dny. Já čekám na tu první MS a budu určitě měřit. Nějak mám pocit, že potřebuju vědět, že ovulace zase hezky probíhá a kdyby náhodou ne, tak to budu vědět brzy. Teď si říkám, že budu měřit třeba dva měsíce a když to bude OK, tak přestanu, ale uvidím, to jsem si minule říkala taky a měřila jsem pořád 😉

mila30
24. říj 2007

Zuzi, musela jsem tam takhle večer, protože ta IUI musí být nějak po 38 hodinách co ti to píchnou, takže mi to takhle vypočítali 🙂 .A píchali mi to až včera a ne v pondělí a to proto, aby ještě dorostly folíci. Jen teď mám trochu strach, jestli už ovu dnes nebyla, protože jsem 13DC v pondělí měla v levém vaječníku folikul velký 20mm 😖 a zítra, to je 16DC mám mít teda ovu...no uvidíme..
A večer v nemocnici mi dali jen injekci a nic víc, doktor tam ani nebyl a myslím si, že by mě stejně nevyšetřil, jim je to jedno a hlavně to chování .. no comment 😠 .
Jinak k tvému grafu, taky bych se přikláněla k tomu 15DC, ale to co tobě říkal doktor říkal přesně i mě. Proto jsem se pak i díky tomu, že budeme podstupovat IUI na BT vykašlala a jsem v klidu 😉 .

zuzan
autor
24. říj 2007

Marti, třeba už pro klid na dušičce bych na tvém místě taky měřila, ale jak psala Míla, když stejně chodíme na ultrazvuk, tak tam nám ovulaci zjistí a měřit nemusíme 🙂))

zuzan
autor
24. říj 2007

Mílo, tolik bych ti přála, aby to už konečně vyšlo...A myslím, že když jsi měla na levé straně větší folikul a na pravé menší, tak když praskne ten větší, druhý už ovulaci nezpůsobí? Teď nevím,jestli jsem to napsala dost srozumitelně...Zkrátka jestli nemůže být ovulace z obou stran v jednom měsíci třeba 2-3 dny po sobě?

mila30
24. říj 2007

No to právě Zuzi nevím 😒 .Jen si pamatuji, že jsem jednou četla, že ovu může být 2x, ale vždycky je to v rozmezí 48 hodin, ale to nevím jestli platí i u hormonů a té injekce,která zaručuje 100% ovu za 38 hodin.

maova
24. říj 2007

To jo holky, když chodíte na ultrazvuk, tak je to asi opravdu zbytečné měřit. Já to zkusím a uvidím co mi bude graf ukazovat 🙂
Zuzko, s tou ovulací by mě to teda taky zajímalo, jak to asi funguje, jestli je tohle vůbec možné?

lucikpetik
24. říj 2007

milo tak to me mrzi, ze pristup nic moc...
marti urcite bych taky zkusila merit, alespon nejaky cas...
je zuzi ovu na obou stranach? tak to jsem jeste neslysela..ale kdo vi...
a diky za pochvalu...davam pozor, zitra mam mit vysledky krve, tak snad to bude dobry...

romcatko
24. říj 2007

Ahoj holky, omlouvám se, že to teď moc nestíhám... dnes jdu na endokrinologii, zítra na genetiku. tak se docela bojím, co se dozvím... ale snažím se myslet pozitivně.
K té ovulaci - já myslím, že klidně může prasknout víc folikulů postupně (pokudjichje třeba po stimulaci víc)... a tím pádem být "ovulace" vícekrát. Ale ruku do ohně za to nedám.

mila30
24. říj 2007

Lucí, to ti nemusí být líto, protože do nemocnice chodím jen na tu injekci a to je na 10min, takže to přežiju. V CAR jsou strašně fajn a milý, takže není co řešit 🙂 .Držím palečky, aby ty výsledky dopadly dobře 🙂 .
Romí, za nic se neomlouvej, hlavně se opatruj a všichni držíme palečky, aby všechna vyšetření dopadla tak,jak mají, tzn. úplně vynikajícně a ty jsi za 8 měsíců držela v náručí svého drobečka 🙂 .
A s tou ovu, já jsem i slyšela, že pokud jsou dvouvaječná dvojčata, tak to právě vznikne tím, že praskne jeden folík a třeba druhý den další a tak, ale taky nevím.... 😒 Zkusím se mrknout na net 🙂 .

mila30
24. říj 2007

tak tohle jsem našla :

K vyvolání ovulace při léčbě neplodnosti se často užívají antiestrogeny. Jejich fungování je založeno na využití zpětných vazeb mezi estrogeny a gonadotropními hormony. Antiestrogeny se váží na estrogenní receptory. Nemají však při tom často žádný estrogenní efekt. Vlastně tak tyto receptory zablokují. Obvykle je podáváme několik dní na počátku cyklu. Řídící struktury CNS a podvěsku mozkového v té době dostávají falešnou informaci, že estrogenů je v organismu nedostatek. Zvýšením produkce gonadotropních hormonů se snaží tento stav napravit. Po skončení podávání antiestrogenů se receptory odblokují a ovaria obvykle zareagují ovulací, někdy i vícečetnou.

Příklad:
tablety - Clomhexal, Clostilbegyt

Obvyklé schéma podání:
5.-9.den cyklu 1-3 tbl denně, 2.-6. nebo 3.-7.den stejná dávka

No takže je možné mít i vícečetnou ovu po hormonech a já brala Clomhexal, takže je to asi možné 🙂 .

mila30
24. říj 2007

Tak jsem tady opět já.
Před chvílí mi další kolegyně řekla, že je těhotná 🙂 . Moc jí to přeju, ale ....zase mám depku ☹ .

maova
24. říj 2007

Mílo, vím jak se asi musíš cítit. Posílám ti aspoň takhle na dálku pohlazení a teď prosím žádnou depku, mysli na zítřek a na to, že už brzy budeš taky těhulka 🙂 Věřím, že se to povede a za pár dní budeš úplně nejšťastnější 🙂
A s tou ovulací je to zajímavé.

blanuleplus
24. říj 2007

Ahoj holky, zase nakukuju... 😉 Nejak mi to neodsejpa, ted jsem stravila nad jednim ukolem (uplne malinkym) 3 hodiny, pak jsem delala MM objednavku na snowboardy (aspon se kocham, kdyz letos budu bez, ale to nevadi 🙂 ) a zas musim sednout k rocnikovce... Mrnouse to u pocitace nebavi, kope a lechta, to se spatne pracuje 🙂
Romcatko, jsem rada, ze jsi se ozvala, drzim palce a urcite dej alespon vedet, jak jste dopadli na vsech tech vysetreni...
Milo a dost, vzdyt ty muzes byt tehotna uz pozitri, tak zadny chmury a stres, je prokazany, ze hormony pri stresu spatne pusobi na to, aby se mimi pekne zachumlalo a zustalo v brisku 😉
Marti doufam, ze vse bude ok a bude platit to prislovi s pohnojenim a ani se nenadejes a mimi te z chmur vyleci...
Zuzko, ono se to nejak podda, ty hormony ti urcite pomuzou a pristi mesic uz tam bude pripraveny to spravny vajicko 😉
Luci, vcera jsem dala v noci jeste muj pupik do alba, ale je na fotce skoro mensi nez minule 😖 Ve skutecnosti tam ale prece jen neco je, vzdyt mam delohu uz nad pupikem a velikyho chlapa v ni 🙂

maova
24. říj 2007

Romcatko, tobě držím moc palečky, aby všechna vyšetření dopadla dobře 🙂 A určitě nám dej vědět 🙂

Blani, ať ti to učení hezky jde. Já jsem zase doplňovala životopis, poslala ho kamarádce a jestli bude Ok, tak už ho taky pošlu dál 🙂

blanuleplus
24. říj 2007

Marti, u MM v praci taky porad hledaji sikovny lidi, zvlast ted pred vanoci (mimochodem,kdyby jste shaneli nejake sportovni vybaveni, tak se ozvete 😉 ), ale to bych ti moc nedoporucovala, je to peknej blazinec a ted to bude casto na zhrouceni a ty potrebujes klid, aby jsi byla zas brzy pripravena na mimi...jinak o nicem nevim, ale to co psala Mila, znelo docela zajimave.

blanuleplus
24. říj 2007

Nejhorsi je, ze ja se vlastne jeste ani neucim, zatim dodelavam vsechny prace, co uz mely byt davno odevzdany a na sprtani mi toho casu asi moc nezbyde...ach jo 😖

lucikpetik
24. říj 2007

blani hned se kouknu na to tve brisko...
me uz druhy den tak divne poboliva bricho, zitra si mam volat na vysledky krve, tak tam asi zajdu, tim ze chceme jet v patek na tyden pryc, tak budu mit jistotu, ze to nic neni...doufam,ze se to jen zvetsuje deloha a proto to boli, jinak nevim...

maova
24. říj 2007

Blani, to je hrozný, kolik toho do tý školy musíš udělat. Snad to všechno stihneš a už to budeš mít brzy hotové.
To co psala Míla znělo moc hezky, ale neumím ten Corel, tak by záleželo, jak moc dokonale ho musím umět a jestli by jim stačilo se ho potom doučit. A taky co dalšího požadují. Ale poslat životopis bych třeba taky mohla 😉

blanuleplus
24. říj 2007

Jasne, zkus to a kdyz umis Photoshop, tak si myslim, ze je pro ne dulezity, jen aby sis s pripadnou grafikou nejak poradila a urcite ten Corel neni nijak extra tezky, do toho se dostanes za chvilku, kdys si jinak s pocitacem rozumis... 😉 Ja na skolu mela cas dost, jenze ten zivot se vzdycky proste nejak kouli jinak, nez si clovek naplanuje...a navic ta blba statistika mi sezrala takovyho casu 😒
Luci, vysledky budou urcite v poradku, ale na kontrolu si klidne radsi zajdi. Me pripada, ze mi to brisko roste vzdycky skokem, takze je skutecne nekdy obdobi, kdy poboliva vic...navic je mame prece jen uz trochu pozasivany ☹

lucikpetik
24. říj 2007

blani tobe roste brisko???? a kde??? koukala jsem a ty nemas zadne brisko, kde toho chlapaka ukryvas????? 😅

mila30
24. říj 2007

Blani, ty jsi hubeňourek 🙂 , ale je vidět, že už bříško máš. Většinou co holčiny nemajá hned bříško, tak jim pak najednou rychle vyskočí 🙂 . Ale sluší ti to.
Jo Blani a ten stres a chmury jsem zahnala a už se na ten zítřek těším a beru to tak nějak moc pozitivně 🙂 .
Marti, já se na tu práci zeptám v pátek naší personalistky, nevím jestli třeb už náhodou někoho nemají a dám ti pak hned vědět, ju?

blanuleplus
24. říj 2007

No Luci, ani mi to nerikej...uz jsem z toho jeden cas byla trosku spatna, ale ted uz opravdu se tam aspon neco rysuje 😅 No s tvym peknym pupickem se to teda neda skoro srovnat, ale my vam jeste casem ukazeme... 😉

blanuleplus
24. říj 2007

Milo,tak se mi to libi 🙂 Vim, ze je tezky vzdy najit znova viru a optimismus, ale ten je ted hoooodne dulezity 😉 Diky, sice hubenour teda nejsem (i kdyz porad jeste mam o dve kila min nez kdyz jsem se vyzrala loni o vanocich 😅 ), ale jsem rada, ze jsem nezacla priserne nabirat komplet vsude, toho jsem se docela bala, zatim to ujde, snad to pak nenaskoci vsechno i s temi vanoci dohromady... 😖