Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martina26
1. lis 2007

AHoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem po laparaskopické operaci, při které mi byl odebrán jeden vejcovod a druhý je ještě trochu chycený zánětem. Takže mi dle lékařů hrozí srůsty. A to se s manželem už 11 měsíců snažíme o druhé miminko a místo toho jsem takto dopadla. ☹

maova
1. lis 2007

Ahoj holky, přeji hezké slunečné ráno, i když koukám na teploměr a je tam jenom 3,5 stupně. Brrrrrr
Zuzko a Mílo, já vím, je to daleko. Ale je mi zase dneska zatím celkem fajn, tak jsem ráda 🙂
Zuzko, taky jsem zvědavá, jak dopadnou výsledky 😉 A zítra máš teda dovču?

Martino26, určitě se můžeš přidat. Rády tě tu vidíme, i když v ne moc krásné diskuzi. Snad se ten zánět brzy vyléčí a bude všechno v pořádku. Jak staré už máte první miminko? 🙂

zuzan
autor
1. lis 2007

Mílo, jak ti je? Už je to lepší? Mě dneska taky přepadl nějakej bacil, od rána cítím, jak ce mi usazuje rýma, ale doufám, že to do pár hodin přejde, protože to vyšetření už chci mít za sebou a nerada bych ho odkládala 🙂))
Na výsledky jsme se domluvili tak, že pokud by bylo HCG zvýšené, tak mi sestřička během dneška zavolá a když volat nebude, tak zítra přijedu na vyšetření normálně, jak jsme se domlouvaly (na 8.hod. ráno a kolem 11,30-12 hod. si mě manžel odveze domů)...
Zítřek jsem řešila dovčou, jednak by byla neschopenka na 2-3 dny, za kterou bych stejně žádný peníze nedostala a s dr. jsme se domluvili, že v pátek je to ideální z toho důvodu, že budu ležet přes víkend a v pondělí už můžu zase normálně fungovat 🙂 A taky bych nechtěla v práci odevzdávat neschopenku z CARu - to by měla zase spousta lidí o čem drbat 🙂))
Marti, tebe vítám mezi námi...i když jak píše maova, lepší setkání by bylo někde jinde...Ale ty máš doma určitě rozesmátý malý zlatíčko a to je ke zlepšení nálady to úplně nejlepší 🙂)) Taky se snažíme 11 měsíců - vlastně teď v listopadu už to bude rok, otěhotněla jsem hned, ale dopadlo to mimoděložně a od té doby nic, tak jdu zítra na vyšetření zbylého vejcovodu, i když mám veliký strach z výsledků...Začínám se připravovat na to, že pořád je ještě možnost IVF, ale diagnózu neprůchodného vejcovodu bych nesla hodně těžko - jako ženská bych si najednou připadala méněcenná a na nic... Asi jsme na tom všechny stejně a dokud nebudeme držet ten náš uzlíček v náručí, tak ten červíček pochybností bude hlodat pořád...

martina26
1. lis 2007

Tak to jsem ráda holky, hledala jsem na internetu někoho s podobnou diagnózou a máte pravdu, setkání by bylo někde jinde určitě veselejší. Doma mám 5 letého kluka Tomika. Je to zlato i když pěknej raubíř. Musím říct, že ale od té doby, co jsem se vrátila z nmocnice mám náladu fakt na bodě mrazu, i když se to snažím nedávat moc najevo. Abych to upřesnila, před tím, než se mi toto stalo, tak už jsem si myslela, že bych mohla být třeba těhu. Měla jsem týden zpoždění. Teď už vím, že to bylo tím zánětem, který byl v celém břiše a dle primáře můžu být prý ráda, že jsem to vůbec přežila.

Zuzan - jakou metodozu ti budou vejcovod vyšetřovat?

Maova - děkuju za podporu, jsem na neschopence, pořád beru antibiotika a moje gynekoložka mi dporučuje lázně, tak nevím, asi by to bylo dobré, ale pořád taky řeším syna - je to přeci jen na měsíc.

maova
1. lis 2007

Marti, myslím, že Lucka co sem taky chodí byla taky v lázních, tak ti potom určitě řekne, jak moc jí to pomohlo 🙂 S Tomíkem je to už určitě horší odjet takhle na měsíc, ale věřím, že by to to pomohlo. Hlídají třeba babičky? A jak je to dlouho, co jsi po operaci? Vůbec se ti nedivím, že máš z toho tak špatnou náladu, jsem na tom podobně, ale musíme doufat, že časem se všechno srovná 🙂

maova
1. lis 2007

Zuzko, to je fajn, že jdeš v pátek a v pondělí můžeš normálně do práce. Je fakt, že v práci by určitě divně koukali a nemusí zatím vědět všechno 🙂 Koukám, že to vyšetření trvá docela dlouho? Budu na tebe zítra dopoledne moc myslet 🙂

martina26
1. lis 2007

Maova, jsem 10 dní po operaci a pořád mě to břicho hlavně na té levé straně, kde mi vzali vejcovod pobolívá a to nemluvím o tom, když mám jít na WC. No snad se to brzo srovná. Když bych byla v lázních, tak by hlídaly babičky a manžel. Tomik chodí do školky, tak by s tím asi problém nebyl ale já vím na TUTY že se mi bude smutno. Na druhou stranu si říkám, že když pojedu, tak budu vědět, že jsem udělala maximum. V nemocnici mě totiž říkali, že mi hrozí srůsty. ☹

martina26
1. lis 2007

Holky, možná že se to tady už rešilo, jsem opozdilec 😉 , ale za jakou dobu po operaci jste znovzu začaly zkoušet miminko? Mě doktorka řekla půl roku že mám počlat, což mi přijde jako strašná doba.

zuzan
autor
1. lis 2007

Budou mě vyšetřovat transvaginální hydlolaparoskopií (v krátkodobé narkóze - cca 20 min.), pak budu ještě chvilku dospávat na pokoji, takže samotné vyšetření zas až tak dlouhé nebude 🙂)) Marti, moc děkuju, že na mě budeš myslet, budu to potřebovat 🙂
Marti26, doufám, že to bude všechno brzy v pořádku a záněty se ti vyléčí...chápu, že s Tomíkem by se ti na měsíc těžko loučilo a i by to tam bez něj bylo hrozně dlouhý, na druhou stranu by sis tam odpočinula a všechny ty procedury by ti pomohly... Můžu se zeptat, odkud jsi?
Co se týče doby po operaci do dalšího snažení, tak se názory hodně různí - mě třeba dr. řekl, když jsem šla šestý den po operaci na vytahování stahů, že jestli máme náladu, tak můžeme klidně hned ten den večer, ale jiným holkám doporučili počkat 3-6 měsíců... V tvém případě bych možná radši počkala dýl a dodržela, co doktoři doporučili - už kvůli těm zánětům, aby se ti neopakovaly a pořádně se to uvnitř všechno vyléčilo a srovnalo... Určitě alespoň šestinedělí nebo ty 3 měsíce... Držím palečky, ať jsi co nejdříve fit...

mila30
1. lis 2007

Vítáme tě mězi námi Marti 🙂 . Jak psaly holky, není to zrovna 2x super téma,ale zaplať bůh, že ho Zuzka založila, hned se pak žije líp když se tady máme.
Taky bych ti doporučila těch půl roku bez snažení, pokud máš v tom druhém vejcovodu zánět, tak by se stejně ani nezadařilo a i kdyby jo, mohlo by to být nebezpečné.
V lázních jsem nebyla, ale vím, že si to holky, které tam byly moc chválili.
Zuzi moc na tebe budu zítra myslet a držet palce, aby byl vejcovod průchodný 🙂 . Já myslím, že bude a basta 😵 .

blanuleplus
1. lis 2007

Ahoj holky, v rychlosti jsem preletela, co jste napsaly 🙂
Zuzko, mam dobry pocit z toho, jak to u tebe nabira obratky. Zitra na tebe budu myslet a drzet palce, neboj 😉 Preji, at je vse v poradku, neboli to a budes uz pripravena na IUI... Diky za adresu, kouknu na to. Zatim ale nemam na darecky napady, cas ani penize 😖
Milo, uz jsem pekne napnuta... 😉
Marti, jsem rada, ze ti dnes slunicko dodalo lepsi naladu 🙂
A vitam i novou Martinu26. Preji, at jsi brzy v poradku. Urcite hlavne poradne preleci zanet a doporucuje se pockat aspon 3 mesice. Tomik ti to cekani urcite pomuze veseleji prekonat 😉
Ja byla vcera ve skole, profesor mi vratil praci k predelani aniz by to cetl, takze se nenudim...a vecer padim do skoly. Jo a pres muj "neviditelny pupek" mam uz rovny metr 😅 Uzijte si dnes slunicko...zatim pa

martina26
1. lis 2007

Holky, to je fajn, že jsem objevila tyhle stránky, hned je mi veseleji 🙂 a sluníčko dneska venku taky potěší. 🙂
Zuzko taky budu držet palečky ať to dobře dopadne 😉, jsem ze Břehů u Přelouče.
Jinak všem děkuji za přivítání a podporu. Je fakt, že je lepší to asi pořádně doléčit. Pořád mě to břicho táhne, ale to je asi normální. O těch lázních přemýšlím čím dál tím víc. Manžel není proti, prý to chlapi zvládnou. Zítra jdu ke svoji doktorce na kontrolu, tak uvidím, co řekne.

zuzan
autor
1. lis 2007

Holky, jste strašně moc veliký zlatíčka...děkuju vám... Hned jak bude zítra po všem, tak vám napíšu 🙂
Blani, neboj, však ono ti bříško pak vyroste najednou, ani nebudeš vědět jak 🙂 Teda, s tím profesorem, co to ani nečetl, je to práce, ale co naplat - on je ten, kdo tvou práci hodnotí, takže jí stejně budeš muset předělat k jeho spokojenosti - když jsem ještě ve škole psala diplomku, byla to od profesorů veliká buzerace, ale za chvíli to budeš mít v kapse a na tyhle trable už si ani nevzpomeneš 🙂))
Ještě k těm vánočním dárkům-taky jsem neměla žádnou inspiraci, ale jak jsem si tak prohlížela ty stránky, tak mě každou chvíli něco trklo a řekla si, že to by se mohlo líbit tomu a tohle zase jinému a bylo to 🙂))

romcatko
1. lis 2007

Ahoj holky, jdu na vás jen juknout. u nás nic nového není a ještě 3 týdny asi nebude - to čekání na kontrolu se hrozně vleče...Navíc jsem teď doma na PN s halsivkama - nemůžu vůbec mluvit a ani to ničím léčit (jen Vincentkou a klidem).
Zuzan - prosím nechceš mi napsat na jakých stránkách jsi vybírala dárečky (raději do IP) nemám letos nějak inspiraci...
Martino, vítej, by´t ne na příliš veselém tématu.... ael musím říct, že mi holky tady po operaci moc pomohly. K tomu snažení - řekla bych, že záleží na tom, jak se vyléčí zánět. Pokud by bylo vše vpořádku dřív, takmyslím nemusíš čekat půl roku. Ale to uvidíš dle aktuálního stavu. Hlavně držím palečky, ať je brzy líp.

meggi10
2. lis 2007

holky prosíím o radu:
včera jsem byla u dr.na vyšetření zda jsem těhu!Měla bych být 4tt+4
Na utz mě vyšetřovala jiná dr.protože můj dr.měl nějaký náhlý případ tak napřed mi řekla že se jí zdá že něco vidí, pak že nic nevidí, pak že vidí že mám žvětšenou děložní sliznici ale že nemůže vyloučit mimoděložní těhu!
Příští týden mám přijít znovu a to už by měl asi něco vidět!!
No takže z toho jsem mrzutá!
Jo a ještě řekla že nevidí tekutinu na vaječníkách nevíte co to je???? ☹

maova
2. lis 2007

Ahoj holky, včera jsem si byla pro výsledky krve na chudokrevnost a hurá, všechno už je v pořádku. Doktorka říkala, že se s tím tělo už vyrovnalo samo, tak mám radost 🙂

Zuzko, myslím na tebe 🙂
Marti, nám taky doktorka doporučila čekat nejdřív šest měsíců, ale když viděla, že se mi to zdá dlouho, tak řekla tři 😉 Oni taky asi pro jistotu doporučují delší dobu, ale hlavně, aby se ti nejdřív vyléčil zánět. Určitě by pro tebe byly lázně dobré 🙂

meggi, nemám s utz u mimoděložního těhotenství zkušenost, protože jsem o něm vůbec nevěděla, takže ti bohužel nemůžu poradit ☹ Ale holky až přijdou, tak budou třeba vědět víc. A co znamená tekutika na vaječníkách, tak to taky vůbec netuším ☹ Určitě ti ale držím moc palečky, aby bylo všechno v pořádku a na příští kontrole už jsi mimíska viděla na utz. Já jsem byla v těhotenství na první kontrole taky 4+4 a byla tam malá bublinka, ale dost jsem slyšela, že hodně záleží i na kvalitě utz, že to opravdu takhle brzy nemusí být vidět.

romcatko
2. lis 2007

Ahoj Meggi, vím, že je to těžké, ale zkus se nestrsovat.. na UTZ může být něco vidět až přes 1000 hcg v krvi - brali ti krev? A na kvalitě UTZ také hodně záleží. Myslím, že 4+4 je ještě hodně brzo a mimi se ukáže tam, kde má být. Já se taky bála mimoděložního, ale na UTZ mě Mudr. vzal až v 6+0, týden předtím mi vzal jenom krev. A bublinka se ukázala v děloze, tak se neboj. O tekutině ve vaječnících nic nevím.

maova
2. lis 2007

romcatko, odpovídám za Zuzku 😉 Dárky psala, že nakoupila na www.patro.cz 🙂 Taky se tam chystám podívat, protože letos vůbec netuším, co nakoupit.

meggi10
2. lis 2007

No ona dr.napřed říkala že něco vidí pak že zas nevidí no byla taková divná, nebyla jsem totiž u svého dr.měl něco naléhavého!!
Slyšela jsem že když máš někde tekutinu za dělohou že se může jednat o mimoděložní ale mě právě řekla že tekutina tam NENÍ!
S holkama z července jsme se bavily že taky tam jedné ještě nebylo nic vidět tak snad to nebude nic závažného a ve středu už bude něco vidět!!!
maova a jak se cítíš??četla jsem o tobě!!

maova
2. lis 2007

meggi, tak to je dobrá známka, že tekutina tam není 🙂 Uvidíš, že bude všechno v pořádku, určitě nám dej potom vědět, budeme ti držet palečky 🙂
No, já se cítím všelijak. Někdy líp, někdy strašně 😢

martina26
2. lis 2007

AHoj holky,
tak jsem dnes byla u doktorky a dle výsledků krve, zánět pořád mám, takže mám další antibiotika. Už ty prášky nemůžu pomalu ani vidět. ☹ Taky mi dneska dala papíry na lázně, tak jsem si je hned nesla na pojišťovnu a tam mi bylo řečeno, že to bude nejdřív v lednu i přes to, že mám napsáno že je to akutní. Lázně totiž mají vánoční pauzu od 15/12/07 a začínají až 7/1/08. To se ale možná prý bude platit. Už teď je jasné, že to bude 75 Kč na den, to je už podepsané od prezidenta a VZP pořád s lázněma debatujou, tak to nakonec bude stát třeba i víc. Ach jo. Každopádně jsem se rozhodla pro to že pojedu, protože bych si to jednou mohla vyčítat.

meggi10
2. lis 2007

maova:strašně mě to vzalo když jsem si o tobě četla, znala jsem tě od vidění již z BRMS bylas kráásná nevěstinka

maova
2. lis 2007

marti, to je dobře, že jsi se pro lázně rozhodla. Uvidíš, kolik se pak bude platit, ale myslím, že to za to určitě stojí. Hlavně ten zánět, aby se už doléčil.

meggi, moc děkuju. Nevěstinka jsem byla ještě šťastná a spokojená. Za poslední rok se toho ale odehrálo tolik, že mám pocit, že šťastná už snad ani být nikdy nemůžu. Snad se to všechno zlepší a bude zase dobře jako dřív.

martina26
2. lis 2007

Jojo, na peníze se v tomto případě nedá koukat, hlavně že to snad pomůže.

Maova, taky jsem četla tvůj smutný příběh a je mi to moc líto. Mám kamarádku, které se toto stalo v 6 měsíci těh. Je to hrozný, jak ten svět dokáže být nespravedlivý. Ale bude líp. Člověk tomu musí věřit i když to jde těžko.

maova
2. lis 2007

marti, já vím, že určitě bude líp, jenom bych v téhle době potřebovala větší podporu manžela a ono je to spíš obráceně. Tak asi proto je mi pořád tak smutno ☹ Já jsem ten den akorát začínala šestý měsíc, říkala jsem si, že je to fajn, že už jsem daleko, ale teď už vím, že dokud nebudu mít u sebe zdravé narozené miminko, tak se nikdy nebudu radovat.

martina26
2. lis 2007

Maova, to oni jsou chlapi asi už takoví a nedávají účast moc najevo. Ten můj, je taky takový. Vůbec si to, že třeba nebudeme mít další děti nepřipouští a někdy mě taky přijde, že to bere moc na lehkou váhu. ☹

maova
2. lis 2007

Marti, ale je to hrůza viď, když se takhle chovají ☹ Oni asi zase vůbec nedokážou pochopit naše pocity a že si to tolik bereme jim spíš vadí a pak od nás utíkají ☹ Tak se před ním snažím chovat jako, že se nic nestalo, ale někdy to taky nedokážu a jsem pak jedině podrážděná a tím všechno zhoršuju.

martina26
2. lis 2007

Maova, jo máš pravdu, taky bych čekala od toho svého mnohem větší podporu. ☹ Připadne mi kolikrát, že ani pořádně neposlouchá co, co mi doktorka řekla. taky se snažím nedávat to moc najevo, ale přesně jak píšeš, to taky někdy nezvládnu a jsem pak podrážděna a všechno mi vadí. Je mi smutno z toho, že vždy argumentuje tím, že máme Tomika, ale já vím, že stejně jako já miminko moc chce. Jenom si asi nedokáže dost dobře představit, co prožívám. Ke všemu, když mě doktorka stále straší srůsty a sterilitou.

maova
2. lis 2007

Marti, musíme to prostě zvládnout a překonat tohle nejhorší období. Je fajn, že máš Tomíka a dělá ti určitě velkou radost. Manžela taky nezajímá jak jsem dopadla u doktorů, už jsem zkusila, že jsem mu jenom řekla, že někam jdu a pak neřekla výsledky a vůbec se nezeptá ☹ Nevím, jestli to prostě chlapi berou jinak? Asi nedokážou pochopit, že je období, kdy je potřebujeme mnohem víc, než kdy jindy.

kiiive
2. lis 2007

ahoj Milo a holky..tak se zas ozyvam...
bohuzel hcg kleslo ze 181 na 32...a moje telo si to prej rozmyslelo...
takze mi zas pichli Agolutin abych to dostala a mam vysadit Utroš
no jo lavne ze to neni nekde mimo a ze mame hned dalsi sanci..tak ahojky