Zpoždění, Gynex. Může to být tím Gynexem?

jaja987
6. kvě 2021

Dobrý den,
potřebovala bych radu a názor :(
Mám zpoždění 4 dny, cca 3 dny jen trošičku hnědo-béžového výtoku na intimce - intimka mokra a to hnědavé je na povrchu, dnes takové lepivé, gumové. Omlouvám se za ten popis. Nic mě nesvědí, nepálí. Bolest v podbříšku menší než pri mensturaci. Těhotenský test negativní. Minulý měsíc jsem začala brát gynex, může to být způsobeno tím přípravkem? Nedává mi to vůbec smysl. Děkuju moc za názory.

ema90
6. kvě 2021

@jaja987 Urcite. Mne Gynex rozhodil uplne cyklus. Takze je mozny, ze telo chce spustit ms, ale Gynex to opozdil.
Zkuste vydrzet, nekdo to takhle na zacatku ma a potom se vse srovna.
Nicmene ja dala Gynexu sanci asi pet mesicu a vysledek opravdu jen rozhozeny cyklus.
Ten se mi spravil az po piti kontryhelu v kombinaci s malinikem.
Ale nekomu zase naopak rozhodi cyklus kontryhel 😀
Takze zkuste vydrzet treba tri mesice a pak uvidite.

elipali
6. kvě 2021

@ema90
Já už si myslela, že jsem naprostý blázen. Gynex mi taky úplně rozhodil cyklus. Děkuju za ujištění. 😁😚

ema90
6. kvě 2021

@elipali To urcite nejste 😀 Nekomu to proste nesedne, stejne jako nekomu zase naopak nesedi kontryhel. Je potreba vyzkouset. Ale mne tedy po Gynexu bylo i blbe od zaludku a to jsem snizovala denni davku a dala tomu fakt cas. Nastesti mi kontryhel s malinikem spravily cyklus snad behem dvou mesicu a treti cyklus jsem uz otehotnela 🙏🏼.

michaelarousova
7. kvě 2021

@jaja987 ano muze..me ten gynex taky vubec nesedl☺️Vymenila jeem ho za drmek a to uz bylo lepsi☺️

levandule_k
7. kvě 2021

Klíčová je otázka, jaké jsi měla problémy. Gynex, maliník, drmek, kontryhel, řebříček. Jsou bylinky, které mají vliv na ženský cyklus. Obsahují účinné látky. Jenže pokud jsou nasazeny blbě, tak můžou daný problém zhoršovat. Důležité je správné dávkovaní, načasování a určení problémů. Kontryhel je výborný. já jsem ho pila na nepravidelný cyklus a pomohl mi. Ale kontryhel se může pít u např. u endometriózy v jenom v určité fázi cyklu a to velmi opatrně, protože zmírňuje křeče, ale mezi jeho další účinky patří růst děložní sliznice, a to u endometriózy je nežádoucí. Chce si to alespoň něco málo o těch bylinkách načíst.

lachtanice86
7. kvě 2021

@jaja987 mne gynex rozhodil cyklus a zhoršil endometriozu. Už nikdy

jaja987
autor
7. kvě 2021

Začala jsem ho brát kvůli tomu, že jsem nemohla otěhotnět. Menstruaci mám pravidelnou skoro na den, ale bolestivou a delší - i na toto jsem četla, že je. Hlavní důvod je ale to miminko :(.

ema90
7. kvě 2021

@jaja987 Zkuste vydrzet, zase je hloupost cekat efekt okamzite, muze trosku rozhodit cyklus, ale dala bych tomu treba tri mesice a uvidite. Plno zenskym pomohl, mne teda ne, jak uz jsem psala, ale kazdymu sedne neco jinyho.

Kdyz se to s Gynexem nespravi, tak doporucuju zkusit ten kontryhel a malinik. Oboje ve forme sypanych caju. Ja po tom otehotnela temer hned.
Hodne stesti 🍀.

themuffin
7. kvě 2021

@jaja987 pokud jsi měla cyklus v pohodě a jde jen o to, že chceš otěhotnět, tak bych ti doporučila cvičení podle Ludmily Mojžíšové. Cvičila jsem ho denně 4 týdny a po dvouletém snažení jsem měla dnes pozitivní test 😊

jaja987
autor
7. kvě 2021

@themuffin To je krasny, moc gratuluju 🙂 My se snažíme už asi rok a pul a nic, jsem už vyřízená. Jsem už i stará - bude mi v srpnu 39. Už jsme to řešili přes kliniku a když mělo přijít na první pokus IUI, tak jsme se pohádali a nešlo se tam. Tak jsem začala brát gynex. Teď se stalo tohle... Navic je to teď u nás na rozchod, takže se s miminkem můžu rozloučit. Furt brečim. Díky moc všem za reakce.

themuffin
7. kvě 2021

@jaja987 to mě moc mrzí 😔

levandule_k
7. kvě 2021

@jaja987 Upřímně není úplně nej věk, ale jsou ženy, které otěhotněly i v tomto věku v pohodě, je jich méně, ale na druhou stranu jsou i ženy, které měly problém ve 20.

Jsou následující možnosti, buď ti to s tímto partnerem nejde a s někým jiným by to šlo. Jinak bych partnerovi dala zinek, selen, vitamin e, ať podpoříš jeho spermie. Gynex skutečně může problém napřed zhoršit a pak zlepšit, jestli vydržíš ještě další měsíc, dva, je na tobě. (Sama nevím, jak bych se k tomu postavila.) Sobě si dopřej vitamíny také, naše strava není vždy nejvyváženější a i když se člověk snaží jíst zdravě, tak prostě ovoce a zelenina neobsahují dostatek vitamínů, když jsou trhány nezralé. Cvičení je dobrý nápad, ono totiž máme často staženou pánev, málo prokrvenou. Někdy Mojžíšová vyžaduje mobilizaci páteře, protože záda jsou v katastrofálním stavu. Eventuálně nějaké jiné cviky na pánevní dno.

Jinak průchodnost vejcovodů, hladiny hormonů máš ok?

To tvému partnerovi vadí, že by si ho měl vyhonit, aby se zjistilo, jestli jsou spermie ok?

Ještě neházej flintu do žita.

jaja987
autor
7. kvě 2021

@levandule_k Můj přítel byl na spermiogramu, my oba pak na vyšetření krve. Vše ok. Nikdy mi jiné vyšetření nedělali - průchodnost apod. Prý až později kdyby se nepodařilo IUI a IVF... k čemuž ani nedošlo. Někdo mi říkal, že aby se vědělo, že je chlap ok, jsou potřeba aspoň 3 spermiogramy - on měl jeden. Ale prostě se nedaří, tak asi chyba na mé straně. Já tak nějak doufala, že bych mohla být těhotná, ale asi ne. Memu partnerovi už nejspíš došla trpělivost se vším co s tím souviselo v tom období cca roku a půl. Momentálně mám pocit, že dítě ani nechtěl a podstupoval to jen kvůli mě. Jinak pořád špiním, ale ms nikde. Co se týče cvičení - začala jsem cvičit hormonální jogu. Teď už je mi to asi ovšem k ničemu, protože už spolu ani nespíme.

levandule_k
7. kvě 2021

Cvič dál, cvičení se ti nikdy neztratí. 😉 No jestli on dítě nechce a ty jo, tak si musíte dost urychleně srovnat priority.

jaja987
autor
7. kvě 2021

@levandule_k To máš pravdu, vyřešit se to musí :(.