Jablonecká těhotenství. Kdo taky čeká?

snehi
8. čer 2021

Najdu tu nekoho z Jbc kdo taky čeká? Mám termín nekdy září 2021...

ardila
6. črc 2021

@snehi Ahoj, nejsem přímo z Jbc, ale rodit tam budu a taky mám termín v září.

snehi
autor
6. črc 2021

@ardila jeee, to je fajn.a odkud jsi? Ja mam termin 30.9.,alebudu rodit asi 36tt rakze asi na začátku září...

ardila
6. črc 2021

@snehi Ze Smržovky, termín mám 15.9. Ale zatím mám placentu moc nízko, tak taky hrozí císař dřív. Ale pořád doufám. Už máš děti?

snehi
autor
6. črc 2021

@ardila mam 2, treti mi zemrelo tri dny po porodu😢tak mam nervy ted. Mam vcestnou placentu centralis a ani se nehne. Takze po trech prirozenych porodech cisar... jinak na Smrži jsem bydlela 7 let

ardila
7. črc 2021

@snehi To je šílený, to je mi moc líto :(. Já mám také 2, dva kluky.

snehi
autor
12. črc 2021

@ardila ahojky, a jak to mas, setris se hodne? Ja s tou vcestnou placentou dost polehavam,nic nezvedam, je to trochu opruz,ale uz to neni za tak dlouho...

ardila
14. črc 2021

@snehi Ahoj. Nikdo mi nic neříkal, takže funguju normálně. Prý jí mám jen nízko, takže to je jiné. Nic těžkého teda nezvedám taky, ale jinak chodím normálně na procházky

ardila
14. črc 2021

Já mám jeden den pocit, že to je ještě hrozně za dlouho a další den plaším, že se to hrozně blíží a musím něco připravovat 🙂 Příští týden jdu na 3. screening, tak jsem zvědavá, co mi k té placentě řekne.

snehi
autor
14. črc 2021

@ardila jj ja ji mam placlou uplne pres. Rikal mi, ze nemusim furt lezet,ale aby se nespustilo krvaceni,tak co nejvic klid...

ardila
14. črc 2021

@snehi A jak velké máš děti? Dá se to dodržovat? Já už mám kluky velké, mladšímu je 7, takže to mám v pohodě a mám pomocníky.

snehi
autor
14. črc 2021

@ardila ja mam 15 a 13 Klucinu a holcicku. Takze to je pohoda,oni si i uvari,jsou skvělí! Jen se mi to vlece, ted me dvaxnybolel podbrisek a zada, pali me zaha, no proste parada😁

ardila
14. črc 2021

@snehi Tak to máš taky po dlouhé době. Já už si to ani neumím představit, zase všechno od začátku, zase vstávání. Ale těším se 🙂 Pálení žáhy mi taky dává zabrat, funguje mi na to doclea dobře fenyklový čaj a mandle.

snehi
autor
21. črc 2021

@ardila jj,taky jsem na to zvedava. Po tech letech zase😁

snehi
autor
3. srp 2021

@snehi ahoj, jak to jde? Mně se to děsně vleče a vše mě večer bolí.

ardila
4. srp 2021

@snehi Ahoj. Včera jsem byla za primářem a už mám taky termín na císaře. Ještě teda kontrola za 14 dní, jestli se náhodou nestane zázrak, ale nevypadá to. Placenta je moc nízko a dítě si rozmyslelo polohu a zas je tam napříč. Takže mám rezervačku na 7.9. Ty už víš termín? Jinak je mi dobře, nic moc mě netrápí a spíš mi to teď hrozně utíká.

snehi
autor
4. srp 2021

@ardila já jdu v pátek na kontrolu, ale malá je taky napříč a placenta v por.cestach. Tak uvidíme,zda už dá nějaký termín. Já měla desnou noc, poslíčky, ráno jsem se i pozvracela a ležím. Je to nějaké náročné...Dám vědět termín,třeba se tam sejdeme😁

ardila
4. srp 2021

@snehi Tak dej v pátek vědět. Mně říkal, že tam mají hodně plno, tak mě radši někam napíše. A proč bys měla jít už v 36tt? Mně dali termín v 39tt a důvod máme stejný. Jestli k tomu teda nemáš něco dalšího.

snehi
autor
4. srp 2021

@ardila mně řekl že u placenty centralis, to je placka úplně přes, se plánuje císař na 36tt. Aby nedošlo k masivnímu krvácení. Ale uvidíme, minule se malinko pohnula, třeba budu v pátek překvapená. Jinak i kdyby se hnula,holčička je pořád na příč, moc nevěřím,že se hne...tak to by byl císař,ale dýl, to by bylo fajn...

snehi
autor
4. srp 2021

@snehi to máme hodně podobné tedy. A kdy jdeš na sepsání porodopisu?

ardila
4. srp 2021

@snehi Aha, tak já jí mám jen hodně nízko, ale ne přes a už se několik týdnů ani nehnula. Na porodopisu jsem byla před 2 týdny.

snehi
autor
4. srp 2021

@ardila já až příští týden, tak uvidíme co bude...

ardila
4. srp 2021

@snehi Polohu klidně může ještě změnit, času má dost. Já jí měla dlouho příčně, před 2 týdny na kontrole hlavou dolu, včera u doktorky zas příčně a než jsem se přesunula k primáři, tak byla hlavou nahoru. Dneska tam zas dělá psí kusy a kopance zas cítím jinak, takže zas bude nějak jinak. Jsem zvědavá, co mi řeknou za 14 dní.

ardila
5. srp 2021

@snehi Tak já si dneska šla k doktorce jen pro výsledky odběrů a říkám jí, že se tam to dítě pořád mele a že má nejspíš zas jinou polohu. Tak ona že koukneme, že je zvědavá. A už je zas hlavou dole a prý je možný, že si tam tu placentu hlavou ještě trochu posune a mohla bych pak rodit normálně. Takže to bude napínavý do poslední chvíle 🙂

snehi
autor
5. srp 2021

@ardila no,me se dcerka otocila dva dny pred porodem.ale tohle mimi se z pricky vubec nehybe...

ardila
5. srp 2021

@snehi Já jí tak měla taky hodně dlouho, pořád je čas.

snehi
autor
6. srp 2021

@ardila tak ja ,placenta posunuta na hrane hrdla.Miminko pricne,asi se nemuze pres placentu pretocit. Dobra zprava je,ze termin az 38tt, kdyz to neni centralis.Ale zadny jeste nemam.Nastupuju dnes na materskou.

ardila
6. srp 2021

@snehi Tak to je dobrá zpráva a posun k lepšímu 🙂 Sice císař, ale ne s takovým rizikem krvácení. Já už zas nevím, jak jí tam mám, přijde mi, že se pořád nějak točí.

snehi
autor
6. srp 2021

@ardila přesně! No, mne se tam kvrdla,ale je furt stejne,napric.

snehi
autor
16. srp 2021

@ardila ahijky,tak jak to jde? Mne se vratilo zase to na zvraceni,asi mi mala tlaci necim na zaludek. Jinak zitra porodopis, v patek kontrola,tak jsem zvedava...

ardila
17. srp 2021

@snehi Ahoj, já dneska byla na kontrole. Mám potvrzeného císaře, placenta nakonec jen 6mm od branky a riziko krvácení moc velké. Za poslední 2 tydny mě viděli 4 doktoři a všichni řekli to samé, takže není co řešit. Jinak mi taky není moc dobře, nezvracím, ale hodně mě pálí žáha a nemám vůbec chuť na jídlo, musím se nutit, abych vůbec něco snědla. Tak dej v pátek vědět.