Antibiotika a očkování MMR

paturik
2. říj 2019

Ahoj maminky chtela bych se zeptat zda jste nekdo ockovali své dítě kratce po antibiotikách... Dnes dostala dcera (2 a 1 mesic) zinat na kasel které ma brat 5 dnu a za 14 dnu na ockovani mmr coz je 23.10.... stačí tech 14 dnu pokud bude zdravá.... co koupit pred ockovanim na posílení imunity? Děkuji

paturik
autor
2. říj 2019

👀

svntvt
2. říj 2019

@paturik me vždy doktorka rikala tech 14dni rozestup mezi nemoci a ockovanim. Ja osobně zastavam nazor, ze pokud s očkováním z nejakeho duvodu nespechas, odložit je lepsi, kor kdyz brala atb. Ja vzdy chtela, aby aspon mesic pred tim byla jaks taks ok a min. tyden pred tim uplne zdrava bez jakýchkoliv priznaku. Mozna jsem moc opatrna, nevim. Kazdopadne dle me není kam spechat. Na tu imunitu neporadim, ale urco po atb laktobacily 😉 drzim pesti!

paturik
autor
2. říj 2019

@svntvt tak teda těch 14 dní by mělo být ok... Očkovat bych chtěla ať už máme klid

svntvt
2. říj 2019

@paturik ja jsem vzdy zvysila prisun vit C (ve strave) a vit D (kapky).. a zkus ty laktobacily. At vam to dobře dopadne!

martiniquest
2. říj 2019

Dala bych rozestup alespon mesic. Pred kazdym ockovanim synovi davam cecko, decko, laktobacily a po ockovani homeopatika.

martiniquest
2. říj 2019

@svntvt Prilis opatrna? Spis rozumna.

svntvt
2. říj 2019

@martiniquest no tady vazim slova, pac v tematu očkování spousta zen nezná bratra 😂 a bud jsi blba bio matka nebo jsi naprosty ignorant a pichnes tri očkování zaraz 😂 do jednoho z tech pytlu jsou vetsinou hozeny vsechny zeny, ktere tvrde zastávají vlastni nazor na to, jak se to delat ma nebo nema 😂 tak ja uz jdu s kuzi na trh opatrne a nikomu nic nechci podsouvat 😂

martiniquest
2. říj 2019

@svntvt Je pravda, ze ja uz mam temata, o kterych se vseobecne odmitam bavit, resp.delit se o sve stanovisko - ockovani, domaci porody a ivf. Setri mi to dost nervu, presto se nekdy neudrzim, a pak lituju.

svntvt
2. říj 2019

@martiniquest je to tak ☺️

sudylichozrout
2. říj 2019

@svntvt Myslim, ze je to rozumny pristup. Kdyby slo o rymicku, staci klido 14 dnu, ale s atb bych taky cekala dele.

sudylichozrout
2. říj 2019

@martiniquest Ja se nezinyruju. Ale je to nekdy fest vycerpavajici, to mas pravdu.

gruyerre
2. říj 2019

@paturik řekla bych, že pokud bude do týdne zdravá a nechytne nic dalšího, bude to naprosto dostatečný rozestup. Oočkovala bych, když to posuneš, může zas chytnout neco dalšího a můžete takhle posouvat celý měsíce.

martiniquest
2. říj 2019

@sudylichozrout Ono jde u me hlavne o uvedomeni, ze prestavam mit zajem vest debatu s lidmi, kteri nejsou nakloneni diskuzi, ale jedou si pouze porad dokola svuj nazor. A extra na tato tri temata je kazdy odbornik.
Kdyz reknu, ze ockuju, ale prvni hexu jsem dala v 17m, mmr ve 3r, jsem za ezo kravu, ktera ohrozuje spolecnost. Kdyz reknu, ze doma rodilo nekolik mych kamaradek a povazuji to za prijatelnou volbu, pokud ma zena soukromou PA a fyziologicke tehotenstvi, jsem pomalu za vraha jehnatek. Kdyz jsem si loni "dovolila" prozit spontanni potrat doma v koupelne, celila jsem ze stran nekterych znamych a rodiny palbe kritiky, ze jsem nezodpovedna, nerozumna a uplne blba (a nektere chytracky na Konikovi me chtely upalovat za carodejnictvi, neb jsem si o svem prozitku dovolila napsat clanek). Kdyz reknu, ze nesouznim s ivf jako s jedinym a naduzivanym zpusobem reseni neplodnosti, kazdy mi vmete do xichtu - to se ti to keca, kdyz mas dite a druhe na ceste. Toz tak. Ale faktem je, ze bych si s nekym rozumnym (a ne extremistickym ani na jednu ci druhou stranu) zrovna o techto tematech rada podiskutovala, abych si treba rozsirila obzory.

astyna88
17. říj 2019

Vis,ja jsem si vsimla jedne dulezite veci # S pozitivnim teh testem se me telo stalo veci verejnou, plno i cizich lidi zajimaji intimni veci, kazdy rad prispeje do mlyna katastrofickymi vizemi o porodu nedbaje toho,ze ja treba jeste nerodila. A o kojeni, vedeni porodu, vychove ani nemluvim. A ted,kdyz mam za sebou uz dva porody, tak stejne neutecu pozn typu "a nikdy nevis,co se muze stat", "jeete te toho muze potkat". Trosk optimismu je asi sproste slovo. Takze te chapu a rada se s lidmi pobavim o nekterych vecech, ale.vse ma svou mez a tady na netu je to obzvlast osementne,protoze psane.pismo vyzni casto jinak nez vyrcene.