Dá se odložit povinné očkování?

key25
2. kvě 2013

Ahojte mamiky možná vám příjdu nezodpovědná ale hrozně moc se bojím očkování.Přečetla jsem opravdu hodně článku k dané tématice má otázka zní dá se povinné očkování odložit?mám na to právo?

kotatkoa
2. čer 2017

Ahoj, nemate nekdo kontakt na pediatra z Prahy 5,6,7, ktery je ochotny odkladat ockovani anebo neockovat? Prosim napiste do soukrome zpravy. Moc dekuji

zuzanalamacova
2. čer 2017

ano dá se odložit , očko vždy vše záleží na rodíčich , dětí díky očku špatně dopadly , nejh, je na tom dnes můj 14 lety syn...

smallinka
2. čer 2017

Určitě se dá odložit, bohužel je to asi o doktorech. Ale podle mě Vám v tom doktorka přece nemůže bránit. Povinnost mít očkované dítě je až ve školce přece. My jsme narazily na dobrou doktorku, první očkování měly holky v 7 měsících (Pediacel - méně zatěžující vakcína oproti Hexe) a další očkování už holky mít nebudou. Poslední dobou vychází najevo takové nežádoucí účinky, navíc v zahraničí to povinné není pouze u nás. Očkování máme povinné ale kdo hlídá co je ve vakcínách, jaký to má vedlejší účinek? Asi nikdo moc, jen se vybírají peníze za nové a nové zbytečné vakcíny. Vysvětlete mi, proč se má 2 měsíční dítě očkovat proti žloutence typu B, která není infekční? Protože se tím dlouho nikdo nezabýval...prostě se očkuje, protože se očkuje už dlouho. Je tisíce rodin s dětmi, které na očkování doplatily. Já toto riskovat nebudu.

smallinka
3. čer 2017

Tady je článek o povinnosti očkování, je to sice z r 2013 ale myslím si, že se toto nezměnilo: https://www.vitalia.cz/clanky/povinne-ockovani-...

zuzineckah
3. čer 2017

Samozřejmě, že se dá odložit. A nemusí k tomu být ani nemocné dítě. Stačí si stát za svým a nenechat se zastrašit. Někteří lékaři to zkusí, s naší je třeba rozumná domluva.

sisinka74
3. čer 2017

@zuzanalamacova a můžeš mi říct, jak na to doplatil? A kdy po očkování se mu následky projevily a kolik mu v té době bylo let?
Moc díky za odpověď

sisinka74
3. čer 2017

@zuzanalamacova
už jsem si to přečetla

zuzanalamacova
6. čer 2017

@sisinka74 ahoj v te dobe mu bylo 6 let a vse slo postupne , nejdřiv epilepie z myokl, absenci byl to hrozny pohled a pak další diagnosi , cca po 2 mes se menil ,

smallinka
6. čer 2017

@barchen 😀 a co pro nás stát dělá? náš zdravotní systém je totálně zmagořený....nic nedává smysl...a stát? jen plať a plať a nic nedostaneš a čím víc vyděláš tím víc zaplatíš a když chceš dělat sám na sebe tak nám skoro vše odevzdáš....co v tom vidíte dobrého?

smallinka
6. čer 2017

a co se týká očkování je to všechno velký farmakobyznys, stylem, že pro dobro společnosti je možné obětování některých jedinců, s tím se prostě počítá. ale žádná obět není správná, pokud je vynucená. a nástup do mš je donucovací prostředek pro rodiče, aby daly děti očkovat, ptz zůstat matka doma znamená pro rodinu možnou chudobu...a divné je, že personál školky žádné doklady o očkování předkládat nemusí a ve škole taky nemusí dokládat děti že jsou očkované. To by totiž vypadalo, kdyby neočkované děti nechodily do školy...to by se jim tam nahoře nehodilo. ale že dítě nejde do školky jim je jedno, a rodičům tím způsobí problémy, takže podle mě donucovací prostředek. Myslím, že v zahraničí mají určitě lepší kontrolu nad tím, co ve vakcínách je. Podle mě pokud je něco povinné, musí to být smysluplné a řádně kontrolované.

barchen
7. čer 2017

@smallinka
Nevím, na který příspěvek jste reagovala, jelikož jsou všechny staré dlouhé měsíce. Vyzkoušela jsem zdravotnictví ve 4ch zemích, kde jsem žila (ČR, SR, CH a DE) a český systém je zatím nejlepší. Do systému jsem prozatím odvedla víc (nadprůměrně víc), než jsem sama vyčerpala a nemám s tím sebemenší problém, jelikož jsem součástí solidárního systému. Pravidelně už léta si kontroluji, co platí moje pojišťovna lékařům a co si lékaři účtují. Pokud je podle někoho náš systém "zmagořený", je potřeba jít k volbám, prezentovat svůj názor a třeba se i aktivně podílet na fungování společnosti.

smallinka
7. čer 2017

@barchen tak k volbám chodím pravidelně. Stát, který neumí vysvětlit jak je očkování důležité, by se neměl hojit pokutami. Doktorka, která očkuje Vám neřekne vůbec nic, když se zeptáte, tak spíš se tváří, že otravujete.....takže si člověk musí všechno prostě najít na netu...nic jiného nezbývá. Ale nyní už existují různé odborné brožury, kde se píší aspoň nějaké informace. Třeba by pomohl tedy nějaký web, který by zavedlo ministerstvo, kde budou dostupné info a budou se aktualizovat. Příkladem je např. Velká Británie, kde jsou informace přehledné a detailní a přeloženo do mnoha jazyků. V Japonsku posunuli povinné očkování až od 2 let, kdy je plně vyvinuta imunita člověka a snížil se počet alergií, autismu a negativních účincích po očkování. Nejraději mají očkování postkomunistické země. Např. povinné očkování proti žloutence typu B má v EU jen 9 zemí, což jsou všechny poskomunistické země a Itálie. Ostatní státy mají toto očkování nepovinné, nebo pouze pro rizikové skupiny. V této oblasti rozhodně zaostalí jsme, ať si říká, kdo chce co chce.

barchen
7. čer 2017

@smallinka
Tak přece můžete změnit doktorku, když se tváří, že otravujete a neposkytne Vám důležité informace. Za pacienta má peníze a když pacient odejde, tak platby z pojišťovny přestanou. Ale zase pacienti proškolení internetem jsou u lékařů velice "oblíbení" jelikož mají pocit, že jejich googlovské vzdělání plné hoaxů, nesmyslů, zavádějících a zaručených informací od anonymních uživatelů je víc než 6-7 let na medicíně, 2 roky atestací a další léta sbírání praxe. Stát o očkování informuje v rámci svých možností (pro velkou skupinu lidí i dostatečně, protože medicínské nebo biochemické vzdělání nemá tolik lidí, než se jeví z internetových diskuzí) a srovnávání ČR s Japonskem v těchto věcech je nesmyslné (od kultury lidí až po jejich výkonnost v rámci ekonomiky). A jestli jsme zaostalí v některých oblastech jak tvrdíte, tak si za to můžeme sami svým přístupem ve všem a je potřeba začít u sebe.

smallinka
7. čer 2017

@barchen nesrovnávám s Japonskem, jen jsem uvedla příklad toho, že očkovat díte ve 2 měsících je podle mě nesmysl. To, že se mu vyvíjí imunita do 2 let je jasné všem. Např. ve Švédsku povinné očkování vůbec nezavedli-respk.zavrhli návrh na jeho zavedení. To je mi úplně jasné, že doktoři mají peníze za nové a nové pacienty, stejně jako mají předepsané předepisovat léky od určitých firem - mají z toho benefit. Tak není to potom farmakobyznys? Špatnou zkušenost mám s více lékaři, jeden spíše úředník - píše antibiotika i na rýmu, druhá dětská lékařka je alkoholička, další špatnou zkušenost mám s jednou z endokrinologie - ta mi krátkodobě zničila práškama imunitu.... je pravda ale že mám dobrého gynekologa. Ale toto je tedy podle mě spíše o lidech, jeden dobrý doktor druhý špatný....nevím jak já bych mohla přispět k tomu, aby byl lepší zdravotnický systém a menší daně a aby politici nekradli aby tam byli morální lidé - kteří mají svědomí. To už bych tam raději viděla sportovce, který něco v životě dokázal, byl příkladem a kdyby byl i dobrým politikem tím líp! 😀

barchen
7. čer 2017

@smallinka Proč by mělo být všem jasné, že imunita se vyvíjí pouze do dvou let? Tohle není pravda, potvrdí Vám to pediatr anebo to také zmiňuje MUDr. Strunecká ve svých publikacích nejen na antivax téma. A k tomu farmabyznysu. Sama píšete, že jste dítě nechala očkovat Pediacelem. Za jednu dávku Pediacelu (a potřebujete víc než jednu) jste zaplatila možná až několik tisíc korun (tady na MK se za tolik prodává a že ten byznys ale kvete), jelikož není hrazená z veř. zdr. pojištění. Tato vakcína prošla stejným procesem testování, kontroly a povolením (WHO, SÚKL) jako třeba Infanrix (a pravidla pro uvedení na trh, jsou úplně stejná ve všech zemích EU).
Systém Vás, jakožto rodiče, donutí dítě očkovat, Vy koupíte tuto vakcínu i kdyby cena za jednu dávku byla trojnásobná. Jelikož jste se dočetla z „důvěryhodných“ zdrojů, že určitá farmaceutická firma má u státu vylobbovánou pouze jedinou vakcínu, která není úplně košer, tak jdete proti proudu a zakoupíte jinou. Také jste se dočetla, že by bylo vhodné podávat dítěti homeopatika, nejenom na vedlejší účinky očkování ale také při nachlazení, kolikách, při kožních projevech nebo při kojení. Zakoupíte tedy homeopatika za stovky až tisíce korun. Také je doporučováno užívat probiotika. (cena 300–600 Kč) za lahvičku pro dítě. A takhle se dá pokračovat. A při roční účetní uzavírce vlastník této farmaceutické firmy (od které jste koupila Pediacel a homeopatika) má blažený úsměv na tváři, jelikož jeho firma zvýšila zisky. A mimochodem, je to ten samý vlastník, který se kouká do výkazu zisků firmy, která vyrábí Infanrix. Pokud máte doma příbalový leták Pediacelu a umíte anglicky, podívejte se na finanční výkazy firmy vyrábějící tuto vakcínu (jsou povinně zveřejněné na internetu). Mimochodem, pokud jste starší ročník, tak pamatujete první epidemii ptačí chřipky a přenos na člověka před více než 10 lety. Co se dělo kolem léku Tamiflu ve světě a v ČR? Lidi chytla hysterie, kšeftovali s ním jak s bony do Tuzexu a prodával se za desetitisíce.
Závěrem tedy, mluvit o farmakobyznysu a zároveň platit tisíce za vakcínu je scestní, jelikož jste vděčným zákazníkem.
Nic není černobílé, ale chce to používat rozum, a ne anonymní internet. A také, v české nátuře je zakořeněno to remcání, nadávaní a věčné stěžování, jak se nás stát chce zbavit, jak nás ovládá, jak máme jenom to nejhorší, ale když přijde na lámání chleba, tak státe, starej se!
A k té politice. Herci, umělci nebo sportovci už v politice jsou. A např. výsledek propojení profesionálního sportu a politiky seděl několik posledních týdnů i s náměstkyní ministerstva školství ve vazbě, kvůli pouhé půl miliardě korun z dotací. A pokud vím, dnes ho propustili, takže uvidíme, jakou další metu ve sportu dosáhneme 🙂. Ale jsem optimista a těším se na podzimní parlamentní volby.

smallinka
7. čer 2017

@barchen nezlobte se ale Váš příspěvek jsem celý nedočetla, moc dlouhe na mě 🙂 ano pediacel, jelikož máme dvojčátka tak jsem za tuto alternativní vakcínu misto Hexy dala moje odměny co mi přišly ještě od zaměstnavatele ve výši 5000 Kč. V té době jsem mela strach neočkovat a zároveň ne Hexu (rozdíl mezi Pediacelem a Hexou je). Mít další dite už nedám ani to. Proc není tedy Pediacel zdarma když méně zatěžuje organismus mimin? Politice nerozumim jen mluvim ze sve zkušenosti. Co se týká očkování, tam už mám něco nacteno a to ne pouze z diskuzí na webu samozřejmě. Jasně všechno není jen černé nebo bilé, možná proto jsem zvolila ten Pedoš. Ale ted se přikláním spíše k tomu, že očkování malých mimin je rizikove bohužel.

smallinka
7. čer 2017

@barchen jinak žádná homeopatika jsem nedávala. Jim nějak neverim.

bbarborak
29. čer 2017

Prosim do kdy nejpozdeji musi mit mimco dle zakona naockovanou hexu? Je to do 12 mesicu, nebo to bylo posunute? Moc dekuji za pomoc

blahova_andrea
29. čer 2017

@bbarborak první dávka myslím byla nejdéle do 10m, ale jistá si nejsem

yxygyted
29. zář 2017

https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/pohle...
Prosím o vyplnění dotazníku na téma Povinnost očkování dětí 🙂 Děkuji

Pohled veřejnosti na očkování | Vyplňto.cz - řešení pro online průzkumy

kvetabruck
2. říj 2017

Ženy prosím o více informací o očkování rozhoduji se zdá malého očkovat a čím...dneska jsem podepsala svého doktorce plnou zodpovědnost ze není malý na očkování ve 4 měsících a že jsi přeji odklad. .rada bych ryzika věděla nebo na co mám dbát..nemůžu ho nechat očkovat ve mě se všechno zeprelo udělalo špatně a mateřský cit byl brán dítě i když nemám moc informací..děkuji za rady..paní doktorka rada nebyla ..ale mě je líp..

veg
8. říj 2017

Ahoj, mrkni do skupiny ockovani/neockovani..prispevky od uzivatele @manof by ti meli rict dost o riziku a vubec o situaci i ve svete. My jsme uplne bez a jsme zdravi a vitalni❤😉
Drzim vam palce, at ucinite spravne😉

iunka
22. pro 2017

Ráda bych tu vložila odkaz na článek k nové vyhlášce o očkování: http://rozalio.cz/index.php/aktuality/1067-jak-...