Kdy jít na první očkováni

neuspech
27. lis 2018

Holky kdy necháte očkovat miminka ? Doktor mi napsal tento soupis očkováni které by měl malý podstoupit ... mate někdo zkušenosti ? Kdy necháte poprvé děti očkovat ?

vikinkav
27. lis 2018

@neuspech nevim co znamena ze by “mel podstoupit”. Ockovani hexa je povinne, zbytek nepovinne, vetsina se doplaci. Vygoogli si jednotlive vakciny a tozhodni se co chces malemu dat. PS ja davam jen povinne zatim

gruyerre
27. lis 2018

Ty rotaviry a synflorix a bexsero si sami rozhodujete, zda budete dávat, je to nepovinne.
Hexa mi prijde ve 2.mesici brzo, ja jsem davala po 4.mesici...rozmysli se, jestli ti neprijde ve 2 mesicich na to maly.
Rozhodne bych teda nedala najednou hexavakcinu + pneumokoky! My jsme nechavali mezi pneumokoky a hexou mesicni rozestupy (meli jsme sice prevenar, ale u synflorixu bych dala rozestup zrovna tak).
S bexsero nemam zadnou zkusenost...ale tak nak mi pripada, ze tam toho ockovani je hrozne moc v hrozne kratke dobe. Na tvem miste bych to vice rozlozila, pokud chces tohle vse ockovat.

lolam10
27. lis 2018

Bexsero(meningokoka) jsme davali az po roce az po vsech hexach.jinak prvni hexu ve 3m.a davali jsme hexu a pneumokoka dohromady a bez problemu.a priplacela jsme si za prevenar(pneumokok) misto toho hrazeneho...rotaviry mi prijdou zbytecne.meningokok(bexsero)naopak dulezite.musite se ale rozhodnout sama...

rajani
27. lis 2018

Ockuju jen povinne a az od 2let. Driv nemam ani odvahu. Moc mych blízkých a děti v rodině měli nežádoucí ucinky.

lucajda17
27. lis 2018

@neuspech
Ja osobne bych dala hexu az ve trech mesicich, za 14 dni pneumokoka, na ctvrtem meningokoka, na patem hexu, za 14 dni pneumokoka, presto si myslim ze je velky casovy prostor, tim myslim, ze pokud chces dat miminku toto vsechno ockovani, tak ho muzes naplanovat do jeho jednoho roku, jen casovy priklad z me strany. Sedni si, napis si jak by sis to predstavovala. Me totiz prijde, ze je to celkem nabouchane, sotva se to telicko vzpamatuje z jednoho ockovani, za chvilku hned dalsi. Ono stejne se ti vzdycky nejake to ockovani nebo preockovani poposune nejakou nemoci, staci i ryma a ockujes az min. za 14 dni. Jestli ti to takhle naplanoval doktor, tak si to napis a predej mu to a domluv se s nim. Za me moc ockovani v prilis kratke dobe.

priefi
27. lis 2018

@neuspech mozna to tu nekdo psal, mozna ne, necetla jsem. Kazdopadne rotaviry, pneumokoky, meningokoky nejsou povinne, jen pokud opravdu chcete. P9vinna je jen hexa a pozdeji mmr, ale mmr ma taky svoje omezeni

sus3nka
27. lis 2018

Dávám je povinná očkování tj. máme za sebou zatím jen hexu ve 4 a 6 měsících.

evakaspar
27. lis 2018

Malá se narodila v srpnu a prvni vcelicku dostala ted ve 3 mesicich hexu na druhou deme pristi tyden presne po mesici od prvni. Jak doockujeme hexu tak pak zacneme synflirix. Dr rikala ze to nebudeme uspechavat a michat tak pekne polehoucku a postupne 😉

poutnikova
27. lis 2018

doporučuju skupinku na fb informované očkování=)

leymea
27. lis 2018

@evakaspar u schematu 2+1 je rozestup mezi prvni a druhou davnou hexy 2 mesice. Driv kdyz bylo schema 3+1 tak byl rozestup 1 mesic.

blackhole
27. lis 2018

Syn má zatím jen hexu (první dávku dostal myslím ve 2 měsících a jeli jsme podle schématu 3+1) a MMR (v 15ti měsících), nežádoucí účinky měl vždy pouze lokální - zarudnutí v místě vpichu, případně malá boulička, která se pak vstřebala. Rotaviry ani pneumokoky nemá, ale chystáme se na meningokoka.

hanka_12345
27. lis 2018

@gruyerre ma pravdu, hlavne 2mes dite dostane uplne stejnou davku jak treba 6mes kdyz jdes pozdeji...ja vim je to chvilka ale precejenom to telicko je zase o neco silnejsi

fabis3aa
28. lis 2018

Hexu jsem nechala az po 3.mesici,pokud by byla reakce pr. zvysena teplota,lze uz podat nurofen a paralen,do 3mes pouze paralen, pneumokoka jsem nechala ockovat zvlast,rotaviry vubec a bexsero az po 2.roce-na nej byvaji silnejsi reakce,to bych makemu miminku nenechala dat. Uprvniho syna jsem na doporuceni lekare nechala ockovat dohromaby hexu a synflorix od 2.mes a mival reakce,po teto zkusenosti jsem u druheho nechala ockovat postupne a bez reakci-rozhodne se mi to osvedcilo vic

evakaspar
28. lis 2018

@leymea ja nevim podle ceho jede byly jsme pred mesicem a ted deme na dalsi pichanec. Ockuju jen Hexu a synflorix nic jineho.

leymea
28. lis 2018

@evakaspar jak davala @sus3nka tabulku tak tam je to i napsany 🙂 urcite se na to zeptej. Nas treba vzdycky objednava sestra a uz se mi stalo, ze nas chtela 2x objednat spatne tak jsem ji na to upozornila. Kdybychom prisli spatne tak by si asi (snad) doktorka vsimla.

leilinka1234
28. lis 2018

První hexu bych odložila alespoň na 3-4 měsíc. Pneumokoky jsem neočkovala, ale myslím, že na tom nic není, je to ve formě kapičky, žádná injekce a teď zpětně lituju, že jsem nenechala. Druhé nechám. Taktéž bych neočkovala zároveň Hexu a prevenar, také jsme mezi tím měli měsíc pauzu. Je to hrozný pro ten malý organismus takhle všechno najednou. A bexsero jsem nechala očkovat ve dvou a půl letech, dřív jak v roce bych nenechala. V potaz se musí brát i finanční náročnost 🙂 za 2 dávky bexsera je to 5 tisíc třeba ;) VZP nám jednu dávku proplatila, ale bůh ví, jak to bude příští rok a u jiných pojišťoven... To nevím.

urtica
28. lis 2018

Ahoj, očkování je v současné době natolik kontroverzní téma, že se obávám, že Ti nikdo objektivně správně neodpoví (dobrat se k té objektivní pravdivé realitě ani prakticky nelze). Asi bych si být Tebou zkusila sama sehnat relevantní informace a podle toho se rozhodovat. Já čerpala hlavně ze dvou zdrojů - tím prvním proočkovacím byl server vakciny.net, tím druhým - kritickým - byla kniha "Očkování pro a proti" od německého pediatra M. Hirte. S oběma pány (Petráš, Hirte) lze komunikovat i mailem. V očkování skutečně doporučuji řídit se vlastním úsudkem a svědomím. V každém případě bych nekombinovala dvě vakciny najednou - ani hexu s pneumokoky, ani hexu se synflorixem. Kamarádčina dcera tu druhou kombinaci odnesla postvakcinační encefalopatií a trvalým postižením. Já očkovala tetravakcinou ve sch. 2 plus 1 - s očkováním jsme začali na půl roce, chystám se doočkovat obrnu a v pubertě zarděnky.

evakaspar
28. lis 2018

@leymea my ale nejedeme podle tabulky. Rikaka ze ted je to volne 😉

neuspech
autor
28. lis 2018

@gruyerre prosím jaký rozdíl je mezi prevenarem a synflorixem ?

urtica
28. lis 2018

@neuspech V počtu kmenů proti kterým se očkuje