Kojení a očkování proti Koroně. Proč jste se rozhodly se naočkovat?

zrzinda
28. kvě 2021

Ahoj! Vím, ze očkováni proti korone dost budí v současné době vášně, ale stejně se potrebuju zeptat.
Předem rovnou prosím všechny odpůrce očkováni proti korone, aby do diskuze neprispivaly a zbytečně nevirily vody.
Je tu nějaká KOJÍCÍ maminka, která se chce nechat očkovat/už je naockovana?
Proč jste se rozhodly, ze se naockovat necháte?
Pripadne řešily jste to s lékaři?
Ještě mě zajímá - řešily jste do toho dětské očkováni? Teoreticky - pokud byste se nechala očkovat v pondělí a ve středu by mělo jít dite na své očkováni, presunuly byste to?
Určitě se očkovat chci, spis v sobě hodně řeším, jestli už teď nebo počkat. Male jsou tři měsíce, tak bych musela čekat asi ještě dlouho, než přestanu kojit. A nevím, jestli se mi chce :/
Díky moc za názory 🙏

pampeliska1313
28. kvě 2021

Nedávno se to tu řešilo, zkuste se podívat a projet to.🙂

jana_zofie
28. kvě 2021

Jak uz bylo receno, nekde to tu je. S lekari jsem to resila-neresila (pokec s holkama u nas na oddeleni). Ockovana jsem vcera Pfizerem, byla jsem na BVV. Vsichni byli strasne fajn, celou dobu se mnou mohla byt nejen mala, ale i muz (sama bych ji asi neuhlidala, ksyz musim vklidu sedet) a to i s kocarkem (takze jsem se nemusela bat o veci). Dokonce nsm nekdo donesl i papiry a popisovaci fixy. Zatim je mi fajn, jen me teda boli ta ruka, no. Ockovani ditete ve stredu bych byt tebou ale posunula. Pokud bude mit reakci prcek, tak tesit ho byt jen s bolavou rukou mi prijde jako problematicke. A kdybys i ty nahodou mela teplotu.. Jako na rovinu priznavam, ze termin jsem vybirala podle toho, ze dnes ma prijet na 5 dni tchyne a muz ma taky volno, takze kdyby mi to trosku vic nesedlo, nemusim se tu nutne placat...

jana_zofie
28. kvě 2021
evsi88
28. kvě 2021

Zdravím! Já urcite, kojim a necham se ockovat bez debat. Kamaradka ke dokonce tehotna (asi 24tt) a doktorka ji ockovani doporucila. Prý už existují studie, ze kovid napadá plod a ten muže i odumrit, nehledě na riziko tromboz, které je už tak zvysene. Já mám tedy 19 měsíční holcicku takže nakojim plne, ale protilatky ji urcite chci doprat, jinak bych asi už odstavila nebýt ockovani🙂

barmil
28. kvě 2021

@zrzinda kojim, syn bude mít rok a jdu na očkování v úterý. Všude v cizině se to kojícím doporučuje, preneses protilátky i na dite.

sarrita
28. kvě 2021

Tady je shrnutí ohledně očkování těhotných a kojících žen od přednosty porodnice ve FN Ostrava. https://www.facebook.com/senatorsimetka/photos/...

jjasmina
28. kvě 2021

Pokud by malé byli 3 měsíce poradila bych se jak s pediatrem, tak s praktikem, Jelikož já pomalu odstavuju, naočkovat se necham , mělo by to vyjít tak, že pujdu na očkování a malá jde na MMR za měsíc

zrzinda
autor
28. kvě 2021

@jjasmina Díky moc za odpověď 🙏 Je fakt, ze tím, ze je mala plně kojena, to hodně řeším. Jestli třeba nepockat, až začneme s prikrmy.. Uf, to je složité rozhodovani 😄

zrzinda
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
viperaberus
28. kvě 2021

Ahoj, já si zrovna včera volala na tu linku 1221 a bylo mi řečeno, že kojící a těhotné očkovat nechtějí. I v rámci nějakého dotazníku před očkováním by se tě na to měli ptát. A pokud si těhotná nebo kojíš, tak by tě očkovat neměli. Teda pokud není nějaký důvod proč je potřeba očkovat. Paní na té lince byla moc milá, sama je prý těhu, tak si o tom i víc zjišťovala. měla jsem v plánu jít se naočkovat, ale vzhledem k tomu, že nehodlám malého odstavovat, tak budu muset počkat.

mamikry
28. kvě 2021

@zrzinda Kojim plne a chci se nechat naockovat. Mam novorozence, takze jsem to chtela nechat po sestinedeli, po porade s pediatrickou to odsunu az na srpen. Starsi jde v zari do prvni tridy, takze do te doby chci mit alespon prvni davku.

marelle
28. kvě 2021

@zrzinda kojím a nechala jsem se očkovat. V dotazníku jsem vyplnila, že kojím a konzultovala jsem to s pediatrem. Očkovala jsem se, protože mám z covidu strach. Člověk neví, jakým způsobem to s ním zamává. Na stránkách mamily je na téma kojení a očkování článek, tak koukni i tam 😊

jana_zofie
28. kvě 2021

@viperaberus to bylo predtim, z bezpecnostnich duvodu kvuli nedostatku informaci. Teoreticky se problemy nepredpokladaly nikdy. Ted uz jsou i studie na to, ze u kojeni v poho. Tehotenstvi se doporucuje spis az v druhem trimestru, ale ani prvni myslim neni zcela odmitnut. Tam jde spis jenom o to, ze prvni je proste nachylnejsi a vsichni kolem chodi po spickach. Pani na infolince nemela ani aktualni informace, ani se neshodovaly s.praxi ockovacich center. Ja jsem kojeni v dotazniku priznala, problem to nebyl.

mateska11
28. kvě 2021

Synovi jsou tri mesice a jdu za tyden na ockovani. Nejsem fanousek ockovani, napriklad jeho povinna ockovani posouvame, nepovinna nedavame, ale tohle je neco jineho a podle me je potreba. A nebojim se. Hodne dlouho jsem to promyslela a studovala a dospela jsem k tomuhle zaveru.

eva267
28. kvě 2021

Syn má čtyři měsíce, je plně kojený. Na očkování jdu 5.6. a 18.6. dostane syn hexu. Konzultovala jsem s pediatrem a ok. Očkovat se nechám, protože mám tři děti a představa, že bych byla třeba měsíc vyřazená z provozu nebo hůř třeba v nemocnici, je pro mě šílená.

neomenia
28. kvě 2021

Kojila jsem dvouletého a nechala jsem se ( zdravotník). A už jsem ho tedy odstavila. Asi bych se nenechala, kdybych kojila mnohokrát denně malé miminko, ale takhle kednou denně mi to přišlo ok. Argumenty se různí i mezi lékaři, ale logicky neni žádné oficiální vysvětlení, co a jak by to mohlo ublížit diteti.

viperaberus
28. kvě 2021

@jana_zofie díky moc za info. Já se chci očkovat, ale nikde prostě nejsou oficiální informace jak to je. Říkala sem si, že na infolince budou vědět. Ale jak to tady čtu, tak zjevně to problém nebude a zkusím se registrovat.

zrzinda
autor
28. kvě 2021

Moc všem dekuju za odpovědi ❤️

klea81
29. kvě 2021

@evsi88 až na to, že vedlejší účinek vakcíny jsou také krevní sraženiny...

evsi88
29. kvě 2021

@klea81 až na to, ze ne těch mRNA vakcín, ale těch s vektorovym nosicem - si musíte nejdriv informace zjistit z vic zdrojů, nez začnete rozdávat moudra🖖🏻

surikata131
29. kvě 2021

@zrzinda jsem momentálně těhotná, covid jsem prodělala, ještě mi i běží ta “ochranná lhůta”, takže teď v průběhu těhotenství se očkovat nebudu, ale mám to v plánu po porodu, nejspíš po šestinedělí, až se všechno trochu utřepe, což bude asi někdy září/říjen. Předpokládám, že budu tou dobou plně kojit. Miminko dostane protilátky, tak snad bude aspoň trochu chráněné, samotná očkovací látka se k němu nedostane. Jsem zdravotník a sleduju i informace ze zahraničí, takže s tímto nemám problém, mám už i ve svém okolí kojící po očkování.

klea81
30. kvě 2021

@evsi88 ze všech, akorát se o tom tolik nemluví 😉

terisek2222
30. kvě 2021

Ne nenecham se a to kojim,ani doktorka to nedoporucuje. Mozna za pet let az bude vic studie a vseho ale rozhodne ne ted ani sebe ani deti

zrzinda
autor
30. kvě 2021

@terisek2222 Já teda nechci rejpat, ale nepsala jsem náhodou, ať do diskuze přispívají maminky, které se očkovat NECHAJÍ? 😄

evsi88
30. kvě 2021

@klea81 můžete mi prosím poslat nějaký zdroj, ze kterého čerpáte? Dekuji!

marge_s
30. kvě 2021

a ne, neni to propaganda, je to statistika. K tematu, ockovana, pristi tyden jdu na druhou, kojeni nebyl problem. S tim ockovanim ditka netusim. :/
Podrobneji https://vesmir.cz/cz/on-line-clanky/2021/05/riz...

evsi88
30. kvě 2021

@marge_s to je na mě? Jestli ano, tak rikate to, co jsem psala - astra má vektorový nosic a tam je riziko srazenin vicemene dokazane (taky to tedy není úplně jednohlasně z odborné verejnosti) - i přesto si myslim, ze mensi riziko vakciny (jakékoliv schválené) než kovidu

marge_s
30. kvě 2021

@evsi88 omlouvam se,bylo to smerem ke @klea81. Mate naprostou pravdu.
Jinak uz se k tomu vyjadrovat nebudu, nerada bych rozpoutala nejakou valku, mozna me to melo napadnout driv.

evsi88
30. kvě 2021

@marge_s za mě v poradku🙂 diky🌷

luhana
31. kvě 2021

@zrzinda
No ja taky plne kojim, maly ma 2 mesice a ockovat se nepujdu. Taky ho cekaji prvni ockovani a nebudu riskovat jeho zdravi. To opravdu radeji pockam na dobu po ukonceni kojeni. Navic ti kazdy lekar rekne neco jineho - jeden ockovani doporuci, dalsi razne odmitne. Takze za me ne.