Covid - očkování - snaha otěhotnět. Podstoupit jej?

91tynka91
8. led 2021

Zdravím všechny,
chtěla bych znát váš názor. Očkování proti COVIDU v době, kdy se snažíte 🤰🏽. Vzhledem k mé profesi mám možnost, se nechat očkovat proti Covidu 19. Jelikož se ale snažíme o miminko, tak si stále nejsem jistá, zda to podstoupit.

Děkuji za váš názor. 😉

verysucha
8. led 2021

Já bych se nenechala, ani kdybych se o miminko nesnažila 😁natož když se snažíte..

utrikocku
8. led 2021

@91tynka91 určitě bych do toho šla, alespoň nemusíte v těhotenství trnout, že covid chytite ve špatnou chvíli a budete mít třeba horecky...

mamikry
8. led 2021

@91tynka91 Sla bych do toho, pokud mate sanci se v praci nakazit, coz asi mate, kdyz vas chteji, ockovat, pak bych nevahala. Kdyz se zadari, budete se bat, ze se nakazite a ublizite miminku.

michaelarousova
8. led 2021

@91tynka91 pokud jste nekdy v prvni linii tak bych do toho sla☺️

martiniquest
8. led 2021

Sla bych do toho, ovsem s tehotnenim bych nejakou dobu pockala, minimalne aby se to nepotkalo ve stejnem cyklu

piskoteka
8. led 2021

@91tynka91 Jelikož reakce po očkování simuluje tvorbu protilátek, je to asi stejně "nebezpečné" jako v době snažení chytit rýmu. Víc bych se bála že jako těhotná dostanu covid. Pokud má být těhotenství prosperující, tak to dá. Mimochodem já otěhotněla v době kdy jsem měla příšernou střevní chřipku, týden jsem ležela a skoro nic nejedla. Tělo vydrží víc než se zdá.

gruyerre
8. led 2021

@91tynka91 ano, nechala bych se očkovat, aspoň pak už budeš mít klid

leniczka23
8. led 2021

Na názor jestli vůbec se neptas, v tom máš asi jasno, takže se nech očkovat, ale určitě bych měsíc dva snažení vynechala.

palja
8. led 2021

Já bych se taky nechala očkovat a se snažením bych počkala, stejně je pak ještě jednou preockovani

domza
8. led 2021

Taky bych se nechala očkovat a snažit se asi další cyklus pro klid duše 🙂

nase_mimi
8. led 2021

Ja cetla, ze by se dva mesice po ockovani nemelo tehotnet. Ale jako overeny zdroj samozrejme nemam, ale to nema asi nikdo vcetne vyrobcu:-/

lachtanice86
8. led 2021

Očkování chceš, tvoje rozhodnutí, ale tehotneni bych fakt nějaký cyklus vynechala

marcicek84
8. led 2021

Po ockovani covid se doporucuje mesic pred nim o dite nesnazit a pak dalsi 2 mesice po nem neotehotnet,zalezi na tom,zda jsi ochotna toto snazeni prerusit,pokud ne,nesla bych do toho,mela bych strach z ucinku vakciny na VV plodu

cuuza
8. led 2021

Je to i v doporučení, že minimálně dva měsíce po očkování bys neměla otěhotnět. Za mě ideál otěhotnět a jít na rizikové, ale to bohužel lusknutím prstu neuděláš. Pokud očkovat, tak bych se pak aspoň tři měsíce chránila...

91tynka91
autor
8. led 2021

Holky, moc vám všem děkuji za vaše názory. Dost mi to při rozhodování pomohlo 🙏🏼

terka555
10. led 2021

Pisou to snad i v tech papirech co se podepisuji pred ockovanim, ze by se nemelo po očkování dva mesice otěhotnět... 🤷‍♀️

surikata131
10. led 2021

@91tynka91 kdybych měla možnost dostat před otěhotněním vakcínu, tak do toho jdu 100%, reálně tam nejspíš ani žádné riziko hrozit nebude, ale pro jistotu možná lepší snažení chvíli odložit. Určitě lepší se očkovat, než dostat covid v těhotenství, to prostě nechceš, hlavně v 1.trimestru, děsit se, jestli dostaneš horečky, jak to s těhotenstvím dopadne (můj případ aktuálně, covid v cca 7.týdnu, s nikým se pořádně nevídám, chytla jsem to v nejbližší rodině 🤦‍♀️)

t_e_r_k_a
11. led 2021

@surikata131 Já prodělala covid taky 7. - 8. Týden Naštěstí bez teplot, jenom jako rýmu. Ted ve středu jdu na další kontrolu a mám strach, co bude 😢

surikata131
11. led 2021

@t_e_r_k_a já jsem taky neměla teploty nastesti, na kontrole se teď zdálo všechno v pořádku, srdíčko bilo 😊 doktorka říkala, že u jejích těhotných pacientek bylo zatím vše ok

t_e_r_k_a
11. led 2021

@surikata131 Tak je to dobrý 😊 Já jsem teda z okolí ještě neslyšela, že by nějaká těhotná s covidem o miminko přišla, ale člověk nikdy neví no 😊 Určitě bude všechno v pořádku 😊

zuzha31
13. led 2021

@91tynka91 Tak jak jsi se rozhodla? Plánuju jít v pátek, tak jsem zvědavá 🙂

91tynka91
autor
14. led 2021

@zuzha31 rozhodla jsem se, že nepůjdu. Není to proto, že bych vakcíně nevěřila, spíš jde o ty okolnosti. Jednala jsem to i se svým lékařem, který byl samozřejmě pro, ale zároveň chápal moje obavy. Kdybych byla třeba očkována v době, kdy mám těsně po MS, tak budiž, ale teď, kdy má teprve dorazit/jestli dorazí, tak se mi do toho nechce. Třeba se zadařilo.

ejmate
14. led 2021

@utrikocku očkování bohužel neznamená, že covid nechytíte. Už jsou zaznamenány případy, kdy i očkovaná osoba dostala covid.

surikata131
14. led 2021

@ejmate tak jasně, má 95% účinnost, takže 5% může mít symptomy, nic není 100%

elencze
14. led 2021

@surikata131 sama jsem pro očkování a až budu mít možnost, nechám se očkovat. Ale co píšeš, není úplně přesné. On nikdo stále neví, jestli očkování chrání proti nakažení, nebo proti těžkému průběhu. Takže se zatím fakt nedá říct, že z očkovaných dostane covid jen 5 %.

surikata131
14. led 2021

@elencze hele, já jsem si to nevymyslela, píše to SÚKL předpokládám na základě studií výrobce:
Účinnost byla vyhodnocena u více než 36 000 osob ve věku od 16 let a starších (včetně osob starších 75 let), které nevykazovaly žádné známky předchozí infekce. Klinické hodnocení prokázalo 95% snížení počtu symptomatických případů onemocnění COVID-19 u osob očkovaných vakcínou (8 případů z 18 198 vykazovalo příznaky onemocnění COVID-19) ve srovnání s osobami, jimž byla aplikována injekce bez léčivé látky (162 případů z 18 325 vykazovalo příznaky onemocnění COVID-19). To znamená, že vakcína v klinickém hodnocení prokázala 95% účinnost.

Z toho vyplývá, že 95% bylo asymptomatických. Co se neví, je to, jestli očkovaní mohou covid prenášet, i když sami neonemocní

zuzha31
14. led 2021

@91tynka91 to chápu, taky jsem čekala na ms 🙂 ta teď probíhá, tak toho zneužiju 🙂

verysucha
20. led 2021

@91tynka91 včera dostaly kolegyně papiry k očkování na covid.a bylo tam napsáno že se nedoporučuje pokud jste tehotna nebo kojite nebo plánujete otěhotnět..pokud to už není aktuální tal se omlouvám

zuzha31
21. led 2021

Ještě jsem pro zicher oslovila našeho prednostu gyn-por MUDr. Simetku a napsal, že tyden po očkování (po druhé davce) můžeme zase začít 🙂

pampeliska1313
9. únor 2021

Chtěla jsem taky, protože pracuji ve školství a lítá nám to tam... ale dle doporučení se nemá nechat žena očkovat těhotná, popř cca dva měsíce před plánovaným početím. Pokud přímo nejste těhotná a zvládnete pak dva měsíce vydržet, nechala bych se očkovat. Já teď jen doufám, že se mi všechny nemoci vyhnou, protože mám už smůlu.:D