Má smysl odkládat povinné očkování?

begli
13. led 2015

Po mnoha přečtených článcích, studiích a příbalových letácích jsem bezradná, jak to udělat s očkováním (momentálně mi jde především o hexavakcínu). Tak jako mnoho jiných mám strach očkovat a mám strach neočkovat. Zatím to vypadá, že se spíš přikloníme k první možnosti. Pořád mám ale pocit, že naše ani ne tříměsíční holčička je na to příliš malá. Existují podle vás nějaké objektivní důvody k tomu, aby očkování např. v půl roce proběhlo lépe než ve 3 měsících? Nebo je rozdíl jen v očkovat x neočkovat? To, že čím později se očkuje, tím lépe, jsem četla mockrát, ale v podstatě nikde to nebylo doplněno rozepsáním konkrétních důvodů...

kacca83
6. čer 2017

@kajalka bohužel je to pravda, ověřovala jsem si to i na VZP, jakmile to není dle tabulek a není k tomu zdravotní důvod, tak si vakcínu budeme hradit sami.

kajalka
6. čer 2017

@kacca83 Ministerstvo zdravotnictví k tomu vydalo jiné vyjádření, na VZP rodiče připravují žalobu.

kacca83
6. čer 2017

@kajalka ok, děkuju, dohledala jsem si k tomu další informace. Tak uvidíme, očkovat budem až za dva měsíce, tak se to třeba pohne. A když ne, tak to zaplatíme, zas to není taková částka, to přežijeme... 🙂

vladimira_b_l
28. srp 2017

Máte někdo k dispozici přesně složení/leták Hexy? Nikde jej nemůžu najít... díky

pajula123
28. srp 2017

@vladimira_b_l http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/hib.... sjed o neco niz,u radku infarix hexa klikni na PI a stahne se ti

vladimira_b_l
28. srp 2017

@pajula123 děkuju 🙂

etna1
8. led 2018

@xlenyckax
Mudr Pumrová Brandýs nad Labem je hodne pecliva a rozhodne ockovani necpe za kazdou cenu..u nasi male si ve 4 mesicich nebyla jista vyvojem, tak ockovani sama odlozila..vse bylo sice nakonec v poradku, ale male bude 7mesicu a stale neni naockovana. Nejdrive mela rymu, pak jsem mela rymu ja, takze se zase odkladalo... Bylo mi to divne, tak jsem az ted na zaklade toho zacala zjistovat nejake info a nasla tuhle diskuzi a jak to tu ctu, tak jsem stastna za to, jakou mame nejspis uvedomelou obvodacku..

shine2015
8. led 2018

@etna1 buď rada! Ono se nic nestane když bude později .... my měly hodne vakcín posunutých - mmr jsme dávali až opravdu před nástupem DO školky a druhou dávku až skoro za 2roky... lepší počkat...než naockovat brzy nebo když je nemoc na hraně... a máme taky skvělého a prestižního lékaře a ten rozhodne ockovani podporuje i doporučuje ale necpe když jsme nemocný

saruskin
21. kvě 2018

Máme taky super lékaře, oba jsme se shodli, že očkování posuneme. Lékař nic nenamítal, pouze chtěl podepsat papír a to bylo vše. Samozřejmě si neodpustil nějaká ta slova na rizika v případě neočkování atd., ale nijak neprotestoval. Dnes máme 19 měsíců a teprve zvažujeme očkování 2+1. Můžu s klidným svědomím říci, že jsme oba rádi za naše rozhodnutí. Malou bereme všude s sebou, dokonce jsme ve třech měsících absolvovali několik návštěv za kamarádkou, která ležela na onkologii v Brně, mnoho návštěv obchodních center a jimi podobných míst. Malá ani jednou náznak nějakého nachlazení atd. Celou dobu úplně zdravá.

alush
10. čer 2018

Jak se blíží první očkovaní, začínám si uvědomovat zátěž, kterou jsem asi malému naložila a mám strach, aby očkování nespustilo nějaký problém. V práci jsem roky dýchala olovo z pájek, pak v rannem těhotenství dostala vakcínu proti žloutence, nakonec v šestém měsíci mi odvrtali amalgamovou plombu, takže prcek asi dostal přes placentu kdo ví kolik olova a rtuti. Tuším, že to může být problém, no nevím co udělám, pokud mi Dr. řekne, že problém nevidí. Co byste dělali vy?

kituska
14. čer 2018

@alush dcera je take zatizena zase lekama..pres 20let se lecim na crohnovu chorobu,v tehu biolecba..doktori v tom problem nevidi..napsala jsem reverz a proste neockuji..doktori si udelaji jen carku,ale my jsme zodpovedne za zdravi nasich deti a jakakoliv autoim.nemoc zneprijemnuje zivot :( vy si musíte uvedomit zda se bojite ockovat/neockovat.

viktor11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelenaesmolda
3. srp 2019

@viktor11
jasne,vsechny deti ockovane hexou maji zniceny imunitni system :D
misto hor knih na tema ockovani radsi studujte pravidla pravopisu,to bude uzitecnejsi.
Odstehujte se do Afriky,tam vam nejake povinne ockovani nehrozi,mozna se vase dite nedozije ani tech 3 let ale ockovanim to fakt nebude...

holka_zelenooka
3. srp 2019

@mariti Souhlasím s mariti, taky odloźeno na 8.mesic (doporucuju určitě aspoň 6.mesíc)

saruskin
3. srp 2019

@zelenaesmolda o co vám jde? viktor11 řekl svůj názor a to že má v textu pravopisné chyby neznamená, že by neměl pravdu. Mám kolem sebe mnoho rodičů, kteří mají podobné problémy co popisuje a spouštěčem bylo právě ono očkování. Dokonce jeden nejmenovaný pan profesor který vyučuje na Karlově univerzitě medicínu mi řekl, že spouštěčem může být očkování v raném věku dítěte. My třeba budeme očkovat až ve třech letech a naše holčička měla za celou dobu jen dvakrát rýmu. Kamarádi mají dvojčata a hned po očkování jim to začalo, děti mají dva roky a už dvakrát antibiotika a nějaký čas strávený v nemocnici. Třetí dávka jim nemohla být ani aplikována.

zelenaesmolda
3. srp 2019

@saruskin
az na to,ze ten svuj nazor cpe do kazde ockovaci diskuze a cilene ozivil i nekolik let stare jenom aby rozpoutal hadku,jenom ted jsou na hlavni strance tri diskuze na tema ockovani a vsechny maji tento prispevek v uplne stejnem zneni.je to troll.
a co se srovnani vasi dcery a deti kamaradu tyce tak to je mimo misu,kazde dite je jine,ma jinou imunitu a pohybuje se v jinem prostredi.nikde neni psano,ze vase dcera kdyby prisla do styku s treba zaskrtem ho nechytne...

urtica
3. srp 2019

@saruskin Je to opravdu troll, jsem očko skeptik, ale toto jsou nepravdivé informace.

saruskin
3. srp 2019

@urtica ok.

evulinka27
4. srp 2019

@viktor11 jsem proti očkování, mé děti 3 a 1,5r zatím bez jediné vakcíny a jsou neustále nemocní. Imunita na bodu mrazu. Děti otužujeme, v zimě nepřetápíme, neustále větráme a žijeme na vesnici. Imunitu utužují ze zahrádky, dvorku, od zvířat. Takže tak lehké a černobílé to určitě nebude...

blabloblu
4. srp 2019

Očkování jsem se bála. Odložila jsem ho. Syna jsem očkovala až ve velmi "zralém" věku. Druhou hexu měl měsíc před pátými narozeninami. Byla jsem dlouho zcela proti očkování. Ale! Čím víc jsem si o všem četla, pozorovala okolí, kamarádky, jejich děti, to, co se děje ve světě, jak se objevují nemoci, nějak mi došlo, že toto téma není a nebude černobílé. Je to velmi individuální, nicméně za sebe jsem došla k přesvědčení, že očkování moje dítě chrání. Tečka. Výhodu na očkování staršího vidím v tom, že jsem se zklidnila, znám ho, znám jeho reakce. Když měl po druhé hexe reakce, které poprvé neměl, normálně jsme se bavili o tom, co se děje a i když fňukal, šlo to zvládnou asi lépe, než mrzuté plačící miminko. Rizika budou vždy a u všeho. Za sebe ale zcela vědomě říkám, že si myslím, že očkování nás chrání a že to není byznys farma firem a že autismus a podobně pravděpodobně nezpůsobuje. Možná k tomu přispěje, nevím, ale věřím lékařům. A kdybych měla druhé, velmi velmi! bych odklad zvažovala a s největší pravděpodobností bych očkovala řádně, od mimina, samozřejmě podle měsíce narození, váhy, nemocnosti a pocitu.
Mimochodem, černý kašel jsem prodělala. Nikomu bych to nepřála. Syn mé kamarádky se několikrát dusil a v nemocnici ho rozdýchávali (neočkovaný) a její dcera měla mírnější průběh (očkovaná). A představa, že mi dítě někde šlápne na hřišti na stříkačku (už se mi stalo, že před námi strážník uklízel použitou feťáckou), případně někde u maminy na vsi na hnoji na vidle... děkuji, nechci.
A znám víc očkovaných než neočkovaných dětí a hele, úplně upřímně, na vývoj řeči, psychomotoriky a třeba adhd / autismus to (dle mého laického pozorování) fakt nemá vliv.
Osobně jsem ještě dodržela vynechání sladkostí a mléčných výrobků pár dnů před a pár dnů po očkování, očkování v ubývajícím měsíci (po úplňku) a po očkování pár dnů klidový režim a hodně vody.
Selskej rozum, zlatá střední cesta, nepodléhat trendům - vlastní zkušenost (ano, mám máslo na hlavě). 🙂

zelenaesmolda
4. srp 2019

@blabloblu
rozumna rec 🙂