MMR a afektivní záchvaty, daly jste očkovat?

tehuli
3. bře 2017

ahoj mám dotaz, moje dcera má od 10m afektivní záchvaty někdy byly jednou za deset dní parkrat i dvakrát denně, pokud ji nepokropíme ihned vodou nebo nefoukáme do pusinky omdlí.
Pro neuro tohle není kontraind.na očkování, ale mám strach hlavně z MMR což měla mít v roce (ted má 14m. ) a měli bychom jít tedy ted 21.3. naočkovat MMR...za mě bych ji to nejradši odložila...pry tam není horní hranice a vím, že se dr. nebude tvářit...zajíma mě proto jestli tu je někdo kdo nechal očkovat při afektech a jaký to pak mělo průběh po očku ? děkuji moc

panickatlamicka
3. bře 2017

V roce se mmr neockuje, nejzazsi povolena hranice je 15 m (coz je sila) kazdopadne bych mmr nedala ani zdanlive zdravemu diteti. Chces dat dite do statni skolky?

lucinka58
3. bře 2017

Souhlasím, MMR se neočkuje od roku. Osobně bych očkování posunula na pozdější dobu. Moje pediatrička teda nemá problém s odložením MMR vakcíny - prakticky to nechala plně na mě už když mi obeznamovala, že by ji v roce a půl naočkovala, ale že můžu i později. Navíc jsem teď těhotná, takže syna budu očkovat nejdříve v jeho 2 a půl letech a půl roce miminka.....

gnozka
3. bře 2017

Kamarádky syn a moje sestřenice tyto záchvaty meli taky a nebylo to v souvislosti s ockovanim . Ale co se týká odložení tak mmr také budu davat az po druhem roce . Nase Dr s tim byla v pohode . A sama navrhla ze nekdy přes leto . Je menší pravděpodobnost chripek a viroz .

juanka
3. bře 2017

Jak kde, tady v Německu se MMR očkuje už od roka.

ewkins4
4. bře 2017

Ahoj, moje starší dcera měla také stejné zachvaty, jednou mi ji vynesla lektorka na tanečkách jak hadrovou panenku, tak jsem foukla do pusy a hned se probrala. Měla to vždy, když se uhodila nebo prostě cítila větší bolest. někdy jednou do týdne, někdy furt. Přešlo to kolem třetího roku, jak se naučí více zvládat emoce apd. Aspoň tak nějak to tvrdila doktorka. Tenkrát jsem očkovala dle schematu a nemělo to na ty záchvaty vůbec žádný vliv. Reakce na očko byla taková, že to vypadalo jako angína, čepy na mandlích, ale CRP v pořádku, takže nedostala na to nic, přešlo to samo. Starší syn také očkován dle plánu a taky v pohodě, reakce vůbec žádná. U toho nejmenšího odkládáme na dobu neurčitou, mám rozumnou pediatru, je trochu opožděný, tak to do něj nechce cpát. Ale ty afekty opravdu časem zmizí.

lucinka58
4. bře 2017

@juanka To v USA taky..... Ale osobně jsem pro to tuhle vakcínu odložit až po druhém roce dítěte.....

popelka1984
4. bře 2017

Také jsme ty záchvaty měli, diskuze o nich tady pobíhá kdybyste sr chtela pripojit,očkovali jsme dva měsíce po druhých narozeninach, dřív nám to doktorka stejne nenabízela a druha davka byla po půl roce ted v únoru, bez potíží

tehuli
autor
4. bře 2017

@panickatlamicka no my měli jít v roce..ale malá byla nemocná furt tak odloženo a jdeme v 15.m, jinak máme tři hexy a tři prevenary za sebou..tak zvažuju odsunout mmr a dát ted postupně hexu a preven. a ve 2,5let. MMR

tehuli
autor
4. bře 2017

@panickatlamicka

@lucinka58
tak co se teda očkuje v roce?když máme všeho tři dávky? a ted na kontrole po nemoci dr. že budem očkovat a že nemáme ještě roční...tak nevím...co myslela kromě MMR teda...když máme od všeho tři dávky a hexa a prevenar by měli byt 15-18.m dle chytrých tabulek

tehuli
autor
4. bře 2017

@popelka1984
dobře zkusím to s dr. teda prokonzultovat zda nám to posune jen teda nevím co ji ted chce očkovat když holky píšou že v roce se to neočkuje, tak ted nevím co tam je ještě jiného na očkování ...díky o diskuzi asi vím, tam jsem možná byla, nebo poprosím odkaz děkuji moc

tehuli
autor
4. bře 2017

asi teda ten prevenar..ten je 11-15.m bych řekla..

juanka
4. bře 2017

Prevenar hlavně není povinnej.

popelka1984
4. bře 2017

@tehuli ježis ja jsem bzzz... vždyť na te diskuzi jsme obě, občas mi to tu splývá 😀 mam sousedku co má holčičku dvouletou a ta už má obě davky za sebou, to je očividně doktor od doktora. Po tom co říkali včera ve zprávách ze vakcína zase tak dlouho neůčinkuje tak nechám malyho kolem puberty preočkovat.

tehuli
autor
4. bře 2017

@juanka jj no není ale když už máme 3dávky tak jsem si říkala že jí ho dám...:( ale ted nevím no... to zas by bylo u dr. halooo:( a proč jako když máme už tři ...

englerova14
5. bře 2017

doporučuji zkontaktovat se s očkov.centrem v Motole. Afektivní záchvaty má i můj syn (2hodiny ječí, bouchá hlavou o vše možné, dupe nožičkami, rozhazuje ručičkami, pak se i složí,kolikrát má po výkonu i teplotu...bohužel voda, ani nic jiného u nás nepomohlo), právě po hexavakcíně, potvrzeno mudr. Třetí dávku zatím nedostal...odkládáme co to dá a zvažuji, zda dát:-\

silvie1982
5. bře 2017

Maminky,nám nevzali dceru (2 roky) do jeslí jelikož ještě nemáme MMR,pozor na to!

lucinka58
5. bře 2017

@silvie1982 No ono je podmínkou nástupu do školního zařízení naočkování alespoň jedné dávky MMR - ale třeba soukromé jesle u nás tuto podmínku nemají. Ale do školky už je to potřeba. U nás malej půjde do jesliček (nebo takové malé předškolky) až v dvou a třičtvrtě, takže to v pohodě dáme i s mimčem 🙂

silvie1982
5. bře 2017

@lucinka58 U nás se jedná o státní jesle.

tehuli
autor
6. bře 2017

@englerova14 no u nás to s očkováním asi nemá souvislost...měla první afekt až 4,5měsíce po očkování...což si myslím, že je blbost..a tak hrozné jak píšete to naštěstí nemá, ona to má většinou jen když se praští hodně do hlavy...pad z gauče apod...tak to řve a řve...a pak modrá a když pokropíme tak ok nadechne se ihned jen je unavená z toho...pomáha i foukat do pusinky..a neuro nám řekla že afekt.záchvaty nejsou kontraindikací, musela by mít epilepsii aby to bylo kontra prý...., a tím kontaktem myslíte mail či telefonicky?? a to jí tam budou vyšetřovat pak nebo jak to myslíte děkuji moc

tehuli
autor
6. bře 2017

@englerova14 a pokud to máte potvrzeno mudr tak tedy nechápu proč vám kontra nenapsala? když to máte přímo od ní toto stanovisko?

tehuli
autor
6. bře 2017

jinak mně bylo řečeno že stačí do školky jedna dávka MMR.

tehuli
autor
6. bře 2017

@ewkins4 no tak mě nejde o afekty spíš o to zda očkovat, díky za názor;) snad to bude v pořádku ale MMR posunu na 2,5roku

tehuli
autor
6. bře 2017

@lucinka58 to já taky právě jsem pro ...jen jsem nechápala co myslí naše dr. tím, že nemáme ještě "roční" očko..jestli myslí 4.davku toho prevenaru..tak ten byl vzdy ok co se týče reakce bojím se spíše hexy ta by měla byt myslím do uk. 18mes.očkovaná

tehuli
autor
6. bře 2017

@juanka tak když není povinej ale už má tři tak si říkam zda tu čtvrtou zas nedat?když to pak tím padem ty tři vpichy se minou účinkem...jako že to nebude komplet to očko tím páde bude k ničemu..

juanka
6. bře 2017

@tehuli Já bych to určitě už dokončila, když už bych jednou začala...

tehuli
autor
6. bře 2017

@juanka jj taky si myslím, že snad ji to neublíží doufám a to mmr dam až po 2.roce, díky ;)

tehuli
autor
6. bře 2017

@ewkins4 ale jsem ráda, že to u vás nemělo nějáký vliv..no já doufám, že to taky nebude hrozné..neuro nam poradila jakoby přitvrdit..že to je vědomá forma jakoby vydírání a že to dělají chytré dětičky🙂 resp. pak už vychytralé;) že ví, že tím mohou dosáhnout pozornositi jakoby...zeptala se nás zda kropíme vždy když se bouchne atd...a my že ano!! tak že máme zkusit třeba při vzteku(taky to někdy dělala) ji nechat být jakoby..jen pod dohledem ale nevšímat si dělat dál co děláme...a fakt to zabralo...je to o dost lepší asi tři týdny klid a to bylo i dvakrát denně dřív...včera spadla hrozně na hlavu z gauče ...boule modrá a obří...a nic...řvala ja ji běžela kropit a ani nestihla začla brečet dál a dál;) tak snad se to bude lepšit už, máme je od 10m a ted má skoro 15m.

ewkins4
6. bře 2017

@tehuli jj měli jsme to samé. Dcera opravdu velmi chytrá a vycurana 🙂 když se bouchla hodně, tak jakoby vydechla a dělal ji problém se zpět nadechnout a pak už modrala. Jinak pokud měla záchvat vzteku, tak to samé. Myslím, že to přejde, ale raději to pohlídat. Očkování bych trochu posunula, až jim ještě trochu víc dozraje imunita a CNS.

normalnimatka
6. bře 2017

zrovna MMR je z těch "horších" vakcích....vždyť to odlož. co doktor, to názor...že tohle není kontraindikace k očkování říkaj takový očkovací fandy, kterejm by člověk moh vkládat do úst sto tisíc případů, kdy to úplně cajk nebylo, a stejně si pomelou svou... no to je jedno. taky je ve městě jedna dětská, která na prohlídce těsně po zápalu plic řřekla, že to není kontraindikace k očkování (přitom by se měla dodržovat lhtůa min. 14 dní po nemoci) a napíchala dítěti nějakou srajdu.
odložit to můžeš jen ze svýho vlastního uvážení a to až fakt..........dlouho. čím dýl, tím líp. dyž to odložíš, nic nezkazíš. když to dáš, zkazit se něco může a ty celej život můžeš mít v puse tu neuroložku, podle který to bylo v pohodě. jenže ona se o tvoje dítě starat nebude, když se něco posere;)

normalnimatka
6. bře 2017

jinak tady nejde o to, jestli ty afekty vznikly nebo se zhoršily po očkování, ale že to prostě poukazuje na to, že nervovej systém asi není úplně cajkoš v nejlepší kondici, a tudíž dát mu superzátěž ve formě očkování je prostě ošklivárna a nevíš, co tím kde pohnojíš. a jak píšeš, že první afket měla dcerka víc jak 4 měsíce po očkování, takže to s tím určitě nesouvisí - bohužel, zklamu tě, ale inkubační doba na reakce po očkování jsou až půl roku.