Očkování MMR a těhotenství. Kdy očkovat?

verous91
17. srp 2020

Ahoj maminy jsem ve 21tt a řeším očkování MMR s mladší dcerou. Měla být naockovana na 18 měsíční prohlídce ale to jsem byla na začátku těhotenství (7tt myslím) takže jsme zvolila odklad protože sem se dočetla že by se v 1 trimestru nemělo očkovat. Chtěla bych nechat dceru naockovat teď do konce prázdnin muze to mít teď ještě nějaký vliv na vývoj miminka nebo už se nemusím obávat? Nebo nechat naockovat třeba ve 2 letech ( ty má v listopadu) díky za rady těch kteří řešili stejnou situaci jako já 🙂

travnulee
17. srp 2020

@verous91 https://www.vakciny.net/PORADNA/Temata/P_MMR.htm doporučuji si to nastudovat a pak se sama rozhodnout, je tam i téma zahájení očkování i těhotenství

martiniquest
17. srp 2020

Ockovala jsem syna, kdyz jsem byla ve druhem trimestru a bylo to ok. Ale ja musela, mel 3 roky a nastupoval do skolky.

zavodnice
17. srp 2020

Já byla v 30tt a nikdo mě nevaroval, že by to mohl být problém 😳.

jipe
17. srp 2020

taky jsem očkovala, když jsem byla těhotná (já teda odkládala až po 2. roce). Nebyl zaevidován nikdy žádný případ přenosu z očkovaného dítěte na jinou osobu. Ten vir je tak oslabený, že i když dítě tu nemoc jakoby slabě prodělá, nemůže nikoho nakazit. Studovala jsem si dost pro a proti a vyhodnotia to jako pro těhotnou bezpečné očkovat starší dítě

miba10
17. srp 2020

Ockovali jsme v termínu a já byla v 7.mesici. Dcera bez problémů, já taky a syn se narodil zdravý

gruyerre
17. srp 2020

@verous91 starší byl očkován, když jsem byla ve 12.nebo 13.tt, vše v pořádku

vladka_zi
17. srp 2020

Také jsem z důvodu těhotenství (navíc rizikového) odložila očkování syna až po jeho 2. roce. U pediatra jsem se setkala s reakcí, že sice nákaza takto od očkovaného jedince nebyla potvrzena, ale nebyl problém s odkladem. Syn pak měl po očkování ukázkovou reakci s vysokými horečkami a vyrážkou, no byla jsem ráda, že jsem ještě k tomu nebyla těhotná, byly to náročné (hlavně) noci.

verous91
autor
18. srp 2020

Holky všem moc děkuji za zkušenosti 😉