• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Afektivní záchvaty a očkování, máte zkušenost?

8. února 2017 
Ahojte maminy, naša dcérka bola od narodenia skôr placliva - v podstate prvé 3 mesiace preplakala (v noci našťastie nie :wink: ) . Nemalo to zjavnu príčinu, nemala bolesti...skrátka podvečer to na ňu prišlo a keď si odplakala hodinu a niekedy aj viac, spokojne zaspala...pripisovala som to nezrelosti jej nervovej sústavy...po 3 mesiacoch sa to začalo zlepšovať, napriek tomu sme sa rozhodli presunút očkovanie do 1 roka...našťastie...v 9. mesiacoch sa totiž u nej objavili afektivne záchvaty s krátkodobou stratou vedomia...(zažila som to už predtým u kamarátkinej dcéry, takže som nespanikarila...) Stalo sa to 2x - vždy počas choroby s teplotou...o pár dní máme sť na očkovanie a ja sa obávam, aby intenzita a počet záchvatov po očkovaní nezhoršili...máte s tým niekto skúsenosť? Nemôžu byť tieto záchvaty kontraindikaciou očkovania, aby sme sa očkovaniu vyhli? Ďakujem
10. dub 2014 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud očkovat nechceš, tak neočkujte, jsou cesty, jak to udělat.
11. dub 2014 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud očkovat nechceš tak neočkuj, jen se připrav na případný boj s doktorkou, ale přinutit tě nikdo nepřinutí a v rámci zachováné lékařského tajemství tě doktor ani nemůže udat sociálce, i když potenciální pokuty jsou relativně vysoké. Neočkovaných dětí je docela dost i když se to nezná a nevím o nikom kdo by za to byl soudně stíhán ( i když ,,trestné,, to je). K tomu zda to jde napsat jako kontraindikace - toť otázka čistě teoreticky máš šanci přes neurologa - pediatr ti to nejspíš nenapíše ( možná ani kdyby chtěl tak nemůže, ale to nevím). Kamarádka má chlapečka s alergiemi na vše možné a jedná s alergoložkou o napsání kontraindikaci k očkování ( součást Hexy je slžoka na kterou je chlapeček alergický) aby ji malého i bez očkování vzali do školky. Pokud ti na školce nesejde, nebo jsi ochotna dát dítko do soukromé školky ( některé očkování nepožadují), tak kontraindikace řešit nemusíš. A k tomu jak by to vypadalo kdybys očkovala - to ti nikdo neřekne, dcerka může na tom být pořád stejně a nic se nezmění ale taky se problém může zhoršit nebo se vyvinout někam jinam. Obecně děti s citlivým nervovým záchvatem jsou náchylnější k horší reakce na očkování - z těch poměrně běžných ale neprokazatelných reakcí - dlouhodobé nechutenství, problémy se spánkem trvající i půl roku, .... Rozhodnout se nakonec musíš sama :wink:
11. dub 2014 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Čtu to po sobě a v 3.řádku od spodu jsem chtěla napsat ,,citlivým nervovým systémem,, ne zachvátem :grinning:
11. dub 2014 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ďakujem za odpoveď. Ja som si naštudovala dosť o očkovaní, takže som skôr presvedčená o tom, malú neockovat, ale manžel o tom nechce ani počuť a trvá na očkovani...:( preto hľadám niekoho s podobným problémom (afekt. záchvaty), ako sa rozhodli ohľadom očkovania, prípadne negatívne skúsenosti...skrátka čokoľvek, čo by Ho mohlo trošku nalomit aby začal premýšľat aj o negatívach, nielen pozitívach očko...som už zúfalá, lebo celá rodina + doktorka o mne hovorí ako o hystericke...
14. dub 2014 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den,vim ze uz je to s5ary prispevek, ale zajima me jak jste se rozhodla. resim ted to same. dekuji
8. únor v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek