MUDr. nás uvrtala do očkování hexa+prevenar, máme reakce

hanule05
23. zář 2010

ahoj,

je mi jasný, že těhle témat je tu asi milion, přesto by mě zajímalo, jak to bylo s očkováním a následnou reakcí u vás.

Naše doktorka nás přesvědčila ať necháme malou naočkovat společně Prevenarem 13 (myslím, že je to 13) s Hexou, že na to nejsou žádné reakce a že to děti zvládají bez problémů. Moc se nám do toho nechtělo, starší dcerku jsme neočkovali a je v pohodě. Ale mudra nám tvrdila, že ať mladší naočkujeme, že starší bude nosit ze školky samý bacily (což chápu, to jí neberu) a že bude mladší od ní chytne a že to u ní bude horší, atd. atd.
No a tak jsme ji naočkovali, první očkování bylo před měsícem - a reakce byla. V noci ukrutný řev, horečky poté asi dva dny, neklidná, plačtivá byla asi týden. Včera jsme naočkovali znovu, opět horečky (kolem 39 st.), tak volám mudře, že máme horečky a ona na to, no vy jste nějaký atypičtí, že se ještě se žádnýma reakcema co tohle očkuje nesetkala. Zítra máme přijet, pokud budou stále horečky.

Tak jak je to u vás, jste taky atypičtí 😕 ?

kajalka
10. bře 2016

@veronikav31 O podpoře státu

veronikav31
10. bře 2016

@kajalka najdu a pak napíšu

kajalka
10. bře 2016

@veronikav31 Děkuju, popravdě by mi z toho spadla čelist.

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 to je bohužel málo pokud chcete mít přehled. Na fb může vypustit kdokoliv cokoliv ať to je či není pravda

lajla
10. bře 2016

Taky jsem netušila že laktační ligu zaměstnává stát...tak proč potom poradkyně, duly atd platime že sveho

veronikav31
10. bře 2016

@kajalka ať koukám jak koukám je toho dost...http://search.seznam.cz/?q=podpora+státu+kojení...

kajalka
10. bře 2016

@lajla Laktační liga je neziskovka, takže o granty žádá a funguje z dárcovských a členských příspěvků. Pokud by si o grant nezažádala, má smůlu.

kajalka
10. bře 2016

@veronikav31 Tak ano, podpora kojení je, ale kde je ten stát?

veronikav31
10. bře 2016

@lajla tak proč jsou v nemocnicích-některých laktační linky 24hodin denně,laktační poradkyně zdarma apd...to je asi jen tak

lajla
10. bře 2016

@kajalka ano já vím...ale jen jestli to ví pí Veronika...taky jsem.psala. že jsem netušila...

veronikav31
10. bře 2016

@kajalka stát tady nejedná přímo,ale vždycky přes někoho-úřady, granty apd...

kajalka
10. bře 2016

@veronikav31 Ano, vydali brožurky, uvedli kodex. To se týká ale např. i nekouření. Sociální dávka je jen pro "vyvolené", kteří jí v naprosté většině zneužijí.

veronikav31
10. bře 2016

@lajla vím, co je grant a jak se jedná

veronikav31
10. bře 2016

@kajalka a kam se to "nekouření"dostalo? dělají se nekuřácké restaurace, asi to chce lepší osvětu. ale i sociální dávky pro vyvolené je stát. takže i v tomto případě něco stát dělá

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 rodila jsem 4 děti, u každého baby friendly hospital, dětem rvali flasku a cumel od prvního dne...
Ani píšou přednášky a možnost konzultace ale když btam.přijdete zjistíte že tam nikdo není a ani že není komu se dovolat... Rodila jsem ve dvou nemocnicích... Nikde neukázali jak kojit, kojtě co 3 h , dřív ne, jezte vše co nadyma.. Atd atd, není to pouze moje ZK

veronikav31
10. bře 2016

@lajla tak jste asi nerodila v té správné nemocnici, to si musí člověk umět dobře vybrat, v porodnici kde jsem rodila byl i zakázaný cumel, kojení bylo na prvním místě, každý den byla vizita pro děti, chodila laktační poradkyně, dívala se zda nemáme poraněná prsa, museli jsme ukazovat jak kojíme, zkoušeli jsme různé polohy, dávali odsávačky, formovače bradavek, apd. flaška neexistovala. maminky co tam byly se mnou co rodili víckrát na přednášce potvrdily, že si jezdili pro rady a problém nikdy nebyl, vždycky tam někdo byl i na zavolání

somalicats
10. bře 2016

@lajla Rodila jsem zatím 2x, pokaždé jiná porodnice, ani jedna "baby friendly", v jedné radili s kojením blbě, přes flašku sice nekrmili, ale dokrm dali kolikrát i bez zeptání. Ve druhé pořádali pro maminky přednášky, kde přednášely externí laktační poradkyně, LP chodily v porodnici i na vyžádání k maminkám, které měly o službu zájem, dokrmy dávali jen tehdy, pokud o tom rozhodl pediatr a flaškou nikdy. Takže je to fakt o porodnici a o lidech v ní.

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 jo asi jsem rodila ve spatne... A spousta dalších taky, ono kolikrát si ani vybrat nelze... Nebo byste rodila radši na ulici?
Ono spousta nemocnic je dnes i soukromých a ty se snaží, to je fakt🙂

veronikav31
10. bře 2016

@lajla asi ano, jednu nemocnici mám 8km a druhou 25km, do první jsem odmítla jít-špatné zkušenosti s nemocnicí a berou hodně při porodech kleště..., rodila jsem ve druhé a upřímně i kdybych rodila na silnici, tak bych do první nejela. druhá porodnice je super v tom, že kdybych rodila po cestě a cokoliv by bylo, tak stačilo zavolat a poslali by sanitu. oboje nemocnice nesoukromé

lajla
10. bře 2016

@somalicats to určité, souhlasim, jenže prostě až tak vybírat si nelze..

veronikav31
10. bře 2016

@lajla jaktože ne? každý má právo vybrat si nemocnici. někdo jezdí rodit do Prahy, mi máme v kraji 4 nemocnice

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 no vidíte a je to i o lidech, to já bych rodila radši v jakékoliv porodnici než na ulici, jsem si vědoma všeho co může nastat, a nebudu riskovat kvůli svému komfortu...
Jasné sanitku pošlou, když bude volná... Pokud ne máte smůlu...zname.

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 jako že bych se v tehu přestěhovala do Phy? Vy víte kdy budete přesně rodit? Vybíráme si logicky dle bydliste

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 jinak v pze se registruje už v 1 trimestru

veronikav31
10. bře 2016

@lajla proto taky člověk musí vyrazit do porodnice včas a upřímně raději jet autem sanitě naproti než porod v blízké porodnici,aby dítě brali kleštěmi a bylo postižené a bohužel takových dětí je tam víc než dost-osobně jich pár znám. místo aby porodnice udělali císař, tak dítě rvali násilím...

veronikav31
10. bře 2016

@lajla já vím, že se v pze registruje v 1.trimestru,mám tam kamarádky, proto to vím. no a vidíte, znám rodiče co jeli do Prahy rodit-nežili v praze, víc jak hodinu po D1, naštěstí to nebylo v zimě

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 je videt že máte jedno dítě a málo ZK jinak byste takhle nemluvila
Druhá se narodila za 20 min bez jakékoliv předchozí hlásky.. Nebýt blízko .. A třetí napodobně
Třeba u druhého uvidíte, že to není taková sranda

lajla
10. bře 2016

@veronikav31 to nemá cenu...

lajla
10. bře 2016

Jedna nehoda na dálnici a už rodí v autě nebo volají vrtulník, mějte se hezký...
Jo a já to mám do Phy cca 4h